▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

پنجشنبه 1 فروردين 1398 Thursday 21 March 2019 14 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

مناظره سیاسی در دانشگاه علوم پزشکی

مناظره جذاب و سرشار از کشمکش سیاسی قدیری و قنبری/ سخنانی از قله قاف

مناظره جذاب وخواندنی قدیری ابیانه وقنبری

اختصاصی عصر ایلام/روز چهارشنبه شب مناظره ای بین دو چهره سیاسی شناسنامه دار کشور با موضوع مذاکرات هسته ای در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد که حواشی و سخنانی قابل تامل را در پی داشت که عنوان برخی از آنها میسر و در خور بیان و برخی دیگر به دلایلی منتشر نمی گردد.

 کیپ تا کیپ سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی، دانشجو نشسته بود. جا برای سوزان انداختن نبود .دهها نفر سر پا ایستاده بودند.برخی چشم ها در کنترل مغز نبود.مطالبی در این مناظره عنوان شد که در باز شدن ذهن دانشجویان قطعا مؤثر بود و یکی از بهترین مناظره های طول تاریخ سیاسی در دانشگاه های استان رقم خورد.

فارغ از هرگونه نتیجه گیری ای باید گفت که این مناظره هرچند تشویق دانشجویان را برانگیخت امادر برخی موارد یکی از عام ترین ،کوچه بازاری ترین و حتی بازاری ترین مناظره هایی بود که تاکنون در سطح دانشگاه های کشوری برگزار می شد.


وقتی دانشگاه های استانم را با دانشگاه های سطح یک و یا دو در کشور مقایسه می کنم آن خودباوری کامل و آرامش در عین پرسشگری را نمی بینم.

برخی ازدانشجویان خیلی بیدار نبودند و به برخی مسائل ناپخته عکسل العمل نشان می دادند و در برخی موارد به صورت هیجانی دست می زدند، شاید از فضا سازی دو شخص مناظره کننده بود . به نظر می رسد تعداد پایین کرسی های آزاد ادیشی در دانشگاه ها  یکی از دلایل تخلیه نابهنگام احساسات باشد.

برخی عوامل امنیتی دانشگاه اجازه عرض اندام به تعدادی از دانشجویان که به برخی از سخنان طرح شده در مناظره واکنش نشان می دادند ، را ندادند واین موضوع باید تکرار نشود تا دانشجو چیزی در دلش نماند که بعدا باعث سرخودگی شود. البته دانشجو هم باید با بصیرت برخی سخنان هیجانی را کنترل نماید.

اما اگر روندی که در دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه ایلام در حال شکل گیری است، تداوم یابد قطعا فضای دانشگاه ها رو به بهبودی خواهد بود.البته پر واضح است تعداد زیادی از دانشجویان را متین و کامل دیدم که نشان از درک سیاسی وشعور بالای آنها داشت.این مناظره هرچه که نداشت در افزایش شعور  وشور سیاسی  دانشجویان مؤثر بود.

به هر ترتیب فضای مناظره باید تداوم یابد واین یکی از بسترهایی است که به لطف رئیس و معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایلام و بویژه قائم مقام این معاونت در حال برگزاری است که جای تحسین دارد.

اما نکته دیگر اینکه مجری برنامه که رئیس انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی هم بود به نسبت ریش پروفسوری و لری خود بد اجرا نکرد هر چند جواب سؤالاتی که نوشته بود را نه تنها نگرفت بلکه به گفته خودش آکادمیک هم برخورد نشد و این هنر دو طرف مناظره بود.

مناظره با عنوان بررسی مذاکرات هسته ای بود اما شاید در مجموع بیست دقیقه هم راجع به مذاکرات سخن رد وبدل نشد.سؤالات در چهارچوب مناظره بود ولی جوابها در مسیر کشمکش های سیاسی همیشگی دوجناح.خط قرمزها رعایت شد.

نماینده ولی فقیه در داشگاه علوم پزشکی واستاک از سخنرانان ابتدایی این مناظره بودند.سخنان استاک بیشتر به سبک نظامی ها شباهت داشت ؛خبردار وشمرده شمرده با گذاشتن تشدید روی انتهای جملات .

