▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

يكشنبه 4 فروردين 1398 Sunday 24 March 2019 17 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

درگفتگوی عصرایلام با محمدرضا مروارید عنوان شد:

جمیع جهات دست به دست هم داد تا استاندار ایلام شدم/اگر کاری از دستم برنیامد خداخافظی می کنم

مهندس مروارید,استاندار ایلام,محمدرضا مروارید

مصاحبه زیر بخش اول گفتگوی عصرایلام با مهندس مروارید؛ استاندار ایلام است که به دلیل حجم بالای سؤالات مطروحه و جوابها ناگزیر در دو بخش تقدیم می شود و بخش دوم هم فی والوقت منتشر می گردد.

 به بهانه یک سال از زمان حضور مهندس مروارید در قامت استاندار ایلام، فرصت را غنیمت شمرده و برای گرفتن جواب  سؤالهای خود و همچنین اطلاع از وضعیت استان به دیدار وی رفته و ترتیب یک مصاحبه داده شد.

از تاریخ درخواست مصاحبه تا لحظه گفتگو دو روز بیشتر طول نکشید.ساعت 18 به وقت ایلام اولین مصاحبه عصرایلام با استاندار ایلام رقم خورد.

وارد محل کار استاندار شده و فرآیند احوالپرسی گرم و پذیرش درخور طی  شد.می دانستم با توجه به ارادت خاص به حضرت امام(ره) سبک سخن گفتن مروارید هم برگرفته از آرامش ومتانت بنیانگذار انقلاب اسلامی است. آرامش دراین لحن وجود داشت ودارد.در طول صحبت کردن با وی خنده های از ته دل،صادق بودن و افتخار به گذشته خانوادگی خود را سرلوحه سخنان قرار داده بود.مهندس مروارید پرسیدند :به زبان کردی صحبت کنند یا فارسی؟ که درخواست زبان مادری را دادم.

دوساعت و20دقیقه این گفتگوی مفصل به طول انجامید.مصاحبه در بخش اول فقط شامل 1ساعت اول این گفتگوست است که درپی می خوانید.بخش دوم  مصاحبه دارای حواشی و سؤالات قابل توجه تری است که به زودی منتشر خواهد شد.

قبلا مصاحبه های ایشان را دیده وخوانده بودم. دغدغه تلگرافی جواب دادن ایشان را داشتم ولی وقتی جواب یک سؤالم بیشتر از سی دقیقه طول کشید نوید یک مصاحبه پر بار و سخنوری وی در آن روز را داد.

سؤال : استاندار ایلام در چه تاریخی ودر کجا متولد شدند و دوران تحصیلی درکجا بودند؟از دوران مبارزاتی قبل از انقلاب ودفاع مقدس بفرمائید؟

 مروارید؛ استاندار ایلام متولد سال 1336 از شهرایلام وفرزند مرحوم آیت الله مروارید است.دوران تحصیلی خود تا مقطح دانشجویی را در به جز دوسال که در عراق وتهران بوده است در شهر ایلام گذرانده اند.

در سال 54 وارد دانشگاه همدان در رشته مهندسی کشاورزی شد. آغاز دوران دانشجویی اش قبل از انقلاب وفارع التحصیلی وی بعد از انقلاب است.

وقتی در مورد سوابق مبارزاتی اش پرسیدم حرفهای زیادی برای گفتن داشت از دوران دفاع مقدس هم 8سال سخن داشت.از ارتباط پدر بزرگوارشان در قبل از سال 42 گفت.عموی وی دردوره مصدق و نهضت ملی و همچنین با نواب صفوی همراهی داشته است.

مروارید در سال 42 حدود 6 سال دارد ولی 15خرداد ان سال را خوب به یاد دارد.حضور دریک خانواده کاملا انقلابی زمینه بروز وظهور یک شخصیت انقلابی را فراهم نموده بود.

وی می گوید:در دوران دبیرستان تازه گروه های چریکی منافقین وفدائی سر زبانها افتاده بود.20نفر افسر وظیفه به ایلام تبعید شدند و موجب تحولی دراستان ایلام شدند.درهمین سال مرحوم علی حجتی کرمانی به ایلام تبعید شد.در دبیرستان ما کتابهای دکترشریعتی و شهید مطهری توزیع شد.به کمک آقای مرادیان کتابخانه ای را درمسجد صاحب الزمان (عج) شهرایلام دایرنمودیم.در سال 56 حاج آقا مصطفی(ره) از دنیا رفتند ودر برخی از استانها برای ایشان مجالس ختم گرفتند وما هم  برای وی مجلس ترحیمی درمنزل مرحوم آیت الله حیدری برگزار کردیم که اولین مجلس انقلاب بود که در ایلام برگزار می شد.

