▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

پنجشنبه 1 فروردين 1398 Thursday 21 March 2019 14 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

در گفتگو با يگانه مطرح شد:سيروان را دو سال ديگر ببينيد

yeganeh

عصر ايلام: در يك سال گذشته خوشبختانه در سطح استان اعتبارات مناسبی برای اجرای طرح ها و پروژه ها هزینه شد که یکی از این شهرستان ها سیروان می باشد. این شهرستان دارای ظرفیت ها و ویژگی های خاصی است که می توان با پرداختن به آنان، زمینه های خدمت به مردم این دیار را تسهیل نمود.

در این راستا از سوی خبرنگار عصر ایلام سوالاتی در خصوص اقدامات دولت تدبیر و امید در این شهرستان مطرح شده و گفتگوی زیر پاسخ های مراد یگانه فرماندار محترم این شهرستان می باشد که از نگاه و توجه مخاطبان خواهد گذشت:

با توجه به تازه تاسیس بودن این شهرستان و مشکلات زیرساختی، در خصوص استقرار ادارات و نهادهای مورد نیاز و پاسخگویی به مطالبات مردمی تاکنون چه اقداماتی صورت گرفته است؟ یکی از مهمترین نیازهای شهرستان بحث استقرار ادارات در این شهرستان بود که خوشبختانه در حال حاضر تقریباً تمامی ادارات در سطح این شهرستان مستقر شده و در سال جاری همه پروژه ها و طرح های نیمه تمام و راکد این شهرستان مجدداً فعال شده و اکنون بیشتر این پروژه ها در حال اتمام است.

در ورودی شهر لومار در حال ساخت سایت اداری این شهرستان هستیم که در این سایت تعداد 9 اداره شهرستان در حال ساخت می باشد و در نوع خود در استان بی نظیر است و اداره ارشاد هم مستقر شده و مسئولان ذیربط قول مساعد برای اجرای چارت سازمانی آن را تا پایان سال داده اند. همچنین موضوع تاسیس سازمانهای مردم نهاد در دستور کار است و تاکنون در حوزه مواد مخدر، آسیبهای اجتماعی و ورزش چند سمن تاسیس شده است.

تعریف شما از جریان آزاد اطلاع رسانی، رسالت اصحاب رسانه و تکلیف ذاتی مدیران در این موضوع چیست؟

ما به تبع دولت تدبیر وامید سینه چاک جریان آزاد اطلاع رسانی هستیم و انشاء الله اهل قلم و رسانه نیز رسالت خطیر خود را به بهترین وجه ممکن به انجام برسانند و مهمتر اینکه قصد اصلاح و پیشرفت امور را در سرلوحه کاری خود قرار دهند. البته در سایه الطاف الهی عزیزان رسانه واجد این شرایط هستند. رسانه ها باید حلقه واسط دولت و ملت و چشم تیزبین مردم باشند زیرا آزادی رسانه ها مهمترین عامل بازدارنده فساد است.

از آنجاییکه یکی از مشکلات سیروان نبود راههای مناسب است و متاسفانه در سالهای گذشته و امسال نیز شاهد تصادفات جاده ای در این شهرستان بوده ایم چه اقداماتی در این زمینه در دست اقدام است؟

 درحوزه راه کارهای پایه ای شروع شده که شهرستان سیروان بیشترین پروژه های راه را در سطح استان داراست. نمونه هایی از این اقدامات دولت در شهرستان سیروان، احداث جاده چشمه چاهی می باشد که تا دهه فجر به طور کامل به بهره برداری خواهد رسید. همچنین واریانت روستای سفید خانی تا ماه آینده اتمام می یابد و تعریض راه اصلی هم با جدیت درحال انجام است.ابسیاری از طرح های سطح شهرستان مشمول زمان خواهند بود اما تا پایان همین دولت چهره سیروان به نحو قابل ملاحظه ای تغییر خواهد نمود و مردم این شهرستان خدمات دولت را به وضوح لمس خواهند نمود.

