▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

چهارشنبه 29 اسفند 1397 Wednesday 20 March 2019 13 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

محمدرضا بلندگو ندارد

چرا مروارید تنهاست؟!

تنهایی مرواریدیادداشت مهمان/علیرضا انوری/اکنون با نزدیک شدن به ماه مهر، تقریبا بیش از یکسال از سرکار آمدن مهندس مروارید در دولت اعتدال و امید میگذرد ، اما سوال اینست که در مدت این یک سال چقدر مروارید بر مبنای اعتدال گام گذاشته وتا چه حد امید ایجاد نموده است؟ و در نیل به این اهداف تا چه میزان موفق بوده است؟ وموانع سر راه او برای رسیدن به این اهداف چه چیزی بوده است؟ و چه کسی مقصر است؟  ودر این بین مروارید خود تا چه حد تقصیر دارد؟ برای واکاوی این موضوع ابتدا بایستی چند مطلب روشن شود:


-        وقتی که سوابق مدیریتی و فکری مروارید و پیشینه خانوادگی او را از نظر میگذرانیم، می بینیم که به لحاظ فکری ، مروارید در یک خانواده کاملا سیاسی - مذهبی متولد و رشد و نمو پیدا کرده است و خانواده وی تقریبا از بزرگان و بنیانگذاران انقلاب محسوب می شوند که اولین جرقه های انقلاب را به تاسی از حضرت امام (ره) ، توسط این خانواده چه در سطح کشور و چه در سطح استان زده شده است، و به این لحاظ خانواده ای ریشه دار و اصیل در جریان انقلاب و نظام می باشند و از طرفی به نوعی از بزرگان حوزه و آیت الله زاده محسوب می شوند و از اینرو هم از بنیان های فکری و هم از بنیان های سیاسی قوی برخوردارند.
 از طرف دیگر شخص محمدرضا مروارید که در حال حاضر سکاندار استانداری ایلام می باشند هم خود از مبارزان قبل از انقلاب بوده وهم تمام سوابق و تجربیات مدیریتی را گام به گام  تجربهنموده و پله به پله رشد کرده است و در هر کجا که قرار گرفته ، بدون حاشیه وبا تدبیر، مدیریت موفقی از خود به نمایش گذاشته ، پس با این تفاسیر ایراد کار کجاست؟ و چرا مروارید تا الان نتوانسته اند در این جایگاه که شاید به لحاظ اجرائی هم آخرین صحنه امتحان مروارید باشد موفق و سربلند ظاهر شود؟ باید گفت که مروارید به لحاظ فعالیت های اقتصادی و در جهت توسعه استان، پاشنه آشیل و دلیل سالها عقب ماندگی استان را خوب شناخته و توان خود را هم برآن گذاشته ، اما چرا در این مسیر و در جذب سرمایه گذاری آنهم با آوردن این همه سرمایه گذار موفق نبوده؟ و چرا نتوانسته این امید را در مردم استان ایجاد نماید و هرچه بیشتر تلاش می کند کمتر نتیجه می گیرد؟ دلیل این را هم بایستی تنها و تنها در یک چیز جستجو کرد و آنهم تنها بودن مروارید است و شاید عدم تدبیری که در انتخاب نیروهایش بخرج داده است و نداشتن تیم مدیریتی یکدست که به اجمال به آن میپردازیم:
-        اولین خطا و اشتباه مروارید را باید در انتخاب معاونینش جستجو کرد بطوریکه اولین و بزرگترین گام اشتباهش را با انتخاب یکی از معاونین برداشت که موجب بهت همگان گردید .
چرا که با توجه به سوابق سیاسی،اجرایی و خانوادگی خود مروارید که همه آنها را بعنوان لیدر و منشاء جریان اصلاحات در استان میدانستند و انتظار میرفت این معاون او هم که در واقع دست راست استاندار محسوب می گردد و باید فضای کلی استان را برای او جمع و جور می کرد مرتکب خطائی فاحش و بزرگ گردید چراکه این فضا قبول این انتخاب را نداشته و ندارد و او نیز توان جمع کردن این فضا و این نیروها را گرد مروارید ندارد و یا اینکه نمی خواهد انجام دهد و سبب پراکنده شدن نیروهای هردوطیف: هم اصلاح طلب و هم اصولگرا از اطراف مروارید شده است و نه تنها نتوانسته کوچکترین کمکی به مروارید در این زمینه بنماید بلکه هزینه زیادی هم بردوش وی تحمیل نموده است.
