▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

چهارشنبه 29 اسفند 1397 Wednesday 20 March 2019 13 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

تلنگری بر متخصصان بی تخصص

با جان مردم بازی نکنید/چندتا دکتر متخصص به این استان بیارید

با جان مردم بازی نکنید/چندتا دکتر متخصص به این استان بیاریدعصرایلام/کسی نمی گوید فلان دکتر نمی تواند سرماخوردگی را درمان نماید یا کسی نمی گوید آزمایشگاه های استان درست عمل نمی کنند بلکه می گوییم به دلیل پیشوند وسایه همیشگی استانمان محرومیت، هیچ دکتر متخصص حاذقی به این استان ورود ننموده وچوب این دوری از مرکز را مردم بی گناه می خورند .

از دیرباز مردم این استان توسط پزشکان محلی وبعضا هندی وپاکستانی مورد مداوا قرار گرفته اند وعده ای دیگر دردهای خود را با توسل به امام زاده های استان ودیگراستانها تسکین بخشیده اند.
امروزه هم بیتال ها یا همان دکترین ماهر محلی بهتر از دکتران با مدارک تخصصی و فوق تخصصی در خدمت دست شکسته ها وپا لغزیده ها واز جا در رفته است.
تا کی هر روز دل مردم ازحاذق نبودن متخصصین مغزو اعصاب وقلب وعروق و زنان وزایمان والی آخر رنجیده خاطر شوند وقبرستان های استان از نابلدی همین همشهری های سفید پوشمان پر شوند؟
هر کس که مسیر پرپیچ وخم قلاجه وهم اکنون حمیل نامیزان را به دیار کرمانشاهان امروز و باختران دیروز با ماشین های قربونش برم قازقولنگ طی نموده باشد قطعا پیه تصادف وخطرات احتمالی را به تن مالیده وبرای فرار از دست دکترهای ایلام دست از جان شویان مریض خود را تپانیده  در بیمارستانهای کرمانشاه با دکتران زبردست وقابل اعتمادش.
عده ای دیگر رنج 800کیلومتری تهران رابا اتوبوس های اسکانیا که دم به ساعت اتش می گیرند به جای می خرند وبرای فرار مریضشان از دست دکتری که برای یک مرض کوچک ، نسخ مرگش را پیچیده، چند ده برابر پرداخت می نماید تا بیمارش به قول خودمان با مرگ (کوتِ پر) نمرده باشد.
اینک که بعد از تصادفات جاده ای، بیماری قلب وعروق وسرطان بیشترین مرگ ومیر را دربین ایرانیان وایلامیان دارد حضرت عباسی کدام دکتر متخصص قلب قابل اعتماد در استان را می شناسید که اگر گفت بیمارتان چند روزبیشتر زنده نمی ماند ،سخنش را قبول نموده وبیمارتان  را با تعهد شخصی راهی تهران ویا کرمانشاه نمی کنید؟
هدف سخن زیر سؤال بردن خدمات قابل قبول پزشکان استان نیست وتقریبا همه دکترهای ایلام خوب هستند واز نظر اخلاقی بسیار مردم دارند.اما باجان مردم که نمی شود شوخی نمود چون همه ما از دست این جامعه پزشکی استان می نالیم  ودردمان از عدم حاذق بودن درتشخیص ودرمان بیماران درشرایط سخت است.
کسی نمی گوید فلان پزشک نمی تواند سرماخوردگی را درمان نماید یا کسی نمی گوید آزمایشگاه های استان درست عمل نمی کنند بلکه می گوییم به دلیل پیشوند وسایه همیشه مستدام محرومیت بر استان، هیچ دکتر متخصص حاذقی به این استان ورود ننموده وچوب این دوری از مرکز را مردم بی گناه می خورند .
طرح نظام سلامت با گستردگی قابل قبولی در کشور درحال اجراست واین طرح برای تهران که دارای بیشترین بیمارستانهای تخصصی است فوق العاده است وبرای استان هم قطعا مزیتهای خیلی خوبی به همراه داشته است از جمله تقریبا صفر شدن هزینه بستری دراستان ، اما تا مادامی که ما یک پزشک متخصص در بیماریهای تشخیصی دراستان نداریم سلامتمان زیرمیز دکتران استانهای دیگر در خطر است.
همانظور که دراستان پزشکان شاخصی ازجمله دکتر سلمانی پور ودکتر کامران دارای تخصص وچیره دستی قابل قبولی در حوزه کودکان وداخلی هستند، درحوزه مغز واعصاب ،قلب وعروق ،زنان وزایمان وهم چنین ارتوپدی استان از متخصصین توانمند بی بهره است.
وقتی پروفسور سمعیی به عنوان یک چهره ماندگارو دانشمند ایرانی ، برنده جایزه برترین جراح مغز جهان شد خیلی خوشحالی شدم و امیدوارم همه ایرانیان درجهان اول باشند وشاگردانی زبر دست را تحویل کشوردهند و روزی  یکی از انها هم به ایلام بیاید.
از این همه معظلها که بگذریم از جایگزین نمودن نیروهای طرحی به جای دکتران متخصص نباید گذشت که نوعی بازی با جان بیماران وخانواده های انان است.
ما به میزان درآمد عزیزان دکتر اصلا ورود نمی کنیم خداوند 50درصد از درامد مردم را که به حساب ایشان واریز نموده  وخوشبختانه مرفه هستند که البته باید به اندازه درامدشان تخصص داشته باشند.
همه دراین استان با هر شکلی در حال زندگی هستیم همانطور که دوست نداریم باری بر دروش استان باشیم نمی خواهیم باری اضافه بر دوشمان قرارگیرد وفقط درد ناشی از بیماری را تحمل کنیم ودغدغده دیگری نداشته باشیم.