برای معرفی جاذبه های گردشگری سیروان چه کارهایی انجام شده است؟

شهرستان سيروان با توجه به پتانسيل زيادى كه در زمينه گردشگرى دارد، مي توان با ايجاد زير ساختهاى لازم زمينه جذب گردشگر فراهم آورد كه متاسفانه در اين زمينه زيرساختهاى مناسبى فراهم نشده كه به نظر بنده می توانیم با ايجاد حداقل ممکن امكانات، شرایط استفاده مردم استان از طبيعت بكر و زيباى سيروان و نقاط ديدنى آن فراهم می شود. البته باید اعتراف کنیم که راه ارتباطى مناسبى هم در سطح شهرستان نداریم اما اميدواريم در اين زمينه گامهاى موثرى برداریم. نمونه ای از ظرفیت های گردشگری شهرستان، تنگه سازبن است که در صورت دسترسی به راه، می توان از جاذبه های طبیعی آن شامل طبیعت بکر و زیبا و وجود ظرفیت قایق سواری استفاده کرد.قطعاً در این راستا اقدام خواهیم نمود که این منطقه بعنوان مكان تفريحى مورد توجه هم استانيهاى عزيز و مهمانان استان خصوصاً در ایام تعطیلات نوروزی قرار گیرد. البته در حوزه گردشگری در بحث تبلیغات خوب عمل شده و در این راستا درصددیم که برای تحقق اهداف گردشگری در این منطقه خصوصاً منطقه تفریحی تنگه سازبن معاون سازمان گردشگری کشور را به شهرستان دعوت کنیم. لازم به ذکر اسن که عملیات بهسازی و آسفالت جاده مواصلاتی این تنگه در حال حاضر در دستور کار قرار دارد.

مهمترین طرحی که طی حضورتان در سیروان راه اندازی و یا افتتاح شده را ذکر کنید

مهمترین پروژه هایی که در حال اجرا می باشند، شامل آسفالت نمودن 7 کیلومتر از جاده مواصلاتی قاضی خان، گاز رسانی به روستاههای حوزه نثار، آسفالت مجدد جاده نثار، استقرار تمامی ادارات در سطح شهرستان، راه اندازی گیرنده دیجیتال لومار و ..بوده است. نکته ای که باید از ذکر آن غافل نبود این است که اقدامات اساسی در سطح شهرستان آغاز شده و تمام پروژه هایی که در گذشته در این منطقه راکد مانده اند، در حال حاضر مشغول به فعالیت شده اند.

همچنین پارسال تونستیم ازمحل سفر دولت و استانی 25میلیارد اعتبار بگیریم که با استفاده از این اعتبار خوشبختانه پویایی و تحول خوبی درهمه حوزه ها ایجاد شده اما غالباً کار در شهرستان های تازه تاسیس سخت است و راه غلبه بر مشکلات فعلی قدری تلاش و کوشش مضاعف تری می طلبد که انشاء الله در دولت تدبیر و امید بتوانیم خدمات شایسته ای را به مردم شهرستان تقدیم کنیم.

لازم بذکر است که یک فیدر جدید برق وارد شهرستان نموده ایم که انشاء الله در دهه مبارک فجر وارد مدار خواهیم نمود. البته با کمک استاندار محترم بعد از حدود دوسال تلاش سرانجام احداث پست برق درشهرستان مصوب شد و امسال سعی داریم عملیات اجرایی آن را آغاز کنیم.

مشکل دیگر این شهرستان مهاجرت بالای جوانان است. راهکار فرماندار و دولت برای تشویق جوانان بیکار این شهرستان در جهت ماندن و نرفتن چیست؟

متاسفانه مهاجرت به یک معضل ملی تبدیل شده که مختص به شهرستان سیروان نیست. اما چون که مهاجرت های زیادی از سوی مردم شهرستان به تهران در گذشته داشته ایم، لذا مهاجرت به پایتخت یکی از معضلات امروز ما می باشد زیرا عدم وجود زیرساخت های کافی و نبود امکانات موجب این مهاجرت ها شده که امیدواریم با بهره برداری از طرحهای آب وخاک در این شهرستان روند مهاجرت به دلیل عدم وجود زیرساخت ها را به حداقل ممکن برسانیم.

مهمترین طرح آبرسانی این شهرستان پمپاژ آب سیمره  در دو فاز بود. فاز اول تا روستای مله ماران و طرح بعدی تا سراب کارزان است چرا با وجود دو سال از کلنگ زنی این طرح پیشرفتی نداشته است؟ پتانسیل مهم سیروان در بخش آب و خاک و صنعت گردشگری است که در زمینه آب و خاک کارهای پایه ای مناسبی را آغاز کرده ایم که شامل ایجاد دو طرح پمپاژ آب است. طرح اول شامل پمپاژ آب به باغات لومار است که ظرف ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید و 100 هکتار از باغات این منطقه را تحت پوشش خود قرار می دهد. همچنین دومین نیز پمپاژ بزرگ آب به دشت سیروان می باشد که تاکنون  6میلیارد تومان اعتبار تزریق شده و انشاءالله امسال خرید لوله برای احداث فاز اول آن شروع می شود و حدود 3هزار هکتار از اراضی این دشت را تحت پوشش آبیاری خود قرار خواهد داد که اساسی ترین کار دولت در بخش اشتغال و تولید در این شهرستان است.

