▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

يكشنبه 1 ارديبهشت 1398 Sunday 21 April 2019 15 شعبان 1440

آخرین اخبار سایت

ارتقای رتبه اشتغال کمیته امداد ایلام از 31 به 11 در کشور

سايت خبري ويرا - ضياء رضايي به خدمات این نهاد در حوزه اشتغال اشاره کرد و افزود: رتبه استان ایلام در سال 93 در زمینه بهره گیری از منابع بانکی و ایجاد فرصت های شغلی مددجویان در کشور 31 بود که این رتبه سال گذشته با مشارکت مسئولان استان به 11 ارتقا یافت

ضیا رضایی روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان ایلام اظهار کرد: عمده این خانوارها در مناطق شهری استان ساکن هستند و بیشترین آنها در شهر ایلام سکونت دارند.

وی با بیان اینکه پارسال 70 میلیارد ریال در حوزه مسکن مددجویان خدمت ارائه شده است، اظهار کرد: این مبلغ هزینه شده معادل هفت برابر خدمات انجام گرفته در مقایسه با پارسال بوده است.
رضایی از ساخت 631 واحد مسکونی برای مددجویان ساکن در مناطق روستایی استان نیز خبر داد و گفت؛ این واحدها با مشارکت بسیج سازندگی احداث و برای هر واحد 300 میلیون ریال در قالب کمک بلاعوض هزینه می شود.
به گفته رضایی، تا پایان هفته دفاع مقدس 111 واحد مسکونی در مناطق مختلف این استان ساخته و تحویل مددجویان زیر پوشش فاقد مسکن خواهد شد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) ایلام همچنین از ساخت 82 واحد مسکونی برای مددجویان ساکن در مناطق شهری استان خبر داد و گفت: اعتبار ساخت این واحدها 55 میلیارد و 500 میلیون ریال است که برای ساخت هر واحد بین 200 تا 250 میلیون ریال اعتبار به مددجویان پرداخت خواهد شد.

**
کاهش مددجویان با اجرای طرح های توانمندسازی / کمتر از 10 درصد جمعیت ایلام زیر پوشش کمیته امداد
وی با اشاره به کاهش آمار مددجویان این نهاد از سال گذشته تاکنون یادآور شد: آمار مددجویان زیر پوشش این استان از ابتدای سال 94 تاکنون یک هزار و 300 خانوار کاهش داشته است.
به گفته رضایی، تا ابتدای سال 94 تعداد مددجویان زیر پوشش این نهاد 60 هزار نفر در قالب 24 هزار خانوار بود که با اجرای طرح های اشتغالزایی این آمار اکنون به 22 هزار و 700 خانوار با جمعیت 53 هزار و 500 نفر رسیده است.
وی اضافه کرد: اکنون آمار مددجویان زیر پوشش این نهاد معادل کمتر از 10 درصد جمعیت استان است که نسبت به یک دهه قبل 50 درصد جمعیت مددجویان کاهش یافته است.

**
ارتقای رتبه اشتغال کمیته امداد ایلام از 31 به 11 در کشور
وی همچنین به خدمات این نهاد در حوزه اشتغال اشاره کرد و افزود: رتبه استان ایلام در سال 93 در زمینه بهره گیری از منابع بانکی و ایجاد فرصت های شغلی مددجویان در کشور 31 بود که این رتبه سال گذشته با مشارکت مسئولان استان به 11 ارتقا یافت.
رضایی با بیان اینکه پارسال در مجموع 2 هزار و 473 فرصت شغلی برای مددجویان اجرا شده است، گفت: در این زمینه 285 میلیارد و 667 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.
وی اظهار کرد: در نیمه نخست امسال نیز 665 فرصت شغلی با پرداخت 95 میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان زیر پوشش در این استان پرداخت شده است.

**
خروج چهار هزار و 216 زن سرپرست خانوار از چتر حمایتی امداد تا 2 سال آینده
وی در ادامه به اجرای طرح بیمه تامین اجتماعی زنان سرپرست خانوار مددجوی زیر پوشش این نهاد اشاره کرد و گفت: در اجرای این طرح که از سال 86 آغاز شده چهار هزار و 216 زن سرپرست خانوار بیمه تامین اجتماعی شدند.
رضایی با بیان اینکه این طرح ویژه زنان سرپرست خانوار و مجری طرح های خودکفایی بوده که باید زیر 50 سال سن داشته باشند و مدت پرداخت بیمه آنها 10 ساله است، افزود: پیش بینی می شود در سال 97 و پایان 10 سال پرداخت بیمه این افراد مستمری بگیر تامین اجتماعی شده و از چتر حمایتی امداد خارج می شوند.

