▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

پنجشنبه 1 فروردين 1398 Thursday 21 March 2019 14 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

دولت متعلق به جناح خاصی نیست

یازنگی زنگ باش یا رومی روم

 

یازنگی زنگ یا رومی روماختصاصی عصرایلام/فرج اله صیدمحمدی/دراین هیاهوی بگیر و ببند افکار و گیرودار سیاسی کاری ودیوارکشی احزاب گرداگرد دولت و جولان جریانات سیاسی درجهت منافع شخصی وگروهی ،عده ای بادست پس می زنند و با پا پیش ،بادنجان دورقاب چین شده و خلاصه می خواهند که سری توی سرها داشته باشند.


شب نامه نویس های دیروز، روزنگارهای امروز شده اند و درقالب یک ژست سیاسی و پز مدیریتی با نگاهی عام گریز خود را طبقه خاص جامعه وصاحب خرد و فِطَر نامیده و اعاده جاه و جلال می نمایند.
گمراهانی که سردی وجودشان درجه های زیر صفررا پس می زد، برای خود بازارگرمی می کنند.کسانی که تادیروز با شاه هم پالوده نمی خوردند وطاقچه بالا می گذاشتند،امروز صورت خود را با سیلی هم صنفان خود سرخ نگه می دارند تا دیگران دو روی متفاوت سکه چهره آنها را تشخیص ندهد. درپستوی خیال که برای خویش کسی خواهند شد، دست به هرکاسه ای می زنند وگاهی هم کاسه ای زیرنیم کاسه شان هست به گونه ای که تشخیص خوب و یا بد بودن آنها سخت نفس گیر شده است.
برخی دیگرکه خودرا شیخ زمان و علامه دهر می خواندند و تا سخنی از نقد گذشتگان به میان می آمد، دربهای انتقاد بگشوده برعام وخاص و می تاختند بر زمین وزمان ومی بلعیدند حروف از سوخت وسوز استان، هم اکنون که پایشان به مطبخ رسیده و دستشان به درب دیگ داغ، جلز ولز می کنند وتا می گویی بالای چشمتان ابروست پیغام وپسغام و تهدید نرم می کنند ومی گویند چرا بر من شوریده حال نیشتر می زنی؟چرا برمن سوخته دل ضدحال می زنی؟چرا برتخت من تاخت و تاز می کنی؟ چرا شب برمن نونوار تار نموده وبا من نه ای؟!
آنها که می خواهند برخی از رسانه ها سکوت اجباری گزینند و فرخی یزدی دهن دوخته درزندان باشد تا این استان تا گلو محروم جولانگاه جزر و مد خواسته هایشان باشد، بدانند که سخت در انحطاط افکار وتپق افواه و کوری اذهانند.
آنها که خبرنگارنماهایی ازرسانه های دولتی و یا وابسته و یا بازنشسته و... را که بعضاً بر ترک هرحزبی سوارند وگاهی یمینی اند وگاهی یساری و گاهاً هم فاقد وجاهت هستند و قلم به مزدان سبُک نگارسفارشی نویس لقب دارند، پاتوق ابراز درد دلهای پشت پرده خود نموده و زیرزبانی شان دهند وگزینه های مالی بر روی میزشان گسترانیده اند، بدانند که اگر این بار درلفافه و درپرده سخن رانده شد بار دیگر بی پرده سخن خواهم گفت و اسم خواهم برد.(این بگم بگم ها از آن بگم بگم های احمدی نژادی نیست).
شاندل؛شاعر بزرگ فرانسه درمقدمه کتاب آفرینش این جمله را می گوید:حرفهایی هست برای گفتن که اگر گوشی نبود نمی بود وحرفهایی هست برای نگفتن که هرگز سر به ابتذال گفتن فرود نمی آورند و سرمایه ماورایی هرکس حرفهایی است که برای نگفتن دارد ،حرفهایی که پاره وجود آدمی هستند و به بیان نمی آیند مگرمخاطب خود را پیدا کرده باشند.
یک روی دیگر سخن من بیشترمتوجه مسئولین و مدیران است. از یارکشی پرهیز کنید.ازهمه معاونتهای محترم استاندارکه خوشبختانه یک تیم کاری پخته و بسیار قوی را تشکیل داده اند، انتظار می رودکه  فقط دغدغه استان داشته باشند و هرکدام درچهارچوب مسئولیتهای خود به ایفای نقش بپردازند. بدانند که جناب مهندس مروارید نیاز به قائم مقام ندارد ،به معاون یعنی(عون) کمک نیاز دارد و هیچ کس فکر نکند که دراستانداری ایلام اگر مروارید حضورنداشته باشد وی همه کاره است.
اگر بر هرکدام از شما نقدی وارد شد، جبهه گیری نکنید و به دوستانتان نیزسفارش به شکیبایی نمایید وتذکربه خویشتن داری شان دهید که این رسانه که من نگارنده در آن به ایراد سخن پرداخته و درآینده هم به این منوال خواهد بود، پایگاه هیچ شخص و یا شخصیتی نیست و نقدم از سر منافع شخص نیست.
ما به مصداق این سخن از رسول اکرم(ص) که فرمودند: بهترین اصحاب و یاران شما کسانی هستند که مخالفتشان کم بوده وموافقتشان زیاد، با همه شما که به این استان با نام دولت تدبیر و امید و یا هرگفتمانی خدمت می کنید با کمترین مخالفت و بیشترین موافقت پیش آمده و خواهیم آمد چون والله غصه محرومیتمان را می خوریم و غصه طعنه های شهروندان دیگر استانها، روی روانمان ناخن می کشد که ایلاممان را بیغوله ای فرض کرده اند.
 رسانه هایی هستند که بدون هیچ چشم داشتی از وقت خود و خانواده خود زده اند برای اینکه آیندگان بر آنها خورده نگیرند و نگویند رسانه ها کجا بودند که ندیدند. اما اگر سر سوزنی از مسیر اعتدال و یا خدمت به این مردم زجرکشیده و جنگ زده قصورکنید، مهرخاموشی بر لب نمی نهیم و کماکان چشمانمان را می شوییم و بدون تساهل و تسامح، جور دیگری می بینیم تا چشمانتان بسته نباشد. بر آن طیف هایی که در ابتدای عرایضم نام برده شد هم با چشم باز بنگرید که فردای پایان دولت، شما هم آماج انتقاد قرارمی گیرید.همانطورکه گذشتگان نقد شدند.
جان سخن: یک سوزن به خود و جوالدوزی به دیگرکسانی که خود را وکیل وصی این دولت می دانند بزنم. افراطی های دو جریان که دستشان از همه جا کوتاه شده باید بپذیرند که اوضاع آنطور که آنها در مخیله شان پردازش می کنند، نخواهد شد و به زودی باید سر در جیب سکوت فرو برند و بر سابقه کاری خود مهر پایان زنند. یا رومی روم باش یازنگی زنگ ،یامرغ باش بپر یا شتر باش ببر. آنانی که نه بر یک عقیده اند و نه طرف خود را معلوم نموده اند، بدانند که جهان شمول نیستند و غوره نشده مویز نباشند.
کوته سخن: از ورود تمام نخبگانی که بعد از وقفه ای طولانی در عرصه رسانه حضوریافته اند و برای توسعه استان قلم فرسایی می نمایند سپاسگزارم.به برخی از تنگ نظران سیاسی کار دیروز و روشنفکرنماهای آفت زده امروز که خود را لابلای زر ورق توهم پنهان نموده اند، باید گفت: این دولت متعلق به هیچ جناحی نیست. مدیرانش یک طیف خاص هستند و فرماندارانش نیز طیف دیگر و مشی آن اعتدال است پس خود را وارث این دولت نخوانند .