 البته لازم بذکر است که هرچند ممکن است در انتخاب دیگر معاونین نیز مشکلاتی وجود داشته باشد ، اما آنچه به نظر میرسد اینست که حداقل به وفاداری آنان به مروارید کمتر شک می شود. و باید اذعان داشت که هرکجا که مروارید خود انتخاب کرده است موفق بوده و هرکجا که نیروئی بر او تحمیل شده است کاملا ناموفق.
-        مشکل دیگر مروارید که عیبی بسیار بزرگ و واقعا پاشنه لرزان او محسوب میگردد عدم وجود تیم رسانه ای و مطبوعاتی قوی در کنار ایشان است، که در صورت داشتن آن، حداقل خلاء عدم همکاری صدا و سیما را پوشش میداد که متاسفانه در این زمینه هم بسیار ضعیف بوده وبه نوعی مظلوم واقع شده است. هرچند روابط عمومی ایشان به نظر میرسد که فردی بسیار وفادار و پرتلاش بوده و به نوعی یکی از انتخاب هائی است که از طیف اصلاح طلبان صورت گرفته که پایگاه اصلی مروارید محسوب می شوند و انتخاب او در حوزه دیگری بهتر بنظر میرسید اما عدم سنخیت او با مطبوعات و همجنس نبودن با اهل رسانه این شکاف را بیشتر کرده است. و امروز مروارید فاقد بلندگو وتریبونی قوی میباشد که خدمات او را به گوش مردم استان و مسئولین نظام برساند.
-        مشکل دیگر مروارید را باید در ناهمگونی و ناهماهنگی بین معاونین ومدیرانش دانست و باید گفت آنها هیچگونه سنخیتی با هم نداشته و بیشتر از اینکه یار شاطر باشند بار خاطر محسوب شده و بیشتر وقتشان صرف دعواهای داخلی و خنثی کردن همدیگر می شود که شاید برخی از این معاونین به عمد چنین فضائی را دامن بزنند تا  ناکارآمدی وی را نشان دهند و بجای اینکه سیاست واحدی را دنبال نمایند هرکدام بصورت جزیره ای عمل نموده وبدنبال برنامه های خود میباشند. و از طرفی نتوانسته اند پایگاه اصلی مروارید و دولت را ،که همان ستادهای روحانی و اصلاح طلبان میباشند را گرد مروارید جمع نمایند و امروزه هم به نوعی از او گله مندند.
-         مشکل دیگر مروارید را باید در انتخابات خارج از استانداری و در بین مدیران دستگاههای اجرائی و دانشگاهی جستجو کرد. بعنوان اولین شاهد، انتخابات مروارید در حوزه دانشگاه ها سبب بهت و حیرت همگان گردید. انتخاب رئیس دانشگاه آزاد، ناراحتی همه همفکران و نزدیکان مروارید را بدنبال داشت چرا که همه او را منتسب به قالیباف و از اعضای فعال ستاد انتخاباتی دکتر قالیباف می دانند.
 دوم در حالیکه همه دانشگاهیان و اصلاح طلبان و اعضای ستادهای روحانی از ریاست دکتر محمد علی اکبری برای ریاست دانشگاه ایلام حمایت میکردند و انتظار ریاست او را داشتند که اتفاقا سابقه خوبی هم در این زمینه بجای گذاشته بود، در کمال تعجب انتخابی دیگراعتراض همه را برانگیخت و سبب کدورت خاطر آنان از مروارید گردید و تا این لحظه هم آنچه که ظواهر امر نشام میدهد عملکرد ناکارامد و ناصواب وی سبب نارضایتی شدید اعضاء هیات علمی دانشگاه و حتی حلقه اول نزدیک به صحرائی را نیز بدنبال داشته است که این خود نیز هزینه ای مضاعف را بر دوش خسته مروارید تحمیل نموده است.
 ونیز انتخاب رئیس دانشگاه علوم پزشکی که از نیروهای همفکر دولت نمی باشد و روسای دانشگاههای علمی کاربردی و پیام نور نیز هنوز تغییر نیافته اند که هردو از مدیران دولت احمدی نژاد هستند.
-        و اما مشکل دیگر که بر این فضای بی اعتمادی دامن زده است ،کندی روند تغییرات در سطح مدیران دیگر دستگاههای اجرائی است . همانطور که گفته شد مروارید در انتصابات خود از نیروهای کلیدی و شاخص اصلاح طلب استفاده چندانی نکرد و تنها به چند نفر از آنان ، آنهم در پست های پائین و نه چندان تاثیر گذار بسنده نمود.