پروژه بهسازی حرم امامزاده عباس(ع) تا کجا پیش رفته است؟

از شروع دولت تدبیر و امید در سطح شهرستان سیروان 10 مسجد بزرگ و چند غسالخانه در سیروان با کمک مردم احداث شده است. عملیات آسفالت جاده مواصلاتی و جدول گذاری محوطه امام زاده صورت بانو(س) انجام شده است. در خصوص امام زاده عباس(ع) نیز باید بگویم ساختمان جدید این امام زاده با زیر بنای 700متر در حال ساخت است. همچنین طی روزهای اخیر از سوی شورای اداری مبلغ 12 میلیون به صورت کمک های شخصی و غیر از اعتبارات دولتی برای امام زاده در نظر گرفته شده و انشاء الله در آینده ای نزدیک با اجرای جشن گلریزان در ایلام و سیروان میزان کمک ها برای احداث و تکمیل ساختمان امام زاده درصدد هستیم میزان مشارکت های مردمی را افزایش دهیم.

با توجه به شهرستان شدن سیروان،خدمات بهداشتی و درمانی مطابق انتظارات محقق شده یا نیاز به احداث زیرساختها در این حوزه هست؟

در بخش بهداشت ودرمان در سطح شهرستان خوب عمل شده که  از جمله خدمات دولت در سطح شهرستان می توان به افتتاح خانه بهداشت روستای اسلامیه با تمام امکانات و تجهیزات لازم، ایجاد آزمایشگاه و رادیولوژی اشاره کرد. در حال حاضر با توجه ویژه ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی، سه دندانپزشک در سطح شهرستان مستقر بوده و ساخت اورژانس شهرستان در نیز حال اتمام است که بلافاصله پس از اتمام ساختمان آن، تجهیز خواهد شد. همچنین از محل سفر ریاست جمهوری به استان نیز800 میلیون تومان برای تجهیز مراکز درمانی سطح شهرستان گرفتیم. در این راستا درمانگاه گوراب با 600 میلیون تومان ساخته شده و پایگاه فوریتهای جاده ای در کارزان در دست ساخت است و در شهر لومار نیز یک پایگاه فوریت پزشکی احداث خواهد شد. همچنین با خرید آمبولانس های جدید قطعاً در انتقال مصدومان حوادث جاده ای احتمالی بهتر از گذشته عمل خواهیم نمود.

باتوجه به اینکه تردد زایران اربعین از مسیر چرداول صورت می گیرد،فرمانداری سیروان باتوجه به همجواری با چرداول چه تدابیری در این راستا اندیشیده است؟

 ظرف چند روز آینده در سطح شهرستان ستاد اربعین تشکیل خواهد شد که در این ستاد به تمامی ظرفیت ها، چالشها، و مشکلات پیش روی زائران خواهیم پرداخت. ضمن اینکه فرمانداری شهرستان با خیرین محلی در راستای خدمات دهی به زائران اربعین حسینی صحبت هایی داشته ایم که با تعامل و همکاری یکدیگر همانند سال گذشته بتوانیم خدمات مناسبی را به این عزیزن تقدیم کنیم.

چه برنامه ای برای تعریض راه اصلی کارزان به لومار دارید؟

با کمک و مساعدت استاندار محترم و نماینده محترم سازمان راهداری مبلغ 2 میلیارد تومان اعتبار اخذ نموده ایم و درصددیم که این جاده مواصلاتی را با عرض 11متر بسازیم. طبق برآوردها انشاءالله این جاده سال جاری تا شهرک سرتنگ و سال آینده به روستای علی آباد احداث و به روستای چشمه چاهی وصل خواهد شد.

