▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

چهارشنبه 29 اسفند 1397 Wednesday 20 March 2019 13 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

در نشست خبری استاندار چه گذشت؟

بی حرف بی حدیث/کم حاشیه ترین نشست خبری مدیر ارشد استان

محمدرضا موارید,استاندار ایلام,مهندس مروارید

عصر ایلام:  این نشست خبری از معدود نشست های پخته و کم حاشیه ای بود که در استانداری ایلام برگزار شده است.

برای این نشست آنقدر سؤال در  ذهن وجود داشت که جواب هر کدام از آنها دقایقی را مصروف می داشت اما این بار به روال منظمی وبه ترتیب، سؤالها پرسیده شد و خبرنگاران هر کدام از منظر خود سؤالها را پرسیدند.

مدیریت نشست توسط مروارید خوب بود و برخلاف نشستهای قبلی کسی از نزدیکان ایشان روبری خبرنگاران قرار نگرفت. به جز یک مورد حاشیه که مربوط می شد به مشکل احتمالی روابط عمومی استاندار با خبرنگاری که قبلا روابط عمومی بوده است، بحثی وجود نداشت.

لبخند جلیلیان بر حل شدن موضوع کمک کرد واستاندار ایلام هم در سخنانی گفت: دریک نشست چند نفره این مشکل بین دوطرف حل وفصل گردد.

حضور علی نیاکان به عنوان مدیرکل فرهنگ وارشاد در این نشست خبری مایه دلگرمی شد و حجب وحیای مثال زدنی وی استاندار را هم به واکنش واداشت وگفت:ما با مکافات آقای نیکان را مجاب به پذیرفتن مدیرکلی ارشاد نموده ایم.

یکی دنبال مشاور اقتصادی وسرمایه گذای استاندار می گشت و به ایلام می گفت مگر اینجا برره است ودیگری به دنبال شکستن کاسه وکوزه ها بر سر معاونین استاندار بود که هیچ کدام نبودند که جور بخشی از انتقادات را بکشند.گشتم نبود نگرد  نیست!

سجاد مدنی خواست فضا را عوض کند و در سؤالی فانتزی از استاندار پرسید 22بهمن 57 کجا بودید؟استاندار گفت ما 5روز قبل از ورود امام (ره) به تهران رفتیم ولی اعلام داشتند که بختیار فرودگاه را بسته است و در مسیر تهران به ایلام در اسدآباد با مامورین شاه درگیر شدیم که البته ایلامی ها پیروز شدند.

مروارید به نحوه تسخیر ژاندارمری و شهربانی ایلام در سال 57 اشاره کرد و افزود:وقتی مردم شهربانی را تسخیر کردند،برخی از آنها تعدادی اسلحه باخود بردند که آن زمان با بردن تیربار از منزل پدرم به پشت بام رستوران بوعلی واقع در میدان 22بهمن رفتیم و نسبت به پراکنده کردن مردم و باز پس گیری اسلحه ها  اقدام کردیم.

وی بیان داشت:پدرم اعلام داشتند اگر بختیار اجازه فرود هواپیمای حامل امام(ره) را ندهد ما به کمک مردم عشایر ایلام به تهران می آییم و فرودگاه را باز می کنیم.

سؤال عصر ایلام و تعدادی از دوستان خبرنگار در خصوص آسیب های اجتماعی خصوصا قتل وخودکشی در استان وهم چنین ورشکسته شدن مطبوعات محلی پرسیده شد که استاندار دلیل این آسیب های اجتماعی را ناشی از سست شدن پایه های اعتقادی مردم عنوان کرد وبرای مطبوعات محلی هم گفت: با وزیر ارشاد صحبت کرده ام و قرار است طرحی برای حمایت از مطبوعات محلی بدهند.

البته جناب مهندس مروارید هم اخیرا به خوبی از پاسخ دادن به برخی سؤالات طفره می روند و بعضا به صورت کلی پاسخ می دهند.

مروارید با اذعان به بسته نبودن درب اتاق وزرا به روی نمایندگان ، به صورت مصداقی سخنان علی محمدی را یادآور شد که گفته بود اگر درب وزارت خانه ای به رویمان بسته باشد می شکنیم ولی درب بسته ای روبروی ما نبود.