در ان زمان ساواک در ایلام ومهران فعالیت داشت. اولین شعارهای انقلاب به نام درود برخمینی(ره) در دیوارهای شهرایلام نوشته شد.

مروارید سال 57 را اوج مبارزات مردم ایلام می داند وایلام را در کشور پیشرو می خواند.وی می گوید: در سطح کشور گروه های مبارزاتی تشکیل شد ودرایلام گروهی به نام توحیدی هجر تشکیل دادیم ودر مسجد جامع شهرایلام متمرکز شدیم.وی به نحوه چاپ اعلامیه ها وشعارهای انقلابیون درایلام اشاره می کند و می گوید یک دستگاه پلی کپی نداشتیم و با سختی یک برگ اعلامیه را به چاپ می رساندیم.یک مدت پیشرفت داشتیم.در اردیبهشت سال57 پدربزرگوار مهندس مروارید توسط کمیته ضد خراب کاری دستگیر می شود. وی می افزاید:پدرم روحیه خیلی خوبی داشت درزمان حضور در زندان تهران در محضر آیت الله طالقانی،آیت الله مهدوی کنی و آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان پیشنمازانتخاب می شود.پدرم  در آذر ماه 57 به ایلام برمی گردند استقبال باشکوهی از او صورت می گیرد و مردم تا ایوان به پیشواز ایشان می روند.

محمدرضا مروارید در ادامه می گوید:انقلاب که پیروز شد پدرم ظرف مدت دوماه شروع به اقدامات امنیتی نموده ودر ساماندهی ادارات و ژاندارمری تلاش نمود.قبل از اینکه جهاد تشکیل شود در کمک به کشاورزان و برداشت محصول به مردم تلاش کردیم.وقتی جهاد شکل گرفت کمیته فرهنگی وکشاورزی تشکیل دادیم.آن زمان لیسانس خیلی کم بود.جهاد کشاورزی شورایی تشکیل شد وبنده عضو این شورا شدم.

 جنگ تحمیلی شروع شد از اولین روز جنگ درمهران حضور داشتیم و زمانی درمهران بودم که آخرین نفرات از مهران خارج می شدند.بعد از حضور عراق درمهران ،موسیان و دهلران پشتیبانی جنگ تشکیل دادیم و اولین کارمنظم ومنسجم ما ، پشتیبانی عملیات فتح المبین بود .مروارید می گوید در عملیات های رمضان و والفجر مقدماتی حضور داشتیم.

سؤال:اولین جایی که مدیر بوده اید کدام دستگاه اجرایی بوده است؟ودراین دوره چه اقداماتی انجام دادید؟در مورد دوران مدیریتی خود از آغاز تا قبل از استانداری ایلام بفرمایید.  ازسال 62 تا 67 مدیرکل جهاد کشاورزی ومنابع طبیعی استان ایلام بودم.بعد از عملیات کربلای 1 در دهلران و دشت عباس شروع به بازسازی کردیم و50حلقه چاه در این دشت زیر خمپاره های عراق حفر کردیم.در 5کیلومتری عراقی ها بند انحرافی دویرج را احداث کردیم که بارها زیر آماج خمپاره قرار گرفت.وی می گوید: بیشتر وقتمان در جبهه ها گذشت.

مروارید بعد از مدیرکلی جهاد کشاورزی دیگر در جایی مدیر نشد وعلی الرغم درخواست های متعدد از استانهای مجاور وگیلان در مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی ایلام ماند.وی درسال 68 به درخواست معاون وزیر وقت کشاورزی به تهران می رود ودر دفتر هماهنگی استانهای وزارت تا اواخر سال 69 مشغول می شود.به درخواست استاندار وقت کرمانشاه به سمت معاون برنامه ریزی ومالی واداری این استان منصوب می شود وتا سال 76 دراین سمت ادامه می دهد.دراین سال خاتمی رئیس جمهور می شود. مروارید می گوید :دراین زمان به درخواست خوانساری وزیر راه به وزارت راهداری رفتم و 8سال را در معاونت اداری مالی وحقوقی  سپری کردم وبدین ترتیب 8 سال اصلاحات در وزارت راه بودم.