در بخش کارزان از توابع شهرستان سیروان چه اقداماتی برای ساکنان آن داشته اید؟

به واسطه تازه تاسیس بودن این بخش، در حال حاضر ساختمان بخشداری در حال تکمیل شدن است اما در بحث طرح هادی خدمات ویژه ای به روستاهای تابعه این بخش شده و درتمام روستاهای بخش کارزان تقریباً طرح هادی و آسفالت اجرا شده و امسال نیز برای راه اندازی گیرنده دیجیتال در این بخش، اعتبار خاصی در نظر گرفته ایم که انشاءالله در آینده این امر را عملی خواهیم نمود.

مجموع طرح های هفته دولت چند طرح و چه مقدار اعتبار هزینه شد؟

در هفته دولت امسال خوشبختانه با نگاه مثبت و ویژه مسئولان ارشد استانی، اعتبارات خوب و طرح های بسیار حیاتی و مهمی مورد کلنگ زنی، افتتاح و بهره برداری رسید. امسال در سطح شهرستان سیروان از سوی دولت تدبیر و امید 26 طرح با اعتباری بالغ بر ده میلیارد تومان مورد کلنگ زنی، افتتاح و بهره برداری قرار گرفت و طرح ها و پروژه های بزرگ و مهمی نیز برای افتتاح در دهه مبارک فجر امسال خواهیم داشت.

چه برنامه های شهرستان در هفته دولت داشتید؟

به مناسبت آغاز هفته دولت فرماندار و مسئولین شهرستان با حضور در گلزار شهدای گمنام سیروان ضمن قرائت فاتحه و غبار روبی و عطرافشانی گلزار آنان با آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند. همچنین در دومین روز از هفته دولت، به همراه جمعی از مسئولین با اهالی روستای مله ماران دیدار نمودیم که موضوع دیدار ، پروژه جایگزینی سوخت فسیلی در راستای حفاظت از جنگلها و منابع طبیعی بود که بنده ضمن تشریح خدمات دولت در مدت دو سال روی کار آمدن آن از مردم روستای مله ماران به دلیل حفظ منابع طبیعی و همکاری با دولت به خصوص در بحث آتش سوزی جنگلها تقدیر نمودم و در پایان این مراسم تعدادی گاز تک شعله ، ساج و سیلندر گاز در بین دامداران روستای برآفتاب مله ماران توزیع کردیم.

در سفر استاندار به سیروان در هفته دولت چه طرح هایی را افتتاح نمودید؟

استاندار محترم ایلام  به همراه جمعی از مدیران استانی در پنجمین روز هفته دولت با سفر به شهرستان سیروان هفت طرح عمرانی و خدماتی را افتتاح وکلنگ زنی نمودند. ایشان در بدو ورود به این شهرستان، سایت BTS تلفن همراه در کارخانه سیمان ایلام را افتتاح نمودند. این سایت با هدف پوشش مطلوب آنتن دهی تلفن همراه در جاده جدید سیروان و روستاهای چشمه پهن، چشمه رشید، چشمه چاهی و علی آباد و به منظور رفع نقاط کور جاده اصلی و بهبود وضعیت ارتباطی مناطق جنگلی و تفریحی اطراف تونل آزادی با پنج میلیارد ریال احداث شده است. اعتبار اجرای این طرح از محل اعتبارات استانی و شرکت ارتباطات زیر ساخت و زمان اجرای آن شش ماه بوده است.

وي گفت:استاندار محترم ایلام در ادامه سفر به سیروان با حضور در روستای چشمه خزانه، مدرسه شش کلاسه این روستا را افتتاح کرد.این واحد آموزشی توسط یک خیر نیکوکار (ایل مظفری) در زمینی به مساحت 611 متر با زیربنای 150 متر با شش میلیارد ریال هزینه، ساخته شده است. در ادامه نیز مهندس مروارید کلنگ آغاز عملیات اجرایی تعریض راه لومار به کارزان به طول 7 کیلومتر و با اعتبار 10 میلیارد ریال را بر زمین زدند و پس از آن با حضور در منزل شهید جمعه موسوی از شهدای دفاع مقدس در روستای لرینی سفلی با خانواده معظم این شهید دیدار و گفت وگو کردند.

