▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

چهارشنبه 29 اسفند 1397 Wednesday 20 March 2019 13 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

عواقب یک تصمیم بدموقع

نماینده های ایلام در مجلس کجایند؟!

نماینده های ایلام در مجلس کجایند؟!یادداشت مهمان/ شاهین زمان /سلام اینجانب یکی از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران در سال 1392 می باشم که بنابر کار غیرقانونی و به دور از عرف وزارت نفت همچون جوانان ایلامی دیگر مردودم کرده اند. قضیه از این قرار است که دولت و در راس آن وزارت نفت و معاونت انسانی رییس جمهور ، نمره ی حدنصاب مصاحبه ی فنی و شایستگی را از 40 به 65 افزایش داده اند.

 

به این ترتیب بجای پذیرفته شدن تعداد 2676 نفر تنها یک سوم از این تعداد پذیرفته شده اند و بسیاری از رسته های شغلی حذف شده اند. نکته اینجاست که وزارت نفت تورم نیروی انسانی در این وزارتخانه را بهانه کرده است که با توجه به مجوزهای داده شده ی این آزمون استخدامی این مطلب درست نیست.
استان محروم ایلام دارای یک درصد منابع نفت و گاز دنیاست پس چرا باید حق قانونی جوانان تحصیلکرده و متدینش این گونه تضییع شود؟ روی سخن من رو به نماینده های ایلام در مجلس است.

آقای شوهانی می گویند :«میدان آذر 6 هزار فرصت شغلی بوجود می آورد»؛ اما من و دوستانم که آزمون استخدامی و مصاحبه فنی و تخصصی را پشت سر گذرانداه ایم اینگونه بخاطر چند نمره پشت سد استخدام می مانیم.  آقای علیمحمدی حتی به خود زحمت ندادند در دیدارشان
با وزیر نفت این مساله را تذکر بدهند.

کارمان به جایی رسیده است که باید خودمان با هزینه های رفت و آمد سنگین، روبروی وزارت نفت و مجلس بست بنشینیم و منتظر واکنش از آن طرف باشیم . و آنگاه آقای مروی نماینده نیشابور (که حوزه ی انتخابیه ایشان در این مساله ذینفع نیست) مسئول رسیدگی به این مساله شود. یک نگاهی به فعالیتهای آقای تاجگردون بیاندازید.

ایشان از همان ابتدا رسیدگی به حق مردودشدگان حوزه ی انتخابیه خود را پیگیری کرده اند و حتی نمرات آنها را در سایتها منتشر کرده اند. نمایندگان خوزستان  و بوشهر هم همین طور اما نمایندگان ما کجایند نمیدانم!

 عصرایلام آماده درج جوابیه نمایندگان مردم درمجلس شورای اسلامی وشرکت نفت می باشد.