مروارید با اشاره به سامانه گرمسیری بیان داشت: این طرح به زمان هاشمی و حتی رژیم قبل برمی گردد و  دراین راستا به پیشنهاد دهنده این طرح یک سوییچ پیکان هدیه داده شده است.

استاندار ایلام که ضمن شنیدن سؤالهای خبرنگاران همزمان برخی نشریات را هم مطالعه می کرد به نحوه رای گیری برای تصویب منطقه آزاد مهران در هیئت دولت اشاره کرد وگفت:خانم ابتکار موقع رای گیری درحال مطالعه بودند و رای به تصویب ندادند ولی وقتی مجدد با ایشان صحبت کردم رای دادند.

وی با بیان انکه قبل از جلسه دولت با وزرا رایزنی گسترده ای انجام دادیم اظهار کرد:این طرح با 9 رای موافق در هیئت دولت به تصویب رسید.

وی از خبرنگاران و از همه کسانی که به نحوی با نمایندگان استانهای دیگر در مجلس در ارتباط هستند خواست با کمک نمایندگان استان برای رایزنی وچانه زنی گسترده در تصویب منطقه آزاد مهران بکوشند.وی اظهار امیدواری کرد:این طرح در سه ماهه اول سال 94 در مجلس به تصویب برسد.

استاندار ایلام بیان داشت:همه مدیران به دنبال حفظ پست خود نبوده اند و تاکنون از 150 مدیر و... 100 نفر عوض شده اند و30 چهل نفر دیگر باقی مانده اند که به صورت طبیعی تغییر خواهند کرد.البته مروارید یاداور شد ممکن است برخی مدیرانی که در این دولت منصوب شده اند هم تغییر کنند وبه دنبال تغییر ضربتی مدیران نبوده ایم وممکن است ما هم عوض شویم(باخنده)

مروارید به محکومیت رحیمی معاون اول رئیس جمهور به عنوان یک کردستانی هم اشاره کرد وبا بیان اینکه اکثر نمایندگان به معاون اولی ایشان رای دادند افزود: پولی  که به نمایندگاه داده شده است روال سیاسی بوده است.

از این به بعد گزارش برگرفته از ایرناست.

محمدرضا مروارید در نشست خبری با رسانه های استان  که به مناسبت دهه فجر برگزار شد اظهار کرد: پس از موافقت شورای مناطق آزاد کشور با ایجاد منطقه آزاد تجاری مهران و تاکید رییس جمهوری بر تحقق این موضوع رایزنی های گسترده ای از سوی مقامات ارشد استان و نمایندگان ایلام در مجلس برای تصویب این طرح در مجلس شورای اسلامی آغاز شده است.

وی افزود: جو حاکم بر مجلس نیز حکایت از موافقت بیشتر نمایندگان با ایجاد این منطقه در مهران دارد و مشکلی در این خصوص به نظر نمی رسد و امیدواریم شاهد راه اندازی منطقه آزاد تجاری مهران تا سه ماه ابتدایی سال آینده باشیم.

استاندار ایلام یادآور شد: محدوده منطقه آزاد مهران بر عهده دولت گذاشته شده و استان نیز تاکنون چهار سناریو را برای ایجاد این منطقه پیشنهاد داده است.

مروارید استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی را فرصتی مغتنم برای استان دانست و تاکید کرد: هفت استان برای جذب اعتبارات این صندوق در اولویت قرار دارند که ایلام نیز جزو این استان هاست و کارآفرینان می توانند با ارائه طرح های کاربردی خود از منابع صندوق توسعه ملی که در استان های مرزی با سود یک درصد و بدون سقف پرداخت می شود، بهره ببرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از تخصیص 250 میلیارد ریال برای حفاظت از درختان بلوط حوزه زاگرس خبر داد و اضافه کرد: نیمی از این اعتبار برای جلوگیری از خشکیدگی درختان استان ایلام در نظر گرفته شده است.