در ادامه سفر استاندار محترم طرح آسفالت جاده روستایی هیوند به عمارت به طول 6 کیلومتر، آسفالت جاده قاضی خان بدره به طول 7 کیلومتر و پل ارتباطی روستای ورگچ و سرکان با اعتبار 3 میلیارد ریال را افتتاح نمودند. در این سفر ، در مجموع شش طرح عمرانی و خدماتی با سرمایه گذاری 800 میلیارد ریال با حضور استاندار ایلام در شهرستان سیروان افتتاح شد و عملیات اجرای یک طرح نیز آغاز گردید. لازم به ذکر است که همزمان با ایام گرامیداشت هفته دولت 26 طرح عمرانی، خدماتی، رفاهی و آموزشی با بیش از 100 میلیارد ریال اعتبار در شهرستان سیروان بهره برداری یا کلنگ زنی شد. در آخرین روز از هفته دولت نیز با حضور امام جمعه محترم شهرستان و جمعی از مسئولین ، ۱۶ طرح با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد ریال در بخش های کشاورزی ، منابع طبیعی ، آموزش ، عمران روستایی ، راه و شهرسازی و دهیاریها را افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

 

نظرات   

 
-2 # رستمی 1394-06-20 16:09
ضمن عرض خدا قوت به برادر پیگیر وپرتلاش جناب آقای یگانه به ایشان پیشنهاد می کنم انرژی خود را صرف دو پروژه مهم قاضی خان به بدره و سرتنگ هلسم نماید .یکی از مشکلات عمده فعلی شیروان ( سیروان )بن بست بودن است در ضمن گزارشگر محترم کلمه نساز اشتباها نثار نوشته است که بهتر بود کنترل می کرد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # جواد 1394-06-21 00:02
سلام،سخنان آقای فرماندار تو این مصاحبه خیلی قشنگه، اما متاسفانه با واقعیات شهرستان سیروان فرسنگ ها فاصله داره،دراين مدت مسئولیت ایشان، مردم سیروان تغییر آتی در شهرستان احساس نکردن،پروژه جادها همچنان راکد و یا پیشرفت لاکپشتی دارن،مهاجرت شدت بیشتری گرفته و جمعیت شهرستان رو به کاهش است، بی کاری جوانان بی داد میکنه، خدمات رفاهی خدماتي و بهداشتی بسیار پايينه،و.... در کل در مدت خدمت ایشان با زمان بخشداری تفاوت چندانی نکرده.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # محمدکریم ویسی 1394-06-22 09:59
شهرستان سیروان روز به روز قله های ترقی را طی می کند که این مهم به واسطه فرماندار لایق این شهرستان است .سیروان در گذشته هیچی نداشت هم اکنون طرحهای قابل توجهی در آن در حال انجام است . هرچند هنوز با سایر شهرستانهای استان فاصله دارد اما به یقین مشکلات یکی پس دیگری حل خواهد شد. فرماندار سخت کوش منطقه مشکلات مردم را از نزدیک می بیند و اگر چنانچه اعتبار در اختیار داشته باشد هیچ کسی دلسوزتر از ایشان نیست . امیدواریم مردم شجاع و همیشه در صحنه سیروان در انجام کارهای عمرانی در زمینه های مختلف به او کمک کنند. موفق باشید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # شیروانی 1394-06-24 12:38
سلام جناب یگانه عزیز اینا که گفتی که همه میدونیم و مال قبلا از وقتی که شما اومدی چی شده؟؟؟؟ما که داریم میبینیم هیچی حالا عملکردهای شما چشم بصیرت میخواد دیگه هیچی...
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # شیروانی 1394-09-16 22:38
سيروان را دو سال ديگر ببينيد، این جمله فرمانداره، باور بفرمائید و مطمئن باشین تا دوسال دیگر با وجود آقای یگانه ، از سیروان هیچی باقی نخواهد ماند
مگر تا الان که نزدیک به دوسال باقی مانده این آقا برای توسعه شهرستان چکار کرده ، خداوکیلی با این روند تا دوسال دیگر به خاطر نبودن زیرساختها شهرستان بخصوص شیروان سابق خالی از سکنه خواهد ماند .
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # غلامی 1394-09-20 13:49
این آقای یگانه تو این دوسال فرمانداریش چه گلی بر سر شهرستان زده مگه امکانات و زیرساخت ها ، همه اش مربوط به زمان بخشداری نبوده ، مردم که چیزی خاصی که این آقا اضافه کنه ندیدند مردم از خود می پرسن فقط نام مسئول شهرستان و سردب ادارت ارتقا پیداکردن،؟!!! آقای یگانه خواهشا بس کن ، آن زمان که محصل نبودی هیچ کاری نکردی حالاکه محصل هستی و داری دکتری میخونی و محل کار هم همش نیستی ، خدا بداد مردم و شهرستان برسد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group