▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

يكشنبه 4 فروردين 1398 Sunday 24 March 2019 17 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

دکتر دل پیشه از علوم پزشکی گفت واز وعده های خوب

 

 

 

دکتر دل پیشه از علوم پزشکی گفت واز وعده های خوبرییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: عملکرد مراکز بهداشتی و درمانی این استان در برخی از شاخص ها با معیارهای کشوری و حتی در پاره ای از موارد با شاخص های جهانی قابل مقایسه است.


از توزیع  شیر وکیک در نشست خبری می شد فهیمد که قرار است به سلامت بها داده شود ولی شیر نیم چرب ازآن جور بی برنامگی ها بود/همه معاونتهای دکتر دلپیشه آمار وارقام دادند وهمه خبر ها خوب بود به جر شیوع فلج اطفال دراستان های مرزی کشورهای همسایه ایران.

به گزارش عصرایلام دکتر علی دل پیشهˈ روز شنبه در جمع رسانه های استان به مناسبت هفته سلامت اظهار کرد: 126 متخصص ، 14 فوق تخصص و افزون بر 700 پرستار و پیراپزشک در رشته های مختلف استان فعالیت می کنند.

وی افزود: شعار امسال هفته سلامت ˈیک عمر سلامتی با خود مراقبتیˈ نامگذاری شده که بیانگر اهمیت آگاهی یافتن مردم از موارد ایجاد بروز ناراحتی های جسمی و روحی است.

وی بیان کرد: خود مراقبتی و آگاهی بخشی عمومی از عوامل بیماری زا مهم ترین اولویت دولت در سال جاری است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد: رسانه ها در خصوص اشاعه این شعار در جامعه نقش بسیار ویژه ای دارند و یک رکن اساسی در حوزه بهداشت و ارتقاء سلامت عمومی محسوب می شوند.

دل پیشه ترویج زایمان طبیعی برای سلامت نوزاد و مادر را از جمله اهداف مهم وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور دانست.

وی یادآور شد: با توجه به مشاهده بیماری فلج اطفال در کشورهای همسایه ایران و به ویژه عراق، مایه کوبی همه افرادیکه از سوم فروردین از پایانه مرزی مهران تردد می کنند، اجباری شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام تاکید کرد: با وجود گذشت 15 سال از ریشه کنی فلج اطفال در ایران به دلیل شیوع این بیماری در کشورهای همسایه و بر اساس بخشنامه وزارت بهداشت در صورت مشاهده و گزارش حتی یک مورد فلج اطفال در کشور ، همه دانشگاه های علوم پزشکی کشور موظف به خوراندن قطره فلج اطفال و واکسینه کردن کودکان زیر پنج سال هستند.

دل پیشه گفت: کم کردن فشار مالی به بیماران از جمله برنامه های حوزه سلامت است که با تمهیدهای اندیشیده شده مقدار پرداختی بیماران خاص ، بستری و نیازمندان کاهش می یابد و این بیماران تنها 10 درصد از هزینه درمانی خود را پرداخت می کنند و مابقی هزینه را دانشگاه و شرکت های بیمه گر تقبل کرده اند.

وی از راه اندازی نخستین دانشکده و کلینیک دندانپزشکی استان با انجام مراقبت و ترمیم تخصصی دهان و دندان و پرداخت هزینه آن در حد معقول و مناسب خبر داد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار کرد: مرکز رسیدگی به بیماران سرطانی نیز با حضور دو فوق تخصص این رشته بزودی در استان آغاز بکار خواهد کرد و بیماران دیگر نیازی به اعزام به سایر استان ها نخواهند داشت.

دل پیشه افزود: 225 مورد سرطان سال گذشته در استان ایلام ثبت شده است.

وی یادآور شد: تفاهم نامه ای با استان های عراقی هم مرز استان ایلام در حوزه تبادل تجربه های پزشکی به امضاء رسیده که در این راستا جذب دانشجویان عراقی ، گذراندن دوره تخصصی بخش مراقبت های ویژه برای دانشجویان این کشور و پذیرش بیماران از جمله مفاد این تفاهم نامه است و وزارت بهداشت نیز از این موضوع حمایت می کند.

وی اعلام کرد: بر اساس سند چشم انداز توسعه تبلیغ مواد غذایی غیر مفید همچون فست فودها، انواع تنقلات و ... از رسانه ها کاهش محسوسی یافته و به جای آن تبلیغ مواد خوراکی مفید همچون شیر و سبزی افزایش می یابد.

دل پیشه فرهنگ سازی چگونگی برخورد والدین با نحوه تغذیه کودکان و نوجوانان را با همکاری رسانه ها یکی از ضروریات زندگی امروز دانست.

وی از بهره برداری مرکز فوریت های پزشکی بیمارستان آیت الله طالقانی (ره) برای خدمات دهی به بخش های جنوبی و شرقی شهر ایلام خبر داد.

