▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

دوشنبه 27 اسفند 1397 Monday 18 March 2019 11 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

از ما انتقاد می شود چرا داس تان کل است/انتصابات طاغوتی یاقوتی است

 

محمدرضا مروارید استاندار ایلام

بخش دوم مصاحبه عصرایلام با محمدرضا مروارید ؛استاندارایلام با این سؤال آغاز شد. به عملکرد یک ساله خود چه نمره ای می دهید؟مصاحبه در مورد اینکه گفته شده وی استاندار پروازی است  ادامه پیدا می کند .در خصوص نحوه چینش معاونین و انتخاب آنها سؤال پرسیدیم.

از نحوه آشنایی با اسماعیل رستمی،جوابشان به کسانی که گفتند کدام اسماعیل استاندار ایلام است؟ و اینکه آیا نمایندگان مجلس وخبرگان دخالتی در عزل ونصبهای وی داشته اند یا نه از وی درخواست پاسخ داشته ایم.درپایان هم به ایشان گفته ایم به عصرایلام  اگر نقدی داشته باشند عنوان نمابند.

سؤال:27 مهر 92 شما را به یاد چه چیزی می اندازد؟ در یک سال حضورتان دراین سمت  به خودتان چه نمره ای از 100 می دهید؟ به شما می گویند استاندار پروازی. آیا آخر هفته ها در تهران برنامه ای برای دیدار با وزرا و نشست درخصوص استان دارید؟

 

جواب: محمدرضا مروارید می گوید درحالی که حکم استانداری اش صادر شده است 26 مهرماه 92 برای سالگرد ارتحال پدر بزرگوارشان به ایلام می آیند و می داند که 27 مهرماه اولین روز کاری اش درایلام به عنوان استاندار ایلام است.وی اعتقاد دارد که چه کار بزرگی را در ایلام آغاز نموده وچقدر هم سخت است.مروارید می گوید:بار بزرگی برداشتم  اما از این اینکه به من اعتماد کرده بودند احساس خوشحالی داشتم.

 

استاندار ایلام درمورد نمره به خود می افزاید: در دوران مدرسه و راهنمایی همه نمره های من 15یا 16 بوده است از بیست خوشم نمی آید ودر این یک ساله از بیست نمره بین 15تا هفده به خودم می دهم واز صد نمره 75.

 

از مهندس در مورد اینکه آیا آخرهای هفته شما درتهران با وزرا دیدار دارید که درایلام نیستید یا دلیل دیگری دارد؟ که توضیح می دهد:امروزه مثل گذشته نیست که یک تلفن ثابت باشد و شما مجاب باشید پای تلفن بنشینید وکارتان را انجام بدهید.عصرارتباطات است ودر هرجای کشور که باشم  از روی موبایل خودم کارتابل را چک می کنم و به همه موارد رسیدگی می کنم. جلسه در تهران بستگی به جلسات وزرا درتهرن دارد.اما درطول یک ماه گذشته من اواخر هفته به سرکشی از شهرستانها ودیدارهای مردمی مشغول بوده ام .برای ریا هم که شده در نماز جمعه شرکت می کنم(طبق معمول باخنده).وی می گوید:هر 10روز یک روز به خانواده سرمی زنم ولی در طول سه هفته گذشته به خانواده ام درتهران سر نزده ام.

 

سؤال: آیا در انتخاب معاونین موفق عمل نموده اید؟ هر استانداری فقط می تواند از یک نقر بازنشسته استفاده نماید شما هم  اسماعیل رستمی؛ یار همیشگی تان را انتخاب نمودید. از وی راضی هستید؟

 