 انتصاب برخی افراد ضعیف اصلاح طلب هم بیشتر از آنکه برای مروارید امتیازی محسوب گردد و رضایت اصلاح طلبان را بدنبال داشته باشد ، موجب حیرت همه گردید و هزینه ای مضاعف بود که بر گرده مروارید تحمیل شد واین سوال را در ذهن همگان و مخصوصا اصلاح طلبان  ایجاد نمود که چگونه است که کسی که در هیچ سیستم اداریی استخدام نشده و حتی سابقه یکروز مدیریت وکار اجرائی را در کارنامه خود ندارد بر اریکه  حساسترین دستگاههای استان ، قرار می گیرد و این انتخاب را بیشتر بخاطر رابطه  ایلی و فامیلی با نزدیکان شاخص مروارید و صرفا با فشار بر وزارت متبوع میدانند و این نظریه را دامن میزند  و تاکید دارد بر اینکه اگر بخواهند می شود از سایر نیروهای اصلاح طلب با حداقل سابقه مدیریتی و رزومه در مدیریت های استان استفاده نمود.
 و نیز این سوال در ذهن همگان و مخصوصا اعضای ستادهای روحانی و اصلاح طلبان بعنوان پایگاه اصلی مروارید ایجاد نموده است که چرا در دستگاههای بزرگ و عریض و طویلی چون مسکن و شهرسازی ، جهادکشاورزی، ورزش و جوانان، شرکت گاز، کاروامور اجتماعی  و شرکت آب و فاضلاب و شرکت برق که به اندازه تمامی  ادارات و دستگاههای اجرائی استان می باشند ونیز حدود 50 اداره و سازمان هیچگونه تغییری داده نشده وهنوز مدیران دولت قبلی برسرکار می باشند که سوء مدیریت آنان در هشت سال گذشته، برای همیشه تلخ ترین خاطره در اذهان مردم میباشد.
حال در یک جمع بندی کلی درمی یابیم که اینها دلایلی هستند که سبب عدم موفقیت مروارید در دولت تدبیر و امید شده است چرا که نه دوستان او اطراف ایشان هستند که پایگاهی باشند برای همفکری و کمک رسانی به او و هم بازوانی پرتوان برای اجرای برنامه های او و دولت تدبیر و امید تا در مواقع لازم وضروری بتوانند از برنامه های او ودولت پشتیبانی و حمایت کنند و نه مشاورینی امین و قابل اعتماد و همفکر که بتوانند با مشاوره خود او را یاری رسانند و نه تیم رسانه ای منسجم و کاربلد که حداقل خدمات او را در حوزه اقتصادی منعکس نمایند تا امیدی در مردم ایجاد شود و مهمتر از همه تیم مدیریتی او که در مواقع حساس و بحرانی یار او باشند و فضای جامعه و مردم را مدیریت نمایند و این شکنندگی مروارید را در مواقع بحرانی صد چندان می نماید و در پایان باید گفت اگر مروارید بدنبال تداوم نام نیک خانوادگی می باشد و می خواهد چهره مدیری قوی و نیز خاطره خوبی در اذهان عمومی از خود برجای بگذارد باید هرچه سریعتر در جهت ترمیم این نواقص گام برداشته و این فاصله و شکاف را که بین او ودوستان و همفکرانش بوجود آمده ترمیم نماید و سیاست یک بام و دوهوا را کنار گذاشته و بداند که پایگاه اصلی او و خانواده اش همفکران وی هستند و کسانی که امروز گرداگردش را بخاطر جایگاهش گرفته اند کسانی بوده اند که بدنبال مروارید زدائی در استان بوده اند و از مروارید چیزی جز گرفتن امتیاز و امتیازها نمی جویند. مروارید باید بداند که اینها آتش زیر خاکستر هستند و دیر یا زود شعله ور می شوند و ممکن است آنوقت دیگر دیر باشد و از هیچکس کاری ساخته نباشد و نام نیک مروارید هم بر باد رود. اکنون مجددا باید پرسید چرا مروارید تنهاست؟؟؟

توضیح عصرایلام:مطلب فوق ارسالی مخاطبین عصرایلام بوده ودرج آن به منزله تایید ویا رد آن نمی باشد البته حق ارسال جوابیه برای اشخاصی که به صورت مستقیم ویا غیرمستقیم نامی ویا عنوانی از انها به میان امده است محفوظ داشته شده واین مطلب بعد از ویراستاری منتشر گردیده است.

