▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

سه شنبه 6 فروردين 1398 Tuesday 26 March 2019 19 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

جوانترین عضو شورای استان

منت شهردار بر سر لومار/شهرلومار 20سال عقب است

منت شهردار بر سر لومارعصرایلام/سیروان بعد از تبدیل شدن به شهرستان، کورسوی امیدی را در دل وچشم مردمان این دیار ایجاد کرد.لحظه ای که اعلایی ؛استاندار اسبق ایلام در مراسم تبدیل این بخش به شهرستان این اقدام را خدمت دولت عدالت محور عنوان کرد همه تصور می کردیم که حداقل بخشی از محرومیتهای سیروان رفع می شود.


اما با گذشت دوسال تنها اقدامی که دراین شهرستان صورت گرفته تعویض سردرهای ادارات نصفه نیمه آن بوده است والبته احداث ساختمان فرمانداری سیروان در مرکز این شهرستان(لومار)از دیگراقدام قابل ذکر بوده است.
هر وقت اسم سیروان به گوش می رسد بن بست بودن این شهرستان علی الرغم ظرفیتهای بالقوه آن برای ما تداعی می شود. بر پروژه های عمرانی این شهرستان که عموما در حوزه راه بوده اند گرد وغبار بی عدالتی وبی تدبیری نشسته است.
جاده قاضی خان- بدره  مالرویی بیشتر نیست  جاده هلسم- سرتنگ درنطفه خفه شد ، واریانت چشمه چاهی – سفید خانی با وجود هزینه زیاد دارد خاک می خورد وشهرک صنعتی در سطح نصب یک تابلو باقی ماند.از جاده سه راهی کارزان به لومار هم به عنوان جاده مرگ یاد می شود که سالانه جان تعداد زیادی از مسافران بومی وغیربومی را می گیرد.
4میلیارد تومان اعتباری که برای پمپاژ آب از رودخانه سیمره برای دشتهای تشنه مله ماران وسرابکلان وسرتنگ تا سراب کارزان  اختصاص یافته بود روی کاغذ ماند وبه گفته یکی از بومیان این منطقه تنها دستاورد آن برای مردمان این منطقه چند مشت گچ و یک کلنگی بود که به سنگ خورد و ناهاری که مسئولین درآن روز بر شهرستان تحمیل نمودند.البته شنیده شده است اعتبار آن برای یکی از شهرستانهای دیگر استان (با عرض تاسف) انتقال یافته است.
اما اگر درکناراین همه بی توجهی مسئولین به شهرستان تاریخی سیروان با قدمت ماقبل تاریخ، به ظرفیتهای بالایی درحوزه گردشگری ،کشاورزی وصنعتی می رسیم.قطب کشاوررزی استان با بهره گیری از ظرفیت رودخانه سیمره با تولید محصولات فراوان شامل :گندم،انگور،هندوانه وبرنج وهمچنین  انبوه درختان با محصولات متنوع.در حوزه صنعت هم کارخانه سیمان و معدنهای کشف شده وبه بهره برداری نرسیده.در حوزه گردشگری وتاریخی هم دارای ظرفیتهای بالایی است و شهرتاریخی سرابکلان نیاز به معرفی ندارد و اگر این شهرستان از ضعف مدیریت وبی توجهی مسئولین درسطح کلان خارج شود قطب گردشگری خواهد شد به گونه ای که فقط درایام نوروز 6 هزارو هشتصد نفر مسافر به شهرستان مسافرت نموده اند.
با وجود این ضعفها وهم چنین این توانمندیها از مسئولین ارشد استان انتظار می رود نگاه خود را فرابخشی نموده در حوزه توزیع اعتبارات علاوه بر بودجه مصوب، اعتبار ویژه ای برای این شهرستان تازه تاسیس اختصاص دهند وهم چنین از فرماندار این شهرستان که خوشبختانه نیروی بومی وتوانمندی می باشند چیزی به جز مدیریت جهادی انتظار نمی رود.
همه این مطالب ذکر شده در باب شهرستان سیروان بود اما شهر لومار با قدمت بالای شهرنشینی یک روستای گنده نامنظم  بیشتر نیست واز کف خیابانها وکوچه های این شهر به جز گرما به طور قطع می توان مرگ را در روی آسفالتهای کهنه وقدیمی آن دید.
به همین علت گفتگو می کنیم با یونس فرهمند؛نایب رئیس شورای اسلامی شهر لومار، جوان ترین عضو شورای شهر استان و سومین جوان عضو شورا درکشور.
جوان با ذوق و سر زبان داری که مصمم به تغییر چهره شهر با همراهی فرماندار شهرستان ، اعضای شورای اسلامی لومار وشهردار این شهر است.وی را پیگیر یافتیم واز خدماتی که نام برد می شد پیگیری وعده های خود وانتظارات مردم را لمس کرد.
