▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

چهارشنبه 29 اسفند 1397 Wednesday 20 March 2019 13 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

حاشیه ومتن خواندنی از تودیع ومعارفه 35 امین شهردار ایلام

شهرایلام که قهوه خانه سنتی نیست/تاکی درگذشته باشیم وحاشیه بسازیم

 کنتاکتی باشورای شهرنداشتیم/ شهرایلام که قهوه خانه سنتی نیست/تاکی درگذشته باشیم وحاشیه بسازیم

عصرایلام/مراسم تودیع ومعارفه شهرداران سابق وجدید ایلام درسالن بنیاد حفظ آثار ساعت دوبعدازظهربرگزارشد/این مراسم برخلاف تمام تودیع ومعارفه های دیگر هم مدیران استانی حضورداشتند وهم تعداد زیادی از موسفیدان ومعتمدان ایلهای بزرگ ایلام//بنر بزرگ جلوی درب ورودی از از کانون تبلیغاتی کهن اولین چیزی بود که مادیدیم/

حضور بزرگانی از ایل دهبالایی چشمگیر بود/چمن آرا، از معتمدان ایل خزل هم آمده بود/برای اولین بار بود این همه موسفید ومعتمد کنار هم نشسته بودند/عمران علی محمدی گفت:شهرایلام که قهوه خانه سنتی نیست/حضوریکی از کاندیداهای شهرداری ایلام  که رای نیاورد هم محسوس بود/یک سال و27روز میانگین خدمت شهرداران ایلام است.
درادامه دیگرحواشی به همراه متن امده است.
فرماندار ایلام درابتدای این مراسم با قدردانی از حضوربزرگان وهمه حضار به خدمات ارزنده مهندس منصوری شهردار ایلام اشاره کرد وافزود:اعتبارات اندک، دست شهرداری برای انجام پروژه های بزرگ را بسته بود وهم اکنون هم با 6میلیارد و700میلیون تومان کاری از پیش نمی رود.
ولی الله حیاتی با اشاره به اینکه جمعیت شهرایلام معادل 40درصد جمعیت استان است افزود:شهرایلام نیازمند بخش خصوصی است وهمه مدیران استانی باید همکاری کنند ومعتمیدن هم باشهرداری همراهی نمایند.
مظفرمیرزاد رئیس شورای شهرایلام درسخنانی دست نیاز وکمک خود را به طرف همه معتمدان وبزرگان شهرایلام دراز کردوگفت:برای انتخاب شهردارایلام 17نفر کاندیدا داشتیم وبراساس شاخص هایی که شورای شهرمطرح نمود این تعداد به 5نفرکاهش یافت ودرپایان به دوگزینه منتج شد.
میرزاد به دوگزینه نهایی منصوری ومنصورپور برای انتخاب شهرداری ایلام اشاره کرد وافزود:مهندس منصورپور براساس حقایق و نمره بندی که درنظر گرفته شده بود به عنوان شهردار ایلام انتخاب شد وقرعه به نام ایشان افتاد.
وی ضمن تقدیراز خدمات مهندس منصوری با بیان اینکه همه ما مدیون ووامدار مردم هستیم اظهار داشت:شهرداری را انتخاب کرده ایم که بتواند براساس بودجه های اندک  موفق باشد.
رئیس شورای شهرایلام خطاب به ریش سفیدان ومعتمدین  شهر ایلام باذکر این جمله که مارا تنها نگذارید ودرتعریض خیابانها به شهرداری کمک نمایید افزود:بخش خصوصی وسرمایه گذاردر جایی سرمایه گذاری می کند که پتانسیل وامکانات اولیه وجود داشته باشد ولی متاسفانه درشهرایلام این موقعیت فراهم نیست.
میرزاد مسیرتوسعه استان ایلام رادرگذر از شهرایلام عنوان کردوافزود:تا شهرزیبا وهتل های درخور نداشته باشیم سرمایه گذار هم نمی آید کارکند.
وی درادامه چهره خسته شهر را موجب افسردگی ویکی از عاملان خودکشی عنوان کردوافزود:سرمایه گذاران ایلامی هم به دلیل فراهم نبودن موقعیت ایلام راترک کرده اند.