استاندار ایلام گفت: وزارت جهاد کشاورزی نیز در قالب طرحی سه هزار میلیارد ریال را برای حفظ و حراست از عرصه های جنگلی و منابع طبیعی کشور اختصاص داده است.

مروارید توسعه اراضی آبی منطقه دشت عباس به وسعت 50 هزار هکتار را از برنامه های دولت در استان برشمرد و گفت: اعتبار اجرای این طرح از محل صندوق توسعه ملی تامین می شود و با اجرای کامل آن و دیگر طرح های کشاورزی اراضی آبی استان تا سه سال آینده از 70 هزار هکتار کنونی به 200 هزار هکتار افزایش می یابد.

وی اجرای دو تونل بزرگ قلاجه و کبیرکوه را از مهم ترین طرح های استان در حوزه راهسازی عنوان کرد و اضافه کرد: تونل قلاجه با 2 هزار و 700 متر طول بزرگترین تونل در جاده های شریانی کشور است که تا خرداد ماه سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی از موافقت وزیر راه و شهرسازی با احداث جاده جدید (خرم آباد - دهلران) خبر داد و یادآور شد: تحول بسیار بزرگی در راه های ارتباطی شهرستان های جنوبی استان با ایجاد آن شکل می گیرد.

استاندار ایلام تصویب احداث بزرگراه (کرمانشاه - مهران) را نقطع عطفی در ایجاد راه مواصلاتی استان دانست و یادآور شد: اجرای 30 کیلومتر از این طرح در دست اقدام است و با تردد زوار عتبات عالیات از این مسیر دولت اجرای این بزرگراه را در رئوس برنامه های خود قرار داده است.

مروارید در خصوص اتصال استان به راه آهن سراسری تاکید کرد: این طرح با وجود تصویب در هیات دولت به دلیل کمبود اعتبار تاکنون اجرایی نشده است، ولی قرارگاه خاتم الانبیا و برخی شرکت های چینی و روسی آمادگی خود را برای احداث آن اعلام کرده اند که امیدواریم در سال 94 شاهد آغاز عملیات اتصال استان ایلام به شبکه ریلی کشور باشیم.

وی اجرای طرح تحول نظام سلامت را از موفقیت های دولت یازدهم برای کاهش دغدغه های مردم در حوزه بهداشت و درمان ذکر کرد و گفت: خرید دو دستگاه (سی تی اسکن) و (ام آر آی) در سفر هیات دولت به استان مصوب شد که اعتبار آن تامین شده و تا پایان امسال دستگاه سی تی اسکن وارد می شود.

استاندار ایلام تامین پزشکان متخصص در استان بویژه برای شهرستان های مختلف را از مشکلات دانشگاه علوم پزشکی برشمرد و یادآور شد: هشت درمانگاه مجهز در مناطق روستایی استان راه اندازی شده و ضمن تامین پزشکان عمومی تا حدودی نیازهای درمانی این مناطق برطرف می شود.

 

وی با اشاره به برنامه های دولت در حوزه فرهنگی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طرحی را برای حمایت از مطبوعات محلی در حال تدوین دارد که با تکمیل آن شاهد ارتقا جایگاه و شان رسانه های استان خواهیم بود.

استاندار ایلام تکمیل کتابخانه مرکزی و اجرای سه مجتمع فرهنگی و هنری را از برنامه های استان در حوزه فرهنگ عنوان کرد.

مروارید با اشاره به آمارهای گوناگون آسیب های اجتماعی در استان تاکید کرد: ایلام از نظر جمعیت سی و یک امین استان کشور است ولی از نظر تعداد وقوع پدیده خودکشی استان بیست و دوم محسوب می شود که باید با ریشه یابی دلایل بروز این رخداد نابهنجار اجتماعی زمینه های کاهش آنرا فراهم کرد.

وی همچنین از تدوین طرحی در وزارت کشور به منظور آسیب شناسی دلایل وقوع نزاع های دسته جمعی خبر داد و ابراز امیدواری کرد با ارایه راهکارهای عملی شاهد کاهش بروز این پدیده در استان باشیم.