مروارید ادامه می  دهد: مهندس رحمتی تنها وزیری بود که از دولت اصلاحات باقی مانده بود و در دوران احمدی نژاد ادامه داد.تغییرات زیادی در سطح مدیران ایجاد نکرد و در آن دوره سه سال  و اندی به عنوان مدیرعامل شرکت کشتیرانی ایران و روسیه حضور داشتم.هنوز سی سال خدمتم تمام نشده بود که درخواست بازنشستگی زودتر از موعد دادم .می توانستم تا 35 سالگی بمانم ولی و در سال 87 عملا به کار مدیریتی خود پایان دادم.

سؤال: قبل از استانداری ایلام چه سمتی داشتید.؟

جواب :قبل از انتخابات به یک شرکت وابسته به ایران خودرو رفتم ومدیرعامل شدم.از سال 89به مدت سه سال به یک  شرکت خصوصی رفتم و به عنوان مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت" هلدینگ جهش توسعه ایرانیان" انتخاب شدم وتا انتخابات دکتر روحانی دراین شرکت فعالیت داشتم.
سؤال:چطور استاندار ایلام شدید؟چه چیزی باعث شد استانداری ایلام را به عنوان مهمترین دوره مدیریتی خود انتخاب کنید ؟

ما در گذشته در تشکلی به نام هیئت رزمندگان غرب کشور(ایلام) که متشکل از بسیج وسپاه بود حضور داشتیم( چه مهاجرین وچه انصار چه ایلامی ها وچه غیر ایلامی ها )ومدیرعامل آن مهندس ترکان بود. من هم عضو هیئت مدیره بودم .دراین هیئت برای استان ایلام کارهای عمرانی و... انجام می شد مثل همین دانشکده نفت ایلام یا کمک به دانش آموزان بی بضاعت و....که آقای میرولد هم عضو این تشکل بودند.دوستان قدیم سپاه و فرماندهان هم بودند.به خاطرهمین هیئت رزمندگان ماهی یک بار با مهندس ترکان جلسه داشتیم .در اوایل که موضوع انتخابات مطرح شد همه گفتیم که ما با هم هماهنگ هستیم باید ببینیم که چه کسی نامزد نهایی می شود و ما تصمیم گرفتیم که ستاد حمل ونقل  را دوباره تشکیل دهیم وتا دوهفته قبل از انتخابات هم خود دکتر روحانی منتظر بود ببیند گزینه نهایی کیست. تا اینکه ستاد دکتر روحانی درتهران تشکیل شد.

مهندس ترکان گفت ما درتهران ستاد دکتر روحانی تشکیل دادیم واگر شما هم مایل هستید حضور داشته باشید. ما هم رفتیم وعضو این ستاد شدیم.بعد از پیروزی دکتر روحانی سر کار خودم برگشتم. در این دوران از استانهایی مثل همدان وکرمانشاه پیشنهاد پست استانداری داشتم ومثلا همدان را به دلیل اینکه مهندس ازاد؛ استاندار انجا بود قبول نکردم.با توجه به سابقه هشت ساله مدیریتی دراستانداری کرمانشاه ،فشار و خواست دوستان ایلامی هاو... و اینکه خودم هم دوست داشتم درایلام بر اساس شناخت وسوابق خدمت کنم؛ ایلام را انتخاب کردم.درحین مذاکره بودیم برای استانهای دیگر که آقای میرولد معاون سیاسی وزارت کشور شد با اصرار ایشان ومهندس ترکان وجمیع جهات دست به دست هم داد تا به همراه قسمت، استاندار ایلام شدم.

سؤال:شما چه شاخصه هایی داشتید که استاندار ایلام شدید؟

فکر نمی کردم به کار اداری دیگری ورود کنم واین سمت را درشرایطی پذیرفتم که از نظر مالی  مشکلی نداشتم. سوابق کاری بی تاثیر نبوده و نسبتا خوب بوده است وهرجایی که رفته ام اظهار رضایت نسبی وجود داشت. افراد زیادی می توانستند استاندار شوند.گزینه هایی بودند در استان ایلام که شاید سوابق نداشتند ویا شناخته شده نبودند. یکی دیگر مسائل سیاسی وخانوادگی وفکری  بود که تاثیرگذار بود.