جواب: من و اقای رستمی از قبل از انقلاب با هم بوده ایم وبعد از انقلاب نزدیکتر شدیم.در زمانی که رئیس سازمان جهاد کشاورزی ومنابع طبیعی بودم  وی را که ان موقع دربانک مسکن بود  به سمت معاون اداری مالی خود انتخاب نمودم.مروارید درمورد اسماعیل رستمی؛ دست راست خود می گوید با شناخت وی را به عنوان معاون خود انتخاب کردم.دلیل اینکه از طرف افکار عمومی احساس می شد که وی بیشتر در کنار من حضور دارد به این مورد برمی گردد که وقتی ما آمدیم ایلام، معاون سیاسی رفته بود وتنها بودم وبه کمک ایشان بیشتر نیاز داشتیم.اما بعد از اینکه همه معاونین در سمت های خود قرار گرفتند روال به گونه طبیعی خود برگشت وهر چیزی درجای خودش قرار گرفت.

 

وی با بیان اینکه درهمه دوره هایی که حضور داشته ام  اصل تعادل را درچینش مدیران ومعاونین خود مد نظر داشته ام افزود: دراوایل انقلاب هر کسی که سابقه مدیریت در قبل از انقلاب را داشت وباتجربه بود به وی می گفتند : طاغوتی وکسانی که بعد از انقلاب وارد عرصه مدیریتی شدند وجوان بودند به عنوان یاقوتی معروف شدند. بنابراین در انتخاب معاونین طرح طاغوتی یاقوتی را را انتخاب کردم ، یعنی هم جوان وهم باتجربه درکنار هم. کسانی را به عنوان معاون انتخاب کردم که بیشترین وابستگی وتعلق خاطر به مملکت ونظام داشته باشند.

 

استاندار می گوید:من به خرد جمعی اعتقاد دارم از نظر همه معاونین خود استفاده می کنم .از نظر مدیر دفتر خود استفاده می کنم واز نظر همه اشخاص استفاده می کنم.درباره دکتر عسگری پرسیدیم که آیا می ماند؟مروارید باخنده گفت: بله ماندگار هستند.

 

سؤال: آیا در انتصاب معاونین شما و مدیران استان، نماینده مجلس یا خبرگان ویا...تاثیر داشته اند؟ آیا حاج آقای لطفی موردی را به شما تذکر،مخالفت ویا پیشنهاد داشته اند؟ بر دو یا سه مورد از فرماندارن شما نقد وارد است آیا انتصاب فرمانداران با خرد جمعی بوده است؟

 

جواب:نمایندگان مجلس شوای اسلامی پیشنهاد داده اند و در انتصابات خود کلیت انتخاب را درنظر گرفته ام.معاونینی را انتخاب نموده ام که با نماینده ولی فقیه دراستان تعامل داشته باشند.کسی نمی گوید کسی باشد یا نباشد. با نمایندگان مشورت داشته ام از نظرات همه بچه های ایلام استفاده کرده ام. تصمیم نهایی را خودم گرفته ام.امام جمعه ایلام وحاج آقای طاهری خرم آبادی؛ نماینده استان در مجلس خبرگان رهبری به هیچ عنوان دخالتی نداشته اند.

 

در انتصابات خود از نظر معاونین خود استفاده کرده ام.وی در مورد فرمانداران هم گفت:بعد از یک سال ارزیابی داشته ایم وسعی کردیم خیرالموجودین باشند.وی درمورد تنها فرماندار در استان که خانم است گفت:مقصر خود ما بودیم که کوتاهی کردیم و خیلی دیر برای گرفتن حکم وی اقدام کردیم.ولی برای فرمانداری دره شهر گزینه دیگری در نظر داریم.

 

سؤال: اویل حضورتان منتقدان شما گفتند کدام اسماعیل استاندار ایلام  است! آیا صدای آنها را شنیدید؟از آن به بعد جناب رستمی کمی از شما فاصله گرفتند  البته نه کاری بلکه فیزیکی و درنشستهای خبری حضور نداشتند. برداشت آزاد شما از این موضوع چیست؟

 