نظرات   

 
+5 # Guest 1393-07-12 16:28
نماینده ی حوزه ی ..... در فکر انتصاب افراد نزدیک خود بر ریاست اموزش وپرورش .....و استخدام فامیل های خود در ادارات و انتصاب انها به ریاست ودر فکر استیضاح وزیر اموزش پرورش است دیگر وقتش پر است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+3 # چکامه 1393-07-12 17:28
نماینده ما که بزرگترین هنرش چند استخدام غیر قانونی و انتصاب ع م یا چ در ریاست آموزش و پرورش یکی از شهرستانهاست حوزه شمال هم فکر کنم همین روند بصورت دیگر وجود دارد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+11 # Guest 1393-07-12 22:36
اگر مدیر اموزش پرورش به دلخواه نماینده ی حوزه ی .... انتخاب شود هم مشکل استیضاح فانی حل می شود هم مشکل نماینده چون از کارهای عقب مانده اش است که باید درست شود
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-10 # سلام 1393-07-13 02:48
بی وجدانی است اگر زحمت های دکتر شوهانی در این زمینه منکر شوید الان هم پیگیرند با ایشان در تماس باشید ا
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+11 # شاهین 1393-07-13 12:35
ما که چیزی ندیدیم!
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-8 # ناشناس باوجدان 1393-07-13 03:03
سلام شاهین جان همه چیز را واقعی بنویس حق داری اما تذکر سه شنبه دکتر شوهانی به وزیر نفت که به صورت شفاهی در مجلس صحبت کرد در مورد مشکل شما راه ما هم بنویس تا با انگیزه بیشتر پیگیر باشد هرچند وظیفه پیگیری دارند
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+11 # شاهین 1393-07-13 12:38
خداوکیلی به تذکر سه شنبه میشه قانع بود؟؟؟؟
یک سال و نیمه من و امثال من رو بلاتکلیف گذاشتن و بعدش میگن مردودی. حالا این آقایان که دور بعدی انتخابات نردیکه میخان خودشونو نشون بدن. در اینکه مواضع سیاسی دکتر شوهانی با دولت یکیه شکی نیست. حرف من اینه که آقایان با تحصن چند روزه ما واکنش نشان دادن وگرنه حالا حالاها خبری از تذکر و.. نبود.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+11 # اسکندر ایلامی 1393-07-13 15:17
نظر به این که ستون های این آزمون استخدامی در هنگامه زمامداری دولت ماضی (گذشته) و براساس قوانین استخدامی وقت و متعاقبا برپایه حدنصاب مصاحبه ۴۰ بنا شده است بدیهی است هرگونه تغییر یا دست کاری مصوبات توسط دولت فعلی براساس ماده ۴ قانون مدنی (عطف به ما سبق نشدن قوانین) قابل اعمال به این آزمون نیست.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+10 # ایلامی 1393-07-13 15:18
با تشکر از شما نماینده متعهد خواهش میکنم اینو از وزیر بپرسید که جریان نمره روانشناختی 64.81چیه که تعداد زیادی از کسانی که نمره کتبی و مصاحبه فنی بسیار عالی کسب کردن نمره روانشناختی شون 64.81هست شایعه ای که هست اینه که با یه نرم افزار رنج نمره رو تغییر دادن که این باعث تکرار زیاد نمره 64.81و 53.33در نمره های روانشناختی شده!
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+12 # مهندس نفت 1393-07-13 15:19
بسمه تعالی سلام علیکم به آقای وزیر نفت جناب زنگنه بگوئید ،که نتایج آزمون کتبی شرکت ملی نفت در زمان وزیر بودن شما بود ،دعوت به مصاحبه در زمان وزیر بودن شما بود ، اعلام نتایج مصاحبه در زمان وزیر بودن شما بود ، آیا کشوری که تمام اقتصادش بر روی وزارت نفت می چرخد نمی تواند 2676 نفر را بعد از 18 ماه بلاتکلیفی جذب کند؟مگر بیکاری اولین مشکل کشور نیست؟ چراهمت و تلاش برای رفع این مشکل نمی کنید؟ شما چرا سیاه نمائی می کنید که وزارت نفت نیروی مازاد دارد؟ شما مسئولید زیرا اگر نیرو نمی خواستید باید نتایج آزمون کتبی را نیز اعلام نمی کردید و 5000 جوان را بلاتکلیف نمی گذاشتید. چرا ما را این همه مدت بلاتکلیف گذاشتید و ما بیشمار فرصت کاری و تحصیلی را از دست دادیم . اگر مملکت این طور پیش برود سنگ روی سنگ بند نمی شود.ما جوانان درخواست کمک داریم مخصوصا ما که لیسانس و فوق لیسانس رشته مهندسی نفت خوانده ایم و فقط کارمان در وزارت نفت است ودر هیچ شرکت دیگری با رشته مهندسی نفت نمی توانیم کاری پیدا کنیم با نمره ای که کسب کرده ایم باید قبول می شدیم و در ظرفیت قبولی ها اعلام شده در دفترچه قرار گرفته بودیم . دولت فعلی فکر می کند که زمانی که شخص عوض می شود باید تعهدات را انجام ندهد و تعهد دولت قبلی را ندارداین امر موجب سرگردانی و بی اعتمادی مردم به مسئولین می شود ، اگر ایمان به خدا دارید کاری نکنید که دولت اسلامی با خلف وعده های این چنینی در نگاه عموم مردم خراب شود.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+12 # بیکار کرمانشاه 1393-07-13 15:21
ما به وزارت نفت جمهوری اسلامی اعتماد کردیم و در این آزمون شرکت کردیم ، هزینه کردیم ، وقت گذاشتیم یک سال و نیم زندگیمون رو گذاشتیم نباید دولت این جفا رو در حق ما بکنه اگر این قضیه درست نشه من دیگه به هیچ حرفی از این دولت اعتماد نمی کنم پدرای ما رفتن واسه این کشور جنگیدن حالا که دوران بعداز جنگ رسیده باید اینجور با ما برخورد بشه!
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-7 # milad 1393-07-13 19:16
سایت معترضین نتایج شرکت نفت هرکی میخواد جدید ترین اخبارو بدونه که بچها چه کارایی کردن به این سایت بره http://nimehbahman.3space.info/
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-7 # محمد 1393-07-13 19:44
شاهین جان بیا تو این سایت
http://nimehbahman.3space.info/
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+8 # شاهین 1393-07-14 00:52
مــــــــــــــ ا را با ایـــــــــــــ ن سایت صنمی نیست محمد جان!
مدتهاست نه در سایت استختام و نه در سایت نیمه بهمن کامنت نگذاشتم چون چن تا از کامنتامو پاک کردن و نذاشتن حرفمو بزنم. یعنی نخواستن من هم ..... بگذریم . الان این مطلبو بعد یک ماه نوشتم و اونم می دونم بی فایده س ولی گفتم شاید فرجی بشه. الان تو یه بلوکزنی کارگرری می کنم و به شرکت نفت امیدی ندارم!
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+8 # صادق 1393-07-14 08:56
تا جنگ بود بدبختی و آوارگی اون برای ما بود حالا که استان ایلام اینقدر زیاد دارای منابع نفت و گاز هست جوانان تحصیلکرده آن به خاطر چند نمره روانشناسی باید بیکار باشند و حتی نمایندگان ایلام هم از حق پایمال شده جوانان ایلامی دفاع نمیکنند به امید اینکه بعد از دوره نمایندگی به واسطه رابطه با زنگنه در وزارت نفت سمت بگیرند.خدایا خودت به داد ما برس
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-5 # سعید 1393-07-14 13:44
ضمن عرض سلام و ادب محضر مخاطبین پایگاه تحلیلی – خبری عصر ایلام !
مواردی به شرح ذیل جهت تنویر افکار عمومی شرح دهیم :
* دکتر احمد شوهانی از نمایندگان مردم حوزه شمال ایلام در مجلس در خصوص رفع موانع بر سر راه آزمون استخدام نیروهای بومی در پتروشیمی تلاش های گسترده ای داشته اند که از جمله آنها می توان به جلسات و پیگیر های جدی و مستمر ایشان با مسئولین ارشد وزارت نفت جهت حذف استخدام نیروی غیر بومی در این آزمون نام برد که گواه این مطلب تشکر جمعی از مردم به صورت چاپ و نصب بنر در سطح شهر ایلام اشاره کرد .
