▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

پنجشنبه 1 فروردين 1398 Thursday 21 March 2019 14 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

در گفتگو با یک فعال سیاسی مطرح شد

چرخش همزمان سانتریفیوژها با اقتصاد مردم؛ وفای به عهد رئیس جمهور

آیت قیصربیگی,سانتریفیوژ,دکتر روحانی,مذاکرات هسته ای

عصر ایلام: منافع ملی نقطه اشتراک دولت و ملت در سال همزبانی و همدلی/ چرخش همزمان سانتریفیوژها با زندگی مردم وفای به عهد یک رییس جمهور را ثابت می کند.

 

آیت قیصربیگی در گفتگو با عصر ایلام یکی از موضوعات مهمی را که می تواند در سال هم دلی و هم زبانی موجب وحدت بیشتر بین دولت و ملت شود، منافع ملی دانست و گفت: چه چیزی بیشتر از خبر پیروزی ایران اسلامی در ارتباط با مسئله پرونده هسته ای می تواند شور و نشاط ملی را بیش از پیش افزایش دهد!

این فعال سیاسی، کشور بزرگ ایران را خواستگاه مردان بزرگی در عرصه ها و صحنه های مختلف دانست و گفت: امروز در خط مقدم دیپلماسی هنرنمایی فرزندان این سرزمین را شاهد هستیم که چگونه با شایستگی های خود دنیا را مقهور دستان بلند خود کرده اند و حقانیت ایران اسلامی در استفاده صلح آمیز از فن آوری هسته ای را به زیباترین شکل ممکن به اثبات رسانده اند که جا دارد در اینجا یاد و خاطره شهدای دانشمند هسته ای را گرامی بداریم و بر روان پاکشان درود فرستیم.

وی در ادامه گفت: دولت تدبیر و امید از همان آغاز روی کار آمدنش همه نگاه ها را در سیاست خارجی به خود جلب کرد، تا این سوال در ذهن اذهان عمومی شکل گیرد که حال شیخ دیپلماتی که خود روزی مدیریت این پرونده حساس را بر عهده داشته است امروز بعنوان رئیس جمهور کشور چگونه با پرونده حساس و مهم هسته ای برخورد می کند! از آنجایی که تز اعتدالی دکتر حسن روحانی، گفتگو را قویترین ابزار دیپلماسی می داند، سه اصل؛ گفتگو بر اساس احترام متقابل، تنش‌زدایی و تعامل سازنده بعنوان راهبردهای اصلی در سیاست خارجی قلمداد شد.

این روزنامه نگار انتخاب دیپلمات کهنه کار، سخنور و قهاری چون دکتر محمد جواد ظریف بعنوان وزیر امور خارجه را اولین گام محکم و استوار رییس جمهور یازدهم در راستای حل و فصل نمودن پرونده هسته ای دانست و گفت: نکته حائز اهمیت در رویکرد روبه جلو دولت تدبیر و امید در سیاست خارجی وجود فردی چون دکتر ظریف بعنوان رییس دیپلماسی کشور بود. از جنبه روانشناختی ایشان فردی بسیار قاطع، باهوش، زیرک و هوشمند است. او را می توان یک سیاستمدار بزرگ، یک روانشناس تیزبین، یک سخنور قهار در عالم دیپلماسی بشمار آورد. در ماراتن سخت و نفس گیر مذاکرات همیشه به ما آرامش می داد و هیچ گاه از مواضع به حق ایران اسلامی کوتاه نیامد.

وی در ادامه گفت: واقعیت آن است که همیشه قوی ترین افراد آرام ترین آنها بوده اند و بایست در عالم دیپلماسی این روزهای جهان مرد آرام و همیشه خندان دستگاه دیپلماسی کشور را یک سردار بزرگ لقب داد.

قیصربیگی موفقیت دولت تدبیر و امید در مسئله پرونده هسته ای را شناسایی به موقع چالش ها و مشکلات پيش روی سیاست خارجی دانست و گفت: دولت یازدهم ابتدا سطح مذاکرات را از مدیران کل به وزرا ارتقا داد بعد از طرفینی در این مذاکرات استفاده کرد که در این پرونده بیشترین تاثیرگذاری داشته باشند.

قیصربیگی اوایل دهه 80  را آغاز اتهام زنی کشورهای زورگو در ارتباط با مسئله فن آوری صلح آمیز هسته ای به ایران دانست و  اظهار داشت: از سال 82 تا سال 89  قطعنامه های متعددی از سوی کشورهای غربی صادر شد تا به نوعی خوی انحصار طلبی و خودکامگی این کشورها بیش از پیش آشکار شود. البته در دوران تحریم ها عزت نفس این مردمان سترگ باعث شد تا نه تنها چشم انتظار کمک خارجی ها برای توسعه کشور نباشند بلکه آنها چالش های دوران تحریم را به خوبی مدیریت کردند و فرصت های تازه ای خلق نمودند تا ایران اسلامی در فراز و فرودهای راه سخت و صعب العبور هسته ای شدن، عزتمندانه مرحله به مرحله پیش برود.