جواب: بله شنیدم .از این موارد پیش امده  ودر گذشته زیاد داریم.خیلی از افراد در اوایل انقلاب به اشتباه می گفتند که شهید بهشتی جلوی آزادی مردم را گرفته  وهجمه ای را بر علیه ایشان به راه انداخته بودند ولی هم اکنون که بررسی می کنند به اشتباه خود پی می برند وی می فهمند که ایشان از همه آزاد تر بوده است.درمورد آقای رستمی همانطور که گفتم اویل حضورم ایشان برحسب نیاز خیلی بیشتر کنار من بودند واین موضوع شائبه ایجاد کرد که کدام اسماعیل استاندار ایلام است. واقعا ایشان در هیچ موردی که مربوط به دیگران است دخالت نداشته اند.در جلسات اویل حضورمان در استان وی بیشتر حضور داشت و بعد از برگشتن روال انتصابات به وضع طبیعی حتما نیاز نبوده که بیشتر از این حضور داشته باشند.

 

سؤال: درجابجایی برخی مدیران، اخلاق به صورت کامل رعایت شد ودر برخی دیگر نه و مدیران از استان مهاجرت نمودند وبعضا دلخور شدند. آیا دولت تدبیر وامید در انتصاباتش از کلید استفاده نمود یا داس؟ از شما انتقاد می شود چرا برخی از مدیران که بعضا ضعیف تر از مدیران عزل شده هستند  هنوز درمسندشان هستند و بالعکس آیا دلیل خاصی دارد؟

 

جواب: استاندار ایلام که معلوم بود صدای خیلی از منتقدان در خصوص عدم جابجایی مدیران استان راشنیده است از ته دل خندید وگفت: همه به ما می گویند چرا این داس شما اینقدر کُل(کند) است.دو دغدغه داشتیم هم مدیران فنی می بایست عوض می شدند وهم مدیران سیاسی.این مورد طبیعی است و سعی کردیم هم نظر کسانی را که فکرمی کردند ما داریم مدیران را قلع وقمع می کنیم درنظر بگیریم وهم نظر کسانی را که به تغییر اعتقاد داشتند مورد توجه قرار می دادیم.

 

ما هیچ نیرویی را بی خودی حذف نکرده ایم.نباید نیروی انسانی را بسوزانیم.سعی کردم با وسواس تغییرات را به صورت طبیعی انجام دهم وبه برخی از مدیران که چند سال حضور داشتند، به نوعی گفتیم استراحتی بکنند و مدیران جدید را از بدنه همان سازمان یا اداره انتخاب وجایگزین نمودیم.ملاک جابجایی در برخی از ادارات وابستگی به دولت قبل مطرح نیست وتغییرات هم به نظر وزارتخانه بستگی دارد هم استان .همه ما امیدواریم به پیشرفت.در برخی ادارات  از سه نفر مصاحبه گرفته شده است ویک نفر تلاش بیشتری می کند تا مدیر شود وشده است.

 

 شاید نیرویی وجود داشته است که صد درصد قبولش نداشته باشم چون پتانسیل موجود همان بوده. در برخی موارد هم بوده بعد از اینکه انتصاب صورت گرفته یک نفر دیگر که خیلی بهتر بوده به من معرفی شده است .گفتم چرا زودتر معرفی نکردید.صد تا اداره وسازمان داریم ودر طول سالهای بعد تغییرات به صورت طبیعی وعادی اتفاق خواهد افتاد.با اصولگرایانی که دوستی قدیمی دارم ارتباط خوبی دارم واز آنها مشورت می گیرم.برای مدیریت توانمندی وتخصص لازم است.در برخی از جابجایی ها افرادی که تودیع شده اند سعی وتلاش کرده ام ودر برخی موارد معرفی کرده ام دروزارتخانه ها به انها کارخوبی داده شود.

 

دربرخی موارد مهاجرت هست و دوست دارند در استان نباشند وتوقع آنها بالا می رود به تهران می روند.وی به معرفی حیاتی ؛فرماندار سابق ایلام به استاندار خوزستان وهم چنین دکتر احمدی؛ مدیرکل سابق منابع طبیعی به وزارت خانه متبوع هم خبرداد.

