▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

سه شنبه 6 فروردين 1398 Tuesday 26 March 2019 19 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

به مناسبت روز پرستار

پرستاران نمونه دانشگاه علوم پزشکی ایلام تجلیل شدند

سایت خبری ویرا-پیمان کمالوندی -به مناسبت روز پرستار،از پرستاران نمونه دانشگاه علوم پزشکی ایلام تجلیل شد
 به مناسبت روز پرستار،از پرستاران نمونه دانشگاه علوم پزشکی ایلام تجلیل شد
به مناسبت روز پرستار، با حضور رئیس دانشگاه، معاونین، مدیران ستادی، مدیران شبکه ها، روسای بیمارستان ها و هیات رئیسه سازمان نظام پرستاری استان، از پرستاران نمونه دانشگاه علوم پزشکی ایلام تجلیل شد.

 به گزارش ویرا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در آیین تجلیل ضمن تبریک ولادت حضرت زینب(س) و گرامیداشت روز پرستار و تقدیر از خدمات این قشر زحمتکش، آنان را نماد صبر و استقامت در جامعه عنوان کرد و گفت: حضرت زینب(س) الگویی ماندگار و سرمشقی مناسب برای زنان مسلمان ایرانی است که امروز قشر پرستار در ایران اسلامی منش و رفتار این بانوی بزرگ را سرلوحه خدمت خود قرار داده و تجلیل از قشر پرستار و قدرشناسی زحمات شبانه روزی آنان، برای همه ما رسالتی انسانی و اسلامی است.

