▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 Wednesday 24 April 2019 18 شعبان 1440

آخرین اخبار سایت

در مقابل ژاپن

برد سخت و شيرين

 تیم ملی والیبال ایران با نتیجه سه بر یک ژاپن را شکست داد.

به گزارش ويرا به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم ملی والیبال ایران در چهارمین مسابقه خود در رقابت های انتخابی المپیک به مصاف ژاپن رفت. ژاپنی ها که میزبان این رقابت ها هستند از همان ابتدا از تشویق هواداران برخوردار بودند و توانستند به خوبی جو سالن را در اختیار خود بگیرند. اما مهم تر از جو سالن، جو مسابقه بود که ایران در ابتدای ست اول نشان داد از ژاپن برتر است.

ایران از همان ابتدای مسابقه توانست برتری خود را به ژاپنی ها نشان دهد. از همان ابتدای کار ایران از حریف جلو بود و زمانی که ایران 8-6 از حریف جلو افتاد، داور وقت استراحت را اعلام کرد. پس از آن هم همچنان ایران برتری اش را حفظ کرد اما ژاپنی ها توانستند در امتیاز 12 با ایران هم امتیاز شوند. این موضوع در پی آن اتفاق افتاد که ژآپنی ها از جو شلوغ سالن استفاده کردند و چند امتیاز متوالی گرفتند. 

هواداران ژاپنی به شدت تیمشان را تشویق کردند و ژاپن امتیاز 13 را هم گرفت و از ایران جلو افتاد. اما محمد موسوی که غیرتی شده بود با یک ضربه محکم بازی را 13-13 مساوی کرد.

تیم ملی ایران پس از این به خودش آمد و یکی دو امتیاز گرفت و از ژاپن جلو زد. شاگردان لوزانو به امتیاز 18 که رسیدند، ژاپنی ها هنوز در امتیاز 15 مانده بودند. فاصله به سه امتیاز رسید و تیم ملی ایران با خیال راحت تری کار را دنبال می کرد.

ایران نوزدهمین امتیاز را هم گرفت تا فاصله به 4 امتیاز برسد. اما ژاپن پس از این دو امتیاز گرفت و خودش را کمی بالا کشید. گرچه تلاش آن ها بی فایده بود و ایران اجازه نمی داد ژاپنی ها خودشان را خیلی نزدیک کنند. ایران امتیاز 21 را هم گرفت و ژاپن که تنها 18 امتیاز داشت، خودش را بیش از حد به شکست در ست اول نزدیک می دید. ضربه شهرام محمودی امتیاز 22 را هم برای ایران ثبت کرد و فاصله دوباره به 4 امتیاز رسید.

تیم ملی ایران امتیاز بیست و سوم را هم گرفت و ژاپنی ها همچنان 4 امتیاز عقب بودند. مهدوی در این لحظات وارد زمین شد و ایران یک امتیاز به حریف داد. اما دفاع ناقص ژآپن باعث شد ایران به امتیاز 24 برسد. حالا تنها یک امتیاز برای بردن ست اول نیاز است. فرهاد قائمی سرویس محکمی را می زند که توپ برگشتی را بازیکنان ایران دفاع کردند و امتیاز 25 را گرفتند. ایران ست اول را با نتیجه 25 - 20 برد.

ست دوم

در ست دوم ایران اولین امتیاز را گرفت تا به ژاپنی ها نشان دهد در این ست هم قصد دارد برنده شود. اما ژاپن سریع این امتیاز را جبران کرد. ایران امتیاز دوم را گرفت و ژاپن هم دوباره جبران کرد. در ادامه، ژاپنی ها خوب جلو آمدند و اجازه ندادند ایران دوباره فاصله اش را زیاد کند. هر یک امتیازی که ایران می گرفت، ژاپن هم سریع جبران می کرد تا فاصله زیاد نشود. آن ها حتی توانستند 6-5 از ایران جلو بیفتند اما این دفعه ایران بود که خیلی زود جبران کرد. ژاپنی ها که با قدرت بیشتری این ست را شروع کرده بودند، توانستند 6-8 از ایران جلو بیفتند و داور هم وقت استراحت گرفت.

ژاپنی ها که انگار قصد داشتند هر طور شده این ست را ببرند، بسیار خوب کار کردند و نتیجه را 12-8 به سود خود کردند. فاصله 4 امتیازی این تیم از تیم ملی ایران باعث شد که لوزانو درخواست وقت استراحت کند. پس از این وقت استراحت و توصیه های فنی لوزانو، ایران یک امتیاز گرفت اما دوباره یک امتیاز داد تا فاصله به 4 امتیاز برسد. ژاپنی ها نتیجه را خیلی زود 14 - 9 کردند و فاصله به 5 امتیاز رسید. تیم ملی ایران در این لحظات ضعیف کار می کرد و خودش را باخته بود. هواداران ژاپن هم حسابی سر و صدا می کردند اما در نهایت ایران توانست امتیاز دهم را بگیرد و فاصله را کم کند.

