▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

چهارشنبه 29 اسفند 1397 Wednesday 20 March 2019 13 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

در بررسی ظرفیتها وعلت محرومیت استان

محرومیت نقطه سیاه کوچکی است/یک شبه معاون سیاسی نشده ام/فضای مجازی دولبه است

محرومیت نقطه سیاه کوچکی است/یک شبه معاون سیاسی نشده ام/فضای مجازی دولبه استدرگفتگوی اختصاصی عصرایلام با معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام عوامل محرومیت استان ،ظرفیتها وپتانسیل های ایلام ،اقدامات وخدمات دولت در یک سال گذشته وموضوع فضای مجازی مورد بررسی قرار گرفته است که درپی می خوانیم.


حسین کلانتری دراین گفتگو به ذکر مقدمه ای گفت:طی روزهای گذشته هیئت محترم تشخیص مصلحت نظام وعناصری از وازات کشور در استان ایلام حضور یافتند وکارگاه آموزشی اقتصاد مقاومتی با حضور بیش از 500نفربرای تبیین هرچه بهتر این موضوع مهم برگزار شد.
وی با بیان اینکه به اذعان مسئولین کشوری(آقامحمدی؛ عضو مجمع تشخیص مصلحت) مرز مهران امن ترین مرز خاکی درجهان است ابراز داشت:نشست توجیهی با تجار وبازرگانان وهم چنین بازدید از پایانه مرزی مهران ومنطقه ویژه اقتصادی مهران در هفته گذشته انجام شد وکار تسطیح اراضی برای اجرای این طرح آغاز شده است.
معاون سیاسی به سفر استاندار ایلام به کشور عراق ودیدار با استاندار واسط عراق برای تعامل هرچه بیشتر اشاره کرد وبا بیان اینکه  شورای توسعه روابط خارجی وامور بین الملل تشکیل شده تا از تمام ظرفیتهای منطقه استفاده شود گفت:با نگاه ویژه به کشورعراقه سه کمیته خاص شامل سیاسی امنیتی وامور بین الملل،اقتصادی وفرهنگی تشکیل شده شده وبرابر ضوابط ومقررات وروابط بین الملل عمل خواهند کرد.
کلانتری به جمعیت استان اشاره  کردو با بیان اینکه استان ایلام درصورت فراهم شدن زیرساختها ظرفیت جمعیت
2میلییون نفر را دارد به اولین ظرفیت استان اشاره کرد و گفت:امروز با استحصال 165 هزار بشکه نفت در دهلران ظرفیت نفت وگاز استان ایلام معادل 91درصد نفت وگاز غرب کشور است ودر صورت بهره برداری ازطرحهای دیگر حوزه نفت وگاز شامل آذر وچنگلوله ،عین خوش و....بستر اشتغال بیکاران دراستان فراهم می گردد.
این مقام سیاسی امنیتی استان به ظرفیتهای پتروشیمی ایلام ودهلران وسیمان دهلران پرداخت و ادامه داد:درحوزه سلامت هم با احداث بیمارستان 320تختخوابی شهرایلام ،بیمارستان مجهز خصوصی کوثر(که بسیار موفق عمل کرده است)وراه اندازی بیمارستان تامین اجتماعی ارائه خدمت به زوار خارجی یک ظرفیت بسیار عظیم در استان ایجاد می گردد.
حسین کلانتری دربخش دیگری از سخنان خود پتانسیل های استان درحوزه آب وخاک را بسیار ارزنده عنوان کرد وافزود:با عنایات مقام معظم رهبری، صندوق توسعه ملی 8میلیارد دلار برای احیای زمینهای خشک و دیم وآبی کردن آنها در طرح سامانه گرمسیری اختصاص داده است.
وی  با بیان اینکه ازمحل طرح احیای دشتهای خوزستان وایلام تا سال 95  بیش از550هزارهکتار از زمینهای دهلران وخوزستان آبی می شود که 50هزارهکتار آن مربوط به استان ایلام است ادامه داد: با اجرای این دوطرح 112 هزار هکتار به مجموع 70هزار هکتار زمینهای آبی استان افزوده می شود.
کلانتری به بخش صنعت گریزی زد وچشم انداز صنعت استان را مثبت ارزیابی کردوافزود:فولاد ایوان وچرداول وهم چنین احیای شهرکهای صنعتی و.... از قابلیتهای خوب این حوزه هستند.
تا این بخش از مصاحبه در مورد ظرفیتها وپتانسیل های استان ایلام بود.اما بعد از عنوان این همه ظرفیت در استان پرسیدیم پس چرا اینقدر محرومیم وبرچسب محرومیت روی پیشانی استان مثل مارک استاندارد زده شده است وزودتر از خورشید بر فراز شلم می تابد؟
معاون سیاسی استاندار ایلام عامل اصلی محرومیت استان را مربوط به قبل از انقلاب وظلم وستم شاهنشاهی دانست وافزود:در قبل از انقلاب هیچ زیرساختی درجهت توسعه استان وجود نداشت و تا انقلاب به پیروزی رسید جنگ شروع شد.