نوبت به حضور دو چهره سیاسی کشور برای مناظره رسید.در صندلی ها که کنار هم نشسته بودند با هم بلند شدند وبه همراه یکدیگر تا جایگاه به هم احترام گذاشتند و تعارفاتی تیکه پاره شد.

فامیلی هر دو نفر با قاف شروع می شد و برخی سخنانشان رؤیایی، آرمانی و بر فراز قله قاف بود.

دکتر قدیری ابیانه به رسم مهمان نوازی ایلامی ها ابتدا سخنان مقدماتی اش را عنوان داشت و هفته بسیج و پیشاپیش روز دانشجو را تبریک گفت.

وی به مناظرات قبلی خود با دکتر قنبری اشاره کرد وگفت : اول و آخر مناظره با روبوسی شروع می کردیم ولی در وسط دعوا می کردیم.

دکتر قنبری هم گفت:چون امروز در ایلام هستید وبه نحوی من میزبان هستم سعی می کنم که تسلیم شوم.

سؤال اول:ما برای این همه نیروگاه هسته ای هزینه زیادی کردیم وبه خاطر انها تحریم هم شدیم.بهتر نبود به جای هزینه کردن این سرمایه در انرژی هسته ای در میادین نفتی مشترک با کشورهای همسایه هزینه می کردیم؟

جواب قدیری ابیانه:انرژی هسته ای یعنی برق وتامین برق مورد نیاز کشور.هزینه انرژی هسته ای یک چهارم انرژی فصیلی است. اگر فکر کنیم ما را به خاطر انرژی هسته ای تحریم کرده اند ،اشتباه می کنیم.ما از ابتدای انقلاب تحریم شدیم.روزی صد میلیون دلار در میادین مشترک ضرر می کنیم وبرای ارزانی سوخت، یارانه سوخت پرداخت می کنیم.سال گذشته دولت 30میلیارد دلار بابت اضافه پرداخت یارانه سوخت  پرداخت کرده است.

اگر انرژی هسته ای بد بود چرا امریکا و فرانسه و...این همه نیروگاه اتمی دارند.به گفته خود اوباما(که گفته بود اگر می توانستم همه پیچ ومهره های نیروگاهای هسته ای ایران راجمع می کردم) اگر تمام پیچ ومهره های نیروگاه های هسته ای کشور را هم جمع کنیم چیزی از دشمنی امریکا با ما کم نمی شود.

اگر در مذاکره به توافق برسیم فردا تحریم ها را به عنوان تروریست،حقوق بشر و..به کار می برند.تحت فشار مذاکره نکرده ایم باید در انرژی هسته ای سرمایه گذاری می کردیم.آنها یک بار در زمان مصدق می خواستند جلوی ملی شدن صنعت نفت را بگیرند وصنعت نفت ایران را خطری برای صلح وامنیت جهان می دانستند.

ما شهروند درجه دو نیستیم. دارای تمدن ایرانی اسلامی چند هزار ساله هستیم  و تسلیم ملتی با 300سال سابقه گانگستری نمی شویم.

قنبری: انرژی هسته ای داشته باشیم مهم است .داشتن انرژی هسته ای مهم است.هزینه کشور هم مهم است.باید چرخ اقتصادی کشور هم بچرخد.در مذاکرات هسته ای موضع امریکا از دیگر کشوهای طرف مذاکره معتدل تر بود.شورای امینت بر اساس عدالت بنا نهاده نشده است.دکتر قنبری برای اینکه مشخص نماید هرکشوری با ابرقدرتها در بیفتد ویا همراه باشد  سرنوشتش چیست ، مثال کره شمالی وجنوبی را زد.وی گفت سال 1953 دو کره از هم جدا شدند. هرچند همین الان هم در زبان،فرهنگ و آداب ورسوم با هم مشترکند.  کره جنوبی با نظم جهانی همراه شد ولی کره شمالی همراه نشد وهم اکنون کره شمالی با نظام کمونیستی یکی از 10کشور فقیر دنیاست.

کره جنوبی بیشتر از 50 درصد کشتی جهان را می سازد.درامد سالانه هر شهروندش 30هزار دلار است.بله انرژی هسته ای حق مسلم ماست.اما دیپلمات های ایرانی در زمان احمدی نژاد چقدر توانستند این موضوع را به جامعه جهانی بقبولانند.احمدی نژاد گفت:بزار اینقدر قطع نامه صادر کنند تا قطع نامه دانشان پاره شود قطع نامه ها کاغذ پاره ای بیش نیستند.