یونس فرهنمد درگفتگوی اختصاصی با عصرایلام با تبریک فرارسیدن نیمه شعبان ومیلاد حضرت ولی عصر(عج)گفت:شورا خدمتگزار مردم بوده، هست وخواهد بود و آنکه خدمت امروز به مردم را از دست می دهد فردا را نخواهد یافت.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر لومار خدمت بی منت در سال" اقتصاد وفرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی" به مردم را اولویت شورای اسلامی شهر وشهرداری عنوان کردوافزود: شورا از بطن مردم است وهدف شهرداری وشورا مردم داری وخدمت به مردم است.
وی با بیان اینکه شهرستان سیروان بیش از 21هزار نفر جمعیت دارد که شهر لومار به عنوان مرکز شهرستان 4هزار نفر جمعیت دارد اظهار داشت:متاسفانه بعد از جدایی از شهرستان شیروانجرداول و ارتقاء بخش شیروان به شهرستان سیروان نه تنها جمعیت افزایش نیافته است بلکه میزان مهاجرت از این شهرستان به خارج از استان وکشور هم افزایش یافه است.
یونس فرهمند شروع به کار اعضای 5نفره شورای اسلامی چهارم شهر لومار را از تاریخ 12/6/92 همزمان با سراسر کشور عنوان کرد وافزود: اولویت اعضای شورا بعد از آغاز کار انتخاب شهردار بود وسه ماه شهرداری لومار با سرپرست اداره شد.
وی از انتخاب مهندس منت محمدی از میان 18کاندید تصدی شهرداری لومار خبرداد و با بیان اینکه خوشبختانه انتخاب ایشان نقطه عطفی درکارنامه شورای اسلامی شهر لومار است تصریح کرد:جاهای زیادی به مهندس محمدی پیشنهاد شد ولی ایشان خدمت به مردم محروم شهرلومار را انتخاب نمودند که قابل تقدیر وتحسین است.
فرهمند ملاکهای شورای شهر برای انتخاب شهردار  را تحصیلات مرتبط ، سوابق کاری وگزینه بومی بودن منطقه عنوان وتصریح کرد: در طول شش ماه گذشته خدمات ارزنده ای از سوی شهردار آغاز شده است واین روند ادامه می یابد.
وی به خدمات ارائه شده در طول 6ماه گذشته اشاره وبا بیان اینکه برای احداث یک بولوار جدید حدفاصل میدان شهدا تا محله درویشان 95درصد تفاهمات بامردم انجام شده است گفت:برای احداث وبهره برداری از این پروژه حدود 20میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی از واگذاری پیمان جدول گذاری سطح شهر و سیلبند ضلع شرقی شهر به پیمانکار وآغاز این پروژه ها خبرداد و افزود: مشخص شدن زمین غسالخانه شهر، گشایش محله فرهنگیان ، ترمیم وبهسازی پارک معلم به عنوان پارک تفریحی و ورزشی، اصلاح تقاطع و شکل هندسی،تسطیح وبیس ریزی خیابان وکوچه های محله بانواز ،بهسازی و زیبا سازی بلوارهای مرکزی بازار شهر و خیابان ولی عصر( عج) و انجام موزائیک فرش به متراژ860متر، احداث و اصلاح کوچه و خیابانهای محله بانواز با 6500 متر مکعب شن ریزی،ایجاد روشنایی خیابان ولیعصرتا میدان مرکزی شهر، تسطیح و تحکیم به طول 2و نیم کیلومتر،مجزا نمودن آتش نشانی ،احداث خیابان فرهنگیان به ورودی شهر با حجم خاکبرداری 7500متر مکعب وایجاد و در دست اقدام 2خیابان 24 متری در محله کوروند از دیگر خدمات شهرداری شهرلومار بوده است.
یونس فرهمند به فعالیت خدمات شهری در طی 9 ماه گذشته اشاره کردو افزود: خرید و جانمایی تابلو های راهنمایی و ترافیکی در سطح شهر طبق اخرین نظریه کارشناسی، تخفیف 36 درصدی عوارض دربهمن واسفندماه سال گذشته،تشکیل ستاد سد معبر و ساماندهی، ایجاد مدیریت پسماند و ساعات جمع آوری زباله و تنضیف جداول سطح شهر  ،تعمیر وتجهیز وسایل نقلیه شهرداری،ایجاد بازارچه میوه وتره بار ،کاشت چمن 3510متر  وگل کاری 1000 متر هرس و فرم دهی 1200 اصله وتخلیه جداول مسدود شده به طول 2 کیلومتر فضای سبز کل سطح شهر 10 هکتار از دیگر خدمات شهرداری لومار بوده است.