نظرات   

 
-4 # یک خبرنگار فعال 1393-06-11 01:47
برادر ارجمند .
از اینکه به صورت تحلیلی مهندس مروارید را مورد نقد قرار داده اید مطلب جالب بود اما در جای جای مطلبتان تناقض وجود دارد .
انتصاب مهندس ..... که از نیروهای اصلاح است را ضعف مروارید برشمرده اید و عدم جایگزین برای چندین دستگاه عریض و طویل اداری را هم ضعف دیگر ایشان.
باید متذکر شد دولت یازدهم دولت اعتدال است نه چپ و نه راست و هم چپ و هم راست .
در ضمن مدیران استانی فقط و فقط مجری سیاست های وزارتخانه های مطبوع خود بوده که عملکرد این مدیران را در جذب اعتبارات می توان مورد نقد قرار داد حال مدیری در دولت قبل بوده و نباید در دولت فعلی باشد فکری بس جاهلانه و مغرضانه و بدور از نگرش توسعه یافتگی است چرا که باید این نهادینه شود که با تغییر دولتها فقط سیاست ها عوض خواهند شد در ضمن همگی این مدیرانی که نام بردید از مدیران توانمند و با تجربه هستند که حداقل تجربه حضور در دولت قبل برایشان مثمر ثمر خواهد بود تا محهادانه در راه اعتلای نام نظام اسلامیمان قدم بردارند .
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # Guest 1393-06-11 07:56
سلام بر نویسنده محترم، مطلب دلسوزانه ای نوشته اید، اما کاش مقداری به سایت روابط عمومی استانداری و خبرگزاریهای استان و البته صفحات ملی خبرگزاریهای ایرنا، ایسنا، فارس و ... سر می زدید تا اینگونه با قاطعیت از عدم موفقیت در حوزه سرمایه گذاری تأکید نمی کردید. اخبار زیادی در خصوص کارهای انجام شده مخابره شده که لازم است برای تصحیح مطلب مطالعه بفرمائید.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-5 # فرزاد 1393-06-11 08:02
اينكه باز دل نوشته هاي بچه هاي ستاد دكتر روحاني است..كه پست نگرفتند...وباهم ه مخالفن...به شكل ديگري بيان شده است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # نا شناس 1393-06-11 08:21
هر چند قبول دارم برخی مدیران داد مردم که هیچ داد کارکنان اداره خودشان هم درآورند ولی کاش بدور از اصولگرا . اصلاح طلب بیشتر به دنبال تخصص تعهد سلامت فکری و شایستگی و .... بودند مسولان و دوره مدیرتی برای برخی ها 8 ساله و برای برخی سه ماهه نبود کاش ما که همه باور داریم استانمان به خاطر همین کج خلقی ها و اینکه همه فقط میخواهیم پشت همدیگر را بر زمین بکوبیم از توسعه همه جانبه جا مانده کاش دیگر وقت آن میرسید دعواهای سیاسی را کنار بگذاریم و فقط به فکر توسعه استانمان بودیم کاش همه به جای ایراد گرفتن دست همدیگر را می گرفتیم تا از گردنه محرومیت به سلامت میگذشتیم و ما هم استانی توسعه یافته داشتیم کاش
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+6 # آرین 1393-06-11 09:07
آقای مروارید چرا خودت را با دولت تدبیر وامید هماهنگ نمی کنید لطفا در مورد عوض کردن مدیران ارشد استان اقدام کنید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+7 # آریایی 1393-06-11 09:11
درود بر آقای انوری - اگر قرار بود مدیران دوره قبل همچنان بر اریکه قدرت باشند اصلا چه لزومی به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بود ما که از این دولت هم ناامید شدیم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+7 # جناب استاندار 1393-06-11 09:33
با سلام

آیا تا حالا متوجه شدی تمام همفکران حضرتعالی دیگه با شما نیستند و تمام همفکرانت در آینده دیگر خبری از شما نخواهند گرفت ؟
آیا شما در انتخاب مدیرانت اشتباه نکرده ای ؟
آیا به نیرو های دولت قبلی چقدر میدان داده ای و باعث سرخوردگی نیروهای همفکرت شده ای ؟

آیا قبول داری نیروهای فامیل و قبیله ایت را بر افکار سیاسی ترجیح داده ای ؟