دکتر علی دل پیشه ادامه داد: تلاش و مجاهدت های این عزیزان در مراکز درمانی مطمئنا در درگاه حق تعالی مانند عبادت مورد قبول است و امیدواریم بتوانیم گوشه ای از زحمات آنان را جبران کنیم.
وی تصریح کرد: یکی از برجسته ترین خدمات دولت تدبیر و امید طرح تحول نظام سلامت است که موجبات رضایت مندی مردم  قدرشناس را در سراسر کشور  فراهم آورده است. بنابراین اگر امروز رضایتمندی در سطح کشور در حوزه سلامت مشهود است، حاصل تلاش های شبانه روزی قشر پرستار در خدمت به بیماران و مراجعین است.
وی با بیان اینکه به دنبال اجرای طرح تحول سلامت ، شاخص خدمات درمانی این استان در 2 سال گذشته ارتقا چشمگیری یافته است ، افزود: دراین مدت متاثر از اجرای طرح تحول سلامت شاخص خدمات بیمارستانی چون میزان بستری در بیمارستان، عمل های جراحی، ویزیت های سرپایی و زایمان های طبیعی 100 درصد ارتقا یافته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام خاطرنشان کرد: مجموعه دستاوردهای امروز ما حاصل همراهی و تلاش شبانه روزی فعالان بخش بهداشت و درمان و به خصوص پرستاران است که در این راه جهادی خدمت نموده اند.
وی با بیان اینکه دست اندرکاران حوزه سلامت استان در 2 سال اخیر افزون بر انجام وظایف مستمر در رویداد های مختلفی چون زلزله آبدانان، سیل بی سابقه و تجمع میلیونی زائران اربعین حسینی نقش آفرینی داشته اند، ابراز داشت: در این عرصه ها کارکنان حوزه بهداشت و درمان آنچنان عملکرد درخشان و صادقانه ای داشته اند که تحسین و تمجید مسئولان کشوری و استانی را به همراه داشته است.
دکتر دل پیشه همچنین اضافه کرد: رضایت مندی 80 درصدی مردم از عملکرد این دانشگاه حاصل تلاش و زحمت کادر درمانی و بهداشتی است که انگیزه و قابلیت های خود را در مواقع خاص و ویژه به شایستگی نشان داده اند.
وی در ادامه از تلاش ها و خدمات سازمان نظام پرستاری استان تقدیر نمود و در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مطالبات و خواسته های پرستاران استان ایلام گفت: تشکیل سازمان نظام پرستاری برای احقاق حقوق پرستاران و دفاع از شأن، شخصیت و جایگاه آنها و هم چنین دفاع از جایگاه حقوقی و مسائل معیشتی این قشر بیانگر نگاه ویژه کشور به پرستاران است  هدف و تلاش دانشگاه پرداخت بخش عمده ای از مطالبات پرستاران تا پایان سال می باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خصوص عملکرد دستگاه های بیمه گذار نیز افزود: بیش از 95 درصد مردم استان ایلام تحت پوشش خدمات بیمه ای سلامت، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و کمیته امداد هستند. بنابراین مطالبات همکاران از دانشگاه حاصل عدم پرداخت بدهی های سازمان های بیمه گر  است و امیدواریم که بتوانیم با رایزنی بیشتر با بیمه ها خدمتی به همکاران در این راستا ارائه کنیم.
دکتر دل پیشه با بیان اینکه موضوع عدم پرداخت مطالبات بیمه ها مربوط به استان ایلام نیست و یک مساله کشوری است، از انعقاد قرارداد وزارت بهداشت با بانک رفاه کارگران خبرداد که بخشی از مطالبات تامین اجتماعی توسط این بانک پرداخت می شود.
وی با اشاره به اینکه آسایش روحی و جسمی قشر پرستار در گرو رفع مشکلات مربوط به آنان می باشد، خاطر نشان کرد: خوشبختانه با عنایت نظام و دولت تدبیر و امید در قالب اجرای طرح تحول نظام سلامت تلاش شده که این مشکلات به حداقل ممکن برسد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام تعهد و دلسوزی کارکنان مخصوصاً قشر را مایه فخر و مباهات استان برشمرد و گفت: از لحاظ اخلاق حرفه ای و شغلی خوشبختانه در ردیف بهترین استان های کشور قرار داریم که نشانگر تعهد و مسئولیت پذیری مجموعه دانشگاه علوم پزشکی در راستای خدمت به مردم است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز در ادامه این آیین تجلیل ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت حضرت زینب(س) و خیرمقدم به مدعوین عنوان کرد: آرامش بخشیدن و تسکین دادن بیماران توسط پرستار گاهی اوقات بالاتر از دارو و مراحل درمان تاثیرگذار است.
دکتر عبدالنور کرد جمشیدی گفت: ارزش و اهمیت کار و تلاش پرستاران قابل وصف نیست که بتوان آن را در قالب سخن و جمله بیان کرد اما باید خدمات شبانه روزی این قشر همواره ارج نهاده شود و تجلیل از آنان فقط مربوط به روز پرستار نباشد. 
وی پرداختن به مشکلات و دغدغه های قشر پرستار را از اولویت های حوزه درمان و در سطحی بالاتر دانشگاه عنوان کرد و گفت: در این رابطه خوشبختانه به نگاه و همراهی ارزنده و شایسته جناب دکتر دل پیشه ریاست محترم دانشگاه همواره ما را به خدمت هرچه بیشتر به پرسنل و خصوصاً قشر پرستار بیش از گذشته امیدوارتر نموده است.
دکتر عبدالنور کرد جمشیدی ادامه داد: در حال حاضر طبق نظر وزارت بهداشت در سطح کشور بیش از 100 هزار پرستار برای خدمت به مردم مورد نیاز است و امیدواریم که کمبود پرستار را از طریق استخدام های بعدی جبران کنیم.
وی افزود: مطالبات پرسنلی در حال حاضر به اولویت اصلی و اول دانشگاه تبدیل شده و رئیس دانشگاه انصافاً تمام توان خود را برای پی گیری مطالبات همکاران بکار بسته است. البته ما به لحاظ میزان پرداختی و مطالبات کارکنان در سطح کشور در رتبه مناسبی قرار داریم و در رابطه با پرداختی از بسیاری از استان ها جلوتر هستیم.
