▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

سه شنبه 28 اسفند 1397 Tuesday 19 March 2019 12 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

بردن دانشگاه به حاشیه ظلم است/دانشگاه جای یک گروه خاص نخواهد بود

محمد علی اکبری,دانشگاه ایلام

عصر ایلام: اولین نشست خبری دکتر محمد علی اکبری؛ سرپرست دانشگاه ایلام با خبرگزاری ها و سایت های خبری استان در محل سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد که ذکر نکاتی در این نشست قابل عنوان بود که در پی می خوانید.

 رئیس دانشگاه که به سبک کلاس درس نشست خبری را آغاز کرد گزارشی از برنامه های خود که تقدیم وزیر نموده و بر این اساس سرپرست دانشگاه  ایلام شده بود را با" پاورپوینت" تقدیم نگاه خبرنگاران نمود.

وی با بیان اینکه 6171 دانشجو در 82 رشته تحصیلی در دانشگاه ایلام مشغول به تحصیل هستند ،اعضای هیئت علمی این دانشگاه را 185 نفر عنوان کرد وافزود:434 کارمند داریم که برای این تعداد دانشجو بسیار زیاد است که در زمان های گذشته استخدام شده اند  و این دانشگاه به مجموعه ای برای استخدام تبدیل شده بود.

دکتر علی اکبری گفت: تو این مملکت وقتی برای تلف کردن نداریم،بردن دانشگاه به حاشیه را ظلم می دانیم و هرکس بخواهد با ما کار کند باید برنامه مکتوب بدهد.

سرپرست دانشگاه ایلام در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر این نکته که از تبدیل شدن دانشگاه به یک باشگاه سیاسی اجتناب می شود اما فعالیت سیاسی را پاس می داریم ادامه داد:دانشگاه جای یک گروه خاص نخواهد بود.

وی در پاسخ به این سؤال عصر ایلام در خصوص دلیل تاخیر وزارت علوم در صادر نمودن احکام رؤسای دانشگاه های کشور از تهران تا ایلام گفت:دانشگاه های قابل توجهی هنوز حکم آنها صادر نشده است و با آمدن دکتر فرهادی این کار در دست اقدام است.

وی در پاسخ به سؤال دیگر عصر ایلام در خصوص افق 1404 ونقش دانشگاه ها بویژه دانشگاه ایلام در تحقق این چشم انداز گفت:همه باید در استان کار کنند و ما هم در دانشگاه کار می کنیم.

دکتر علی اکبری ادامه داد:در این راستا دانشگاه ایلام در نگارش مقاله رتبه 12 کشور را کسب نموده و در همه موارد زمینه رسیدن به این افق را داریم.

وی با تاکید بر اینکه از مقالاتی که استناد علمی نداشته باشند حمایت نمی کنیم یادآور شد هر گردی گردو نیست و هرمقاله ای مقاله نیست.

ادامه این گزارش به نقل از ایرنا است.

دکتر محمد علی اکبری گفت: مجوز راه اندازی این رشته ها اخذ شده و از مهرماه سال تحصیلی جدید در این رشته ها دانشجو پذیرش می شود.

وی افزود: این رشته ها شامل کارشناسی ارشد مهندسی شیمی، مهندسی برق، فیزیک و آبخیزداری است.

وی با بیان اینکه توسعه تحصیلات تکمیلی از برنامه های اصلی دانشگاه است، ادامه داد: راه اندازی سه رشته تحصیلی جدید نیز در دست اقدام است.

**
مقالات فاقد استناد علمی حمایت نمی شوند

رییس دانشگاه ایلام گفت: از مقالاتی که فاقد استنادات علمی بوده و به صورت پولی چاپ می شوند، هیچگونه حمایتی صورت نمی گیرد.

دکتر علی اکبری افزود: وزارت علوم در زمینه ارزیابی و کنترل اصالت مقالات اعضای هیات علمی دانشگاه ها آیین نامه مناسبی تدوین کرده است.

وی ادامه داد: ارتقا اعضای هیات علمی دانشگاه تنها منوط به چاپ مقاله در منابع معتبر است و مقالات باید از ارزش علمی و ویژگیهای پژوهشی برخوردار باشند.

وی تاکید کرد: مقالات چاپ شده در لیست سیاه و بدون وزن علمی هیچ امتیازی در زمینه ارتقا اعضای هیات علمی ندارد.بیش از شش هزار دانشجو در 82 رشته در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه ایلام تحصیل می کنند.

