▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

سه شنبه 6 فروردين 1398 Tuesday 26 March 2019 19 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

زیر پوست شهر

بنوشتند مطب، بخوانید دکان/کارت شناسایی درگرو دکتر

بنوشتند مطب بخوانید دکان کارت شناسایی درگرو دکترعصرایلام/از تعداد لوح تقدیرها وحضور دومنشی ویک پرستار وهمچنین تعداد زیاد بیماران می شد فهمید آقای دکتر در کارشان خبره هستند. با بیمه طلایی ویزیت شدم واز اینکه رایگان دراین مطب حضورداشتم  شعف را زیر پوست گونه های خود پنهان کردم.

به سرعت صندلی خسته ویخ زده ای را گرفتیم تا خستگی های جسمی و روحی خود را با وی تقسیم کرده باشیم.
سه ساعت از نوبتی که خانم منشی برای ما تعیین کرده بود گذشت، صندلی های متراکم باتعداد زیاد بیماران قلبی در یکی از مطبهای متخصص قلب شهرایلام گواه ناراحتی قلب مردم شهرم بود.
از بس تورم وگرانی دراین بازار پر زرق وبرق موج سواری می کند جرأت نمی کنی قیمت جنس ویا کالایی را نگاه کنی، فوری باید از تعجب فرار را برقرار ترجیح دهید یا مثل ما ناراحتی قلبی پیدا کنی وبه خدمت آقایان دکتر شرفیاب شوید وتوفیق اجباری نصیبتان  شود.
بعداز این همه تاخیروارد اتاق پراز دسته گل های قدردانی از جناب دکترشدیم .سلام آقای دکتر وقت شما بخیر. آقای دکتر دوکیلو سیب زمینی گرفته ام چهار هزارتومان خواستم بروم میوه بخرم از شدت استرس وفشار روحی، درد شدیدی از ناحیه قلب وپشتم احساس کردم واز همانجا به خدمت شما مشرف شده ام وبرای اثبات مدعا دوکیلوی سیب زمینی خریداری شده را به پیوست آورده ام .البته هروقت به خرید می روم این تپش قلب با من سایه به سایه ونفس به نفس ملازم است.عذرمی خواهم آقای دکتر علت درد چیست؟چرا قلب ما این همه ضعیف شده است من که هنوز جوانم واول زندگی ام است چند وقت دیگر زنده هستم وبعد از خرید به دیدار شما خواهم آمد؟
دکتر هم که نخواست از غافله  بازاریان عقب بماند بعد از سه چهار سؤال فی المجلس به ترتیب نوار قلب،اکو وتست سلامت را به ما دستور داد فقط همین!!.(اینکه استانمان هیچ چیز ندارد وخانم دکتر متخصص هم ندارد وخانمها هم باید نزد دکتر مرد بروند و.....هرچند می گویند دکترمحرم است!!!! بماند .ان روز ما مرد بودیم)
بیماران باتجربه ای که درمسیر دکترقلب، استخوان سینه خورد کرده بودند پچ پچ کنان از هزینه های سرسام آور دکترهای متخصص خصوصا این آقای دکتر به گوشمان رساندند که نه راه پس داریم  ونه راه پیش.خودمان را گول زدیم وگفتیم ما که جوان هستیم ومشکلمان خیلی جدی نیست ونبایدهزینه زیادی داشته باشد.
همه مراحل گفته شده موبه مو انجام شد وبعد از طی مرحله اخر که تست ورزش وسلامتی بود(خانم منشی درلابلای ورزش من برای خودش حداقل دو دست با کامپیوتر پاسوربازی کرد)برای آخرین بار نزد طبیب حاذق برفتیم.
 بعد از کلی اکو، تست واین اتاق آن اتاق شدن ،آقای دکتر گفتند خوشبختانه قلب شما هیچ مشکلی ندارد.می خواستم خوشحال شوم اماپیش خودم فکر کردم جنبه داشته باش.خوشحالی ما طولی نکشید تا اینکه به حضورمنشی( جیب برهای محترم) رفتیم تا آخرین خوان را هم طی کرده باشیم.منشی با ادبیاتی ملس گفت: قابل شما را ندارد 300هزار تومان.نزدیک بود به قول فردوسی پور سرمو بکوبم به سقف.پیش خودم صدبار گفتم کاش سیب زمینی کیلویی 10هزار تومان می خریدم اما پیش این دکتر نمی امدم.
باور بفرمایید هنوز از این شوک سر به بالین نگذاشتم.آخه من لاکردار از کجا بیارم با حقوق چندرغاز کارمندی سیصد هزارتومان بدهم آن هم برای یک تست.هرچند بعداز این همه دهن باز وتعجب از طرف من، خانم منشی مبلغ اندکی را تخفیف داد ولی بازهم پولی به همراه نداشتیم و هنوز هم کارت شناسایی بنده درگرو هزینه سلامتی است.شما بسنجید چه مقدار عرق شرم از جبین حقیر بر سرامیک مطب سرازیر شد.
تا کت وشلوار اجباری ورسمی کارمندی ات را می بینند کیسه دوخته وبه تلافی نگرفتن حق ویزیت به فکر کشیدن نقشه برای جیب مبارکت می افتند.آن روز به جز من بیش از 15نفردیگر این مراحل را طی کردند واین هزینه ها را پرداخت کردند این همه پول کندن  از جیب مردم محروم ایلام، درست است؟؟؟؟
چوب دوسرطلای مطبهای شیک ودکانهای پرزوق وبرق بر سر فقیرفقرای این شهر هر روز کوبیده می شود وتنها صدای آن صدای شکستن غرور مرد جلو خانواده است.
به راستی اگر می شود با یک نوار قلب، سالم بودن یک قلب را تشخیص داد چرا این همه هزینه اضافی را به مردم تحمیل می کنید؟چرا فکر می کنید باید مردم هزینه سفرهای خارج از کشورشما را تقبل کنند؟براین رویه افزایش بی حساب وکتاب هزینه های دکترین عزیز چه کسی نظارت می کند مسئول قیمت گذاری کیست؟مطبهای دکتر چه فرقی با دکانهای سطح شهر که یک کیلو میوه را دوسه برابر قیمت می فروشند وتنها ناظر آنهاخداوند است، دارند؟دولت جدید که اولویت اصلی خود را رسیدگی به موضوع سلامت مردم وبیمه انها قرارداد پس چرا وضعیت قرمز است؟ به مردم می گویید به سلامتی خود اهمیت بدهید و6ماه یک بار چکاب کنید ونزد متخصص بروید خداوکیل با این هزینه ها کسی جرات می کند به سلامتی خود اهمیت بدهد؟
هرچند دراین بین هستند دکترهای خوشنامی که باوجود تخصص بالا ویزیت سه هزارتومان دریافت می کنند.نگارش این مطلب هم به معنی تعمیم آن به اکثریت پزشکان نخواهد بود. ارسالی کاربر

