▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

چهارشنبه 29 اسفند 1397 Wednesday 20 March 2019 13 رجب 1440

انتخاب سردبیر

پویایی رسانه‌ای در ایلام اسیر حاشیه‌ها نشود

© نویسنده: سايت خبري ويرا - جمعه, 11 خرداد 1397

IMAGE

سايت ویرا- اخیراً در سطح رسانه‌ای استان نقد‌هایی در مورد جلال میرزایی نوشته ‌شد و متقابل در رسانه‌های دیگر پاسخ داده شد که فعالیت رسانه‌ای در ایلام را وارد یک چالش جذاب می‌نماید

هدف شما از انتخاب و حضور در فضای مجازی چیست؟

سرگرمی - 13.8%
بالابردن اطلاعات عمومی - 21.9%
دسترسی به اخبار - 44.4%
برقراری ارتباط - 16.3%

مجموع آرا: 160
امکان ارسال نظر براي اين نظر سنجي غير فعال شده است

یادداشت خبری


Warning: Creating default object from empty value in /home/asreilam/public_html/modules/mod_latestnews_vt/helper.php on line 125

Warning: Creating default object from empty value in /home/asreilam/public_html/modules/mod_latestnews_vt/helper.php on line 125

Warning: Creating default object from empty value in /home/asreilam/public_html/modules/mod_latestnews_vt/helper.php on line 125

Warning: Creating default object from empty value in /home/asreilam/public_html/modules/mod_latestnews_vt/helper.php on line 125

Warning: Creating default object from empty value in /home/asreilam/public_html/modules/mod_latestnews_vt/helper.php on line 125

Warning: Creating default object from empty value in /home/asreilam/public_html/modules/mod_latestnews_vt/helper.php on line 125

Warning: Creating default object from empty value in /home/asreilam/public_html/modules/mod_latestnews_vt/helper.php on line 125

آخرین اخبار سایت

به بهانه 17 مرداد ؛روز خبرنگار

17خبرنگار در هفده پاراگراف / بیست نیستیم!

عصر ایلام,روز خبرنگار]17 مرداد

عصر ایلام: مرداد ماه با همه گرما و تب و تاب نهان و آشکار خود نرم نرمک به نیمه می رسد تا در روز 17 مرداد به احترام قلم ایستاده حرف بزند و از زبان خداوند بگوید: نون و القلم و ما یسطرون.

 

به بهانه 17 مرواد؛ روز خبرنگار برای گرامیداشت مقام شامخ شهید" محمود صارمی" و تجلیل از تلاش های بی بدیل و بی شائبه خبرنگاران استان ایلام برآن شدیم در گفتگویی کوتاه با 17 تن از خبرنگار استان در 17 پاراگراف، روز 17 مرداد را در 17 امین سالگرد شهادت شهید صارمی گرامی بداریم.

در این روز نیز برای ارج نهادن و به پاس زحمات مدیران کل مرتبط با حوزه رسانه که نهایت توان خود را در جهت تکریم خبرنگاران استان بکارگرفتند ،دو تن در جمع این 17 خبرنگار قرار می گیرند تا کماکان نمره خبرنگاری و جایگاه خبرنگار  در استان ایلام 20 نباشد .

محمدرضا مروارید؛ استاندار فرهنگی و صاحب امتیاز هفته نامه پیک ایلام ضمن تبریک روز خبرنگار  به همه خبرنگاران کوشا وساعی عرصه رسانه ومطبوعات و گرامیداشت سالروز شهادت شهید " محمود صارمی" اظهار داشت:خبرنگاران چشمان تیزبین جامعه هستند که خوبیها و بدیهای محیط را به مردم می نمایانند.

علی محمد نیاکان مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان و مدیر مسوول" فصل نامه فرهنگ " با اشاره به اینکه هرسال در مدار زمان و در یک دایره ی 365 درجه ،"17 مرداد" زنگ خاطره ها را به صدا درمی آورد و پژواک آن در عمق وجدان های همیشه بیدار انعکاس می یابد و یاد شهید محمود صارمی ؛سردار رسانه را در اذهان می نمایاند، می گوید: امسال، روز شنبه را برای گرامی داشت یاد "شهید صارمی" نشان داده تا اصحاب رسانه گرد هم آیند و در سایه درخت تنومند وحدت فرش عقلانیت را بگسترانند تا آنگاه روز خبرنگار را گرامی بدارند و از ظرفیت ها،توانمندی های وقابلیت های خود بگویند و گذشته ی خود را مرورکنند.در صدد رفع کاستی ها برآیند وزمینه ی افزایش نقاط قوت خود را فراهم آورند و جز به اطلاع رسانی شفاف به چیزی نیاندیشند.بی تردید ایلام، به چنین فرزندانی می بالد و از عمق وجود دست به دعا می برد ئ در فراخنای آسمان برایشان طلب سلامت و روزی حلال می کند.