مظفرمیرزاد از استاندار ایلام خواست در جلسه ای که رئیس جمهور در آینده در ایلام خواهند داشت اعضای شورای شهر هم حضورداشته باشند تا بتوانیم بودجه ملی برای شهرایلام جذب نماییم.
دکتر شوهانی نماینده مردم استان درمجلس شورای اسلامی درسخنانی با اشاره به اینکه عرصه مدیریت عرصه امدنها ورفتنها است اظهار داشت:مدیریت شهری،شهروند مداری وآموزش شهروندی باید مدنظر شهردار جدید باشد تاشهرایلام تغییر داشته باشد.
وی با بیان اینکه باید نگاه را از شهرنشینی به حوزه شهروندی ببریم افزود:تمام محرومیتها درمجلس مطرح شده است واستاندار ایلام هم نمی تواند معجزه نمایدو باید همه باهم به کمک معتمدان ایلام مشکل شهر واستان را مرتفع کنیم.
احمد شوهانی ازاوراق مشارکت برای بهتر شدن اوضاع شهرایلام به عنوان یک نقطه امید یاد کردوافزود:این موضوع پیگیری شده است که امیدواریم محقق شود.
وی که به نمایندگی از مردم شهرایلام از مهندس منصوری تشکر می کردواز مهندس منصورپور به عنوان یک نیروی خوشفکر یاد کرد اظهارداشت:آمادگی خود را برای پیگیری امور شهری توسط شهردار دروزارتخانه های مختلف داریم.
عمران علی محمدی یکی دیگر از نمایندگان مردم استان درمجلس شورای اسلامی همزمانی کار شهردار را با استاندار ایلام اتفاق بسیار مبارکی دانست وافزود:استاندار بومی وشهردار هم بومی است وامیدواریم شهر ایلام را از این وضع حاضر که شبیه قهوه خانه سنتی است خارج نماییم.
وی با بیان اینکه همه نمایندگان استان درمجلس به خوبی پیگیر مطالبات استان هستند وهرشب تا ساعت یازده درِخانه وزرا هستیم افزود:مدیران باید به تهران بیانید ومشکلات استان را از وزارتخانه های خود پیگیری نمایند ومانیزهمراهی می کنیم.
علی محمدی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اتفاقات چند روز قبل دراستان ایلام گفت:نباید  به دنبال مسائل حاشیه ای باشیم وبرخی افراد مریض با مزاحمتهای الکی دنبال این هستند که جو زیبایی که دراستان حاکم است را به حاشیه بکشانند.
وی با بیان اینکه حوادثی 10سال پیش درکشور اتفاق افتاده که بازگو ومطرح کردن آن دردی ازاستان ایلام را درمان نمی کند اظهارداشت:دنیا دنبال توسعه وپیشرفت است تاکی در گذشته باشیم ،دولت ونظام به فکر کمک به استان هستند.
عمران علی محمدی درادامه با بیان اینکه اعتبارات را کلان شهرهایی مثل اصفهان می برند درحالی که جمعیت استان ایلام اندازه یک شهرک دراصفهان نیست افزود:من کلاس اول بودم که خیابان آیت الله حیدری به همین شکل بوده وهنوز هم همان شکل است.
وی با بیان اینکه استاندار ایلام اگر ساعتی وقت آزاد داشته اند درتهران دروزارتخانه ای بوده اند برای پیگری مشکلات استان افزود:مدیران دراستان باید خدمت کنندواگرتنبلی و کوتاهی کنند تعارف نداریم وقطعا عوض خواهند شد.
خالق منصوری که تادقایقی دیگر او را شهردار اسبق ایلام می دانیم طی سخنانی ،صداقت،سلامت ،اخلاق مداری وتوانمندی را مهمترین ملاک برای ارزیابی همکاران خود درشهرداری عنوان کردوافزود: با هیچ گروه سیاسی نبوده ام وابزاری وسیاسی با مردم برخورد نکرده ام واز مردم به عنوان پلکان استفاده نکرده ام.
