▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

چهارشنبه 29 اسفند 1397 Wednesday 20 March 2019 13 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

حاشیه ومتن شورای اداری با حضور معاون اول رئیس جمهور

دکتر جهانگیری,وزیر نیرو,وزیر کشاورزی,استان ایلام

عصر ایلام: جلسه شورای اداری استان ایلام عصر روز دوشنبه آخرین روز از اولین ماه از سال 94 هجری شمسی در سالن همایش های فنی وحرفه ای با حضور دکتر جهانگیری ؛ معاون اول رئیس جمهور،چیت چیان؛ وزیر نیرو ، حجتی؛ وزیر جهاد کشاورزی ،ترکان مشاور ارشد رئیس جمهور،هرسه نماینده استان در مجلس ،استاندار ایلام ومدیران وفرمانداران و اعضای شورای اداری برگزار شد.

 این نشست با حاشیه هایی نیز همراه شد که در ادامه ودر بین متن ذکر خواهد شد.البته متن این نشست بیشتر از حاشیه آن بود.

ما همیشه فکر می کردیم سیستم نامه نویسی برای مدیران کشوری مختص مردم عامی است اما شورای اداری استان ایلام قضاوت ما را رد کرد و تعداد زیادی نامه از طرف مدیران نوشته وتحویل شد که به نظر می رسد قطعا برای منافع شخصی نبوده وبرای توسعه استان خواهد بود!.

حاشیه اول این نشست تاخیر بیش از یک ساعته آن بود.نبودن قاری هم یکی دیگر از حاشیه ها بود که بالارفتن ضربان قلب متولیان این نشست را تا دقایقی به همراه داشت که با ورود اسماعیل رستمی این مشکل حل شد.

بساط وایبر،واتس اپ، لاین ونشریه پراکنی فراهم بود.استاندار ایلام که تازه از جلسه مهم سرمایه گذاری وبرنامه ریزی استان فارغ شده بود، اولین سخنران این نشست بود که در سخنانی تلگرافی از تاخیر بوجود آمده عذرخواهی کرد وبه همه مسئولین کلان ذکر شده در اولین سطر این متن خیر مقدم گفت.

محمدرضا مروارید گفت:در سفرهیئت دولت درسال گذشته  به استان ایلام 31 مورد پیشنهاد داشتیم که در کمیسیون های تخصصی دولت بررسی وپیگیری شده اند.

استاندار ایلام که مدتی است جلسات را بهتر از گذشته مدیریت می نماید از نمایندگان مجلس خواست کوتاه صحبت کنند که این امر اعتراض دکتر شوهانی؛نماینده حوزه شمالی دراستان را به همراه داشت. البته مروارید قصد شوخی داشت ولی نماینده مجلس جدی گرفت وگفت اگر وقت من سه دقیقه است  صحبت نمی کنم که با پادرمیانی خنده و سخنان طنز حضار و تعارف نماینده حوزه جنوب برای استفاده از وقت ایشان ختم به جوک عصر شد.

عمران علی محمدی به سبک همیشه به عنوان اولین نماینده پشت تریبون رفت و به زبان کردی خوش آمد گفت.وی که سخنان اولین روز نمایندگی اش با امروز که دوسال از نمایندگی اش گذشته تفاوتی نداشته است ، همان موضوعات همیشگی را  تکرار کرد وگفت:ایلام 14 هزار جوان بیکار تحصیلکرده دارد.

نماینده استان در مجلس با بیان اینکه نگاه رئیس جمهور وهیئت دولت به استان ایلام ویژه ومثبت است ادامه داد:انتخاب مهندس مروارید به عنوان استاندار دلسوز ایلام نیز یکی از توجهات ویژه دولت به استان ایلام بوده است.

وی افزود:انسجام،همدلی و همزبانی ای که برای توسعه استان در دوسال اخیر شکل گرفته است در 30 سال گذشته بی سابقه بوده است.

علی محمدی بار دیگر به نفت 140 دلاری در سال 90 وبودجه 18 میلیاردی استان ایلام اشاره کرد وافزود:این میزان اعتبار در سال 93 بانفت  50 دلار  به بیش از290 میلیارد درحوزه عمرانی افزایش یافته است.

وی درادامه به صورت تیتر وار ظرفیتها ومشکلات استان را اینگونه عنوان کرد: ما در حوزه گردشگری مذهبی ودفاع مقدس وتمدن چندهزارساله،نفت وگاز،مرز عراق و  آب وخاک وکشاورزی دارای ظرفیت هستیم.

حاج عمران که در بین سخنانش مهندس ترکان را مرد آهنی خواند از تصویب منطقه آزاد مهران تشکر کرد ویک بار دیگر ضمن تاختن به بانکها کار آنها را نزول درنزول خواند.