 

سؤال: در برخی از انتصابات در استان، استانداری ایلام مطلع نبود واظهار بی اطلاعی وجود داشت! آیا این موضوع ، دخالت مرکز در انتصابات استان نیست؟( مثال غله و حج وزیارت را برای ایشان زدیم) حتی دربرخی موارد هم در سطح معاون هم دخالت می کنند مثل بهزیستی وداستان سلیمان کریمی که خود را مشاور شما جا زده بود!

 

جواب: در مورد غله باید بگویم قبل از اینکه به استان بیایم با من هماهنگ شد.آقای حیدری که ایلامی است و در سازمان غله درمرکز هستند ایشان را پیشنهاد دادند .به آقای سلیمانی پور رئیس غله البرز هم پیشنهاد شده بود ولی به ایلام آمدند. جابجایی حج وزیارت هم باهماهنگی ما صورت گرفت. در بدنه حج و زیارت گزینه قابل توجهی نبود. نیک روش قرادادی بود ونمی توانست مدیرکل شود.ما سه گزینه معرفی و پیشنهاد کردیم اما به دلایلی رد شدند.

 

کریمی مشاور رئیس سازمان بهزیستی بود.وی را بیش از 20سال است که می شناسم .با بنده رفاقت داشت.کمک زیادی به اعتبارات بهزیستی کرده بود. شاید چون از مجموعه استان شناخت داشت انتظار داشته بود.از این اقدام وی که در بهزیستی دخالت کرده بود به شدت عصبانی شدم و همچنین به هاشمی؛ رئیس سازمان بهزیستی اعتراض کردم.گفتم هیچ جا رسم نیست مدیرکل نتواند معاون خودش را عزل ویا نصب نماید .

 

سؤال: چه چیز در این استان شما را خوشحال نمود وچه چیزی شما را نارحت واحیانا دلخور کرد؟تلخ وشیرین های مدیریتی تان درایلام؟

 

جواب:چیزی که برای من تلخ وناگوار است بیکاری جوانان استانم است.وبه عنوان یک تلخی دائمی همراه من است.برای جوانان تحصیلکرده احساس نگرانی دارم.(البته وی در پاسخ به یکی دیگر از سؤالهای بعدی با ابراز خوشحالی می گوید بعد از بهره برداری از پروژه های مختلف استان،ایلام مهاجر پذیر هم خواهد شد وطبعا اشتغال بالایی خواهیم داشت)

 

شیرین ترین هم مربوط می شود به حضور درمحافل استان. از اینکه کارهای انها روی غلتک افتاده  است. در برخی روستاها فقط مشکلشان افزایش پهنای باند اینترنت و دیجیتالی شدن شبکه های صداوسیماست.

 

سؤال: حضور سرمایه گذاران دراستان،سیاست خارجی(جلسات متعدد با استانداران درکشورهمسایه وتبادل تفاهم نامه ها در زمینه صدرو خدمات فنی مهندسی و صادرات بیشتر و....)،طرح تحول نظام سلامت، در دستور کار قرار گرفتن طرح منطقه آزاد اقتصادی درمهران، توجه ویژه به راه های مواصلاتی استان، طرح احیای بلوط های زاگرس،پیگیری سامانه گرمسیری،افزایش بودجه عمرانی استان وتحقق صد درصدی وحتی افزایش صد درصدی آن ،حضور پر رنگ شما درمناسبات فرهنگی وتوجه به مقوله فرهنگ و......بخشی از عملکرد شماست که درچند مودر نیازمند کارعملیاتی بیشتری است آیا عملکرد شما و دولت شما دراستان موفق بوده است؟

 

جواب:هرچه کار بکنیم کم است. از مدیران ،دست اندکاران وبخش خصوصی تقریبا راضی هستم.نیاز زیاد است.کمبود زیاد است.اگر به همین شدتی که در یک سال گذشته کارکردیم در ادامه هم تلاش کنیم قطعا شاخص های استان را در بخش های مختلف به میانگین کشوری خواهیم رساند.