وی ادامه داد:بر اساس ظرفیتهایی که در شهردار لومار وجود دارد وهم  چنین پتانسیل های شهر به دنبال ارتقاء درجه شهرلوماراز سه به چهار وپنج هستیم وهمچنین  برای بهتر نمودن فضای شهر،نهضت آسفالت در شهر و راه اندازی شهربازی در پارک کوثر به عنوان مکان تفریحی رفاهی درآینده نزدیک تلاش می کنیم.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر لومار در بخش دیگری از صحبتهای خود با ذکر اینکه شهرلومار از نظر خدمات شهری 20سال عقب است وبرای جبران این عقب ماندگی وقت وانرژی زیادی لازم است خاطر نشان کرد: ضمن تشکر از آقای یگانه فرماندار شهرستان که در طول چهار ماه فعالیت منشا خیروبرکت بوده اند باید نگاه مسئولین ارشد استان درتوزیع اعتبارات تغییر یابد وبا 400میلیون تومان اعتبار کاری از پیش نمی رود.
وی افزود:وقتی که سیروان تبدیل به شهرستان نشده بود از بودجه 1میلیارد تومانی بخش شیروان 505 میلیون تومان به شهرداری اختصاص یافته بود ولی بعد از اینکه سیروان تبدیل به شهرستان شد از 11میلیارد تومان اعتبار شهرستان فقط 400میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته است.
جوانترین عضو شورای شهر در استان ایلام با ذکر این مطلب که ظاهر شهر لومار از 20سال پیش تاکنون هیچ تغییری نداشته و خدمات شهری درآن ارائه نشده است بیان داشت:از سال 75 تاکنون گردوغبار بر فضای آسفالت کوچه وخیابانهای  شهر لومار باقی است.
وی با اشاره به اینکه شهرلومار از 20سال پیش فقط یک خیابان اصلی دارد وحتی بین محلات خیابانی تعریف نشده بود افزود: شهرستان سیروان یک رستوران هم ندارد.
فرهمند در پایان با اشاره به اینکه شهرداری لومار در دوره قبل یک میلیارد تومان بدهی داشته است که 850میلیون تومان آن بدهی صورتجلسه ای و150میلیون تومان دیگر بدهی مخفی بوده است ابراز داشت:300میلون تومان این بدهی حقوقی وبه علت عدم رعایت نظامات اداری و ضعف مدیریت بوده است.
در طی این گزارش گفتگو کردیم با چند تن از مردم شهر لومار :ایشان ضمن تقدیر از عملکرد شورای شهرچهارم وهم چنین شهردار پرتلاش این شهر گفتند متاسفانه در چند سال گذشته این شهر هیچ گونه رشدی از نظر خدمات شهری ومدیریت شهری نداشته  است که امیدواریم با ورود مهندس محمدی شاهد شهری درخودر مرکز شهرستان باشیم.

نظرات   

 
-21 # فرهمند 1393-03-21 01:27
با سلام از چاپ و انتشار این مصاحبه صمیمانه از شما ممنون و متشکرم و از طرف جوانان شهرستان سیروان آرزوی توفیقات روز افزون سپاسگزار شماییم.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-23 # افشین پنجعلی زاده 1393-03-21 11:27
با سلام. ضمن تقدیر و تشکر از آقای فرهمند به خاطر بیان واقعیتها و مشکلات شهرستان سیروان، از مسولین ارشد استان و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی عاجزانه درخواست میکنیم در جهت رفع مشکلات تازه تاسیس سیروان و شهر لومار اقدامات لازم را انجام دهند تا هرچه سریعتر شاهد رفع محرومیتها و محدودیتهای این شهرستان باشیم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-23 # روح اله نوری 1393-03-22 08:37
باسلام وخسته نباشید .ضمن تشکرازآقای فرهمندبه خاطربیان مشکلات والبته واقعیت این شهرستان البته این تمام مشکلات نیست مشکلاتی ازقبیل نبودن دانشگاه نبودن امکانات مناسب درمانی نبودن فضای تفریح وسرگرمی وورزشی برای جوانان البته اگرجوانی باقی مانده باشدو..........