واقعا به همه این سوالات فکر کن و نتیجه اساسی را به همفکرانت بده ما واقعا با آمدنت خوشحال شدیم - الان میگوییم بسیار ناراحت هستیم کاشکی هیچ وقت مروارید به ایلتام نیامده بود؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # قبادی 1393-06-11 11:00
کجایند مردان بی ادعادر این عصر کنونی هرچه جلو تر می رویم مسولین نسبت به خدمت رسانی به جانبازان کارشان کم رنگ تر می شود واهمیتی به آنان نمی دهند چرا بین جانبازان تفاوت قائل می شوند.به یک سری خدمت رسانی می کنند به یک سری بی تفاوتی خدارا معیار وملاک عمل خود قرار دهید تادرپیشگاه او سربلند شوید.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # ایزدی 1393-06-11 11:28
استاندار بسیار ادم توانمند و انقلابی و خوبی است اما باید خود را با اعتدالیون و نمایندگان مجلس برای تعیین تکلیف مدیران کل استان که بیش از 4 سال است در دولت قبل کار کرده اند و ناموفق بوده اند چاره اندیشی نماید . چون قحط رجال نیست .و باید مدیران چالش دار فوق که نویسنده نامشان برده اند تغییر و جاشان به اعتدالیون بدهند . چون این مدیران کل خودشان با خط کش بی انصافی نخبه های متخصص را قلع و قمع کرده اند.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # شکوری 1393-06-11 13:40
تا زمانی ح م و دایی محترم تصمیم می گیرند و ایشان مجری افکار آنهاست وضع همین است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # مهدوی 1393-06-11 19:15
استاندار باید بداند مدیران کل که در دولت احمدی نزاد بکارگیری شده اند دارای تفکر مشایی هستند اما الان رنگ عوض کرده اند باعث ناراحتی مردم هستند.لذا باید مدیران دولت قبل خصوصا مدیر کل راه وشهرسازی و جهاد کشاورزی سریع تر جابجا شوند.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # صحرایی 1393-06-31 17:02
پس شایسته سالاری که روحانی از آن دم میزند کشک است. این اتقلاب متعلق به همه مردم انقلابی است اگه اینجوریه فقط روحانی رییس جمهور افرادیکه بهش رای دادند.باید در دولت وبدنه دولت از هر تفکر وحزبی افرادی که شایسته هستند بمانند وانجام وظیفه کنند.اتفاقا در دو حوزه راه وکشاورزی استان ایلام پیشرفت وتوسعه خوبی داشته واین دومدیر محترم وظیفشان را بخوبی انجام داده اند
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+5 # آریایی 1393-06-11 22:02
مدیران عامل آب و فاضلاب روستایی و شهری از مدیران دروران آحمدی نژاد ند اما با روی کار آمدن دولت جدید با دست بوسی در تهران و دم این و آن را دیدن دوباره ابقا شدند و به یکباره اعتدالگرا و اصلاح طلب شدند چرخش د رحد 825 درجه
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+3 # دانشجوی پیام نور 1393-06-11 22:36
وای از دست این پیام نور و مدیرش که این دانشگاه را به دکه ای برای بقا خود تبدیل کرده.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+3 # نسیم 1393-06-11 22:47
واقعا مردم متحیرند از این استاندار ومدیران ارشد دور و برش.آقایان مردم بارها درخواست کردند و گفتند ما مدیران کل دولت قبل نمیخواهیم.اما چرا گوش شنوایی نیست.مردم که اکثرا به دولت جدید رای دادند بخاطر عوض شدن شرایط کنونی بود وگرنه برای استان ایلام چه تفاوتی دارد کی رییس جمهور باشه.ما دوست داریم از این همه نخبه استان مدیران جدید بکارگیری بشه.نه اینکه هرکه نماینده بخواد بمونه وهرکه نخواد بره.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # Guest 1393-06-12 08:42
موش بخوردت با این زرنگ بازی بقیه مدیران چی از طایفه ات بودند یا اشناها و مقیاس سنجش جنابعالی چی بود برای جاههای تخصصی مثل گاز
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+3 # یاری 1393-06-12 08:50
بابا چرا این استانداری به خواسته مردم گوش نمی کند . اقای مروارید در دوران احمدی نزاد چرا استاندار نشد . پس حساب و کتابی است . و باید مدیران قبلی از جمله مدیر کل ورزش را عوض کند....