 

در همه ابعاد باید کار بکنیم .مرز خیلی مهم است.خیلی بیشتر می توانیم کار بکنیم.در استان مرزی میسان درکشور عراق چهار میلیون نفرساکن هستند. برای مسافران و گردشگران برنامه داریم.از نظر اشتغال وتولید ثروت هم نفت وگاز وپتروشیمی به عنوان اولویت استان در کشور مد نظر است.ذخائر خوبی  دراستان قرار دارد.وکارهایی آغاز شده است باید پیگیری بیشتری  داشته باشیم.در حوزه آب  وخاک وکشاورزی اراضی ودشتهای آبی استان سه برابر خواهد شد.در حوزه صنعت هنوز جوان هستیم. سی سال است صنعت وارد استان شده است.قبلا کارهایی شده است وباید بیشتر کار شود.شاخص بیکاری بالاست وبعد از افتتاح پروژه های صنعتی به یک باره جمعیت بیکار استان کاهش می یابد.

 

برای زائرین هم با توجه به تنوع اقلیمی واستقبال خوب گردشگران و زوار برنامه های خیلی خوبی  داریم.100گروه سرمایه گذاری برای مذاکره به ایلام آمده اند و 30مورد در مرحله موافقت اصولی ویا کارهای مقدماتی برای بستن قرارداد هستند. برخی پای قرارداد هستند و وقتی قطعی شد رسانه ای می شود.وی افزود: انگور یاقوتی میمک در تهران یک برند محسوب می شود. در دشت عباس شهرک صنایع تبدیلی وبسته بندی  وعمدتا حوزه فولاد ایجاد خواهد شد و زمینه اشتغالزایی بیشتری را فراهم خواهد کرد.

 

مروارید مهمترین مشکل استان را اشتغال می داند که اگر رفع شود استان ایلام  تبدیل به استان مهاجر پذیر خواهد شد.

 

از استاندار ایلام پرسیدیم آیا منطقه آزاد مهران تصویب خواهد شد یا نه؟ گفت:صد در صد . وی یک خبر خیلی خوب هم داد. این طرح به عنوان اولویت جلسه شورای مناطق آزاد مطرح شده وتا یک ماه آینده تصویب می شود.فرودگاه مهران هم نوید خیلی خوبی است و اجرای آن قطعی شده است.

 

سؤال: ضمن تشکر ازسعه صدر شما . بیشترین نقد به شخص شما در همین سایت وارد ومنتشر شد وبعضا هم پاسخ دادید از جمله عدم توفیق مناسب در ارتباط ها ویا جدی نبودن در جلسات با مدیران و...!شما رسانه ای هستید آیا این نحوه انتقاد عصرایلام ازشما  ومعاونین ومدیران شما بدون لکنت زبان و رک و پوست کنده را می پسندید؟ضمن تشکر از شما نظرتان درموردسبک اطلاع رسانی و عملکرد این سایت چیست؟

 

جواب:پاسخ مهندس مروارید هم تلگنر خوبی به عصرایلام زد وهم یک امیدواری زایدالوصفی را در بنده و همکارانمدراین رسانه ایجاد نمود.وقتی مهندس مرواید سال گذشته شاید در بیستمین پاراگراف حاشیه ومتن معارفه اش جمله ای از عصرایلام را در مورد خودشان  که نوشته بودیم(مروارید هرچند خوب حرف نزد اما حرفهای خوبی زد)را دراولین نشست خبری خود عنوان کرد فهمیدیم که ایشان چقدر رسانه ای هستند چون سایت دون پایه ای مثل عصرایلام حرفی زده که وی یادش مانده است.

 

مروارید می گوید نقد خوب است. نقدم در مورد یادداشت های مهمان  شما است که منتشر می کنید باید نویسنده برای شما و برای مخاطب مشخص باشد. انتشار مطلب با عنوان نویسنده مهمان این حدس وگمان را مطرح می کند که چه کسی این مطلب را نوشته است.البته شاید برخی نویسندگان احساس امنیت نکنند چون در نظرات منتشر شده به موضوعات شخصی انها پرداخته می شود.اگر در پایان مطالب مهمان بنویسید امضاء محفوظ است مخاطب اعتماد بیشتری می کند.