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-46 # روح اله 1393-05-19 09:04
[quote name="روح اله نوری"]باسلام وخسته نباشید .ضمن تشکرازآقای فرهمندبه خاطربیان مشکلات والبته واقعیت این شهرستان البته این تمام مشکلات نیست مشکلاتی ازقبیل نبودن دانشگاه نبودن امکانات مناسب درمانی نبودن فضای تفریح وسرگرمی وورزشی برای جوانان البته اگرجوانی باقی مانده باشدو.......... [/quote

باعرض سلام خدمت همه ی دوستان وبخصوص کسانی که دغدغشون سیروانه چرابه جای اینکه کاری برای شهرتان بکنیدهمدیگه روخراب می کنیدهرکسی که مسئول هست بایدکارکندچه منت باشدچه نوری خدمت به مردم وظیفشونه وظیفه ای که قبول کردن مردم هم خودشون بهترین قاضی هستن نمیخادکسی بجاشون نظربده
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-59 # محمد محمدی فر 1393-03-25 10:21
با سلام خدمت دوست عزیز و پرتلاشم آقای فرهمند و با تشکر از انتشار مسائل و مشکلات شهرستان سیروان توسط پایگاه خبری عصر ایلام. به هر حال آنچه نوشته شده گوشه ای از مشکلات این شهرستان را به تصویر کشید بنده بعنوان شهروند این شهرستان از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و از کلیه مسئولین و دست اندرکاران دولت تدبیر و امید که همواره شعار اعتدال سر می زنند تقاضا می کنم تا گره ای هر چند کوچک از مشکلات مردمان این دیار کهن بردارند در پایان از اعضای شورای اسلامی شهر لومار و همچنین از شهردار مدیر و لایق شهر لومار کمال تشکر و قدردانی را دارم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+86 # قاسمی 1393-05-12 12:12
منت شهردار بر سر مردم لومار دیگر چه صیغه ایست
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+83 # شهروندمنصف 1393-05-18 02:15
متاسفانه اين مطالب همه از روي غرض ورزي ميباشد اگر زحمات چندين سال اخير مهندس نوري نبود الان هم سيروان همان روستايي بود كه از اول بود وبه شهرستان ارتقا پيدا نميكرد نقدكنيد ولي بي انصاف نباشيدنقل قول کردن روح اله نوری:
باسلام وخسته نباشید .ضمن تشکرازآقای فرهمندبه خاطربیان مشکلات والبته واقعیت این شهرستان البته این تمام مشکلات نیست مشکلاتی ازقبیل نبودن دانشگاه نبودن امکانات مناسب درمانی نبودن فضای تفریح وسرگرمی وورزشی برای جوانان البته اگرجوانی باقی مانده باشدو..........
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-62 # محمد 1393-05-24 14:14
[quote name="شهروندمنص ف"]متاسفانه اين مطالب همه از روي غرض ورزي ميباشد اگر زحمات چندين سال اخير مهندس نوري نبود الان هم سيروان همان روستايي بود كه از اول بود وبه شهرستان ارتقا پيدا نميكرد نقدكنيد ولي بي انصاف نباشيد[/quote

من میخوام بدونم آقای..... چه گلی به سر شهر زد که برا شهرستان شدن کاری کرده باشه یادمه وقتی مردم شیروان رفتن ورزشگاه تختی آقای .... با چند تن از دوستانشون که ادعای روشنفکری داشتن در بیرون شهر در حال تفریح بودن
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-96 # ناشناس 1393-05-18 09:48
شهروند به اصطلاح منصف در اینجا نام شخصی خاص یا گروهی خاص برده نشده، نظرات در مورد مسائل و مشکلات شهرستان در طول سه دهه گذشته هستند نه در صرفا" در مورد شهر لومار و نه در زمان مدیریت شخص خاصی ، اینکه شما نام آقای نوری را ذکر کرده اید به نظر بنده کار درستی نکرده اید چرا که حرمت اشخاص خیلی بالاتر از این حرفهاست در ضمن شما اگر منصف بودید قدری از کمبودها و کاستی های این شهرستان سخن میگفتید نه اینکه حاشیه سازی کنید. مطمئن باشید این آقایان اگر می خواستند از کسی انتقاد کنند که نام کامل خودشان را نمی نوشتند
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+98 # شهروندمنصف 1393-05-18 19:47
ضمن سلام خدمت شما اقاي ناشناس كه البته خوتونو معرفي ميكردين خيلي بهتر بود اينجانب بابت ناديده گرفتن زحماتت ده ساله ي مهندس نوري گله مندم چون شدت توجه شما به شهردار محترم جديد به حدي خود نمايي ميكند كه گويي الان سيروان در طي اين مدت كوتاه به بهشت ايران تبديل شده بهتره كه ما قدر دان زحمات گذشتگان كه تمام توان خودرا با اخلاص بي نظير خودبه اجرا دراوردندباشيم ممنون كه نظر بنده حقير رانيز درسايت گنجانديد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+98 # فاضلی 1393-05-18 20:54
باعرض سلام میخواستم دراینجاازنادیده گرفته شدن زحمات چندین ساله ی شهردار محترم پیشین گلایه کنم وبگویم وقتی ما قدردان زحمات نیروهای دلسوز بومی خود که ازبتن این شهرستان برخاستن نیستیم چه انتظاری میتوانیم از مسولان برای پیگیری مشکلات این شهرستان داشته باشیم ونقدی زیباست که از واقعیت برخواسته باشد مانیز خواستار پیگیری هرچه سریعتر مشکلات این شهرستان هستیم قبل از اینکه فقط خاطره ای از این شهرستان بماند
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+92 # شهروندمنصف 1393-05-18 21:37