سؤال:اشخاص زیادی دوست داشتند استاندار بشوند واین توانمندی هم در آنها وجود داشت. با این رقبای همیشگی چه سخنی دارید؟

افرادی که گزینه استانداری ایلام بودند از دوستان خود بنده هستند ورقیب محسوب نمی شوند وبا انها ارتباط داریم واز نظراتشان استفاده می کنیم وبا هم تعامل داریم.

سؤال: به جز توانمندی وسوابق شما مهندس ترکان، میز استان در تهران و ستاد روحانی درایلام درانتخاب شما چقدر تاثیرگذار بودند؟

جواب : مهندس ترکان خیلی تاثیر داشت .رفاقت بنده با ترکان به بیش از سی سال پیش برمی گردد وهرجایی که بودند با هم ارتباط داشتیم.همیشه از وی کمک می گرفتیم.یک طرح بود که برای لوله گذاری درهلیلان. مهندس ترکان آن وقت مدیرعامل صنایع دفاعی نظامی بودند دستور صدوریک چک 900هزار دلاری به اسم لوله سازی اهواز را صادر کردند تا لوله ها وارد استان شود. در ضمن تشکل  وهیئت رزمندگان  و ارتباط های چند ساله باعث شد تا بنده را انتخاب نمایند.آقای میرولد هم تاثیر داشتند ،وزارت کشور و رحمانی فضلی هم  تاثیرگذار بودند، میز استان (به گفته رستم زاد؛ میرکل حوزه استاندار که در این مصاحبه حضور داشت میز استان در قانع نمودن استاندار تاثیر داشته اند)هم تاثیر داشت و ستاد استان هم مؤثر بود.در مرکزیت تصمیم گرفته شد. ترکان ومیرولد پیشنهاد دادند وایلام هم تایید کردند.

سؤال: در روز معارفه گفتید که دوران مدیریتی من کمتر از پنج سال نبوده است آیا به نظرتان با توجه شرایط موجود می توانید 5  سال یا بیشتر درایلام  استاندار بمانید؟

من گفتم مدیریت های قبلی من کمتر از پنج سال نبوده است.انشاءالله اگر خوب کار کردیم  وقبولمان داشتند می مانیم . خودم باید تشخیص بدهم و تجزیه وتحلیل بکنم اگر پیشرفتی داشتم می مانم واگر دیدم کاری از دستمان بر نمی آید خداحافظی می کنم.

 

 