 

در بررسی وانتشار نظرات دقت بیشتری داشته باشید تا خدای نکرده به موضوعات شخصی افراد پرداخته نشود وصرفا محتوا را تجزیه و تحلیل داشته باشند.

 

استاندار ایلام می گوید تعداد مخاطب شما خوب است وهر روز من ومجموعه به عصرایلام سرمی زنیم .هرچقدر نقد بیشتر باشد خوب است.تعداد نویسندگان ومطالبتان خوب است.

 

در قالب یک پیشنهاد به استاندار گفتیم هرچند ما بیشتر از سرپرست روزنامه قدس شما را دوست نداریم ولی برایتان احترام ویژه ای قائل هستیم اما  تاکنون انتقادی در سطح کلان از شما نداشته ایم . بعد از گذشت یک سال ازین پس بیشتر انتقاد خواهیم کرد لطفا بهتر عمل بفرمائید تا ما از شما انتقاد نکنیم.

 

 درپاسخ به این پیشنهاد محمدرضا مروارید قول دادند تمام توان خود و تیم کاری اش را در جهت رفع مشکلات موجود وحرکت استان به سمت توسعه ایلام به کار خواهند گرفت.

 

سؤال: درپایان بفرمائید چه برنامه ای برای حمایت از نشریات محلی وسایت های خبری مجاز استان دارید؟

 

جواب:استاندار ایلام گفت: با وزیر فرهنگ وارشاد جلسات ودیدارهایی داشته ام وقول داده اند که به صورت سیستماتیک وجامع از همه رسانه های محلی استان حمایت صورت گیرد.برای جلوگیری از این موضوع که شاید عده ای فکر کنند که فقط به یک نفر کمک شده است ما پیشنهاد دادیم به همه نشریات محلی کمک اثرگذاری صورت گیرد.

 