* در روزی که به قول این دوست عزیز بالغ بر 50 نفر که از این تعداد 10 نفر از ایلامی های عزیز نیز حضور داشتند و برای اعتراض در مقابل درب شمالی مجلس تجمع کرده بودند ، بنا به گواهی برخی از این تجمع کنندگان آقای دکتر شوهانی به مدت نیم ساعت در جمع این افراد حضور داشتند .
* در روزی که معترضین به وضعیت پیش آمده آزمون استخدامی شرکت ملی نفت در بیرون از مجلس تجمع کرده بودند ، آقای دکتر شوهانی در صحن علنی مجلس طی تذکر شفاهی با عنوان « به وزیر نفت تذکر می دهم که در خصوص حل مشکل استخدامی متقاضیان در شرکت ملی نفت که ناقص اجرا شده و انتظار می رود پس از 2 سال جواب قانع کننده ای داشته باشند و دستور العمل استخدامی باید همان شرایط و ضوابط اولیه اجرایی شود چرا که قانون عطف بما سبق نمی شود » بودند .
* این تذکر دکتر شوهانی به وزیر نفت در هفته نامه « ندای زاگرس » ( شماره 248 مورخ 9/7/93 ) به چاپ رسیده و فایل صوتی و تصویری آن نیز موجود می باشد .
اینک سوال این است که : نگارنده عزیز مطلب « نماینده های ایلام در مجلس کجایند ؟ » ! مگر یک نماینده مجلس چه ابزاری جهت دفاع از حقوق شهروندان دارد ؟ آیا دکتر شوهانی از این وظیفه نظارتی کوتاهی کرده اند یا نه ؟
و سخن آخر بیتی نغز و شیوا از حضرت حافظ :
خوش بود گر محک تجربه آید به میان
تا سیه روی شود هر که در او غش باشد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+6 # شاهین 1393-07-14 18:21
سلام آقای سعید!!!
وظیفه ی نمایندگی آقای شوهانی حکم می کرد در این مدت یک سال و نیم کاری می کرد نه آنگاه که خودمان مجبور به بالا بردن صدای اعتراضمان شدیم!! در ضمن اگر از همه ی نمایندگان مجلس درباره ی این مطلب سوال کنید همگی از تذکر به وزیر می گویند و همگی هم درست می گویند. اما این مسئله درمورد داوطلبان مناطق نفت خیز ایلام و خوزستان و سرخس و گچساران و.. فرق می کند. شما کارهایی که نمایندگان دیگر در این مدت انجام داده اند را با کارهای نمایندگان ما مقایسه بفرمایید. آقایان تاجگردون، رسایی، بوشهری، مروی و.... می بینید تلاشها ناکارآمد و بعضا محافظه کارانه است. روی سخن من تنها با اقای شوهانی نیست . آقای علیمحمدی روز 23 شهریور (بیست روز پس از ظلم تاریخی وزارت نفت به جوانان تحصیلکرده و محق) با وزیر نفت جلسه داشته اند و از وزیر قول پالایشگاه 100 هزار بشکه ای را گرفته اند. پرواضح است سنگ بزرگ نشانه ی نزدن است. این قول تا ده سال دیگر محقق نمیشود چون پتروشیمی و پالایشگاه گاز و میادین دیگر که فقط روی کاغذ میآیند. در مورد آقای احمد نماینده ی حوزه ی جنوبی وضع همین است. ایشان اساسا اعتقادی به استخدام ندارد و حاضر است نفری در ادارات استخدام نشود ولو اینکه حق و عدالت قربانی شود. در ضمن نشان دادن هر کار کوچکی در میان مردم با بنر نصب کردن کار درستی نیست که متاسفانه این هم باب شده است. اگر شما هم به اندازه ی من از مسائل پشت ویترین خبر داشتید با من همسو می شدید. من نمی دانم شما که هستید : از نزدیکان ایشان یا هر کس دیگر که در کنار اقای شوهانی هستید. توجه داشته باشید برای من و امثال من این استخدامی تمام زندگیست و ممکن است دیگر چنین موقعیتی برایمان پیش نیاید پس بجای محکوم کردن دیگران به خودتان و وجدانتان رجوع بفرمایید. این را هم در آخر اضافه می کنم، اخباری از دیگر استانها به گوش رسیده است که در صورت عدم احقاق حق داوطلبان کار به دیوان عدالت اداری می کشد و آن وقت است که همه بر سر خود می کوبند. البته من یکی امیدی ندارم و کارم را به اتمام رسانده ام!
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # علي غصه خور 1393-07-20 12:37
عزيزم شوهاني هنوز خوابه نماينده هاكي بيدار ميشه خداميدونه شايد دوباره زمان انتخابات
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group