شهردار بودن در شهرستان سيروان افتخاريست كه نصيب هركسي نميشود پس بهتره بجاي منت گذاشتن برمردم فهيم سيروان پاسخ كويي خواسته هاي برحق مردم شريف اين شهرستان باشيم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+95 # کرمی 1393-05-18 22:09
ا که تحرک جدیدی ندیدیم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+92 # Guest 1393-05-18 22:24
این عضو شورا که با..... شهرداران
گذشته را موردنقدقرارمیده ندبایدخودچیزی درچنته داشته
باشنددرجهت رفع مشکلات شهر که متاسفانه ندارند وفقط حاشیه سازی می کنند
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+85 # شهروند 1393-05-20 01:19
ضمن تشکر از شهردار سابق.نمودار تلاشهای شما در شکوفایی شهرستان به خوبی نمایان است و بر کسی پوشیده نیست.امید داریم همانطور که ایشان به خوبی در مسیر شکوفایی و حل مشکلات قدم برداشتند.مدیریت جدید نیز با ادامه راه ایشان پروژه های ناتمام را به خوبی به پایان برسا نند.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+81 # میرزایی 1393-05-21 14:04
واقعا متاسفم برای انتخاب تیتر منت شهردار بر سر مردم کمال بی انصافی است خدمت وظیفه است نه منت÷
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-68 # شیری .ایلام 1393-05-22 11:24
باسلام وتقدیر از دغدغه های بحق یا فر ضا ناحق منتقدین ویا طر فداران ...والبته مردم خود قاضی حاضر در محکمه ای هستند که احتیاج به قضاوت من وتو نوعی ندارند . من اگر بگویم مهندس ..... که خوشش بیا یید خوب همه میدانند ایشان لیسانس شبانه تاریخ در کارنامه خود دارند ویا از این آقای ..... تعریف کنم انصافا هم ردیف افراد بی تجربه وبی انصاف هستند ....حال من شنیدم که شهردار اسبق نمرات منفی در رویه اجرایی کار خود داشته که ظاهرا تعدادی از اعضای شورای شهر مصرانه می خواهند اورا به تخلفات ومراجع قانونی جهت بر خورد بدهند اما احتمالا ....شورا ظاهرا فامیل ایشان است وانرا پشت سر می اندازددر هر حال ما به نظرات خود ودیگر دوستان از باب انتقادی واصلاح امور نگا ه کنیم .به عمل کا ر برآیید ...انصافا در مجموعه شورا افراد صاحب نفوذ وفکر خوبی هم وجود دارد ..زغال سیاه است آیا می شود گفت بجای شکر اشتباه گرفتمش باید حق را گفت وپذیرفت
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+62 # ر.م 1393-05-22 20:41
اقاي شيري مردم ميدونن كه روستاي لومار با زحمات شبانه روزي چه كسي جز مهندس نوري به شهرستان سيروان ارتقا پيدا كرد اين چرندياتم كه به ايشان نسبت ميدهيد از روي محبويت بالاي ايشان. است شمام كه از ايلام پيام ميديد ودر سيروان نيستيد نظر پوچ وواهي ومغرضانه ي خودتان را براي خود نگه داريد انشا... روزي كه اقاي نوري نماينده مردم شريف ايلام درمجلس شوراي اسلامي شوند
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-68 # امیر 1393-05-22 21:31
آقای ر.م معلومه که پابان دوره شهردار سابق زیاد به مزاق شما خوش نیومده. اولا اینکه آقای.... یکی از مخالفان اصلی ارتقا شیروان به شهرستان بود و حتی سر شهرستان نشدن سیروان شرط بسته بود. دوما اینکه میگین روستای لومار حق دارید چون شهری که ده سال به دست شخصی نامتخصص و ناکارامد سپرده شود از این بهتر نخواهد شد. سوما اینکه همه ما میدانیم شما کی هستید و چه اهدافی در سر میپرورانید. مردم شما را خیلی خوب شناختند. . نکته اخر اینکه دوران آقای .... و اطرافیانش به سر رسید و به امید خدا و همت مردم و مسولین لومار به عنوان مرکز شهرستان تاریخی سیروان بر روی ریل پیشرفت قرار خواهد گرفت و عقب ماندگیهای آن ده سال جبران خواهد شد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+61 # محمد 1393-05-23 01:36
ما از دوران شهرداري اقاي نوري رضايت كامل داشتيم انشا....درمديري ت جديد نيزاين امرتحقق بيابد با تشكرمحمد از لومار
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+62 # نادر 1393-05-23 08:10
ریل پیشرفت مدیریت شما را هم دیدیم حاصل ان مهاجرت حیرت انگیز جمعیت دو هزاروپانصد نفری لوماره
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-63 # حسن 1393-05-23 13:28
من از مدیر محترم سایت عصر ایلام یک سوال داشتم:
چرا مصاحبه ی آقای فرهمند که تنها گوشه ای از مشکلات شهرستان سیروان و لومار را به تصویر کشیده است این چنین موجب ناراحتی و رنجش عده ای شده است؟
ای کاش این افراد به جای جوسازی علیه شهردار جدید و دیگر مسولین شهرستان چیزی برای دفاع کردن از عملکرد ضعیف شهردار سابق داشتند. هنوز سولات زیادی در ذهن مردم هست که بی جواب مانده اند. یکی از این سوالات مربوط به هزینه پرداختی شرکت گاز به شهرداری بابت اسفالت خیابانهاست پولی حتی یک متر از خیبانهای بومار را هم اسفالت نکرد.سوال دیگر در مورد میدان ورودی شهر و هزینه هنگفت و غیرقابل باوری ست که در این میدان صورت گرفته ست. و چندین سوال دیگر که بی جواب مانده اند.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+64 # احمدي 1393-05-23 16:33