نظرات   

 
+18 # حسین 1393-08-23 00:42
داست آن کل نیست ثبات تصمیم گیری نداری عداد زیادی از مدیران دنبال عوض کردنشان بودی که با زدوبند ومعامله سیاسی ویا با بی ثباتی تصمیم ابقا شدن
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+12 # امید 1393-08-23 21:20
امیدوارم هرچه زود تر برن و با ترکان کار اقتصادیشان ادامه بدن
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+17 # دهلران 1393-08-23 01:31
در مورد انتصاب خردمندانه ی جدید در دهلران که این روز ها نقل محافل است وباعث روسفیدی دولت اعتدال بود نپرسیدید. البته ما شهرستان های حوزه ی جنوبی عادت کرده ایم به بی اعتنایی مسئولین استان وحتی این رفتار وبی اعتنایی وبی اهمیتی از شما مدیر سایت برای ما تعجب آورنبود
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+19 # اصلاحات 1393-08-23 10:00
بعد ازاین مصاحبه وبی توجهی به شهرستان هایی چون آبدانان ودهلران، فهمیدم انتقاد کردن هیچ فایده ای نداره حتی اگه خودمسئولان متوجه این انتقادات هم بشن. صد رحمت به احمدی نژاد!!!!
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-17 # دوست دار صداقت 1393-08-23 11:13
lمصاحبه را خواندم اقای مهندس مروارید مرد بزرگی است ساده ومردمی می گوید بزرگ ترین نگرانی ام بی کاری جوانان استانم است این مطلب نشان از احساس مسولیتش است و او اهل دروغ وتملق نیست او اهل راست گویی است و صداقت و بهترین ثروت همه ی یک انسان صداقت است که بعضی به ان توجه نمی کنند من دستان چننین انسان صادقی را می بوسم چون پی گیر کارهاست استانداران مرزی را چند بار به ایلام اورده ودر فکر اشتغال است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-17 # اموزگار 1393-08-23 11:17
درود بر استاندار مردمی وبا صداقت جناب اقای مروارید که پی گیر کارهای توسعه ی استان است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+18 # Guest 1393-08-23 11:31
جناب اقای استاندار در شایستگی و درستکاری جنابعالی شکی نیست اما مایلم به این سوالات ذیل پاسخ دهید:
1- چرا به افکار عمومی توجه ندارید و انتصاباتی همانند فرمانداری ها و یا روسای اداری شهرستانی برخلاف شایسته سالاری بوده و بسیاری از مدیران دور قبل در شهرستانها همچنان در راس کار هستند.
2- چرا ریاست دانشگاه .... استان با دهها استخدام غیر قانونی و بازمانده از دولت قبل همچنان ابقا شده است.
3- چرا به صدها استخدام های غیر قانونی دولت قبل رسیدگی نمی کنید و آنها را ملغی و و ازمون استخدامی برابر برگزار نمی کنید. و...
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+14 # فرهنگی دیلرو 1393-08-23 11:54
البته این شگرد سیاستمدارهاست که با یکی دومصاحبه همه چیز را تمام شده تلقی می کنند.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+14 # ترفدار دولط اعطدال 1393-08-23 12:20
امیدوارم فردا موقع تبلیغات انتخاباتی(چه مجلس وچه ریاست جمهوری) حداقل روی اینون داشته باشند که برای جبهه اعتدال یا اصلاحات طرفدار جمع کنه
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+14 # معلم دهلران 1393-08-23 12:44
اتفاقا این داس کل استاندار درشهر دهلران خیلی خوب برید ودوخت. البته سر اعتدال رابرید و لباس برای اصول گرایی دوخت
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-15 # mohsen 1393-08-23 13:27
قضاوت در باره مروارید باید در یک بازه زمانی 4ساله باشه... پس فعلا شب بخیر و موفق باشی آقای مروارید!!
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+9 # صطاد اعطدال 1393-08-23 20:39
خیلی خنده داره بااین اوضاعی که نماینده ها درخصوص دخالت درعزل ونصب ها توی استان پدید آوردن کسی دم از ستاد تدبیرواومید بزنه
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+9 # علی 1393-08-24 08:44
با سلام
می خواستم به آقای استاندار بگم اگه سایر کاندیداهای ریاست جمهوری برنده میشدند باز هم با اعتدال برخورد می کردند؟ شما باعث شدید افراد هم فکر دولت منزوی یا از استان خارج شده که این نشانه ضعف مدیریت شماست البته برخلاف گفته های شما بسیاری از انتصابات در استان بدون هماهنگی با شماصورت گرفته وگرنه در این استان قطع رجال نیست که هنوز بعضی از آقایان مخالف دولت در راس کار هستند.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-10 # عبدالله فرخنده 1393-08-24 10:42