ژاپن اما دست بردار نبود. این تیم در این ست واقعا بهتر از ایران کار می کرد و 16-11 هم از ایران جلو افتاد. دوباره وقت استراحت گرفته شد. پس از پایان وقت استراحت، ژاپن سرویس را زد که امتیاز به نام ایران ثبت شد. توپ آن ها به بیرون رفت و فاصله را به 4 امتیاز رساند. پس از آن عبادی پور سرویس ایران را زد. اما شیمیزو، بازیکن درجه یک ژاپنی ها توپ را در زمین ایران خواباند.

ایران و ژاپن با فاصله 5 امتیاز جلو می رفتند و این اصلا به سود ایران نبود. اشتباه محمد موسوی باعث شد فاصله امتیاز دو تیم به 6 امتیاز برسد؛ ایران 13 - ژاپن 19. لوزانو دوباره درخواست وقت استراحت کرد. 

پس از پایان وقت استراحت ژاهن همچنان به عملکرد خوبش ادامه داد. اما میرزاجانپور که تازه وارد زمین شده بود، توانست یکی دو امتیاز خوب برای ایران بگیرد. گرچه حضور او هم کافی نبود و ژاپنی ها قدم به قدم به امتیاز 25 نزدیک می شدند. ژاپن 22 شد و ایران همچنان 16 بود. عبادی پور امتیاز 17 ایران را گرفت. اما شیمیزو که ستاره ژاپنی ها بود امتیاز 23 را هم گرفت. 

ژاپن یک تعویض انجام داد و ایران امتیاز 18 را به دست آورد. گرچه به نظر می رسید این امتیازها فقط به درد کم خوردن تفاضل می خورد. سرویس خوب میرزاجانپور ایران را به امتیاز 19 رساند. ژاپن وقت استراحت گرفت و پس از آن دوباره میرزاجانپور سرویس زد که این بار ژاپنی ها امتیاز را گرفتند. ژاپن 24 امتیازی شد و تنها یک امتیاز می خواست. آن ها امتیاز 25 را هم بلافاصله گرفتند تا این ست را با نتیجه 25 - 19 ببرند.

ست سوم

تیم ملی ایران در ست سوم هم اولین امتیاز را گرفت. ژاپن البته به خوبی جبران کرد. آن ها سریع دو امتیاز گرفتند و از ایران جلو افتادند. ژاپنی ها مثل ست قبلی، خوب و منسجم کار می کردند. ژاپن همچنان تیم برتر میدان بود و راحت تر امتیاز می گرفت. اما سرانجام بازیکنان ایران با سرویس فرهاد قائمی امتیاز را روی عدد 7 مساوی کردند. قائمی سرویس بعدی را زد که توپ او به تور خورد و ژاپن با امتیاز 8-7 به وقت استراحت رفت. 

پس از وقت استراحت، عبادی پور با یک آبشار زیبا امتیاز هشتم ایران را گرفت. سرویس بعدی ایران را ژاپنی ها برگرداندند و امتیازش را هم گرفتند. آن ها امتیاز بعدی را هم به نام خود ثبت کردند که 10-8 جلو افتادند. اما عبادی پور امتیاز نهم را گرفت. ایران از همین جا استارت خوبی زد و 4-5 امتیاز متوالی گرفت. ایران 14 - 11 از حریف جلو افتاد و امید هواداران تیم ملی را زنده کرد. 

حالا نوبت ایران بود تا با حفظ همین 3-4 امتیاز برتری، به سمت امتیاز 25 پیشروی کند. گرچه تا رسیدن به این امتیاز، راه زیادی باقی مانده است.پس از پایان وقت استراحت، فرهاد قائمی امتیاز 17 را هم گرفت. فاصله به 5 امتیاز رسید. اما امتیاز بعدی را ژاپنی ها گرفتند و امتیازشان را به 13 رساندند. 

مهدوی و میرزاجانپور وارد زمین شدند و مهدوی در بد ورودش با یک سرویس خوب، امتیاز 19 را گرفت. اختلاف امتیاز به عدد 6 رسید و سرمربی ژاپن تقاضای وقت استراحت کرد. پس از وقت استراحت، ژاپنی ها به خودشان آمدند و چند امتیاز را جبران کردند. اما ایران هم نمی خواست اجازه بدهد که این اختلاف امتیاز از دست برود و ست را به حریف واگذار کند.

ایران 21 - 16 از حریف جلو بود و سید محمد موسوی آبشار را به بیرون زد تا ژاپنی ها 17 امتیازی شوند. ژاپن به فاصله سه امتیازی ایران هم رسید اما ایران دوباره فاصله را به 4ا متیاز رساند و پس از آن دوباره ژاپن با یک آبشار محکم توسط شیمیزو، به امتیاز 19 رسید. دوباره فاصله سه امتیاز شده بود اما ایران هم برای بردن تنها سه امتیاز دیگر می خواست. اشتباه عادل غلامی باعث شد ژاپن به امتیاز 20 برسد و حساسیت بیش از حد زیاد شود. 