پاداش ده ساله ي مديريت نوري تحويل دادن سيروان به عنوان شهرستان بود هيچ حرف ديگه هم صلاحيت نوشتن در اين سايت رو نداره خودتون رو خسته نكنيد اگه پيشرفت نديديد حتما چشم ديدن پيشرفت رو نداشتيد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+60 # حشمت 1393-05-23 17:45
اقايوني كه تهمت واهي ميزنيد من اولا تعجب ميكنم كه چه طور روز روشن داريد عوام فريبي ميكنيد چطورسند پيشرفت رو نميبينيد جايي كه سيروان به شهرستان ارتقا يافت ايا از اين پيشرفت بالاتر چيزي هست برتبل توخالي زدن كار بيهودس
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+55 # کاکایی 1393-05-24 14:51
پول خسارت گاز در همان ساختمانی خرچ شد که الان مرکز شایهه پراکنی بر علیه دیگران شده بهتره بجای تخریب دیگران پاسخگوی مشکلات مردم باشید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+61 # مرادي 1393-05-24 01:12
چقد بعضي از اين دوستان كاسه ي داغ تر از اش شدن دراينجا به مديريت جديدي توهين نشده ما فقط بابت شهرستان شدن سيروان اززحمات اقاي نوري تشكر كرديم اين همه فشار اوردن به خو دعلتش نامعلومه خودتون رو اذيت نكنيد تلاش كنيد علت موفقيت رو پيدا كنيد وياد بگيريد.به جاي عكس گرفتن در كنار دستاورد ديگران سعي كنيد چيزي بران اضافه كردن به ان از خود نشون بديد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-58 # میلاد 1393-05-24 10:38
مردم خود خوب مبدانند که چه کسانی برای ارتقای شهرستان سیروان شب و روز زحمت کشیدند و قدردان زحمات آنان خواهند بود. عوام فریبی این است که شما از شخصی نام میبرید که از مخالفان اصلی ارتقای سیروان بود زیرا با تبدیل شدن بخش به شهرستان خطری بزرگ برای جایگاهشان بود و همه دیدند که این اتفاق هم افتاد.درضمن این آقا بهتر بود که به وظیفه اصلی خود در شهرداری بپردازد تا تا پس از ده سال لومار را روستا نخوانند.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+54 # علی 1393-05-24 16:15
چیزی برای گفتن ندارید بگم بگم می کنید عملکرد شم برای مردم معلوم شده چیزی براب اثبات خود ندارید وضع شهر قطعا بدتر شده اینو همه میدانند
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-57 # احمدی 1393-05-25 00:04
قابل توجه اون عزیزانی که از تیتر مصاحبه گلایه داشتن شما اصلا موضوع و معنای جمله را نفهمیدین منت 20 ساله گذشته اون کسایی هست که الانه که رفتن باز بر سر مردم منت دارن که چکارا کردیم و چی شد نه آقا شما فقط بدهی های زیادی بر سر شهر ما و شورای جدید و شهرداری جا گذاشتین
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-51 # علی 1393-05-25 09:34
برید برنامه خومانی بنور را که تقریبن یک ماه پس از اتمام دوران شهردار سابق از شبکه استانی پخش شد ببینید که در آن مجری برنامه خومانی بنور آقای یاری گفت که انصافن پس از ده سال لومار نه تنها پیشرفت نکرده بلکه پسرفت هم کرده. هروقت توانستید جواب آن برنامه را بدهید بیایید اینجا نظر بدید.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-56 # رضا 1393-05-25 10:06
باتشکر از جامعه دلواپسان شهرستان بعضی از نظرات منطقی بود ولی نظراتی هستند که ناشی از عدم اگاهی شخص میباشد اینکه میگید آقای فلانی این روستا رو به شهرستان تبدیل کرد به والله کاملا از ناآگاهی بعضی ها ناشی می شود ایشان اگر توانایی داشتند چرا در طول مدت ده سال کاری نکردند تا افرادی باز واژه روستا را برای لومار به کار نبرند در ضمن درسته که ایشان رسم امانتداری رو آنچنان که شایسته بود بجا نیاوردند ولی شهرداری نهادیست که مدیر یا همان شهردار حرف اول و آخر را نمیزند بلکه این شورا ست که دخالت مستقیم در تمام امورات دارد اگر ضعفی بوده ، اگر کم کار ی و نقصانی بوده دست شورا هم توی کار بوده انصافا شهردار به تنهایی مسئول اینهمه عقب ماندگی دانست در ضمن به شورا و شهردار جدید توصیه میکنم که اگر ایشان هم راه مسئولین سابق را در پیش بگیرند و امانتدار رای و اعتماد مردم نباشند به وقتش ایشان نیز مورد انتقاد مردم قرار خواهند گرفت تشکر میکنم از مسئولینی که برای این شهرستان زحمت کشیدند و یا خواهند کشید. با تشکر
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+57 # شهاب 1393-05-25 11:33
كارنامه هركس چيزي است كه از او به ماندگار ميماند همون ساختمان شهرداري كه از مدرن ترين ساختمان هاي شهرداريس با زحمات مديريت قبل بوده حالا شما پزش رو ميديد وگرنه الان بايد از يه ساختمان كه متعلق به اموزش وپرورش بود فقط اسم شهرداري رو يدك ميكشيديد حاشا كه بالا رفتن از ديوار دروغ كار بزدلان است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-51 # علی 1393-05-25 13:10
امیدوارم سایت عصر ایلام نظر بنده را نمایش دهد.