قیصربیگی دفاع تمام قد دستگاه دیپلماسی از منافع جمهوری اسلامی ایران در بحث پرونده هسته ای را قابل ستایش اعلام کرد و اظهار نمود؛ این گفتگوها دارای ابعاد فنی، حقوقی و سیاسی بود که در مذاکرات فنی یک دفاع درست و منطقی از منافع ملی شد تا منافع ما در راستای ایجاد یک صنعت پویای هسته ای حفظ شود و راه پیگیری مسائل حقوقی و سیاسی این پرونده نیز هموارتر گردد.

وی در ادامه حمایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم شریف ایران اسلامی از عملکرد تیم دیپلماسی دولت تدبیر و امید را یکی از عوامل اصلی موفقیت دولت تدبیر و امید در گام های آخر مسئله هسته ای دانست و گفت: خشم و دلهره رژیم صهیونیستی از بیانیه پایانی سوئيس و توضیحات و توجیهات رییس جمهور آمریکا برای اعضای کنگره و هم پیمانان خود در پایان قرائت بیانیه و اعتراف ایشان به کارساز نبودن تحریم ها را باید نشانه بزرگ پیروزی ایران در مذاکرات مهم لوزان سوئيس دانست. در پایان مذاکرات سوئيس ضمن تاکید بر ادامه فن آوری صلح آمیز هسته ای ایران، تمامی قطعنامه های صادرشده در ارتباط با مسئله هسته ای و به تبع آن تمامی تحریم های مربوط به آن طی یک برنامه از پیش تعیین شده پس از عمل کردن طرفین به تعهدات خود در یک بازه زمانی مشخص با توافق نهایی برداشته خواهد شد تا سیاست ها و وعده های دولت تدبیر و امید در چرخش همزمان سانتریفیوژها و زندگی مردم نیز تحقق یابد.

این فعال سیاسی در ادامه گفت؛ هرچند که هنوز به مقصد نرسیده ایم ولی قطعا نسبت به دیروز به هدف نزدیک تر هستیم و به یقین بیانیه سوئيس را باید پاتک بزرگ دولت تدبیر و امید در خط مقدم دیپلماسی برای رسیدن به توافق بزرگ و پیروزی نهایی در مسئله هسته ای دانست.

البته در این بیانیه یک نکته ظریف هم وجود دارد و آن بحث صلح آمیز بودن فن آوری هسته ای ایران و تاکید بر این موضوع که فرآورده های  نظامی آن مورد نظر و مطالبه ما نبوده است که با حذف آنها چیزی را از دست داده باشیم. نتیجه پایانی این مذاکرات نه تنها مانع ادامه فعالیت صلح آمیز هسته ای ایران نمی شود بلکه در بیانیه پایانی ضمن اینکه تأسیسات هسته‌ای فردو را به یک مرکز مجهز تحقیقات هسته‌ای و فیزیک پیشرفته تبدیل خواهد کرد، مطالبات اساسی ما یعنی لغو تحریم ها و دستیابی به فن آوری صلح آمیز هسته ای را پوشش می دهد.

وی در ادامه مذاکرات  لوزان سوئيس را نقطه عطفی در پایان دادن به تنش 12 ساله سیاست خارجی بر سر مسئله هسته ای عنوان کرد و گفت:با شمارش معکوس برای رسیدن به توافق نهایی هسته ای، کورس شرکت های مهم دنیا برای سرمایه گذاری در ایران نیز آغاز می شود تا خیز بلند ایران برای پیوستن به جزو قدرت های برتر اقتصادی جهان که وعده آن را رییس جمهور روحانی در اجلاس سالانه داووس داده بودند نیز رقم بخورد.

قیصربیگی درپایان دستاوردها و موفقیت های  دولت تدبیر و امید در عرصه های بین المللي را مرهون عوامل مختلفی دانست و  تصریح کرد: بی گمان پیروزی در چالشی ترین پرونده قرن در تاریخ این مرز و بوم  به یادگار خواهد ماند که انشاءالله به یمن راهنمایی ها و ارشادات رهبر معظم انقلاب اسلامی، درایت و شجاعت ریاست محترم جمهوری، ظرافت و توانمندی دستگاه دیپلماسی و حمایت های بی دریغ ملت شریف ایران اسلامی میسر خواهد شد.

