▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

پنجشنبه 1 فروردين 1398 Thursday 21 March 2019 14 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

گفتگوی عصرایلام با شهردار زرنه/"زرنه" نگینی زرین در دشت ایوان

 

 

 

 

 

 

 

گفتگوی عصرایلام با شهردار زرنه/زرنه شهری زرین در دشت ایوان

 

به گزارش خبرنگار عصرایلام، شهردار زرنه ضمن تقدیر از تلاشهای تمامی دولتمردان در هفته دولت و ارائه خدمات به مردم سرافراز ایران اسلامی اظهار داشت: شهیدان رجایی و باهنر الگوهایی حسنه و جاودان برای همه ما هستند که در اوج اقتدار سیاسی و مقبولیت اجتماعی، صفات حسنه و ارزشمند انسانی خود را در اولویت اصلی اهداف و خدمات قرار دادند و لحظه ای از این آرمان بزرگ و ارزنده غافل نشدند و عمر با برکت خود را در راه اسلام و انقلاب و همچنین خدمت صادقانه و واقعی به مردم به زیباترین وجه به کار گرفته و در این راه نیز به مقام والای شهادت نیز دست یافتند.
مهندس حسنی در ادامه سخنان خود خدمت به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی را نعمتی بزرگ و والا از سوی خداوند متعال برشمرد و افزود: تمامی کسانی که در بدنه دولت در هر مقام و منصبی به مردم ونظام خدمت می نمایند، باید این نعمت را ارج نهاده و شکرگذار آن باشند و به گونه ای عمل نمایند که همواره رضای الهی و مردم در عملکردشان نمایان باشد.
وی در قسمت دیگری از صحبت های خود مبحث زیباسازی مناطق مختلف شهری را یکی از خدمات برتر شهرداری زرنه عنوان کرد و بیان داشت: یکی از مواردی که در راستای زیبانمودن سطح شهر زرنه به مرحله اجرا در آمده، تخریب بلوار قدیمی ورودی شهر و نوسازی آن به طول 900متر بوده که شکل سابق و ناهمگن آن تغییر یافته و لذا با این اقدام فضای ورودی شهر به گونه ای قابل توجه زیباتر از گذشته خودنمایی می کند. همچنین کانال سنگی ورودی شرقی شهر به طول 200متر و ارتفاع 2متر مربع در جهت جلوگیری از ورود آبهای سطحی به داخل شهر و هدایت آن به مجاری مشخص و خروجی این آبهای سطحی احداث گردیده است.از اقدامات دیگری که برای هر چه زیباتر نمودن فضای شهری انجام داده ایم، هرس کلیه درختان بلوار ورودی و مرکزی شهر زرنه است که به نوعی حفظ و نگهداری از این نعمت الهی و همچنین زیباتر شدن منظره شهر مد نظر قرار گرفته است.
شهردار زرنه در ادامه این اقدامات بیان داشت: یکی دیگر از فعالیت های شهرداری زرنه احداث و نصب مجموعه ورزشی برای بازی کودکان در فضاهای سبز سطح شهر شامل سرسره های پلی اتیلنی و 6 دستگاه تاب و 2 دستگاه الاکلنگ می باشد. اجرای این مجموعه می تواند اوقات فراغت کودکان را به نحو قابل قبول و چشمگیری به سمت ورزش و فعالیت های بدنی سوق دهد که با این اقدام هم سلامت این قشر مد نظر قرار گرفته و هم لحظات خوش و سرشار از نشاط و شادی را برای کودکان و والدین آنان به ارمغان خواهد آورد. علاوه بر آن، ست ورزشی ویژه شهروندان به تعداد 20 دستگاه نیز در راستای اهمیت ورزش و سلامت شهروندان در نقاط مختلف شهر نصب گردیده و مورد استقبال شهروندان قرار گرفته که استفاده از آنان در بسیاری از ساعات شبانه روز مشهود می باشد.
مهندس حسنی فضای فعلی و سطح پیاده روی اصلی شهر را متفاوت تر از گذشته دانست و اجرای موزاییک فرش در آن را اقدامی رضایت بخش از سوی شهرداری زرنه عنوان کرد و افزود: با توجه به این که زیبایی پیاده روهای سطح شهر بستگی به اجرای موزاییک فرش در آنان دارد، لذا شهرداری زرنه با عنایت به این امر مقدار 1500متر مربع از سطح پیاده رو خیابان اصلی شهر را موزاییک فرش نموده که این امر هم به زیبایی سطح شهر منجر شده و هم تردد در این خیابان پر رفت و آمد را نسبت به گذشته تسهیل نموده است.