وی گفت: کاهش پرداخت هزینه درمان بیماران خاص، بستری و نیازمند و حمایت مالی از آنان ، فراهم کردن شرایط ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، ترویج زایمان طبیعی ، ارتقاء کیفیت معاینه در بیمارستان ها، حضور پزشکان به صورت شبانه روز در بیمارستان را از مهم ترین برنامه های دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، دانشگاه علوم پزشکی ایلام در بخش های تحقیقات و فناوری در دو سال گذشته رتبه سوم کشوری و در کمیته تحقیقات دانشجویی در جشنواره راضی رتبه نخست را کسب کرد و تاکنون 190 مقاله در نشریات معتبر بین المللی از سوی اساتید و دانشجویان این دانشگاه به چاپ رسیده و امسال یک چهارم بودجه خود را صرف طرح های تحقیقات می کند.

26 رشته با دو هزار دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی ایلام مشغول به تحصیل هستند و برای نخستین بار دو رشته فوق تخصصی میکروب شناسی و تحقیقات در رشته های پزشکی عمومی و دندانپزشکی در این مرکز آغاز به فعالیت می کند.ایرنا

 

 

 

نظرات   

 
+1 # احمد 1393-02-06 22:05
اقاى دكتر ميشه بفرماييد پزشك متخصص بنام عليزاده چرا دركرج مشغول هستند مگر ايشان تعهد ٥سال خدمت در دهلران نداشت پس چرا كرج ؟!!!!!!!!!!!!!! !
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # رضا 1393-02-07 01:00
چون برادر فرماندار است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-1 # حقیقت 1393-02-09 11:45
شیرپاک خورده ای می خواهد که مثل دکتر دل پیشه پیشنهدات طلایی دانشگاه ها و موسسات معتبر آمریکا و اروپا را رها کنه و به ایلام عشق بورزدو بیاید و بماند و خون دل بخورد.نه همشهریان پا به فرار از ایلام.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-1 # شبکه بهداشت 1393-02-11 11:24
آقای دکتر دلپیشه الان خود دانشگاه دچار فلج شده فکری به حال دانشگاه بکن جایی که رییس بیمارتانها با رییس شبکه ها با هم نمی سازند و مدام با هم جنگ و جدل دارند آقای دکتر دلپیشه شما معوقات سال92 را پرداخت کن ریشه کن کردن فلج رو بسپار به ما!! آقای دکتر دلپیشه چرا در گزینش و انتخاب رییس بیمارستانها و شبکه ها گزینش درست حسابی نمی شن؟!!؟؟الان وضعیت طوری شده که هرکس مر کاری بکند(نه از نوع خوبش) پست و مقام میگیرد؟!! چرا رضایت مندی از کارمندان زیردستشان ملاک قرار نمی دهی؟!!!
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-1 # شیپورچی 1393-02-11 11:34
آقای دکتر دلپیشه به وضعیت وخیم بیمارستان طالقانی رسیدگی کن؟!! در حال حاضر انگیزه کاری پرسنل پایین آمده!! برخی افراد به خاطر روابط با پرسنل دانشگاه برای همکار خود ایجاد مشکل کرده اند!!
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-1 # پسرشجاع 1393-02-11 11:40
«شیپورچی» عزیز چرا شجاعانه نمیگی ما با رییس بیمارستان مشکل داریم ایشان به خاطر روابطش با دانشگاه هرکاری که بخواهد می کند!! فردا هم احتمالا پست بهتری هم بهش میدن!!
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # شبکه بهداشت 1393-02-18 18:31
بهشت از دست آدم رفت از آن روزی که گندم خورد
ببین چی میشه اون کس که یه جو از حق مردم خورد
کسایی که تو این دنیا حساب ما رو پیچیدن
یه روزی هرکسی باشند حساباشونو پس می دن
عبادت از سر وحشت، واسه عاشق، عبادت نیست
پرستش راه تسکینه، پرستیدن تجارت نیست
سر آزادگی مردن ته امدادگی میشه
یه وقتایی تمام دین، همین آزادگی میشه
کنار سفره ی خالی یه دنیا آرزو چیدن
بفهمن، آدمی، یه عمر بهت گندم نشون میدن
بزار بازی کنن بازم برامون با همین نقش
خدا هرگز کسایی را که حق خوردند نمی بخشه
کسایی که به هر راهی دارن روزی تو میگیرن
گمونم یادشون رفته، همه یک روز میمیرن
جهان بدجور کوچیکه، همه درگیر این دردیم
همه یک روز می فهمن، چه جوری زندگی کردیم.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # ناشناس 1393-02-20 23:31
آقای دکتر دلپیشه جلوی این بخور بخورها را بگیر همه چیز کم کم درست میشه چرا افراد و کارمندای شبکه بهداشت از بیمارستان حق کارانه میگیرن!! چرا مگه اونا خودشون کارانه ندارن! مگه نه اینکه این حق کارانه مخصوص پرسنل بیمارستانه پس شبکه بهداشت چکاره هستن؟؟؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # دوستدار شما 1393-09-12 09:19
سلام دکترضمن تشکراززحمات جنابعالی.چراوضع یت خانمهای بهداشت دهان ودندان رومشخص نمیکنی وشروع به کارشون نمیدی.بخداثواب داره اجرشو ازخدا بخواه.تشکر
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # بنده خدا 1394-03-31 10:41
سلام جان بچت دکتردلپیشه به حوزه دهان ودندان شهرستان چرداول رسیدگی کن شعاردادن وآمار دروغین گناه وترس از خدا داره
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group