همان کاغذ پاره ها صادرات نفتی مارا از 2میلیون و500هزار بشکه در زمان خاتمی به 530هزار بشکه در دولت احمدی نژاد کاهش داد.پول بی گناه این ملت را به بهانه دور زدن تحریم ها هزینه کردند وبابک زنجانی ها  سر برآوردند واز همین دور زدن تحریمها جوانی 37 ساله دو نیم میلیارد یورو کاسب شد.

به نام دور زدن تحریمها خجالت نشکیدند و پول جوانان وفقیران این مملکت را هزینه کردند.هنوز هم طلبکارانه با دولت وملت صحبت می کنند ومی گویند ما دلواپسیم! دل نگرانیم! چون دیگر نمی توانند به بهانه دور زدن تحریمها پول به جیب بزنند.

100میلیارد دلار از منابع نفتی کشور غارت شد وهزینه دشمنی با امریکا شد.ایران در خزر یک بشکه نفت هم استحصال نمی کند.در مرز آذربایجان میزان برداشت صفر است.سهم عربستان درمیدان مشترک سلمان 450 هزار ولی سهم ما 40هزار بشکه است.درعراق هم میادین مشترک توسط عراق با کمک امریکا غارت می شود ولی ما در ایلام و میدان آذر هنور کاری نکرده ایم.

شعار مرگ بر امریکا آسان است.خودمان را به خواب زده ایم.امپریالیسم چینی جای امپریالیسم امریکایی را گرفت .شعار اصلی انقلاب نه شرقی ونه غربی بود .گفتید غربی نه، شرقی.رفتید با شرق معامله کردید.

این آرمان گرایی کور را کنار بگذاریم.قنبری درادامه دو رهیافت آرمان گرایی و واقع گرایی را به واکاوی گذاشت.وی گفت:جهان خارج بر اساس مسائل عینی تنظیم شده است.گربه محض رضای خدا موش نمی گیرد.نه امریکا ،نه روسیه ونه چین منافع ما را به پیش نمی برند ما خودمان باید منافع ملی را تامین کنیم.باید واقع گرا باشیم.

قنبری در ادامه یک تقسیم بندی از کشورها را از لحاظ اقتصادی،نظامی و دانش فنی ارائه داد که بر اساس ان 1 -امریکا ابرقدرت درجهان است.92درصد از فناوری نظامی وتسلیحاتی در اختیار این کشور است ومابقی کشورهای دنیا 8 درصد.در حوزه اقتصاد ودانش علمی هم سرامد هستند.

2- قدرتهای بزرگ داریم که قدرت انها در سطح قاره است مثل انگلستان، آلمان ،ژاپن، روسیه وچین که قدرت مانور جهانی ندارند.

3-قدرت های منطقه ای. این قدرتها فقط برهمسایگان خود برتری دارند ومختص یک منطقه مثل خاورمیانه است.مانند ترکیه وایران .والبته در زمان احمدی نژاد این قدرت در سطح منطقه نزول کرد وبه سطح داخلی رسید.

4-قدرتهایی که می توانند کشور خود را اداره نمایند.البته برخی کشورها نمی توانند از داخل اداره شوند و به حضور نیروهای ازسازمان ملل نیاز دارد مثل لبنان و گرجستان .در حوادث بوسنی و هرزگویین اروپا نتوانست مشکل را حل کند واین مشکل را امریکا حل کرد.

از این به بعد نشست دیگر به سؤالات مجری برنامه پاسخ داده نشد .

قدیری ابیانه: خطاب به قنبری شما برای رضای کی اینقدر در خانه امریکا را می زنید؟.شما می گویید ما از امریکا به عنوان شیطان پرستها حمایت کنیم.؟امریکا همه چیز دارد اما یک چیز ندارد آن هم واژه " الله اکبر".ماحقوق خود را خواسته ایم.در یک اتوبان نه می توان با 220 کیلومتر سرعت رفت ونه با 50کیلومتر.در مورد سانتریفیوژها من نظر احمدی نژاد را ترجیح می دهم.روحانی درمناظره گفت:چرخ سانتریفیوژها بچرخد ولی چرخ اقتصاد هم بچرخد.با این حرف به جهان باج دادند و نباید می گفتند.