وی نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی به تعداد 30 عدد و تهیه و نصب تابلوهای معابر شهری به تعداد 15 عدد را اقدامی از سوی شهرداری زرنه در جهت نمایان نمودن علائم و هشدارها و اطلاعات مربوط به رانندگی در سطح شهر و همچنین نمایش اطلاعات و مسیرها و معابر و مکان های مختلف شهری عنوان کرد و در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای فضای سبز در سطح شهر زرنه اشاره کرد و گفت: یکی از عواملی که به خدمات شهرداری ها نمود خاصی می بخشد و سطح شهر را زیبا و به مناظری دلپذیر مبدل می کند، احداث و ایجاد فضاهای سبز می باشد که به عنوان نمادهایی از طبیعت در دل ساختار شهری خودنمایی می کنند. لذا در این راستا فضای سبز در بلوار ورودی شهر به میزان 500 متر مربع و همچنین گل کاری مناطق دارای فضای سبز به مقدار 400 متر مربع از اقداماتی بوده که در راستای زیبایی بخشی و دل نشین نمودن بخشی از ساختار شهری در زرنه توسط شهرداری اجرا شده است.
شهردار زرنه اجرای زیرسازی معابر شهری به میزان 3500متر مربع و همچنین ترمیم آسفالت نوار حفاری خیابان اصلی شهر به مقدار 3000متر مربع طول و عرض یک متر را اقدامی ارزشمند در راستای توجه به تردد در سطح شهر عنوان کرد و افزود: زمانی ما میتوانیم رضایت شهروندان را جلب نمائیم که در تمامی حوزه ها خدمت دهی شود و مجموعه خدوم و تلاشگر شهرداری زرنه در راستای تحقیق این خواسته بحق مردم تمامی تلاش خود را به کار گرفته است.
مهندس حسنی در بخش دیگری از بیانات خود وظایف و رسالت شهرداری را فراتر از ارائه خدمات شهری دانست و تلاش برای تحقق سلامت شهروندان را نیز از وظایف مجموعه تحت پوشش خود برشمرد و خاطرنشان کرد: در این راستا با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان طرح رایگان تست قند و فشار خون شهروندان توسط پرسنل شهرداری زرنه به مرحله اجرا در آمد که با استقبال شهروندان مواجه گشتیم.
وی توجه به مناسبت های ملی و مذهبی را یکی از شاخص های مهم و با اولویت در شهرداری زرنه دانست و ابراز داشت: شهرداری زرنه با همکاری پایگاه مقاومت شهید اشرفی اصفهانی و مساجدسطح شهر، در برقراری و ایجاد ایستگاه های صلواتی و برگزاری مراسمات به مناسبت ولادت ائمه(ع) و اعیاد و مناسبت های ملی و مذهبی و همچنین مراسم پر فیض ایام اعتکاف تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا علاوه بر خدمت دهی به مردم و شرکت کنندگان ، از ارزشهای معنوی این مراسمات بهره مند شویم.
مهندس حسنی حفظ و صیانت از ارزشهای هشت سال دفاع مقدس و حماسه ها و جانفشانی های رزمندگان و تلاش در راستای پاسداشت اهداف ، آرمانها ودستاوردهای والای نظام و انتقال آنان به جامعه و خصوصاً قشر جوان و نوجوان را امری ارزنده و رسالتی همگانی برشمرد و ادامه داد: مجموعه خدوم و تلاشگر شهرداری زرنه با همکاری اداره ورزش و جوانان شهرستان ایوان در راستای اجرای برنامه های فرهنگی اقدام به انجام برخی از این فعالیت ها نموده که نمونه ای از آنان برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی در آستانه فرا رسیدن هفته دفاع مقدس بوده که کارکنان شهرداری زرنه و خانواده های آنان در این همایش حضور پرشور و فعالی داشتند.
شهردار زرنه در پایان سخنان خود خدمت به مردم شریف این منطقه را از بزرگترین افتخارات خود برشمرد و یادآور شد: امید است که مجموعه خدمتگزار و تلاشگر شهرداری زرنه بتواند خدمتی که شایسته و سزاوار این خطه ولایتمدار و دوستدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد را با افتخار به آنان تقدیم نماید و قطعاً در این راه نهایت تلاش و اهتمام خود را به کار خواهیم گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group