وی با بیان اینکه جنگ خسارتهای زیادی به استان وارد کرد ودر حین جنگ، استانهای آرام وبدور از جنگ با دلار 7 تومانی راه آهن وکارخانه ساختند خاطر نشان کرد:بعد از جنگ استانهای برخوردار روند توسعه را طی نمودند واستان ایلام کماکان بدون کمترین نگاه محروم و جنگ زده باقی ماند.
کلانتری ادامه  داد:ما از صفر شروع کردیم و سعی کردیم ریشه اصلی محرومیت که همان فاصله با استانهای برخوردار بود را کم کنیم.
وی به تلاش دولتهایی که بعد از انقلاب برسر کارآمدند اشاره کرد وبا بیان اینکه هر دولتی برای کم کردن فاصله ها طرحهایی را برای استان اجرا کردند افزود:همه دولتها با دیدگاه های مختلف دوست داشته اند بیشترین کار ممکن را انجام بدهندکه بعضی موفق وبعضی ناموفق عمل کرده اند ومثلا در دولت تدبیر وامید اعتبار از محل تملک دارایی ها سه برابر شده است.
کلانتری دوری  از مرکزرا یکی دیگر از عوامل محرومیت استان عنوان داشت وافزود: ما دراستان نیروهای توانمندی داریم اما در بدنه مرکزی حاکمیت نیروهای تاثیر گذار نداریم.
در ادامه گفتگو از حسین کلانتری معاون سیاسی امنیتی استاندار پرسیدیم که دولت تدبیر وامید برای برون رفت از این محرومیت در طول یک سال گذشته در استان چه اقدامی انجام داده است؟
کلانتری با اشاره به اینکه نظام عزم خود را برای رفع محرومیت استان ایلام جزم نموده است افزود:همیشه نقطه سیاه که خیلی هم کوچک است دیده شده است.چقد بگوییم محرومیم.چقدر بگوییم رتبه اول بیکاری دراستان ایلام است وچقدر بگوییم استان ما رتبه اول خودکشی را دارد.نباید همیشه نیمه خالی لیوان دیده شود بلکه نیمه پرهم دیده شود وبرای نیمه خالی چاره ای اندیشید.
وی اولین راهکار خروج از محرومیت را مشخص نمودن واقعی کردن قابلیتها ،ظرفیتها وفرصتهای استان در بخشهای مختلف عنوان کردوافزود:باید با مردم وارد گفتگو شویم ،اطلاع رسانی شفاف داشته باشیم و منافع مردم وملی را برمنافع شخص ترجیح دهیم.
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام ،خود را امیدوار به تحقق خواسته های مردم دانست وگفت:استان ایلام شایسته ترین مردم برای ارائه خدمات است.
وی ادامه داد: کارهای بزرگی در حوزه آب وخاک درحال انجام  است،توسعه میادین آذر وچنگوله،طرح منطقه آزاد اقتصادی مهران ،جذب سرمایه گذاری که حدود 100سرمایه گذار وارد استان شده اند که 25 مورد آنها تمایل به سرمایه گذاری دارند وبرخی دیگر سرمایه گذاری خود را شروع کرده اند و توسعه راهها وتوسعه روابط خارجی از جمله آنهاست.
کلانتری با صراحت بیان داشت بازار عراق یک بازار مصرف برای صنایع دستی،ساختمانی ومحصولات کشاورزی است که از این ظرفیت به خوبی استفاده می شود.
وی ادامه داد:نگاه ما این است که چرا مردم ما از نظر مالی کمتر دارند بایدبیشتر داشته باشند واگر تخلف وجود داشت قانون رسیدگی می کند.
حسین کلانتری در بخش دیگری از این گفتگو به سؤال عصرایلام درمورد فضای مجازی وفیلترینگ این گونه پاسخ داد:من به همه نظر ها احترام می گذارم اما طراحان وگردانندگان فیس بوک وشبکه های مجازی وماهواره کشته مرده سعادت مردم مسلمان نیستند واینها محرم مانیستند.ما باید اخبار واطلاعات طبقه بندی شده داشته باشیم واز طرفیت مثبت این شبکه های استفاده نمائیم واطلاعات مهم وشخصی را درفیس بوک و....قرار ندهیم.محاسن ومعایب فضای مجازی را بدانیم.از ظرفیتها درست و با حساب وکتاب استفاده کنیم.فضای مجازی هویت دینی کشورها را تهدید می کند.آلمان هم به شبکه مجازی معترض است.آنها به دنبال این هستند تا هویتها رادیجیتالی کنند. نه مذهب می شناسند ونه ملیت.فضای مجازی شبیه چاقوی دولبه است اگر خوب مدیریت کنیم خوب است واگر خوب مدیریت نکنیم تاثیرات منفی خواهد داشت.فیلترینگ هم براساس قانون کشور انجام می شود.
وی  به همدلی و وفاق وطی نمودن سلسله مراتب مدیریتی دراستان اشاره کرد ودرپایان با بیان اینکه از 29 سال پیش واز مدیریت کوچک در یک شهرستان شروع کرده ام تا  هم اکنون به معاونت سیاسی امنیتی واجتماعی استانداری ایلام رسیده ام افزود:یک شبه کسی معاون سیاسی نمی شود ومن هم از این  قاعده مستثنی نیستم.