درپایان امیدواریم هرچه زودتر آرامش سیاسی دراستان حاکم شده و وثبات بیشتری به خود بگیرد تاتنها خواسته ما که توسعه استان است محقق شود .مهندس مروارید هم به قولی که درمعارفه خود دادند زودتر برسند.اگر خواندید وگفتید منظورش کیست بدانید که منظورم شما نبوده اید.

والسلام

نظرات   

 
+1 # اعتدالگرا 1392-11-28 19:24
تعدادي افراطي، با خيالهاي خام وبلندپروازي سياسي (همانان كه به اسم تجمع) همواره براي استاندارمحترم مزاحمت هايي ازنوع درخواست ستادي ايجادميكنند باعث اين بي نظمي و سردرگمي ها شده اند. كاش استاندارمحترم آب پاكي بردستان اين افراطي هاي متقاضي خدمت صادقانه! بريزد وآرامش سياسي را به استان برگردانند.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+3 # ali 1392-11-28 21:59
دوست عزیز اشتباه متوجه شدی!!!!منظور همان آقای....... قصه و آقای ع ک است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-3 # علی 1392-11-30 08:19
سلام ، بنده میخوام عرض کنم اول اینکه دولت دولت اصلاح طلبان و اعتدالیونه و دوم اینکه دولت به هیچ عنوان دولت اصولگرا نیست دلیل واضع ان اینه که درانتخابات ،اصولگریایان کاندیداهای متعدد خود را داشتن و هیچ کدام حاضر به حمایت از روحانی نشدن و تنها اصلاح طلبان به میدان آمدند و حمایت کردن و دوم اینکه الان هم اصولگرایان از منتقدین جدی دولت هستن و به هربهانه به دولت حمله می کنن و....این مثل روز روشنهو نیاز به مقاله نوشتن و ....
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+4 # اصلاح طلب 1392-11-30 09:29
پس این همه مدیر که دراستان که دارای تفکر اصولگرایی هستند ودرستادهای قالیباف وجلیلی بوده اند ومدیر شده اند چی؟من به عنوان یک اصلاح طلب از انتصابات مهندس مروارید به شدت انتقاد دارم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # رامین 1392-12-11 14:53
یکیش حشمت عسگری. دیگری افشارنیا ... باقی هم همین گوشه کنارا هستن
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+3 # ali 1392-11-30 15:49
آقای .... که چیزی دستش نیست بنده خدا،همش کار آقای محکوم مالی که الان......ه و آقای.... هستش
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group