ظاهر سارایی؛نویسنده ،شاعر و روزنامه نگار برجسته استان با تبریک روز خبرنگار  یک غزل را به خبرنگاران استان از مجموعه" به هرچه تازه سلام" تقدیم می دارد :

قلم

 ای بهار منتشر،ای بلوغ،ای قلم              هاله های بهت ماست این که می زنی قلم

مثل مرگ می وزیم در حوالی سکوت             مثل هیچ می خزیم در حواشی عدم

آن چه در خطوط توست،حرف ماست مو به مو   آن چه بر زبان ماست،نام توست دم به دم

عشوه عزیز تو نشئه ای است مستطاب       جلوه جلیل تو فرصتی است مغتنم

با بهار آشناست ،بی ریا و با صفاست          در حریم پاک تو هرکه می زند قدم

آمدی چه دیر دیر ،ای طلوع دلپذیر               ما نگشته از تو سیری می روی و باز هم...

حجت اله رحیم زاده مدیر کل صداوسیمای مرکز ایلام با بیان اینکه 17 مرداد  و واژه خبرنگار یادآور زحمات خالصانه افرادیست که در راه اعتلای بشریت از هیچ کوششی فرو گذار نمی کنند و از هیچ خطری نمی هراسند، ابراز می کند: خبرنگارانی که مهم ترین ویژگی آنها عشق ،علاقه وذوق است، ضمن دارا  بودن  استعداد  ذاتی از هنر واژه گزینی ، شم خبری، نگاه موشکافانه ودقیق برخودارهستند و با پرهیز از احساسات سعی می کنند  رویدادها را همانطور که اتفاق افتاده منتشر کنند. خبرنگارانی که عشق به کار و پشتکار بسیار دارند و سخنان مردم همانند امانتی درنزد خود نگه داشته منتشر می کنند ،افرادی که ناملایمات بسیاری را تحمل می کنند، سختی های بسیاری رابه جان می خرند و به راه خود  ادامه می دهند زیرا که هم اهمیت کار خود و جایگاه ارزنده ای که در جامعه دارند را به خوبی می شناسند وهم عشق به رسالت خطیری که دارند باعث شده که به همگان ثابت  کنند: که خبرنگاری شغل نیست ،عشق است .

کامران رحیمی شاعر،نویسنده و روزنامه نگار برجسته استان می گوید:در روز خبرنگار به جای تبریک گفتن های کلیشه ای به یاد آوریم که خبرنگار و روزنامه نگار خانه ندارد چون6 سال است خانه او(انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران) را بسته اند و باید بگویی بقال ،خانه دارد، نانوا،خانه دارد ،سینماگر خانه دارد ،موسیقی خانه دارد ولی خبرنگار خانه ندارد.

خداداد ابراهیمی؛ رئیس اتحادیه مطبوعات محلی کشور ومدیر مسوول نشریه مهران ، خبرنگار را صدای مردم بی صدا می داند و می گوید: روز خبرنگار که یادآور روز دانایی و آگاهی، روز قلم و صحیفه،روز پیام آوران صلح و دوستی به پیشگاه پیشگامان عرصه دموکراسی،به فرزندان زاگرس، خطرنگاران سپهر رسانه ای ایران اسلامی و ایلام عزیز صمیمانه تبریک می گویم.

آبختی سنجابی؛ پیشکسوت مطبوعات و سرپرست روزنامه اطلاعات در استان با بیان اینکه انسان از وقتی که بدنیا می آید و عقلش وجود اطراف را احساس می کند ،بدنبال جواب سؤالاتی است که به ذهنش خطور می کند و خبرنگار به دنبال چگونه،چرا،کی و انواع سؤالاتی است که در دیدن یک سوژه اتفاق می افتد ، می گوید:ذهن خبرنگار همیشه در پی چگونگی رخدادن اتفاقات ،کمبودها و پیدا کردن راه حل برای پاسخ به سؤالات است.پاسخی که باید یا از طرف خود یا مسئولین و یا مردم بدانها داده شود.

