▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

سه شنبه 6 فروردين 1398 Tuesday 26 March 2019 19 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

درنشست هم اندیشی رؤسای دانشگاهها وبنیاد شهید

نسبت دانشگاهها و بنیاد شهید نسبت طلبکار و بدهکار نیست

نسبت دانشگاهها وبنیاد شهید نسبت بستانکار وطلباکار نیستبه گزارش عصرایلام درنشست هم اندیشی رؤسای دانشگاههای استان با مدیرکل بنیاد شهید ومدیرکل آموزش عالی سازمان بنیاد شهید کشور مسائل ومشکلات دانشجویان شاهد وفرزندان شهدا وایثارگران بررسی شد.

 

دراین نشست که همه رؤسای دانشگاه های استان حضور داشتند عمده ترین مشکل دانشگاهها پرداخت شهریه از طرف بنیاد شهید وضعف در بنیه علمی دانشجویان شاهد وایثارگر بود که دکتر شهرکی پور ؛مدیرکل آموزش عالی بنیاد شهید وامورایثارگران برای حل این مشکلات قول مساعد داد.

مدیر کل آموزش عالی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور  با بیان اینکه نسبت بنیاد شهید ودانشگاه ها نسبت بدهکار طلبکار نیست گفت: متاسفانه مشکلاتی در بحث پرداخت شهریه‌ دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌ها به وجود آمده که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان نیمه اول سال جاری برطرف خواهند شد.
 دکتر حسن شهرکی‌پور در نشست هم‌‎اندیشی روسای دانشگاه‌ها با بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 176 هزار دانشجو شاهد و ایثارگر در سطح دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در مقاطع تحصیلی مختلف مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه از تعداد کل دانشجویان شاهد و ایثارگر کشور 4 هزار نفر سهم استان ایلام است، افزود: متاسفانه مشکلاتی در بحث پرداخت شهریه‌ دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌ها به وجود آمده که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان نیمه اول سال جاری برطرف خواهند شد .

شهرکی‌پور اضافه کرد: بدهکاری در وصف خدمت به شهدا و خانواده‌های آنها معنایی ندارد و نباید فراموش کنیم که ما مدیر نیستیم بلکه خادم خانواده شهدا هستیم .

مدیر کل آموزش عالی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور همچنین با اشاره به اینکه تا سال 89 در سطح مراکز آموزش عالی کشور 60 هزار نفر دانشجو شاهد و ایثارگر داشتیم که اعتبار این تعداد دانشجو در مجموع 30 میلیارد تومان بود، تصریح کرد: در سال جاری میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای دانشجویان شاهد و ایثارگر در سطح کشور 334 میلیارد تومان است .

وی خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری تلاش داریم تا قوانین و مقررات مربوط به تحصیل دانشجویان شاهد و ایثارگر به صورت روان و ساده‌تری جاری شود که در باب شهریه دانشجویان هدف ما 180 میلیارد تومان اعتبار منظور شده که در بین دانشگاه‌ها توزیع خواهد شد.

شهرکی‌پور به بلاتکلیفی پرداخت شهریه 43 میلیارد تومانی دانشگاه پیام‌نور اشاره و بیان کرد: در طول سال 130 میلیارد تومان هزینه شهریه دانشجویان شاهد و ایثارگر را به دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت می‌کنیم .

مدیر کل آموزش عالی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی ما در حال حاضر در مقایسه با سنوات گذشته افزایش 3 برابری تعداد دانشجویان شاهد و ایثارگر است، خاطر نشان کرد: در سال گذشته باید 240 میلیارد تومان اعتبار می‌گرفتیم که متاسفانه فقط 180 میلیارد تومان دریافت گرفتیم که خلایی در پرداخت‌ها ایجاد شد.