رییس دانشگاه ایلام گفت: همکاری های علمی و دانشگاهی استان های ایلام و استان واسط عراق گسترش می یابد.

[وی با بیان اینکه باید نیازهای علمی دانشجویان عراقی شناسایی شود، ابراز امیدواری کرد: زمینه جذب دانشجویان عراقی در استان هر چه زودتر فراهم شود.

**در ایام تبلیغات انتخاباتی دانشگاه در اختیار تنها یک گروه خاص قرار نمی گیرد

رییس دانشگاه ایلام گفت: انجام فعالیت های سیاسی در چارچوب نظام افتخار محسوب می شود اما در ایام تبلیغات انتخاباتی دانشگاه در اختیار تنها یک گروه خاص قرار داده نمی شود.

دکتر علی اکبری افزود: دانشگاه یک جایگاه ملی است و همه سلایق و تشکل های قانونی امکان معرفی خود به مردم را دارند.

وی ادامه داد: دانشگاه بهترین مکان برای معرفی نامزدهای انتخابات است اما نباید اجازه داد دانشگاه به باشگاه سیاسی تبدیل شود.

وی با بیان اینکه فعالیت های انتخاباتی در دانشگاه تنها با مجوز شورای فرهنگی امکان پذیر است اظهار کرد: حضور مردم در انتخابات یکی از اصول مردم سالاری دینی است و همه باید برای ترغیب مردم و گرم شدن تنور انتخابات تلاش کنند.

**10 میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز آزمایشگاه های دانشگاه اختصاص یافت

رییس دانشگاه ایلام گفت: 10 میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز آزمایشگاه های این دانشگاه اختصاص یافته است.

دکتر علی اکبری افزود: آزمایشگاه مرکزی دانشگاه با حدود 20 آزمایشگاه نیز تا مهرماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: دانشگاه نفت و گاز اکنون با یک رشته مهندسی شیمی فعال است که از مهرماه سال جاری دانشجوی کارشناسی ارشد این رشته نیز پذیرش می شود.

رییس دانشگاه ایلام گفت: با محمدرضا مروارید استاندار ایلام توافق شده است که در همه کارگروه های استان یک عضو هیات علمی حضور داشته باشد.

دکتر علی اکبری افزود: کمتر از دو هفته آینده نیز مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه منصوب خواهد شد.

**همایش ملی گفتمان اعتدال در دانشگاه ایلام برگزار می شود

رییس دانشگاه ایلام گفت: همایش ملی گفتمان اعتدال اوایل سال تحصیلی جدید در این دانشگاه برگزار می شود.

دکتر علی اکبری افزود: تببین مفاهیم جدیدی که وارد جامعه می شود ضروری است و در این راستا این همایش با حضور اندیشمندان، محققان، استادان و دانشجویان برای تببین مفاهیم مربوط به عدالت در جامعه برگزار می شود.

وی برگزاری میزگردهای تخصصی در زمینه موضوعات اجتماعی و مسائل خاص استان را از دیگر برنامه های دانشگاه ایلام عنوان کرد.

وی ادامه داد: برگزاری این میزگردها به کاربردی کردن نتایج پژوهشهای دانشگاهی و ارتباط موثر جامعه دانشگاهی با جامعه کمک می کند.

**دانشگاه ایلام، نماد آموزش عالی استان

رییس دانشگاه ایلام شعار این دانشگاه را 'دانشگاه ایلام، نماد آموزش عالی استان' عنوان کرد و گفت: دانشگاه پیشتاز، قانونم دار، پاسخگو، ماموریت گرا، اخلاق مدار و خلاق و کارآفرین از اهداف و رئوس برنامه های کاری دانشگاه است.

دکتر علی اکبری افزود: این شعارها و رئوس کاری به عنوان یک میثاق مشترک به همه همکاران در دانشگاه ابلاغ شده است و همه باید برنامه های کاری خود را بر این اساس تنظیم کنند.

وی ادامه داد: سیاست ها و برنامه های دانشگاه برای رسیدن به اهداف مورد نظر در بخش های مختلف به صورت شفاف تدوین شده است و در دسترس قرار دارد.

سرپرست دانشگاه ایلام بیان کرد: 15 کانون فرهنگی، هنری و مذهبی، 25 نشریه دانشجویی، 39 انجمن علمی و دو تشکل دانشجویی در دانشگاه فعال است که نشان از پویایی دانشگاه دارد.

فعالیت دانشگاه ایلام از سال 1370 همزمان با سفر مقام معظم رهبری به این استان به طور مستقل آغاز شد.

 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group