همین ساختمانی که شما دم از مدرن بودن آن میزنید فاقد هرگونه سیستم سرمایشی و گرمایشی بود. دوما آقایان بدانند این کارنامه که شما از آن حرف میزنید پر از تجدیدی است. معنای پیشرفت در یک سبد انار و نماد دروازه قران که پرونده اختلاس آن هنوز هم در جریان است خلاصه نمیشود. مدیریت سابق اگه با پول شرکت گاز خیابانها را آسفالت میکرد خیلی بهتر بود نه اینکه.... همه ما خوب میدانیم که ایشان چه بلاهایی بر سر فضاهای سبز منطقه قرهنگیان آوردند. تغییر کاربری فضاهای سبز شهر و فروش آنها تنها کاری بود که مدیریت سابق خیلی خوب از عهده آن برامدند.ایشان حتما از شکایت مردم منطقه فرهنگیان بخوبی مطلع هستند. شما دلواپسان بجای سنگ اندازی و دروغ پراکنی بهتر است بگذارید یکسال از عمر شورا و شهردار جدید بگذرد و سپس شروع کنید به شایعه پراکنی. حرف برخی از دوستان عزیز هم که گفتند شیروان با تلاش شهردار سابق به شهرستان ارتقا یافت بیشتر به بزرگترین دروغ سال شبیه است تا واقعیت. به قول یکی از عزیزان ایشان اگر توانایی داشتند برای لومار کاری انجام میدادند تا پس از ده سال به لومار روستا نگویند. واقعیت لومار نیازی به بحث و جدل ندارد. هرکسی که قبل و پس از دوران ده ساله مدیریت سابق به لومار آمده باشد بخوبی متوجه میشود که لومار به جای پیشرفت پسرفت کرده. آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است. نکته اخر هم اینکه بیشتر کسانی که نظرات خود را بیان کردن ساکن لومار هستند پس سعی در مخفی کردن واقعیت بی فایدست.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-60 # فرهمند 1393-05-25 13:24
اقای صیدمحمدی اگه امکانش هست نظرات دیروز بنده را منتشر نمایید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+55 # مرتضی 1393-05-25 14:01
نظرات بسیار جالب در خصوص عملکرد مدیران قبلی وکنونی شهرداری لومار مشاهده کردیم بدون شک انسان جایزالخطاست ممکن است یک مدیر در طول خدمتش اشتباهاتی داشته باشد کسی نمی تواند منکر این موضوع باشد اما عزیزان دوره گذشته خوب یا بد پایان یافت ودوران شما نیز به زودی تمام می شود به جای اینکه به فکر تخریب دیگران باشید به فکر کارنامه پر از نکات منفی خود باشید که سخت در حال رصد مئ باشید تا زمان باقی است برای قول وقرارهای که در مساجد شهر ودر همان برنامه شبکه استانی که در نظرات شما امده گفته اید فکری بکنید گفتن از کسی که دیگر در میان شما نیست دردی دوا نمی کند از ان همه ماشین الات عمرانی که شما یکی هم به ان اضافه نکرده اید جهت توسعه این شهر بکار بندید به قول مولایمان ریاست اگر ماندنی بود الان دست من وشما نبود دست از تخریب دیگران بردارید به فکر مردم باشید وروز واپسین که باید هم جواب خدای خود بدهیم وهم کسانی که هیچوقت گذشت ندارند عاقبت برای پوشندگان خطای دیگران است نه000
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+66 # Guest 1393-05-25 20:07
اقا نظز دیروز فرهمندا منتشر کنید بنده خدا خوب داره نظراتا دنبال میکنه.خوشش اومده.این روزا میکذره.یکسال شد بجنبید.این قوم ارزوها دارن و کم صبرن همیشه نیستن.یادمان باشد وقتی نوری. لیسانسس تاریخ داشت ،لومار دانشجو نداشت.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+60 # کوخایی 1393-05-26 10:07
نوری کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری دارد جهت اطلاع
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-55 # محمدیان 1393-05-26 20:33
خوب شد اطلاع رسانی کردید چون بعضی از دوستان اصرار داشتند بهش بگن مهندس نوری. درضمن بزار هروقت دانشگاه آزاد مدرکشو داد بیا پزشو بده
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+63 # مرتضی 1393-05-27 08:10
نقل قول کردن محمدیان:
خوب شد اطلاع رسانی کردید چون بعضی از دوستان اصرار داشتند بهش بگن مهندس نوری. درضمن بزار هروقت دانشگاه آزاد مدرکشو داد بیا پزشو بده

لابد مدرک کولاک غرب از دانشگاه فردوسی مشهد ودانشگاه ازاد کرمانشاه معتبر تره جدیدا
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-49 # محمدیان 1393-05-27 09:54
تو زمونه ای که دانشگاهها دارن به زور به مردم مدرک میدن داشتن یه لیسانس تاریخ شبانه و یه مدرک نگرفته دانشگاه آزاد ارزش پز دادن نداره. درضمن آقای نوری به حاشیه نرو. بجای این کارا جواب منتقدینتو بده برادر...