برخی در داخل از غرب حمایت می کنند و از عوامل خارجی هستند.اسرائیل گفت:جنبش سبز سرمایه ما در ایران است.برخی بدون اینکه کاری بکنند پول می گیرند از غرب.بابک زنجانی اصولگرا نبود به شما نزدیک تر بود.امریکا آمد و مصدق را سرنگون کرد.مگر ما رفتیم تهدید کردیم.مگر ناوهای ما درخلیج فارس است.آنها گفتند گزینه نظامی روی میز است.سیاست ما در ایران تنش زایی نبوده است.به دنبال تحریک دشمن و تجاوز نبوده ایم.بزدل نبوده ایم.تمام صحبت های قنبری این است که ما نمی توانیم.35 سال است هستیم. به هرشکل ممکن هستیم.همین بودن هنر است.کره به خاطر امریکا کره نشد به خاطر روزی 9ونیم ساعت کار در روز کره جنوبی شد.کارمند ما درایران روزی 22 دقیقه کار می کند.خود امریکا 50میلیون کارتن خواب دارد.آقای قنبری شیطان پرست ها را ترجیح می دهد.

اگر ما مسیحی هم بشویم باز هم امریکا دست از سرما بر نمی دارد.مصدق مگر مذهبی بود.با کودتا او را بر انداختند.امریکا هیچ وقت کوتاه نمی آید.امریکا 18 هزار میلیارد دلار بدهی دارد.وزیر جنگ آن این را می گوید  آقای قنبری شما هم کوتاه بیا.ما درسطح ترکیه هم قدرت نیستیم!این بی انصافی است.ما از سوریه حمایت کردیم روی پای خودش ایستاد یه ذره خورباوری خوبه.خدا بزرگ است.ما تسلیم کشوری با 300سال سابقه بشویم؟سند بزرگی ملت را تقدیم امریکا بکنیم.؟!

هر ناو امریکایی در استرالیا...... (قابل عنوان نیست).امروزه آقای ظریف و کری سر هم داد می زنند ظریف بر سر کری فریاد می زند.این خوب است یا آقای قنبری به امریکا بگوییم...لطفا ....!!

تذکر مجری در خصوص رعایت اصول آکادمیک به هر دو طرف واکنش قدیری ابیانه را به دنبال داشت و گفت تمام سخنان من آکادمیک بوده است.قنبری هم به نقطه چین هایی که از ذکر ان معذوریم اشاره کرد وگفت:اینها سخنان کوچه بازاری است و آکادمیک نیست.مجری هم سخن خود را پس گرفت وگفت منظورم خودم بوده است.

سؤال : بعد از انقلاب همیشه مورد تحریم واقع شده ایم آیا این تحریم ها برای براندازی جمهوری اسلامی ایران بوده است.

قنبری: طبق معمول جواب سخنان قدیری ابیانه را داد.اون شما بودید که همه چیز را واگذار کردید وبه عربسان واسرائیل خدمت کردید.به آسیاب دشمن اب ریختید.ما را متهم به امریکایی بودن کردید.آری ما بعد از انقلاب تحریم شدیم.ولی در زمان احمدی نژاد وبا دیپلماسی ضعیف ایشان ما تحریم شورای امنیت شدیم.ما در معرض حمله مستقیم نظامی قرار گرفتیم.با درایت دولت روحانی نه تنها این تهدید رفع شده است بلکه به قدرت منطقه تبدیل شده ایم.

عربستان از توافق هسته ای هراس دارد.اگر توافق هسته ای اتفاق بیفتد دیگر عربستان قدرت منطقه ای نخواهد شد.شما با دلواپسی به عربستان واسرائیل خدمت کردید.شاید از دلارهای نفتی به شما هم داده اند.یارانه را احمدی نژاد مطرح کرد.وقتی مرگ بر امریکا می کنید. انتظار دارید برای شما حلوا حلوا بکند.باشعار کاری از پیش نمی رود.الان چی داریم؟ این مهم است.

ایران خودرو 2سال قبل از هیوندای کره راه انداز شده است.الان وضعیت خودروی ما چگونه است.شما و احمدی نژاد رفتید با کشور کمونیست کره شمالی و هوگو چاوز کمونیست متحد شدید.