باسلام وعرض خسته نباشيد محضراستاندارمحت رم وسايت وزين عصرايلام كه بي پرده درجهت نشر مطالب اهتمام مي ورزند،به چندنكته درخصوص مطالب ارائه شده دردوبخش مصاحبه اشاره مي نمايم.
_ازاينكه جناب آقاي مهندس مرواريد استاندارمحترم انساني صادق،دلسوز،پرتل اش،پاكدست وازخانواده اي وارسته مي باشند شكي نيست كه بومي بودن ايشان نيز به اين امرافزوده است ومايه ي سرافرازي استان است كه فرزنداين مرزوبوم به استانداري ايلام نائل آمده است.
_طبيعي است كه فرزنداستان ازمشكلات بلادخودبيشترخبر دارد ودرجهت رفع مشكل بيشتردل مي سوزاند،همانگونه كه استاندارمحترم دراين خصوص ازهيچ تلاشي فروگزارنبوده است ودرجهتبرون رفت استان ازوضعيت موجودتلاش نموده كه حضورسرمايه گزاران به استان وتعامل بااستانداركشوره مسايه گواه براين مدعاست ،هم چنين نگراني بيكاري افرادتحصيلكرده دراستان نيز ازدغدغه هاي جدي ايشان مي باشد كه قابل ستايش است.
_امادرخصوص انتصابات همانگونه كه خودايشان نيز به آن اشاره داشته است كه ماگزينه هارا معرفي كرديم وپس ازآن متوجه گزينه بهتري شديم توجه به اين نكته ضروري مي نمايد درجهت اصل شايسته سالاري مي بايست مديرسه مولفه ي تجربه،تخصص وتعهد رادركارنامه ي خودداشته باشد كه بتواندمديرموفقي به حساب بيايد كه دراين خصوص شناخت بيشتر درخصوص افراد جهت تصدي مديريتها توصيه ميشود كه انتظاردارد سرلوحه ي انتصابات قرارگيرد،چراكه برخي افرادبدون پشتوانه حزبي وجناحي ازاين فرصت خدمتگزاري محرومند ودرضمن گمنامي درگوشه اي ازاستان سوسو مي زنندكه اين امربامشورت نمايندگان محترم ومعاونين محترم استاندار ،هم چنين مشاورين دلسوزي كه ازافرادشناخت كاملي دارند(بدون حب وبغض )محقق مي شود.
_تعامل بين مجلس ودولت ازضروريات توسعه است كه هم استاندارمحترم بانمايندگان محترم مجلس وهم نمايندگان محترم بااستاندارمحترم ايلام با همدلي ،همفكري وهمراهي درجهت برون رفت استان ازوضعيت موجود به وضعيت مطلوب اهنمام ورزند واستان رادرمسيرتوسعه قراردهند.
_پس بياييم باهم ،همراه هم ودست به دست هم درجهت ايلامي آباد وآزاد تلاش كنيم . به اميدايلامي آباد درآينده اي نزديك
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-5 # mohsen 1393-08-25 17:31
من نمیدونم چرا اینقد همه به دولت تو ایلام حساس شدن... واقعا ایلام نه خیلی خوب اما داره راهشو میره گرچه آرام ولی درست...انتصابات م بااینکه خیلیهاشون خوب نبودن اما تاثیر خیلی زیادی در روند ندارن مهم رویکرد از بالای دولت مرکزیه که کارهارو مدیریت میکنه..احساسم اینه مخالفین استاندار بیشتر سهم خواهی قبیله ای و سیاسی کاری حزبی هست و کمتر نشانی از استدلال در مخالفتها دیده میشه..مثلا اگه جای xتو دهلران عزیز وسرفراز y مدیر باشه باور کنید زمین نمیاد آسمون... کلا مدیریت تو ایران چون پایه علمی نداره همه درباره ش نظر میدن و برا داشتنش تلاش میکنن..ب نظرم اوضاع استان رو نباید آشفته کرد..به اندازه کافی جا موندیم از بقیه
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+3 # واویلا 1393-08-28 10:52
داس تو دردهلران اتفاقا خیلی تیز است اما در دست کسانیست که باید درو میشدن -داست افتاده دست معاون..... فرمانداری دهلران که هنوز هم به احمدی نژادی بودنش افتخار میکند -فرماندار دهلران خودش هم نموده برا چی اومده فقط شبانه روز با آقایان س وک درتماس است که چکارکنه وچکارنکنه
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # داس 1393-08-28 13:28
برادر استاندار: داس شما کَل(کهنه) است نه کٌل(کند)
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # ناجی جوزیان 1393-10-20 10:44
با سلام وتشکر،تغییر وتحول از خوبیهای دنیاست،در مورد جابجایی مسؤلیتها به بلاتکلیفی مجموعه ومدیران توجه شود وبه نظر می رسدطولانی بودن آن به ضرر همه باشد(یا ابقاءبا شرط قبول داشتن دولت تدبیر وامید ویا انتقال مسؤلیت به شایسته تر)
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group