 

 

 

نظرات   

 
0 # تنها 1392-11-03 10:54
سلام و درود بر نگارنده مطلب فوق
این مشکل بسیار مهمی است که متاسفانه بلای جان بیماران و مراجعه کنندگان شده است. و برای من هم به عنوان یک شهروند که چند بار با افراد بیمار قلبی فامیل به این مطب ها مراجعه کردم ثابت شده است که این کارهای آنها فقط جنبه درآمد زایی دارد و نگاه دلسوزانه و حکیمانه در آنها دیده نمی شود. در فقدان نظام جامع سلامت و پزشک خانواده و ... این پزشکان محترم با بی رحمی و مال دوستی شدید، جیب بیماران را خالی می کنند. در هیچ کشور توسعه یافته دنیا اینقدر اکو و تست ورزش و آندوسکوپی و ... از بیمار نمی خواهند. اگر پزشک واقغا اونجور که مدرکش نشان می دهد متخصص و فوق تخصص باشد که در همان بار اول این همه هزینه به بیمار تحمیل نمی کند و جالب اینکه همین کارها را در دفعات بعدی هم تکرار میکند و در حقیقت یک خانم منشی که بر کار امور اکو و تست ورزش و ... نظارت دارد کار اصلی را انجام می دهد و پزشک محترم تبدیل به یک دکان دار شده که فقط آمار افراد و جمع زدن پول و گرفتن آن از منشی در آخر وقت دارد. باز هم از این نگارنده مطلب تشکر میکنم که جرقه این بحث را زدند. از سایت هم درخواست دارم اگر ممکن است این موضوع را به صورت یک پرونده ويژه به فراخوان بحث و تبادل نظر بگذارند.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # شهروند 1392-11-05 08:10
چیزی برای گفتن ندارم؟
فقط دعا کنید حضرت حجت (عج)زود بیاید.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # پینوکیو 1392-11-07 10:09
یه دختردایی یتیم داشتم(آدم راستکی بود)که وقتی دچاردوبینی وافتادنهای مکررشدپس ازمراجعات مکرروانجام آزمایشات بی ربط وباربط دکتر اولی بهش گفت چشات ضعیفه، عینک بذار!دومی گفت نرمی استخوان داری شیربخورو حمام آفتاب بگیر!!سومی به مادرش گفت:این بچه هیچیش نیست،فقط میخوادبااین کاراش جلب توجه کنه!!!(بعدتوسط مادرش شکنجه روحی شدکه چطورحاظرشدی نون شب خواهربرادرای بدبختتوخرج این لوس بازیات کنی) کی میتونه حدس بزنه پزشکی درکرمانشاه فقط باشنیدن توصیفات علایم وبدون هیچ آزمایشی چه تشخیصی داد؟MS!ما درایلام به جای پزشک قصاب وتاجر داریم پزشک کجابود.ازمن میشنویدوقتی مریض شدین به خداتوکل کنین وتوخونه بمونین چون دنیای ایلام برای ناخوش هااصلاامن نیست.بازم صدرحمت به دوستای ایتالیایی خودم.اوناکمی منصفانه ترکلاهبرداری میکردن.والا.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group