نظرات   

 
+49 # ali 1393-08-19 07:55
با سلام از اینکه انسان متعهد و مومنی هستی شکی نیست ولی آقای مهندس عملکرد شما بر اساس نظر سنجی بسیار ضعیف است به نظرم استعفا بدهی خیلی بهتر است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+19 # علی 1393-08-21 23:38
ایشان و دوستشان مش اسماعیل تا استان را کاملا خراب نکنه نمیرن حالا حالا هستند
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+46 # خیرخواه 1393-08-19 08:54
با سلام بهتراست که بروی
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+10 # حسین 1393-08-22 16:15
بله اقایان استاندار ومعاونینش هفته ای چند میلیون صرف بلیط هواپیما و غیره برای رفتن به تهران ودیدار خانواده میکنند وپولش از اضافه کاری ومزایای کارمندان پرداخت میشه وکار مثبتی برای استان نمی کنند کاش زود تر برن تا ما کارمندان حدقل اضافه کاریم پرداخت بشه
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-42 # جعفر 1393-08-19 11:23
درود بر مهندس مروارید که حرف های صاداقانه ای گفت وچاخان نکرد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+15 # علی 1393-08-22 11:58
کدام صداقت دوست عزیز ایشان اگر از ترکان میگوید منظورش اینه پشتوانه قوی دارد وبرای ماند بجایی جلب اعتماد مردم ایلام رابطه اش را با اقای ترکان حفظ میکنه
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+50 # عله 1393-08-19 11:41
به چه درد ميخورد سوابق....از عمل تا حرف فاصله زياد است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+12 # حسین 1393-08-22 16:09
بله دوست عزیز کسی که حتی نمیتونه معاونینش را هماهنگ کننه وهر هفته به جان هم می افتند چطور میشه به سوابق ومدیریتش شک نکرد -به نظرم این اقا اشتباهی استاندار شدن وحقش نبوده
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-47 # sirvan 1393-08-19 14:58
به این میگن یک ایلامی اصیل
خدا حفظت کنه اقای مروارید
لیاقت استان ایلام فقط استاندار غیر بومی!!!!!!!!!!! !!!!!!! :sad:
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+45 # محمد 1393-08-19 16:33
آقای مروارید،من با اطمینان کامل میگم که نمیتونی کاری انجام بدی پس هرچه زودتر بری به استان کمک کردی
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+43 # ناشناس 1393-08-19 17:17
ضعيف ترين استاندارطول تاريخ بوديد.خواهشاهرچ ي زودتربريد.بااين همه سابقه مديريتي ...
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+44 # محمد 1393-08-19 17:46
سلام بنده به صداقت آقای مروارید اعتماد دارم ولی متاسفانه عملکرد بسیار بد دوست و معاون ایشان اقای ......... تمامی عملکرد مثبت استادار محبوب و مردمی را زیر سوال برده است به گونه ای که در میان افکار عمومی مردم استاندار عزیز را به...در عدم کنترل معاون مقصر می دانندلذا خدا می داند بنده از سر خیر خواهی عرض می کنم که ایشان را کنترل کنید تا دیر نشده
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+47 # فعال سیاسی 1393-08-19 17:57
مدیر محترم سایت وزین عصر ایلام
با سلام و احترام
به استحضار حضرتعالی و استاندار محترم می رسانداخیرا جمعی از فعالان سیاسی و رسانه ای طی نامه ای به ریاست محترم جمهوری از عملکرد بسیار بد آقای ........ معاون ...... استانداری شکایت کرده اند.در این نامه به دخالت های معاون ....در سایر حوزه های معاونین , حذف اینترنت کارکنان، برخورد بدور انصاف و کرامنت انسانی و اسلامی با زنان ... اشاره شده است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+46 # صادق 1393-08-19 18:04
سلام
جناب استاندار در مصاحبه اشاره فرمودین که بنده با حمایت آقای ترکان و ... به استانداری رسیده ام بنده هم در صداقت شما شک ندارم ولی متاسفانه رفیق شما آقای ...... در جند جا بیان کرده که من به واسطه آقای ترکان ایشان را استاندار کرده ام و از گفتن این موضوع هم هراسی ندارد و همه هم می گویند دخالت های ایشان در همه امور و عدم کنترل ایشان هم از جانب شما به این مسئله دامن می زند لذا خواهشا نذارین آقای .... از اعتماد شما سوءاستفاه نمایند
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-41 # یک نویسنده 1393-08-19 19:12
درهرجایی و در هر لحظه ای از یاد شما نمی کاهیم که در هر شرایطی از حق دفاع می کنی و امروز این تابلو زیبا بر دوش شماست. خدا را به خاطر حضور شما در استان ایلام شکر می کنیم.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+42 # فرهنگی دهلرانی 1393-08-19 21:11
آقای استاندار. آموزش وپرورش دهلران به وضعیت بحرانی وتاسف باری رسیده است. نزدیک به یک سال است که باسر پرستی اداره می شود. به خدا خیلی خجالت آوراست که دکتر........... درخصوص این سمت برای اعضای ستادش تا این حد پافشاری می کند. پس دولت اعتدال وتدبیر وامید کجاست