وی در خصوص شایعه جلوگیری مقامات استان از سخنرانی 'محمدحسین صفارهرندی' در دانشگاه علوم پزشکی یادآور شد: سخنرانی های ایشان در ایلام از طرف گروه های دانشجویی سازماندهی نشده بود و به دلیل انجام نشدن هماهنگی با نماینده وزارت بهداشت سخنرانی وی در این دانشگاه صورت نگرفت ضمن اینکه صفار هرندی دو سخنرانی دیگر نیز بدون بروز مشکل و محدودیتی در آن روز در دانشگاه علمی و کاربردی و آموزش و پرورش انجام داد و مقامات استان نیز دخالتی در اجرای این برنامه ها نداشته اند و تاکنون نیز گروه های مختلف سیاسی بدون محدودیت در محافل و مناسبت ها گوناگون در استان مواضع خود را بیان کرده اند.

استاندار ایلام در ادامه سخنان خود جذب شرکت ها و هلدینگ های سرمایه گذاری برای مشارکت در اجرای طرح های زیربنایی را از مهم ترین اولویت های مدیران دولت یازدهم در استان برشمرد و یادآور شد: صدها گروه و شرکت معتبر داخلی و خارجی در طول یکسال گذشته به منظور بررسی ظرفیت های سرمایه گذاری به ایلام سفر کرده اند که تاکنون توانسته ایم موافقت حدود 30 شرکت همچون شرکت کوثر و بنیاد مستضعفان را برای اجرای طرح های اقتصادی و زیربنایی کسب کنیم.

مروارید اضافه کرد: ایجاد کارخانه سیمان مهران ، مجتمع های فولاد ایوان ، مهران و چرداول ، کاشی و سرامیک صالح آباد ، پتروشیمی دهلران ، نیروگاه 500 مگاواتی برق و ذخیره سازی گاز بانکول را جمله طرح هایی است که موافقت اصولی و حتی واگذاری زمین برای اجرای آنها تاکنون انجام شده است.

وی افزود: خوشبختانه نگاه مدیران ارشد کشور به ایلام با توجه به ظرفیت های نهفته این استان بسیار تغییر پیدا کرده و در دیدارهای متعدد شاهد اشتیاق آنها برای کمک به انجام طرح های زیربنایی و عمرانی هستیم که امیدواریم با تلاش تمامی مسوولان و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی بتوانیم بیش از پیش توانایی ها و استعدادهای ایلام را در حوزه های مختلف به کشور معرفی کنیم.

مروارید در خصوص مراحل آبگیری سد سیمره گفت: این سد ظرفیت ذخیره 2 میلیارد و 800 میلیون متر مکعب آب را دارد که تاکنون تنها 700 میلیون متر مکعب پشت سد جمع شده که برای راه اندازی نیروگاه های برق کافی نیست.

وی همچنین تامین نشدن اعتبار 600 میلیون دلاری طرح تلمبه ذخیره آب به دلیل تحریم ها را دلیل اصلی توقف آن دانست و گفت: رایزنی های گسترده ای با مقامات و شرکت های داخلی و خارجی به منظور اجرای این تلمبه ذخیره آب صورت گرفته که امیدواریم شاهد انجام آن باشیم.

استاندار ایلام تاکید کرد: دولت در لایحه بودجه سال 94 نه تنها اعتبارات عمرانی را کاهش نداده بلکه از 36 هزار میلیارد تومان امسال به 46 هزار میلیارد تومان در سال آینده افزایش داده است ضمن اینکه وابستگی بودجه نیز به منابع نفتی با توجه به کاهش قیمت آن کمتر شده است.

مروارید در ادامه به اشتغالزایی ایجاد شده در طول یکسال گذشته در استان اشاره و اظهار کرد: امسال حدود شش هزار نفر به تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی افزوده شده که نشانه ایجاد اشتغال پایدار برای این تعداد افراد جویای شغل در ایلام است.