وی عنوان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال جاری با کمترین میزان مشکلات پرداخت شهریه دانشجویان شاهد و ایثارگر مواجه خواهیم بود و در بحث کمک هزینه‌ها نیز این روند به قوت خود باقی خواهد ماند و در این حوزه در طول سال 8 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

شهرکی‌پور با اشاره به اینکه 1 هزار و 850 نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر در حال حاضر عضو هیئت علمی مراکز آموزش عالی کشور هستند، ادامه داد: 937 نفر از دانشجویان شاهد و ایثارگر در سطح کشور بورسیه آموزش عالی هستند که 632 نفر از آنها دانشجوی دکتری بوده که از این تعداد 78 نفر در بخش بهداشت و درمان در حال تحصیل در مرتبه فوق تخصص هستند.

مدیر کل آموزش عالی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به اینکه مسایل فرهنگی دانشجویان شاهد و ایثارگر در سطح دانشگاه‌ها باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، یادآور شد: نگاه ما به تحصیل دانشجویان شاهد و ایثارگر نباید فقط در بحث مسایل مالی باشد چرا که توجه هر چه بیشتر به مباحث فرهنگی این دانشجویان از هر مطلب دیگر مهم‌تر است و در این شرایط نگاه اصلی دشمنان نظام در منطقه به دانشجویان شاهد و ایثارگر و فرزندان شهدا در دانشگاه‌ها است که اگر کوتاهی کنیم شرمنده دوستان شهیدمان خواهیم شد.

وی همچنین به کاهش 20 درصدی سهمیه‌ها برای ورود فرزندان شاهد و ایثارگر به دانشگاه‌ها اشاره و اضافه کرد: سطح آگاهی و آشنایی فرزندان شاهد و ایثارگر نسبت به مسایل مربوط به تحصیل خود نیز باید ارتقا یابد تا در این زمینه مشکلی برای روند کاری آنها پیش نیاید.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خبر داد:
دانشگاه‌ها به حل مشکلات دانشجویان شاهد و ایثارگر کمک کنند

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گفت: بیش از 3 هزار دانشجو شاهد و ایثارگر استان در سطح دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در مقاطع مختلف مشغول تحصیل هستند.
سلمان رستمیان  در ابتدای این نشست اظهار کرد: در حال حاضر 3 هزار و 800 نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر استان در دانشگاه‌ها مشغول تحصیل هستند که 2 هزار و 672 نفر از این تعداد در مراکز آموزش عالی استان تحصیل می‌کنند.

وی با بیان اینکه قانون ارائه خدمات تحصیلی فرزندان شاهد و ایثارگر در سال گذشته دستخوش تغییراتی قرار گرفت، افزود: در بحث مسایل مربوط به تحصیل فرزندان شاهد و ایثارگر و امور دانشجویی آنها از جمله بسته شدن سایت‌ها و پرداخت شهریه آنها از طریق بنیاد شهید، مشکلاتی وجود دارد که نیازمند همکاری بیشتر دانشگاه‌ها است .

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اضافه کرد: توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هدف اصلی ما است و سایر خدمات جانبی بنیاد در تکمیل این ماموریت است.

رستمیان با اشاره به اینکه در سنوات گذشته تفاهم‌نامه‌هایی بین بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و مراکز آموزش عالی استان وجود داشت که در این شرایط نیازمند احیا هستند، خاطر نشان کرد: خدمات فرهنگی، اردویی و سایر برنامه‎‌های دانشجویان جامعه هدف ما از سوی ستاد شاهد دانشگاه‌ها نیز باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی عنوان کرد: با توجه به وضعیت مالی و اعتبارات موجود بنیاد شهید و امور ایثارگران، دانشگاه‌ها باید در مقایسه با سنوات گذشته همکاری بیشتری با بنیاد داشته باشند .

 مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تاکید کرد: استان ایلام 2 هزار و 867 شهید تقدیم انقلاب کرده که خدمت به فرزندان این شهدا در حقیقت خدمتی به آن عزیزان است که باید از سوی همه مسئولان مورد توجه و عنایت بیشتری قرار گیرد.ایسنا

 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group