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-36 # اموزگار 1393-08-19 22:52
اقای مروارید انسان صادق و مدیری بی ادعاست ای کاش معاونینش هم مثل خودش صادق بودند دعای ما بدرقه اش باید سال ها فرهنگ سازی کرد تا صداقت نهادینه شود صداقتش افتخار دولت تدبیر امید است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-34 # دهلران 1393-08-19 22:55
اقی مروارید فرزند ایلام یادگار دفاع مقدس انسانی راست گو می باشد ومدیری با صداقت است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+39 # حق گو 1393-08-20 07:55
بنظربنده بعنوان یک شهروند والبته فعال سیاسی جناب مروارید شما بعلت اینکه عدالت را مدیریت استان قربانی مصلحت کرده اید بهتراست استعفا دهید هنوز آن روزها را فراموش نکرده ایم که ازترس خیلیا جرات نزدیک شدن به ستاد روحانی را نداشتیم اما شما درعمل هم حقی برای ایشان قائل نشدید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+24 # رحمان 1393-08-20 09:43
با سلام جناب استاندار فکری به حال پیام نور دهلران بکنید که گندیده و با مسول امور جاری می چرخد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+31 # کارمند 1393-08-20 11:51
بهتر است زودتر بروند هیچ کس موافق این استاندار نیست بجای این همه هزینه دعوت از 12 استاندار به ایلام برای نجات بلوط برای نجات جوانان این شهر کاری کنید که دارند از دست می روند
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+32 # مخاطب شما 1393-08-20 11:55
اقای صید محمدی بهتر است مطلبی راجب این همه هزینه بیت المال برای دعوت و خوشی چند استاندار به ایلام و مثلا نجات چند بلوط بجای نجات چند انسان بنویسید شما که انسان واقع بینی هستید این استاندار متاسفانه به استان گند زده چرا واقعیت ها را نمی نویسید با تعریف چند مسئول خام نشوید مرد م ایلام در فقر دست پا می زند بلوط نخواهیم کی را ببینیم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+21 # رضا 1393-08-20 15:58
با سلام ، خواستم مطلب بنویسم ولی دیدم کاربران دیگری حرف دل من و شاید خیلی های دیگررا نوشته اند، اما تنها به این سخن اکتفا می کنم که آقای مروارید دوست رفیق و معاون شما یعنی آقای .... معاو ن ..... نارضایتی های زیادی هم برای بدنه استانداری و فرمانداریها و هم بین مردم و افکار عمومی ایجاد کرده، خواهشا تا بیش از این خراب نشده اید ایشان را عوض کنید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+20 # حمید 58 ساله 1393-08-20 16:00
بابا استانداره خوبه ولی این دوست شفیق و معاونش آقای ..... بسیار بد بد عمل میکنه که متاسفانه داره استاندار را هم از چشم همه میندازه
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+20 # کارمند شهرداری 1393-08-20 17:11
جناب استاندار
در درستکاری جنابعالی شکی نیست اما .......... صاحب گفتمان شمال و جنوب استان یکی از عوامل مهم عدم ناکارامدی استانداری می باشد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-17 # دهلران جنــــــــوب 1393-08-20 23:15
سلام بر آقای مروارید.
اکثریت کسانی که با معاون حضرت عالی مشکل دارند، ازیکی ازاین دوحالت خارج نیست 1- برخی عزل ونصب های لازم وضروری، که بادرایت شما ومعاونینتان انجام گرفته ودراین راه دل های اکثریت مردم حامی دولت پشتیبان شماست2-صراحت در بیان وصداقت دررفتار که از خصایص ایشان است، انگیزه ای شده است که معزولان امروزی باجوسازی کاذب سعی در سیاهنمایی واقعیات دارند. هرچند به گمانم اگرحالت سومی هم باشد، توانمندی ایشان به مسایل روز است که حس حسادت خیلی هار رابرانگیخته است. درود براستاندار ومعاونینش ونیز سلام وخسته نباشید به ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+15 # محمد 1393-08-21 12:01
کدوم عزل و نصب!!!!!؟؟؟؟یکس ال و نیم از عمر دولت گذشته ولی در استان اصلا نشانه های دولت تدبیر و امید دیده نمیشه
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+18 # ملکشاهی 1393-08-20 23:45
آقایان یه نفر فکری برای این فرهنگیان دهلران ومشکلشون با نماینده بکند. باورکنید رفتم داخل برخی سایت های استان های شمال، درمورداین مشکل نظر دادن. به سایت های استان های شرق و جنوب وحتی بلوچستان هم که سری می زنم باز درمورد اعتراض فرهنگیان دهلران نظر هست. خسته شدیم دیگه
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+17 # ایلام 1393-08-20 23:48
لطفا از مشکلات بیمارستان طالقانی و بی توجهی مدیر به این مشکلات هم مطلب بیارین
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+13 # فردا 1393-08-21 12:00