وی با بیان اینکه مطالعات نفتی هلیلان ومیان تنگ در سیروان انجام شده به پتروشیمی ایلام اشاره کرد وگفت:چال خالو علی یک مقدار پر شده.

نماینده استان در مجلس یک آمار از تولید زیتون دراستان ایلام ارائه داد که باورش یک مقدار دور از ذهن است.استان ایلام هزاران تن زیتون در طول سال تولید می کند.(البته شاید در همان هزار سال منظورشان باشد)

در پایان سخنان علی محمدی، اعتراض خبرنگار نشریه محلی ایلام نسبت به عدم بیان مشکلات زلزله زدگان آبدانان صدای استاندار را هم دراورد که ساکت ساکت باش جواب مروارید به این خبرنگار بود!!!.علی محمدی هم گفت خالو احمدی در حوزه جنوب جواب خواهند داد.

((این سبک اعتراض در جلسه شورای اداری که مختص ادارات است توسط خبرگار مذموم وجواب استاندار به این سبک مذموم تر است.))

دکتر احمد شوهانی دیگر نماینده استان برخی دیگر از طرفیتهای استان را با ادبیاتی دیگر عنوان کرد و با اشاره به 425 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق افزود:ایلام قابلیت تبدیل شدن به قطب نفت وگاز کشور را دارد.

شوهانی با بیان اینکه متاسفانه میدان نفتی آذر هنوز 20 درصد پیشرفت دارد وتا سال آینده به نفت نمی رسیم خواستار توجه ویژه به این طرح واستخدام نیروی بومی در این میدان  ودیگر میادین شد.

وی هم چنین به موضوع کنسولگری عراق درایلام وتجارت چمدانی اشاره کرد وبا بیان اینکه سهمیه خروج  تعداد 150 نفر از استان به عراق خیلی کم است واستان ظرفیت بالاتری دارد افزود: دراستان با کمبود پزشک متخصص مواجه هستیم ودکتر روحانی قول دادند بیمارستان ایلام تا پایان سال به بهره برداری برسد.

این نماینده ادامه داد:16 سال است چند سد دراستان کلنگ زنی شده است ولی هنوز به بهره برداری نرسیده اند،سامانه گرمسیری در استان هم اجرا شود،حق فوق العاده نوار مرزی به تمام کارمندان استان ایلام پرداخت شود،ریزگردها روی سر ماست  وبرای جبران این پدیده درهزینه های برق مصرفی در استان تخفیف بدهند ، معظل بیکاری در استان و کشور در وضعیت قرمز قرار دارد ووضعیت فرهنگیان در استان وکشور بیشتر از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

دکتر علی محمد احمدی رئیس مجمع نمایندگان استان که به نظر می رسد در تعریف شاخصه های توسعه یافتگی سرآمد دیگر نمایندگان استان است به تدوین برنامه ششم توسعه توسط دولت اشاره کرد و گفت: در برنامه های دوم تا پنجم توسعه که مبنای آن توازن منطقه ای بود و قرار بود استان های کمتر برخوردار به سطح استانهای برخوردار برسند اما متاسفانه در این المپیاد عقب مانده ایم وفاصله ما بیشتر از پیش شده است.

نماینده حوزه جنوب استان در مجلس ضمن تشکر از تخصیص بودجه به استان ایلام به صورت 100 درصدی توسط دولت واظهار امیدواری برای ادامه این روند مثبت در سال پیش رو گفت: سهم صنعت در تولید ناخالص داخلی جایگاه خوبی نداریم  پیشنهاد می دهم کارگروهی تشکیل شود تا 10طرح بزرگ استان مورد بررسی وپیگیری قرار گیرند تا تجمیع ثروت در استان صورت گیرد.

وی بیان اینکه تنها استانی هستیم که ساختار های توسعه ای کمترین کمکی به این استان نکرده اند افزود: در حاشیه هستیم وبا همه پتانسیل ها دیده نمی شویم .80 درصد نفت وگاز غرب کشور در شهرستان های مهران ودهلران است اما ساختار اداری این شرکت در کرمانشاه است و پرسنل شرکت نفت باید برای یک کار اداری به کرمانشاه برود.

دکتر احمدی خواستار شد: یک جلسه ای برای رفع بیکاری در چند استانی که دارای بیشترین نرخ بیکاری هستند تشکیل ومشکل بررسی شود.