حیدر داودی ؛مدیر مسئول سایت خبری غرب انلاین(ایلام نو) ضمن تبریک روز خبرنگار بر طلایه داران عرصه آگاهی بخشی در جامعه می گوید: رسالت انبیاء الهی بر آگاهی بخشی و دانایی بوده است و خبرنگاران نیز همین رسالت را برعهده دارند، بنابراین کار خبرنگاری بسیار مقدس و ارزشمند است.

 رضا رستمی سردبیر مانشت با بیان این مطلب که هفدهمین 17 مرداد را خودمان به خودمان تبریک می گوییم اظهار می دارد: خبرنگار واقعی کسی است که سعی کند صدای کسانی باشد که نمی توانند فریاد بزنند.سعی کنیم نماینده واقعی جامعه و دردهای آن باشیم . روزهای خوب و خوش همیشه صاحبان زیادی دارد .روز دانایی بر همه آنانی که می خواهند واقع نگار باشند مبارک باد . یاد وخاطره شادروانان حاج ماشاءالله رشنوادی ، فرانکو الوندی ، علی اصغر رینی وند ، شیرزاد غیاثی ، دوستعلی نورالهی و دیگر درگذشتگان این عرصه گرامی باد.

محمدرضا رستم پور نویسنده،شاعر و روزنامه نگار مانای استان نیز می گوید: روز خبرنگار تبریک دارد نه به خاطر گرامی داشتن یک مناسبت در تقویم یا به خاطر دوام آوردن اهالی اطلاع یابی و اطلاع رسانی. در این عرصه، که عرصه ای توفانی است و  اما آرام و پر دردسر ، شاید وقتش رسیده باشد یک پله بالاتر برویم و خبرنگاری و خبر رسانی را به زیور تحلیل نیز بیاراییم.

سید حرمت اله موسوی مقدم از پیشکسوتان عرصه مطبوعات و خبرگزاری و پایگاه های استان با بیان اینکه 17 مرداد روزخبرنگار ،این راویان خاموش و سفیران بی ادعا،فرصتی است تا  در کمال ظرافت وعزت نفس باید از قدر ، منزلت وجایگاه رفیع این نامداران گمنام در اوج کرامت نفس تجلیل شود، اظهار می دارد:جهادگران میدان دانایی و غواصان دریای دانش که بر امواج عقل و طایر تحمل سوار شده و با سلاح قلم ومرکب مروت، نادیدنیهای تاریک زندگی جامعه را با جلای جهاد منور می کنند تا کاروان کامروایی افراد و اجتماع به کرانه های امن ساحل آرامش لنگر ببندند.

اسلام مهرابی مدیر مسوول نشریه" راه فردا "با بیان اینکه اینجا بی عشق دوام نمی آوری و وقتی وارد وادی خبرنگاری شدی فقط عشق می تواند ماندگارت کند ودوام آوردن در برابر شکایتها،تهدید ها،فشارهای مدیران و...بویژه زمانی که در برابر ناملایمتی ها بهره مادی چندانی نمی بری فقط عشق می خواهد و بس اظهار می دارد:برای ما که دراستان محروم ایلام عهده دار وظیفه خبرنگاری شده ایم،راه های نرفته و مسوولیتهای سنگینی پیش روست و برای کمک به توسعه استانمان باید یا عزممان را برای فعالیت بیشتر و تحمل ناملایمتی ها آماده کنیم یا با این حرفه خطیر خداحافظی کنیم.

مهدی کاکاخانی سردبیر نشریه وزین "وریا" با بیان اینکه خبرنگار همانند پزشکان حاذق به مصاف بیماری های جامعه رفته و با تیغ قلم خویش پلیدی ها و نابرابری های اجتماع را جراحی می کنند، می گوید:تابش قلم خبرنگاران بر تاریکی ها و نا آگاهی های جامعه مسیر درست را نمایان و زمینه را برای درست فکر کردن و تصمیمات منطقی فراهم و راه را بر جویندگان حق طلبی آسان می نماید .لذا بی دلیل نیست که می گویند" خبرنگاران وجدان بیدار جامعه" هستند.