اقای مروارید انسان صبور و راست گویی است ای کاش معاون ..... اش که قبلا .... .... مثل اقای مروارید صداقت داشت ....
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+16 # فرهنگی دهلران 1393-08-21 17:49
تبریکات ویژه ی مارابه خاطر انتصاب ریاست آموزش وپرورش دهلران به حضور آقای استاندار برسانید. آفرین براستاندار براین خردمندانه انتخاب کردنش. تا الآن طرفدار اعتدال بودم اما خداحافظ اعتدال
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+13 # دهلرانی 1393-08-21 20:45
فرهنگی دهلرانی باید به نماینده ی حوزه ی جنوب تبریک گفت جون مدیر ستادش بود وبه اقای کلانتری معاون سیاسی که برنامه ریزش است نماینده ول کن معامله نبود
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-15 # شهروند 1393-08-21 21:06
درانتخاب آقای مروارید، توصیه حضرت علی علیه السلام به مالک اشتر که فرمودند درانتخاب کارگزاران ازافرادبا اصالت و.....استفاده کند الحمدالله درطول تاریخ استانداری ایلام فردی با اصالت ،درستکار،صدیق وخدمتگذارو...رو ی کار آمده و این اظهار نظرها که اکثرا از روی بغض هستند واعلام نارضایتی کرده اند به خواسته هایشان نرسیده اند درضمن هرانسانی دارای نقاط ضعف وقوتی است که آقای مروارید نیز ازآن مستثنی نیست ودرمجموع مدیری وارسته وتوانمند است .
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+13 # کمال الملک 1393-08-21 21:15
وای بر تو ..... که ادارهی مهمی مانند آموزش وپرورش دهلران را قربانی دلخوش کردن بعضی قرار دادی . با تمام سعیت در مبادی آداب بودن اما بزرگترین بی احترامی را به مردم و فرهنگیان دهلران کردی خداوند عادل است عاقبت شما ونماینده دهلران دیدنی است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+13 # معلم ابتدایی دهلران 1393-08-21 22:38
آقای استاندار: جمیع جهات دست به دست هم دادید حریف نماینده دردهلران نشدید. آفرین برشما که نماینده دولت دراستانید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+13 # معلم ابتدایی دهلران 1393-08-21 22:42
در آموزش وپرورش دهلران نرخ اعتدال به نازلترین قیمت خودش رسید. ظاهرا اعتدال را دیگه مثقالی حساب نمیکنن بلکه کیلویی خرید وفروش میشه. خداراشکر که اجناس دارن یکی یکی ارزون میشن
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+13 # ایلام اصلاحات 1393-08-21 22:56
سلام آقای ..... جریان آموزش وپرورش دهلران چیه که هرسایتی را که میزنم نظرات زیادی درج شده؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+12 # اعتدال وامید 1393-08-22 09:34
جنب استاندار عزیز. کاش درمورد برخی انتصابات دردهلران، بیش ازاین باعث رنجش طرفداران دولت نشویم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+10 # بیمارستانی 1393-08-22 11:53
لطفا درمورد بیمارستان دهلران وبی نظمی ها ش خدمت استاندار اطلاع رسانی کنید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+8 # رضا 1393-08-22 13:15
با سلام
می خواستم به آقای استاندار بگم مدیریت استان ضعیفترین مدیریت در 35 سال اخیر بوده از نصب معاونین بخصوص یار شفیق شما تا فرمانداران والی آخر هنوز حدود 50 درصد ازمدیران احمدی نژاد در راس کار هستند وتازه اونهایی که برکنار شدن پستهای بالاتری گرفتند باید به حال این استان گریست که به مرگ تدریجی مبتلا شده و انشاءالله آقای روحانی اولین رئیس جمهوریه که 4سال ...
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-2 # حسنی 1393-08-22 18:11
.... معاونی که در این مدت 35 سال استانداری به خودش دیده است همین آقای .... معاون ... می باشد برید بررسی کنید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+7 # مدیردولت قبلی و فعلی 1393-08-22 18:29
سلام ، مشکل آقای ..... معاون و رفیق استاندار این است که خود را هم معاون س.... ، هم معاون ,,, ، هم معاون برنامه .... و گاهی هم استاندار می داند و می پندارد لذا در تمامی حوزه های معاونین دخالت بی جا و غیر تدبیرانه انجام می دهد که خبرنگاران با یک تحقیق ساده می توانند به نمونه های بسیار فراوانی دست یابند
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+6 # خانمی 1393-08-23 14:29
استاندار محترم ........ استان ایلام بدبخت بود بدبخت ترش کردید زودتر استعفا بده
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-3 # وجدان 1393-08-23 18:19
معاون .... استان اقای ..... دارد زیر پای استاندار را خالی می کند و در محافل می گوید او اهل سخنرانی نیست اقای .... ادم باید اهل صداقت باشد که اقای مروارید انسان راست گو یی است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group