با دست خالی به جایی نمی رسیم.مثل" دن کیشوت" نمی شود با شمشیر چوبی به مصاف آسیابان رفت.اینکه فتنه 88 باعث تحریم ها شده است یک جک است.حرفهای کوچه بازاری در جمع دانشجویان به درد نمی خورد.امریکا در کمتر از یک ماه با کمتر از100نفر تلفات، عراق را تصرف کرد.با هواپیمای ساخت امریکا به ایلام امده اید.تجزیه ایران همواره کار  و نقشه روسها بوده است.انها سعی داشتند کشور ایران را تجزیه کنند.امریکا برای تقویت ایران در قبل از انقلاب در مقابل شوروی کار کرده است.الان هم برای تقویت ایران درمنطقه کار می کند.کار برای شما که پشت میز هستید 22 دقیقه است برای آن کارگر 20ساعت کار است.

قدیری: من حالم خیلی بد شد صحبتهای دکتر قنبری را شنیدم.(قنبری:یک لیوان  آب بخور).مردم ایلام مردم غیوری هستد شما چرا آقای قنبری .....؟!!آقای خاتمی گفت من متاسفانه نتوانستم یارانه را اجرا کنم.در دوران خاتمی ایران در لیست شرارت قرار گرفت.جنس چینی در همه جا پر است در امریکا ودر اروپا هم پر است.شما نخرید.آقای ظریف گفت: امریکا یک بمب بیاندازند ما چطور می شیم! البته هفته بعد جمعش کرد.خود اسرائیل به شکست خود اعتراف می کند شما چرا اعتراف نمی کنید.؟

شما در مورد 20ساعت کار کارگران گفتید . یک جعبه میوه را بیاورید که زیر و روی آن یکی باشد.چون با هواپیمای امریکا به ایلام آمده ام بروم دست امریکا را ماچ کنیم.

اگر فرش قرمز ما زیر پای امریکاست بیایند نوکری ما را بکنند.مشاور اوباما بگوید ایرانیها......هستند ما نگیم مرگ بر امریکا؟.شورای امنیت بگوید ایران تجزیه شود ما قبول کنیم؟ما پیرو مکتب شیطام پرستان نیستیم .مکتب ما مکتب امام حسین(ع) است.کسی با مذاکره مخالفت نکرده است.

قنبری: فرش را با بوئینگ مقایسه می کنید؟ دلمان برای امریکا سوخت باید با 50میلیون کارتن خواب از این کشور فقیر هم حمایت کنیم.!

کوچه بازاری یعنی مناظره چهارچوب نداشته باشد.قدیری: شما کوچه بازاری حرف می زنید.قنبری: نه من بازاری حرف می زنم.

قنبری ادامه داد: شاه در قبل از انقلاب در برخی نطق هاش گفته بود امریکا در حال سقوط است اما خودش وخاندان منحوسش سرنگون شدند.اگر صحبتهای خاتمی نبود امریکا به جای عراق به ایران حمله می کرد.ملت فلسطین مظلوم است وما هم به آنها کمک می کنیم.اما از کسانی که با شعارهای ضد اسلامی و به نام اسلام منافع ما را در خطر بیاندازند حمایت نمی کنیم.

امروزه خطر حمله نظامی دفع شده است.قبلا برای داروی سرطانمان مانده بودیم.برای غذامان مانده بودیم.

سؤال:آقای ولایتی در مناظره انتخاباتی گفت  آقای جلیلی در مذاکرات فقط  بیانیه قرائت کرده است.

 قنبری گفت:مذاکره برای مذاکره بوده است وپشت سرهم قطعنامه می گرفت.مذاکره باید برای کم کردن اثر تحریم ها باشد وتوافق جامع نه برای تداوم تحریمها وجنگ.

قدیری: من دستاوردهای دولت را نفی نمی کنم دلواپس بودن اشکال نداره.اگر دانشجویان پزشکی برای بیمارانشان دلواپس باشند بد است؟11میلیون اختلاف رای را در سال 88 نپذیرفتند.روحانی با نیم درصد اختلاف رئیس جمهور شد.در مورد رضاخان هم در محل زندگی اش در یک کشور اروپایی در حیاط خانه قدم می زد واز ترس به خودش می گفت:"زکی".شاه وقتی از ایران رفت، نگفت:چرا برم گفت: کجا برم؟ما از فلسطین در بعد ضد اسرائیلی آن حمایت می کنیم چون مسلمان هستند .اهل سنت هستند اشکال ندارد.اگر بخواهیم امنیت ملی خودمان را تامین کنیم باید از فلسطین حمایت کنیم.