 

نظرات   

 
+12 # کامران 1393-07-23 01:59
سلام.بابا35 سال ازانقلاب اسلامی گذشته....شاه مرد....شماهنوزا ززمان شاه میگید...آن مرداسب دارد...او _و....جمهوری اسلامی الان یک قطب برجسته جهانی است.چندسطرپایین ترمهندس زنگه این گزارشهاراداده.. ..چقدرتکراری... حرف تازه ای برای این مردم برنید...هنوزازس ابقه مدیریتی خودتان میگید....برای کی برای چی....نکنه این هم جز زیرساختهاست.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+11 # بابا خان 1393-07-23 07:26
تو چقد دوس داری بلوف کنی
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+11 # Guest 1393-07-23 13:13
تئورسین گفتمان شمال و جنوب
اخرش ندانستم اصلاح طلب هستید یا ...- از نماینده احمدی چه خبر
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+11 # Guest 1393-07-23 13:55
تورو خدا نگاه کنید به عملکرد استانداران و معاونین دیگر استانها متوجه میشین در این یک سال چه کارهای انجام شده و استان ما چقدر در این یکسال از دیگر استانها عقب مانده،استاندار ما یه لندکروز با راننده در تهران که اونجا در خدمتش باشه...
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+9 # اعتدال 1393-07-23 18:20
اقای معاون سیاسی گزینه ی اموزش پرورش دهلران شاهکار شماست و نماینده ی حوزه ی جنوب و مدت 9ماه است دهلران سرپرستی اداره می شود شما تیر را میندازی و کمان را قایم می کنی مردم همه جیز را می دانندو سد راه جوانانی هستی که می خواهند مدیر شوند شما و نمایند ه ی حوزه ی جنوب وبعد دم از اعتدال می زنی عملکرد شما با شعار دولت وامید سازگار نیست خدا بزرگ است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+8 # . 1393-07-23 19:59
جناب كلانتري شما و همفكرانتان در دولت قبل مدام همين نيمه خالي ليوان را مي ديديد و آنرا بزرگ نمايي مي كرديد حالا چطور انتظار داريد مردم نيمه پر ليوان را در دوره ي شما ببينند آنچه عوض دارد گله ندارد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+9 # فرهنگی موسیان 1393-07-23 23:53
آموزش وپرورش موسیان ودهلران نابود شد ورفت اونوخت شماهی بگید من این جوریم واونجوری.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+10 # Guest 1393-07-25 20:33
لطفا به این آدرس برید و ببینید که استادار اردبیل چگونه جواب نمایندگان استان اردبیل رو دادن،قابل توجه مسئولین محترم
http://www.aftabilam.ir/یادداشت-مدیر/750-صد-نامه-فرستادیم،-صد-راه-نشان-دادیم.html
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+7 # هری 1393-07-27 00:42
آآآآآآآآآآآآآآآ آآآآآآآآآآآآآآآ خخخخخخخخخخخخخخخ خخخخ ا ز این استاندارو معاونینش....... ............... ......... :sad: :sad: :sad: ودیگر هیچ
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+6 # اعتدال 1393-07-28 14:48
اقای معاون سیاسی شما نماینده ی دولت هیتید یا برنامه ریز نماینده ی حوزه ی جنوب عملکرد شما با دولت روحانی جور نمی اید ...
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group