مهندس مروارید ؛ استاندار ایلام در پایان ضمن جمع بندی گفت: 20مورد را نوشته بودم که 16 مورد آن توسط نمایندگان گفته شد .وی به مشکلات زندان شهر ایلام که قبلا یک دبیرستان بوده است اشاره کرد وگفت:زندانی بیرون از شهر تاسیس شده است که 10 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل نیاز دارد.

وی قصه پرغصه سینما و فرهنگ وسالن تئاتر موضوع مغفول مانده از زبان نمایندگان استان را یادآور شد وخواستار ورود بخش خصوصی به ساختن برج فرهنگی درایلام شد.

مروارید اعتبار 300میلیاردی در حوزه منابع طبیعی ومحیط زیست که احتمال حذف ان به گوش می رسد را برای احیای جنگل های زاگرس خواستار شد.

 در بخش دوم سخنان وزیر نیرو،وزیر کشاورزی ،مشاور ارشد رئیس جمهور و از همه مهمتر سخنان بسیار مهم معاون اول رئیس جمهور منتشر خواهد شد.

 

نظرات   

 
+1 # جنوبي 1394-02-01 01:21
اين آقاي خالو احمدي ( به قول نماينده ايلام ) در چنين جلساني يا صحبت نمي كند يا وقت صحبتش را به ديگران تعارف مي كند يا اگر بخواهد صحبت كند مشكلات ساير استانها را بيان مي كند و اصلا يادش مي رود نماينده ي چهار شهرستان حوزه جنوب با انبوهي از مشكلات است احتمالا يادش نبوده در زادگاهش زمين لرزه چه برسر مردم آورد يادش نبوده كه مرد مچند روز را در خاموشي كامل به سر بردند يك نفر ايشان را بيدار كند
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # نادر 1394-02-01 07:59
متاسفانه به تمامی خبرنگاران توهین شده حتی انهای که در خانه هستند چون هرچی باشد خبرنگار در جهت دفاع از مردم حاضر شده و باید رسانه های دیگر پشتیبانی می کردند که سکوت پیشه کردند
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # محمدرضا 1394-02-01 08:53
سلام و با تشکر از عصر ایلام
مورد اول که توی متن یه اشتباه تایپی به وجود اومده که اگه اصلاح کنید عالی میشه «بجای نفت 50 دلار نوشتید دلار 50 تومان» .
مورد دوم چند تا از حاشیه ها احتمالا از چشم تون دور مونده و اینجا قیدشون نکردین، اولی ناراحت شدن و قهر کردن فرمانده نیروی انتظامی بود که به دلیل اینکه اجازه ورود ماشینش به داخل محوطه فنی حرفه ای داده نشد اونجا رو ترک کرد و بر نگشت، دوم اعتراض حیدرزاده مدیرکل ورزش و جوانان بود زمانی که شواهنی به زمان اعتراض کرد ایشون گفت اصلا چرا باید نماینده ها صحبت کنن و نماینده ها که از صبح با آقای جهانگیری بودن و حرفاشون رو زدن، اجازه بدید مدیران مشکلات رو بگن، سوم مشکل همیشگی سیستم صوتی بود که اصلا میکروفنی که برای نمایند هها گذاشته بودن کار نکرد و با توجه به غیبت نماینده ولی فقیه در استان آقای علی محمدی و دکتر شوهانی روی صندلی ایشون نشستن و صحبت کردن و به قول استاندار که گفت: تا امام جمعه نیامده بیاید اینجا بشینید و صحبت کنید.
مورد سوم یک بحث جدی دیگه ای که استاندار و نماینده ها و وزرا همگی اون رو بیا کردن ، موضوع 17 روستایی بود که در محدوده سد سازبن قرار داشتن و 15 ساله که هیچ چ چ خدمتی به اونها انجام نگرفته شده و الان که احداث سد فعلا منتفی شده باید فکری براشون کرد
بازم از عصر ایلام و فرج صیدمحمدی عزیز ممنونم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-3 # کاظمی 1394-02-01 11:39
متاسفانه این رفت و امد هیچ عایدی برای استان ندارد ولسلام
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # دوستدار شما 1394-02-01 16:21
اقای صیدمحمدی درست نیست این اینقدر تعریف و تمجید کنید کدام مدیریت درست شما خبرنگاری مدافع حقوق مردم نه ابزاری در دست دیگران شما نباید پشت به همکارنتان کنید بهرحال همه ابروی هم هستیم توهین این جلسه توهین به همه بود شما که ادعای حرفه ای بودن دارید به هر حال دیر یا زود مسولین می رود و ماها می نامیم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # از مهران 1394-02-01 23:03
انشالادولت به وعده هایش عمل کند
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # ذره بین 1394-02-02 11:18
پاچه خوار نان به نرخ روز خور خوبه بچه های رسانه شناختند
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group