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+57 # جمشیدیا 1393-05-25 23:27
پرده دری تا کجا ادامه دارد گدشته همه پر مشکل است به فکر اصلاح خود باشید شما نیز مشکل ناگفته زیاد دارید برادر
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+56 # Guest 1393-05-26 15:28
با عرض سلام خدمت دوستان خاهش ميكونم كه جناه بازيش نكونيد چون تا انجاى كه من ميدونم جناب اقاى نورى براى لومار كم نزاشتن خداى ولى أفراد ى هستن كه إز ايشون خوششون نمياد كه باز هم مهم نيست چون كلأ اينها مشكل دارن چون كه قريب پرستن إز نيروى محلى بدشون مياد و يه چيز ديگه برين أمار بگيرين ببينين چند خوانواده إز يك سال پيش إز لومار رفتن ان هم حتمأ تغسير اقاى نورى بوده بابا شما با خودتون مشكل دارين
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-50 # اصغری 1393-05-27 10:52
درمورد مهاجرت مردم هم عرض کنم که ریشه مهاجرت رو برید در ضعف و عدم رسیدگی مسولین قبلی و حتی عدم رسیدگی نمایندگان به مشکلات شهرستان جستجو کنید. البته برنامه شما مشخص است و سعی میکنید از این عامل به منظور انتقاد از فرماندار محبوب و بقیه سواستفاده کنید. این درحالی ست که خود شما یکی از علل اصلی مهاجرت مردم در چندسال اخیر هستید.سیاه نمایی بی فایدست.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-56 # درویشی 1393-05-27 11:18
نقل قول کردن Guest:
با عرض سلام خدمت دوستان خاهش ميكونم كه جناه بازيش نكونيد چون تا انجاى كه من ميدونم جناب اقاى نورى براى لومار كم نزاشتن خداى ولى أفراد ى هستن كه إز ايشون خوششون نمياد كه باز هم مهم نيست چون كلأ اينها مشكل دارن چون كه قريب پرستن إز نيروى محلى بدشون مياد و يه چيز ديگه برين أمار بگيرين ببينين چند خوانواده إز يك سال پيش إز لومار رفتن ان هم حتمأ تغسير اقاى نورى بوده بابا شما با خودتون مشكل دارين

درسته واقعا مهاجرت اخیر که با شدت ادامه داره به شدت اساس شهررا تهدید میکنه جمعیت شهرستان در حال ترک منطقه هستند باید چاره اندیشی کرد متاسفم چای صرف وقت مشکلتان شده نوری باشه یا محمدی
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+57 # افتابی 1393-05-27 14:40
گل گفتی جوانان سیروان از نبود شغل وامکانات همه رفتن بای بای سیروان
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-51 # مهرداد 1393-05-27 09:35
آقا چرا نظر دیروز منو نزاشتی؟ میدونستم که دست نوری و تو تو یه کاسه ست. متاسفم براتون
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+58 # یک مهاجر 1393-06-04 14:26
باسلام و خسته نباشيد خدمت همه دوستان. شهر لومار مشکلاتش خیلی بیشتر از این حرفاست .بجایی تخریب همدیگه آینده خود و شهرو درست کنید .وقتی عملکرد ادارات شهر فقط حضور و غیاب کارکنان باشه .
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-31 # جمشیدزاده عبدااله 1393-09-07 22:06
وقتی که درهر ارگانی یا نهاد دولتی نظارت درست حسابی ومسول نداشته باشیم معلوم هست که اینطور مسایل پیش می آید وهمه به ریش مردم می خندند ضمن قدردانی ازخدمات بی ادعا ومخلصانه بعضی از خادمان واقعی مردم انقلابی ایران اسلامی
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+25 # Guest 1393-10-23 21:17
برو بابا
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group