نظرات   

 
+27 # رضا آزادی. سرابله 1394-01-16 19:56
سلام ودرود فراوان به استاد ونویسنده توانا جناب آقای قیصربیگی
شما حق مطلب را به زیبایی ادا کردید، دست مریزاد، به امید روزهای روشن و پراز موفقیت برا ی ملت صبور و غیرتمند ایران همیشه سرافراز
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+17 # Guest 1394-01-16 20:21
دستاوردهای دولت تدبیر و امید در سیاست خارجی را باید داد زد. کسی که کارش را خوب انجام می دهد باید تحسینش کرد. روحانی متشکریم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+16 # Guest 1394-01-16 21:09
لذت بردم از این تحلیل زیبا درود بر قیصربیگی اندیشمند توانای استان
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+16 # Guest 1394-01-16 23:01
این پیروزی بر رهبر عزیز، رئیس جمهور محبوب، ظریف قهرمان و همه ملت ایران مبارکباد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+25 # محمدرضا 1394-01-17 00:37
سردار دیپلماسی متشکریم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+20 # یک فرهنگی 1394-01-17 00:45
عالی بود تشکر از آقای قیصربیگی برای این تحلیل کامل و تشکر از سایت تحلیلی عصر ایلام و برادر عزیزم آقای صیدمحمدی
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+13 # سیروان 1394-01-17 08:51
دولت روحانی یک دفاع جانانه حقوق ایران در پرونده هسته ای کرد. این فعال سیاسی حرف خوبی زده ما که برنامه هسته ای مان صلح آمیز است پس نگران توهمات غربی ها نباشیم
آنچه که پاک است از محاسبه چه باک است ....
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+18 # آزادی-سرابله 1394-01-17 10:00
درود بر استاد ،نویسنده و فعال سیاسی برتر استان جناب آقای قیصربیگی.شما حق مطلب رابدرستی ادا نمودید.توافق هسته ای به نظر بنده یک حماسه بزرگ سیاسی است که این حماسه دربردارنده منافع ملی درتمام جنبه ها بود.دکترروحانی حقانیت کشور رابه دنیا نشان داد.ای کاش این رویکرد راده سال پیش انجام میدادیم وازلج بازی وبازی های احساسی و کورکورانه دست می کشیدیم تا این مدت مردم متحمل دردها ورنج های فراوانی نمی شدند
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+14 # احمد 1394-01-17 15:08
خوب بود تشکر از سایت خو عصر ایلام
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+13 # اعتدال! 1394-01-17 23:06
میگم چرا سیاسیون استان لب فرو بستن جرات نمی کنن از عملکرد دولتشان دفاع کنند!!!! خوبه والا معنی اعتدال رو فهمیدیم چیه! مدیرانی که توان دفاع از دولت خودشان ندارن توان دفاع از مردم را نخواهن داشت با چنین مدیرانی چه انتظاری از افراطیون می رود !!!!
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+22 # ایران 1394-01-18 14:47
باید مجسمه ظریف را ساخت. فکرش بکنید او با 6 وزیر کشور قدرتمند دنیا از حق مردم ایران دفاع کرد و باوجود برخی ناملایمات ایرانی بودن خودش را در تدبیر و هوشمندی نشان داد. برای او و هم تیمی هایش دعا می کنم موفقیت او موفقیت ایران است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+3 # مناظره 1394-01-19 08:27
مناظره زیباکلام با رسائی در باره موضوع هسته ای بود:
رسایی: توافق برد - برد؛ یعنی طرف مقابل هم هسته‌ای ما را برد و هم بازی را برد
زیباکلام: توافق سوئیس مثل نهضت مشروطه و انقلاب اسلامی، یک نقطه عطف است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+14 # ستاد تدبیر و امید 1394-01-23 16:53
درود بر قیصربیگی جوان توانای استان، شما یک جوان شجاع و صادق هستید که در عین تواضع هرجا لازم باشه با قاطعیت حرف خودتان را می زنید. بعنوان یک عضو ستاد تدبیر و امید از شما تشکر می کنم.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+8 # نویسنده 1394-01-28 16:42
دستاوردهای سیاست خارجی دولت تدبیر و امید در دستگاه دیپلماسی اصلا با دولت گذشته قابل قیاص نیست. شما مقایسه کنید ادبیات چاله میدانی آن زمان که قطعنامه ها را مشتی کاغذ پاره می دانست با شعور دیپلماسی دولت تدبیر و امید که با اصل تنش زدایی و تعامل سازنده سعی کرده همون به اصطلاح کاغذ ارها را باطل کند! این دولت نشان داد که دیپلماسی عرصه شعار نیست ...
حال برخی موفقیت دولت تدبیر و امید در حل و فصل کردن پرونده هسته ای به زیان خویش می بینند و چشم بسته علیه دستاوررهای دولت در مذاکرات هسته ای موضع گیری می کنند. زیرا آنها منافع شخصی و حزبی شان ارجح تر از منافع ملی می دانند. امیدوارام این گروه هایی که بر طبل جدایی می کوبند همراه قاطبه ملت شوند و در سال دولت و ملت هم دلی و هم زبانی حامی سیاست های دولت تدبیر و امید باشند که از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی بهره می جوید.
از سایت خوب عصر ایلام هم تشکر می کنیم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group