قنبری: کاش فتنه 88 نبود ببینیم چی برای گفتن داشتید.نه شاه و نه خاندان منحوس آن قابل دفاع نیستند.امریکا به ایران نیاز داشت تا مقابل شوروی بایستد.آقای قدیری ملت ما را ذلیل نکیند.

همانطور که انتظار می رفت دو چهره سیاسی مطرح در کشور بعد از پایان مناظره همدیگر را در آغوش کشیدند و در خیل عظیم دانشجویان گم شدند.گفته می شود کسی هنوز این دوعزیز را نیافته است(مزاح).

بعد ازخروج از درب سالن همایشها، هر یک به ابراز احساسات طرفداران خود پاسخ گفتند.قنبری مهمان تهرانی را به طبیعت ایلام دعوت کرد ولی قدیری نپذیرفت و عنوان کرد شب گذشته یک ساعت خوابیده است برخی گفتند امشب همان یک ساعت هم نخواهید خوابید(مزاح)همه از دانشگاه خارج شدند و به امید مناظره های پویا تر، ذوق ها را زیر پوست خود مخفی نمودند.

فضای باز سیاسی کشور الحمدالله بسترساز فعالیتهایی شده است که نسل جدید و دانشجو را به تکاپو برای رسیدن به حقایق وآگاهی بیشتر سوق می دهد.در مناظره قدیری ابیانه وقنبری سخنان خیلی خوب، خوب ،ضعیف وبرخی از سخنان صرفا برای عقب نیفتادن از رقیب مناظره ای عنوان شد.اما کاش دراین مناظره بیشتر به موضوع مغفول مانده مذاکرات هسته ای پرداخته می شد تا دانشجو بداند واقعاَ تمدید مذاکرات به صلاح کشور است؟مذاکره باید ادامه پیدا می کرد یا در همین مرحله به توافق می رسیدند؟...

این سؤالها و چندین سؤال دیگر می شد در این مناظره مطرح شود و همچنین فضای مناظره بیشتر به سمت پرسش و پاسخ دانشجویان با دو استاد مناظره پیش می رفت تا احیانا اگر سؤالی ذهن دانشجوی آزاد اندیش را به خود مشغول نکرده باشد.

در پایان ضمن تقدیر از بانیان این مناظره باید فرصت مناظره های بیشتری درسطح استان فراهم شود تا دانشجوی ما شکوفا شود.

عکس از: مصطفی ربیعی.با تشکر

 

نظرات   

 
+7 # یه همشهری 1393-09-14 16:48
سپاس از زحمت دوستان عصرایلام.....
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+9 # ایوان 1393-09-14 16:55
مرحبا اقای صید محمدی درود بر شرفت.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+4 # دره شهر 1393-09-14 17:59
سلام. متن مناظره را کاملا خواندم. اتفاقاتی که حذف کرده بودیدرا از برخی دانشجویان جویاشدم. به هرصورت این مناظره راباید به فال نیک گرفت. به امید مناظرات وهمایش ها وهم اندیشی های دیگر درسطح استان
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+4 # آریایی 1393-09-14 18:05
درود بر جناب دکتر قنبری امیدوارم این دور جدید مجلس ثبت نام کنند و بازهم نماینده ای شایسته برای ایلام باشند .
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-6 # Guest 1393-09-14 18:50
دوست عزیز دانشجوها هنوز اول راهن و این چزا براشون جالبه و مغزشون از دیدن این مناظره هنگ کرده بود. :-* :P
عزیزک برا نازارکم چیزی که برای دانشجو متفکر مهمه اشتغال بعد از تحصیل هست اینا آشخورن فعلن حق هم دارن با این چیزا دلخوش بشن و هیجانشون تخلیه بشه.کرسی ازاد اندیشی اب ونان نمیشه