نظرات   

 
-5 # معلم دهلرانی 1393-11-22 13:50
درود بر استاندار محترم جناب اقای مروارید که بی ادعا و باصداقت گام های بزرگی در جهت توسعه ی استان برداشته از جمله منطقه ی ازاد مهران......
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # خبرنگار ازاد 1393-11-22 16:52
البته همطور که اقای بگ نظر ی گفتند مشکل عدم اطلاع رسانی به راحتی در استانداری وجود دارد و نمونه ان را می توان در سفرهای شهرستانی استاندار عنوان کرد که هیچ کس همراهی نکرد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # کاظمی 1393-11-22 16:54
برادر صید محمدی عزیز کدام پروزه ؟کدام طرح ؟کدام افتتاح ؟هرچی این روزها که اشتغال زایی چند نفر را بیشتر به دنبال نداشت مربوط به دولت احمدی نژاد بود است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+3 # مطبوعاتی 1393-11-22 16:57
چرا استاندار سوال مربوط به سرمایه گذاری در استان و لیست سرمایه گذران به استان در پاسخ به اقای رستمی خبرنگار مانشت را نداد این یعنی نه خانی امده و نه خانی رفته اکثر پاسخ سوالات را بی جواب گذاشت جلسه بی ثمر بود تاسف برای همه
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # جواد 1393-11-22 17:26
لطفا درمورد وضعیت نامناسب خدمات رسانی و برنامه ریزی نامناسب بیمارستان دهلران هم سوال میکردید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # سولمازی 1393-11-22 18:55
کدام نشست خبری با این خبرنگاران نان به نرخ روز خور این همه مشکل تو شهرستانها است یکی سوالی پرسید ؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # alireya 1393-11-22 21:37
واقعن درد دانشگاه علوم پزشکی که با رییس احمدی نژادیش واسشان کار درست میکنه
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+3 # بدبخت 1393-11-22 22:00
به نظرم با چیزهای که نوشتی ادم گریه اش می گیرد وضعیت استان با این استاندار ومعاونینش اسفناک است باید وزیر کشور کاری بکند حداقل یک استاندار پر تلاش بیاورد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # پیری 1393-11-23 08:01
لطفا با دکتر دل پیشه یک مصاحبه دوقسمتی ترتیب دهید.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # کارمند 1393-11-23 13:06
همش دروغ است اقای صید محمدی حیف شما نیست این همه خبر دروغ را به خورد مردم می دهید مردم اگاهند رسالت شما دروغ گفتن نیست کدام عملکرد ؟؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # تلنگر.بیگ سیمره 1393-11-23 19:23
کاشکی این خبرنگاران محترم اسلایدهایی از وضعیت اسف بار عمران شهری مناطق مختلف استان که بیانگر ضعف شدید مدیریت شهری در اداره عمومی شهرهای استان - حتی ناتوانی در ساماندهی یک پیاده رو-می باشد را همراه خود به جلسه می بردند وجناب استاندار را از شا هکارهای به اصطلاح مدیران زیر مجموعه اش در این حوزه آگاه می کردند.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+3 # علی 1393-11-23 20:10
استاندار چه اطلاع داشته باشد از مشکلی چه نداشته باشد هیچ کاری نمی کنند خیالتان راحت چون جاش گرم و نرم است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # Guest 1393-11-23 22:18
با درود فراوان به اسماعیل رستمی وایضاً اسماعیل مروارید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # Guest 1393-11-24 13:57
نقل قول کردن Guest:
با درود فراوان به اسماعیل رستمی وایضاً اسماعیل مروارید

این درود به قصد اعتراض بیان شده است .استان در حال نابودی است.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # اصولگر 1393-11-24 14:00
مرگ بر فتنه گران درود بر رهروان پاک ولایت و درود بر خبرنگاران واقعی مردم صبورند و انشالله این تیم به راحتی کنار خواهد رفت
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-4 # شهرستان 1393-11-25 22:11
باتشکر از مدیر عزیز سایت. ازاستاندار محترم به خاطر رفتار متواضع وخردمندانه اش تشکرمیشود. مشکل این مردم استان زمانی شروع شده است که عده ای به خاطر مسئولیت نگرفتن ویا تغییر کردن سعی دارند تیم استانداری را به چالش بکشند. اما زهی خیال باطل
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group