وقت استراحت گرفته شد و ایران و ژاپن پس از آن هر کدام یک امتیاز گرفتند. ایران حالا تنها دو امتیاز برای بردن می خواهد. ژاپن سرویس می زند. آبشار خوب از شهرام محمودی ایران را 24 امتیازی می کند. سرویس ایران را عادل غلامی می زند که ژاپن ها برمی گردانند و اشتباه بازیکنان ایران امتیاز 22 ژاپن را به همراه دارد. 

شیمیزو سرویس ژاپن را می زند. اما توپ دریافت می شود و شهرام محمودی توپ را بر می گرداند. ژاپنی ها دفاع می کنند و دوباره محمد موسوی ضربه ای می زند که امتیاز 25 ایران را به نام خود ثبت می کند. ایران ست سوم را 25 - 22 برد.

ست چهارم

با شروع ست چهارم، ایران مجددا اولین امتیاز را گرفت. اما ژاپن مجددا در این ست هم عملکرد بهتری در ابتدا داشت. ژاپنی ها با نتیجه 6 بر 3 از ایران جلو افتادند و این باعث شد لوزانو وقت استراحت بگیرد. بعد از وقت استراحت، ایران به خودش آمد و دو امتیاز گرفت. امتیاز سوم را هم محمد موسوی گرفت تا مسابقه 6-6 مساوی شود. 

ایران که به خودش آمده بود، توانست 8-7 از حریف جلو بیفتد و داور وقت استراحت را اعلام کرد. پس از وقت استراحت، رقابت ایران و ژاپن بسیار تنگاتنگ و نزدیک پیش می رفت. ملی پوشان ایران سعی می کردند برتری خود را حفظ کنند اما ژاپنی ها هم چند بار مسابقه را مساوی کردند. 

در این لحظات ، مسابقه بیش از ست های قبلی حساس شده بود. هواداران ژاپنی که می دانستند تیمشان در صوتر از دست دادن این ست، نتیجه را واگذار خواهد کرد، به شدت ژاپن را تشویق می کردند و تیم ملی این کشور هم پا به پای ایران جلو می آمد. هر امتیازی که ایران می گرفت، ژاپن هم به سرعت جبران می کرد تا اینکه در نهایت ژاپن با نتیجه 16-15 از ایران جلو افتاد. 

ژاپنی ها به دنبال همین فرصت بودند تا بتوانند برتری خود را حفظ کنند و این ست را بگیرند. آن ها فاصله خود را با ایران بیشتر کردند و بازی 20-17 شد. لوزانو برای تیم ملی ایران وقت استراحت گرفت. پس از وقت استراحت ژاپن سرویس را زد که عبادی پور توپ برگشتی را با یک آبشار زیبا تبدیل به امتیاز 18 ایران کرد. سعید معروف سرویس ایران را زد و اشتباه ژاپنی ها در برگرداندن توپ منجر به امتیاز 19 ایران شد. معروف سرویس بعدی را هم زد. توپ پس از چند رفت و برگشت تبدیل به امتیاز 21 ژاپن شد. 

ژاپنی ها سرویس را زدند که ایران توپ را تبدیل به امتیاز بیستم خود کرد. دوباره سرویس به ایران رسید. عبادی پور سرویس را زد که توپ به تور خورد و ژاپن را 22 امتیازی کرد. ایران امتیاز 21 را هم گرفت و عادل غلامی سرویس را زد. توپ برگشتی را حمزه زرینی تبدیل به امتیاز 22 کرد. 

غلامی سرویس بعدی ایران را زد. توپ در چند رفت و برگشت تبدیل به امتیاز بیست و سوم ژاپن کرد. ایشیکاوا سرویس ژاپن را زد که توپ او به تور خورد و بازی در امتیاز 23 مساوی شد. شهرام محمودی سرویس را زد که داور امتیاز را به ژاپن داد و ایران تقاضای ویدئو چک کرد. اما بدن حمزه زرینی به تور برخورد کرده بود که امتیاز به ژاپنی ها رسید. ژاپن 24 - ایران 23. 

ژاپن سرویس بعدی را زد اما توپ به خارج زمین رفت. دو تیم 24 امتیازی شدند. لوزانو، فرهاد قائمی را وارد زمین کرد و خود او سرویس ایران را زد. ژاپنی ها نتوانستند مقابل دفاع ایران مقاومت کنند و امتیاز 25 برای ایران ثبت شد. سرمربی ژاپن تقاضای وقت استراحت کرد. پس از وقت استراحت، قائمی دوباره سرویس ایران را زد. توپ او دفع شد و ژاپنی ها با یک آبشار زیبا امتیاز 25 را گرفتند. 

پس از آن با آبشار عبادی پور ایران به امتیاز 26 رسید. پس از آن ایران امتیاز 27 را گرفت تا ست چهارم را با نتیجه 27 - 25 ببرد و مسابقه را با نتیجه سه بر یک به پایان ببرد.

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group