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-1 # رضا 1393-06-12 11:14
آقاي نويسنده آيا خبر داري دانشگاه آزاد يك موسسه خصوصي است و به صورت هيات امنايي اداره ميشه و استاندار در عزل ونصب و معرفي رئيس هيچ نقشي نداره پس لازمه قبل از نگارش متن به قوانين و اختيارات استانداران هم آگاهي داشته باشين. و تنها كسي كه بر اساس شايستگي توسط سازمان مركزي دانشگاه آزاد معرفي شد نه معرفي نامه ستاد داشت نه نامه اي از نمايندگان استان و استاندار و ساير... بنابراين جو سازي نكنيد.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-3 # ازمورموری 1393-06-12 11:19
سلام برهمه ی عزیزان وخوانندگان. به استاندارعریروخو ش بیانمان گیرندیدکه اگراطلاع رسانی ایشان نبودندمااهالی مورموری زیرخروارهاخاک مونده بودیم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-3 # Guest 1393-06-12 16:15
عزیزان آزاد را انطور بدرقه کردید اعلائی طور دیگر و الان مرواردید ای با نصاف آیا مشکل از ما نیست آیا اگر استاندار به شما بها می داد و بدون داشتن مدرک تخصصی مسئولیتی میداد باز همین داوری را میکردید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # از آبدانان 1393-06-12 23:49
عزیز من مردم از قیافه و عملکرد مدیران دولت قبل خسته شدند.چرا استاندار به این موضوع توجه نمی کند.این مدیر کل ...... با آن صدای تو دماغیش خیلی خسته کننده است.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-1 # سرافراز 1393-06-14 09:16
اجناب انوری کاش بجای اینکه کی بیاد کی برودپیگیر توسعه استان بودیم این استان هم چپ دیده هم راست مشکل ما عدم فکر بلند است تا کسانی مثل جنابعالی داریم بجایی نمیرسیم مگر یادتان رفته یکسال پیش چه می نوشتید و چه بنر زدید در استان چی شد به نوایی نرسیدید استاندار یک شبه اجنبی شد؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # صداقت واقع نگر 1393-06-14 20:16
ااین همه انتقاد بخاطر اینه که نماینده محترم انتظارات زیادی ازآقای مرواریدداره من جمله 1.تغییر معاونین آقای عسگری.رستمی.ولی کلانتری بچه جنوب هستش خطرساز نیست2،تبدیل وضعیت برادران نماینده3.استخدا م لیست 16نفره ازبستگان .اقوام وأعضای ستادی نماینده4،مدیران کل بامشورت نماینده وبا اهداف سهم خواهی عوض شوند.درپایان این همه جوسازی وجنگ روانی توسط طرفداران نماینده مجلس بخاطر تغییرآقای مروارید ورسیدن به این خواسته هاست
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # منتقد 1393-06-14 22:50
آقای نماینده تازمانی که درکارتبلیغات انتخاباتی بود، چون متوجه شده بودجو حوزه ی جنوب بیشتراصلاح طلبیه سنگ اونارابه سینه می زد. حالا که مردم جنوب استان پله ی ترقیش شدن ومیدونه که این جو غالب هنوزهستش وتوی اتنخابات ریاست جمهوری بیشترمتوجه ی این موضوع شدن، به جای همراهی یاهمفکری باتیم دولت منتخب، روبروش باسیاستی دوگانه جبهه گیری می کنه. اگه کسی واقع بین باشه به خوبی میدونه که جناب نماینده بیشتردوست داره قدرتشوبه رخ بکشه تااین که بخوادبرای مردم حوزه ش کاری انجام بده. از48رییس ادار ات ونهاد های مختلف دهلران 35نفرشون آبدانانی هستن واین فقط به این دلیله که به دکترآذربفهمونه این عوض چندسال پیش.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # ساکن بخش زاگرس 1393-06-16 09:26
آقای استاندار .درآمد استان بخش عظیمی از آن از طریق مالیات محقق می شود ناکارآمدی ..... مالیاتی تاثیر بسزایی دارد و از اعضاء اصلی ستاد احمدی نژاد است .آمارها را بررسی کنید گول تفسیرهای چند پهلو و زیرکانه نخورید از مشاوره همفکران دولت استفاده کنید در بخش مالیات تا واقعیتها را بیان کنند از خداوند منان موفقیت حضرتعالی را طلب می نمایم .
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group