**
پرداخت کمک هزینه خرید جهیزیه به 48هزار نوعروس نیازمندا یلامی
رضایی با اشاره به خدمات این نهاد در حوزه ازدواج گفت: از سال 70 تاکنون در مجموع 48 هزار نوعروس مددجوی زیر پوشش با دریافت کمک هزینه جهیزیه از این نهاد راهی خانه بخت شده اند.
وی تاکید کرد: اکنون سرانه پرداختی بابت کمک هزینه خرید جهیزیه به هر نوعروس مددجو 20 میلیون ریال است که امسال تاکنون 650 مورد پرداخت و تا پایان امسال به یک هزار و 500 مورد افزایش خواهد یافت.

**
راه اندازی صندوق قرض الحسنه امداد شعبه غدیر در آینده نزدیک
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) ایلام از راه اندازی صندوق قرض الحسنه امداد شعبه غدیر در آینده نزدیک در این استان خبر داد و گفت: این صندوق تاکنون در 14 استان راه اندازی شده و در روزهای آینده در این استان نیز فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
به گفته وی، 80 درصد خدمات این صندوق برای مددجویان زیر پوشش و 20 درصد نیز برای سایر مردم است که با مشکلات مالی مواجه باشند.

**
کسب رتبه اول ایلام در زمینه نخبه بودن مددجویان
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) ایلام با اشاره به اینکه اکنون از مجموع مددجویان زیر پوشش 344 نفر نخبه هستند، یادآور شد: این استان از نظر تعداد نخبگان نسبت به جمعیت رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.
رضایی تعداد دانش آموزان مددجوی زیر پوشش این نهاد را شش هزار نفر اعلام کرد و گفت: به مناسبت آغاز سال تحصیلی و با هدف جمع آوری کمک های مردمی مرحله نخست جشن عاطفه ها اواخر شهریور برگزار و مرحله دوم آن نیز 10 مهر با نواختن زنگ عاطفه ها در 600 مدرسه استان برگزار می شود.

**
ضریب 68درصدی نفوذ کمیته امداد بین خانوارهای ایلامی
وی مهمترین هدف این نهاد را تقویت اعتماد عمومی مردم دانست و گفت: مردم ایلام اعتماد خوبی به این نهاد دارند به طوری که ضریب نفوذ این نهاد بین خانوارهای مددجویان اکنون 68 درصد است و ایلام در این حوزه مقام اول کشور را دارد.
رضایی اضافه کرد: بر اساس بررسی های انجام گرفته اکنون 68 درصد مردم این استان دارای صندوق صدقه این نهاد در مناطل و واحدهای صنفی هستند و در این قالب کمک های خود را به امداد تحویل می دهند.

**
پرداخت ماهانه دو میلیون ریال به هر یتیم با مشارکت حامیان
مدیرکل کمیته امداد ایلام با اشاره به اینکه اکنون 2 هزار و 700 یتیم زیر 18 سال زیر پوشش این نهاد قرار دارند، گفت: این افراد توسط 17 هزار نفر حامی و پشتیبان حمایت می شوند که از این تعداد 70 درصد غیر بومی و 30 درصد بومی هستند.
رضایی رتبه استان ایلام را در زمینه تعداد حامیان جذب شده پنجم کشور دانست و یادآور شد: هر یتیم بطور متوسط شش حامی دارد و ماهانه حداقل 2 میلیون ریال از سوی آنها دریافت می کنند.
وی فعالیت سه کانون دائم این نهاد با پوشش یک هزار نفر و فعالیت در حوزه های مختلف قالی بافی، خیاطی، رایانه و غیره، خدمات رسانی به 806 هزار زائر در اربعین پارسال، پرداخت یک هزار و 150 میلیارد ریال خسارت سیل به یک هزار و 66 خانوار و تعمیر و بازسازی 2 هزار و 953 واحد مسکونی مددجویان با مشارکت سپاه را از دیگر خدمات این نهاد در سال گذشته برشمرد.
در پایان این نشست از خبرنگاران فعال حوزه کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام تقدیر شد.
منبع ايرنا-
خبرنگار: آزاده خرم

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group