مش موسا میرفندر اسکی
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-7 # شهروند فاقد درجه 1393-09-14 21:26
تا افرادی مانند آقای ..... که تمایلات شدید نوکری آمریکا دارند در این مملکت سکان مسئولیت را در اختیار دارند هرگز به خود باوری وتکیه بر توان خودی نخواهیم رسید!!! بیچاره ملت انقلابی ایران که چه افراد خودباخته ای برای آنها تصمیم میگیرند ویا نسخه می پیچند!! ملتی که با رهبری حضرت امام وبا دست خالی هیمنه غرب وشرق را در هم شکست ومردم بالاخص جوانان را به خود باوری رسانید، ملتی که جوانانی مثل شهید باکریها که یک روز هم دانشگاه نظامی را تجربه نکرده بودند ولی بهترین نظریه ها و تاکتیکها نه فقط در مقابل ارتش تا دندان مسلح عراق بلکه در مقابل همه دنیای استکبار بکار بستند وبهترین نتیجه ها راهم گرفتند وپیروزیهای بسیار با ارزشی بدست آوردند،حیف نیست الان افرادی نظیر آقای ... بجای آن جوانان غیرتمند وخودباور برای ما تصمیم بسازند ویا تصمیم بگیرند؟؟!!!!!!
( عصر ایلام چه بسا این نوشته من به مذاق شما خوش نیاید ولی رسالت خطیر رسانه ای شما ایجاب می کند که آنرا منتشر نمایید ، امیدوارم که از زیر قیچی سانسور تان بگذرد!)
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-8 # Guest 1393-09-15 06:57
جناب اقای قنبری خدارا شکر میکنیم که ماهیتتان در لباس اصلاح طلبان برای مردم ودانشجویان کاملا مشخص گردید انشاالله شمارا به نحو احسن نقد خواهیم کرد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+5 # ایلامی 1393-09-15 10:53
درچنین عصر ریا و این تظاهر گستری
از مصدق یاد کرده هر که گوید قنبری
همرهش آزادگانند نه غلام و نوکران
قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری
منصوری - کامران
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+9 # Guest 1393-09-15 12:12
سپاس آقای مدیر سایت. درود برقنبری
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+4 # شهروند دهلران 1393-09-15 12:49
قنبری برای همه استان یک نمونه کامل مدعی حقوق انسانی است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+6 # مهرداد 1393-09-15 14:26
قنبری یک خاطره سیاسی خوش دراذهان تمام آزادی خواهان ایلامی است. کسانی که مدت هاست در ورطه ی برخی مسایل سنتی غوطه ورند ونمی خواهند این استان به جایگاهی هم شان وهمتراز بااستان های مرفه برسه با امثال قنبری مخالفند
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+4 # ایمان 1393-09-15 21:34
داریوش قنبری و قنبری ها برای استان یک سرمایه ی انسانی اند. سالم و جسور و منتقد وصادق
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # کلهر 1393-09-16 08:30
قنبری فریاد زخمهای خفته نخبگان این کهن دیار محروم است از دهلران گرفته تا ایوان- فرزندی پاک ،جسور وصادق . کاش چهار تای دیگر همانندش داشتیم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # ادبیاتی موسیان 1393-09-16 15:17
قنبری یک اتفاق ساده ی پرتلاطم در پهنه ی کوچک اما مواج استان است.
قنبری مهمترین حادثه ی علمی و آکادمیک سزمین عیلام تا ایلام است.
قنبری راز سر به مهر تمام دعوت نامه های منتظران ندای آزادی است.
قنبری سوار زخمی تمام نیمه راه های بی پایان است
قنبری کوره سواد ساده ی ساده زیستان و ساده دلان بسیار ساده ی استان است
قنبری دوست داشتنی ترین نگاه آرام وامروزی دل های مضطرب و لرزان است
قنبری باران نباریده بر سبزه های نیمه روییده ی دشت های منتظران است
قنبری باغ بی برگ زیبای خزان و اخوان است
قنبری قهرمان پشت دریا های سهراب و دوستان است
قنبری شعری شبیه زندگی با قافیه ای به نام آزادی و ردیفی چون انسان است؛
قنبری.......... ...............
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-6 # بی طرف 1393-09-21 00:31
یکی نیست از داریوش خان بپرسه اگر احمدی نژاد نبود چی واسه گفتن داشتی.سلام مارو هم به کد خداتون برسونین !
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-2 # بلبل 1393-11-10 19:23
قنبری تو و افکار عهد بوقت رو باید به تاریخ و موزه سپرد مثه اربابت هاشمی و خاتمی
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group