دکتر کرد جمشیدی در ادامه به خدمات ارائه شده در قالب طرح تحول نظام سلامت به مردم استان اشاره کرد و بیان داشت: در ایام دهه فجر امسال خوشبختانه پروژه ها و طرح های ارزنده ای در سطح دانشگاه به بهره برداری رسید که وجهه جدیدی از خدمت را پیش روی مردم قرار خواهد داد.
وی در ادامه این بحث گفت: با تلاش و توجه مسئولان دانشگاه چهار دستگاه سی تی اسکن در برخی مراکز درمانی استان در شرف راه اندازی است و بخش های ویژه ام آر آی، سی سی یو، جذب بیش از 100 متخصص، فوق تخصص، زنان،اطفال، داخلی، رادیولوژی و... با هدف کاهش هزینه مردم و عدم نیاز به اعزام بیماران به خارج از استان انجام شده است.
وی با اشاره به افتتاح شش اتاق عمل در بیمارستان امام خمینی ایلام گفت: در طول سال های پس از انقلاب بیمارستان امام خمینی (ره) تنها پنج اتاق عمل داشت که با تلاش دولت یازدهم و در راستای طرح تحول نظام سلامت به این بیمارستان اضافه شده است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خصوص بخش مراقبت های ویژه این مرکز درمانی نیز افزود: تا قبل از دولت یازدهم تنها 12 تخت سی سی یو در این استان وجود داشت که در راستای طرح تحول نظام سلامت طی 2 سال گذشته هشت تخت جدید سی سی یو به این مرکز درمانی اختصاص یافت.
در ادامه این مراسم معاون نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه به بیان احادیث و روایاتی از ائمه(ع) در خصوص کرامات و ویژگی های بارز حضرت زینب(س) پرداخت و ادامه داد: مقام این بانوی بزرگوار آنچنان والاست که همواره از ایشان به عنوان یک شخصیت برجسته نام برده می شود و به عنوان یک الگوی برجسته برای تمام زنان خصوصاً زنان جامعه اسلامی مطرح است.
حجت الاسلام والمسلمین عوض نژاد با اشاره به اینکه زنان در جامعه اسلامی ما با الگوبرداری از منش و رفتار حضرت زینب(س) نام ایران اسلامی را سربلند نموده اند، گفت: حضور زنان با حجاب ایران اسلامی در همایشات و مناسبت های مختلف در دیگر نقاط دنیا باعث ترویج فرهنگ عفاف و حجاب گردیده اند.
وی در پایان ضمن تقدیر از خدمات قشر پرستار تاکید نمود: ولادت حضرت زینب(س) ولادت همه ارزش هاست و انشاالله خداوند توفیق دهد در راهی که این بانوی بزرگوار حرکت نموده اند، گام برداریم و ایشان را به عنوان الگو در تمام شئونات زندگی قرار دهیم.
رئیس سازمان نظام پرستاری استان ایلام ضمن تبریک روز پرستار به زحمتکشان و تلاشگران عرصه درمان عنوان کرد: تقدیر از پرستاران و خدمات شبانه روزی آنان وظیفه ای همگانی است و انتخاب پرستار نمونه در بین این قشر زحمتکش که همگی از نظر ما نمونه اند، کاری بسیار سخت است زیرا همه ی آنها برای حفظ سلامت مردم و جامعه از هیچ تلاشی دریغ نمی نمایند.
ارسلان رستمی در ادامه با بیان اینکه سازمان نظام پرستاری در سال 1382 برای خدمت به قشر پرستار و دفاع از حقوق آنان تشکیل شد، افزود: این سازمان به عنوان یک صنف وظیفه و رسالت هایی مانند دفاع از حقوق پرستاران، نظارت بر ارائه خدمات درمانی در راستای اعتلای سلامت مردم، به رسمیت شناختن حرفه پرستاری  و تعیین صلاحیت حرفه ای آنان، اجرای تعرفه گذاری خدمات پرستاری (که از ابتدای تصویب آن تا کنون مسکوت مانده است) را بر عهده داشته است.
وی با بیان اینکه تعداد 9 نماینده در دوره چهارم سازمان نظام پرستاری استان به پرستاران خدمتگزاری می نمایند، خاطر نشان کرد: در چند ماهی که از دوره چهارم این سازمان در استان می گذرد، خدمتگزاران این قشر زحمتکش در قابل سازمان نظام پرستاری استان رسالت هایی را برای رفاه و آسایش پرستاران دنبال نموده اندکه نمونه هایی از آنان شامل هماهنگی با نظام پرستاری کشور در راستای اجرای اهداف و برنامه های مد نظر، رایزنی با مسئولین جهت احقاق حقوق پرستاران از جمله صلاحت حرفه ای، تعرفه گذاری، سختی کار، و...، می باشد.
رستمی در رابطه با اقدامات و عملکرد سازمان نظام پرستاری استان گفت: در این سازمان به واسطه تلاش هیات رئیسه اقداماتی همچون پی گیری امور رفاهی پرستاران، به روز کردن حق عضویت پرستاران با مشوق هایی مانند تخفیف ویژه در حق عضویت، ایجاد و صدور کارت های چند منظوره از طریق اخذ قرارداد با بانک عامل در جهت تخفیف برای این قشر، انعقاد قرارداد با مجتمع رفاهی تفریحی زاگرس در استان با تخفیف های خاص و استفاده از امکانات آن و شفاف سازی طرح مبتنی بر عملکرد در شهرستان ها برای پرستاران به مرحله انجام رسیده است.
   وی در پایان سخنان خود با اعلام آمادگی برای آموزش بهداشت به کارکنان دستگاهها، ارگان ها و سازمان های دولتی یادآور شد: برای اینکه بتوانیم مقوله سلامت را در جامعه ارتقاء بخشیم قطعاً آموزش مبانی سلامت باید به جامعه انتقال یابد بنابراین سازمان نظام پرستاری این آمادگی را دارد که به جامعه هدف در دستگاهها، ارگانها و نهادهای مختلف سطح استان این آموزش ها را منتقل کند. همچنین در راستای خدمت مطلوب و هرچه بهتر به مردم از هرگونه انتقاد و پیشنهاد سازنده استقبال می کنیم. 
در پایان این مراسم پس از قرائت بیانیه مربوط به روز پرستار از سوی رئیس سازمان نظام پرستاری استان، با اهداء لوح تقدیر و جوایزی توسط مسئولان دانشگاه، از خدمات پرستاران نمونه استان تجلیل شد.

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group