مهدی بسطامی از روزنامه نگاران و طنزپردازان استان ایلام در آستانه روز خبرنگار با آرزوی رسیدن روزهای خوب برای مطبوعات محلی بیان می دارد:اولش می خواستم با کلمات قلمبه سلمبه جملات قصاری از خود در وَه کنم ،ازهمان جنس جملات کلیشه ای که این روزها بازارشان حسابی داغ داغ است، اما راستش را بخواهید این روزها حال مطبوعات ایلام اصلا خوش نیست ،روزنامه نگاران ما حال وحوصله نوشتن ندارند و کیوسک های مطبوعاتی بازارشان کساد است .

سعید بگ نظری؛ سردبیر" آلامتو" می گوید:من نيز از جرگه‌ي عاشقان به در نيستم. به اين دلخوشم كه فرداي قيامت مي‌توانم پاسخگوي سوالاتي باشم كه از من خواهند پرسيد. مي‌توانم پاسخ تمام سوالات شب اول قبر را با يك جمله بدهم" من هر بار كه دست به قلم بردم و نوشتم، جز براي مردم‌ ننوشتم؛ گاه براي ستاندن حق‌شان، گاه براي رساندن فريادشان و گاه براي..." من به عنوان كوچك‌ترين عضو مطبوعات، ارادت قلبي‌ام را به همكارانم ابراز مي‌دارم و با صداي بلند و رسا اين روز را به عاشقان در مشكل خفته تبريك و شادباش مي‌گويم. بادا كه روزي اين عزيزان نيز روي خوش روزگار را ببينند.

اسلام انصاری فر؛ شاعر ،نویسنده و روزنامه نگار شایسته استان با  اظهار امیدواری برای ساماندهی خبرنگاران می گوید:خبرنگار یعنی فقط خبرنگار و هیچ وصله دیگری به آن نمی چسبد و آن گونه که از نامش پیداست،به نگارنده خبر اتلاق می شود.اما امروز و در استان ایلام، خبرنگاری یعنی با دست خالی در پی آب رفتن و هرچه جلوتر می روی ،چشمه ناپدیدتر می شود. دغدغه ها نمی گذارند تا لذت خبرنگاری به دلمان بچسبد دغدغه هایی که در لفافه ی روزمرگی پوسیده اند، اما رها نمی کنند.

محمدامین احمدبیگی ؛ سردبیر هفته نامه شکوه آزادی با عنوان این جمله که گفته اند خبرنگاران چشم وگوش مردمند؛چشم هایی که می بینند ودیده نمی شوند،گوشهایی که می شنوند و صدایشان هیچ صماخی را نمی لرزاند، می گوید: روز خبرنگار روز ریختن جوهر عدالت و حقیقت بر صحنه زندگی مردمانی است که شب جهل و ناآگاهی بر آنها چیره شده است. این روز بر فداییان حقیقت گرامی باد.

رحمن جابری از خبرنگاران پررتلاش استان و شهرستان دهلران با بیان اینکه قلم درخون غلطید تا سرخ بنگارد شهادت گفت:مرداد ماه که از راه می رسد برای روز هفدهم لحظه شماری می کنیم روزی که با ریختن خون شهیدی گرانقدر ، ماندگار شده است.

شمس الدین رستمی دانش آموخته حوزه رسانه و بازرس خانه مطبوعات با گرامیداشت روز خبرنگار بیان می دارد:اولین نوشته هایت از انشای مدرسه آغاز می گردد؛ می نویسی تا نمره خوب بگیری!دومین نوشته ها برای دفتر خاطرات؛ می نویسی تا سبک شوی!اما سومین بار برای دیگران می نویسی تا دردهای جامعه را بازگو کنی و این بار نوشتن بسیار مقدس است، حرفه خبرنگاری نوشتنی ست نه بخاطر رضایت معلم نه بخاطر تخلیه آلام خود.

سخن آخر.سایت خبری تحلیلی عصر ایلام ضمن تبریک روز خبرنگار به همه خبرنگاران خطرنگار برای همه آنها آرزوی سلامت وسعادت می نماید.

نظرات   

 
0 # SAEED SADEGHI 1394-05-16 22:09
ممنون از زحمات مدیر محترم سایت
روز خبرنگار رو هم به همه خبرنگاران عزیز هم استانیم بویژه آقای صیدمحمدی تبریک میگم.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # دوست آبداناني 1394-05-17 07:41
روزتان مبارك و همواره سبز و سربلند باشين دوستان و همكاران عرصه خبر و رسانه سيد حسين كرمي
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group