وی با بیان اینکه درامدهای شهرداری حاصل کمک مردم بوده وبه خود انها برگشته است افزود:خدمات عادلانه ای در تمام نقاط شهرایلام انجام داده ایم وشورای شهرایلام هم نهایت همکاری را باما داشته وهیچ کنتاکتی با شورای شهرنداشته ایم.
شهردار ایلام به تحقق بودجه 140درصدی بودجه سال گذشته و120درصدی بودجه ابتدای سال تاکنون اشاره کردوافزود:درشهری که بافت قبیله ای وایلی وجود داردوتوقعات زیاد است با خودباوری واعتماد بنفس خیلی از کارهای غیرممکن را ممکن ساختیم.
وی ازپرداخت حقوق واضافه کار کارکنان شهرداری تا آخر مهرماه خبرداد وبا اشاره به کاهش80درصدی تصادفات شهر ایلام بر اساس خدمات شهرداری دراصلاح نقاط هندسی افزود: خداوند متعال توجه ویژه ای برای کمک به مجموعه شهرداری  داشته واز همه حلالیت می طلبم.
مهران جنگلی(مجری ورابط عمومی شهرداری) که قبل ازدعوت از استاندار ایلام برای سخنرانی ، شعری بلند دروصف عشق سرود ومتاثراز ان سوتی داد وبه جای مرواریداستاندار ایلام گفت مروارید فرماندار ایلام .
مروارید استاندار ایلام دراین دیدار با بیان اینکه امروز باید آغازی باشد برای تغییر درشهر ایلام اظهار داشت:هرشهروند از وقتی که متولد می شود تاوقتی که به خاک سپرده می شود با شهرداری دراتباط است.
وی با بیان اینکه با این اعتبارات اندک درشهر ایلام نمی توان کاری از پیش برد افزود:باید به دنبال گرفتن اعتبارات ویژه ملی برای شهرایلام باشیم .
استاندار ایلام با بیان اینکه خود مردم هم درنمای ساختمانهای خود برای  زیبا سازی شهرمی توانند دربهبود چهره شهر مؤثرباشند افزود:ورودی ارغوان  شهرایلام زیباست و با میدان نماز(قرآن) شیراز برابری می کند وباید همه ورودی های شهر ایلام هم ساماندهی شوند.
وی با بیان اینکه دراین چند روزه متوجه شده ام اکثر مردم از خدمات منصوری راضی بوده اند افزود:با تغییرات شورای شهر ایلام هم شهردار عوض شد وباید منصورپور از فکر شهرداران سابق استفاده نماید.
مهندس حبیب الله منصورپور به عنوان 35امین شهردار ایلام کلید خیابان جمهوری را دردست گرفت .
وی که ته چهره اش به حمید یعقوبیان مجری تلویزیونی برنامه چرداخ شباهت دارد درسخنانی از وزارت کشور برای اعتماد به خود تشکر کرد.
شهردار جدید ایلام با بیان اینکه آینده را دوست دارم زیرا باید باقی عمرم را درآن باقی بمانم وزندگی کنم ،از مرحوم عبدالهی هم یاد کردند وبرای شادی روحش صلوات فرستاند وهم چنین برای بیماری نوراللهی شهردار اسبق ایلام دعاکردند.
مهندس منصورپور با بیان اینکه جمعیت ایلام از سال 65تا 85 دوبرابر شده است ولی امکانات همان امکانات است افزود:در دنیا هیچ شهری وجود ندارد که به کمک دولت نیاز نداشته باشد.
وی با اشاره به اینکه ماهنوز درتعریض خیابانهای شهرایلام مانده ایم ابراز داشت:شهرداری ازاین محل ریالی دریافت نمی کندوباید وزارت راه وشهرسازی برای این امر یارانه ای درنظر بگیرد.
منصورپور خاطرنشان کرد تمام توان خود را برای تغییر درچهره خسته شهربکار گیرم.
لازم به ذکر است درحاشیه این مراسم یکی از اعضای شورای شهرایلام در گفتگوبا ما از جابجایی گسترده نیروهای شهرداری ایلام خبرداد.

 

 

 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group