 

نظرات   

 
+2 # بی دندان 1393-07-26 12:48
کاش از دندانپزشکان بی وجدان و مغرور که دین و ایمانشان پوله سخن به میان می اوردی
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # ایلام 1393-07-28 08:11
متاسفانه اینقد ضعف مدیرتی در سیستم بیمارستان های استان وجود داره که حتی پزشکی که با هزاران خواهش والتماس وارد سیتم درمان استان میشه اینقد مورد بی تدبیری و بی نظمی سیاست های مدیران قرار میگیره که در مدت کوتاهی عزم رفتن به مطب های خصوصی خودشو یا رفتن به استان های دیگه می کنه.تو بیمارستان ها بخصوص بعدطرح تحول نظام سلامت هدف مدیریت بیمارستان های استان فقط افزایش کمی بیماران ،فارغ از هرگونه کیفیت(در بیشتر موارد)و فقط برای نشان دادن آماری بالا برای وزارت شده.برای اثبات واقعبت این حرفا میتونید به کلینک های ویژه بیمارستان های استان مراجعه کنید و میزان رضایت مندی مردم را جویا بشید.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # دکتر م ع 1393-08-03 22:52
تلنگری بر متخصصان بی تخصص دست نوشته ایست که به دور از واقعیت با زبانی الکن با ادبیاتی سراسر غلط جامعه خدوم وزحمتکش پزشکی استان را بیرحمانه مورد هجمه قرار داده او پزشکان خدمتکذار بومی را که اکثرا فارغ التحصیل بهترین دانشگا ههای کشور هستند و به عشق خدمت به مردم در دیار خود مانده اند به بی سوادی متهم کرده این برادر هنوز نمی داند تقسیم پزشک بر اساس سواد نیست چه بسا کم سوادترین پزشکان در همان استان های بزرگ مورد توجه ایشان مشغول بکارند در استان ایلام بیش سی پزشک متخصص با رتبه برتر کشوری اعم از رتبه اول تا سوم بورد کشور مشغول بکارند ومابقی هم اکثرا چهره های مطرح دانشگاههای محل تحصیل بوده اند بنده به عنوان یک پزشک بومی از خواندن ای هجویات متاثر شدم وافسوس که عمرم را برای چه کسانی تباه کردم ای کاش منم در استان های مجاور مشغول میشدم چه بسا مرغ همسایه غاز است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # ایلام 1393-08-06 11:36
البته دکتر م ع درست میگن دکترهای ما خیلی هاشون حاذق و متخصص در رشته خودشون هستن.نمیشه این رو به همه دکترهای استان تعمیم داد.(نوشتید از ارتوپد متخصص بی بهره هستیم... دکتر رمضانی یکی از بهترین دکترهای غرب کشور است.)اما دکتر م ع شما هم قبول کنیدبخاطر سیستم ضعیف مدیریتی استان خیلی ها(نه همه) حاضر نیستن تو ایلام کار کنن و خیلی از اونا هم بعد از اتمام تحصیلات با کمترین سابقه و برای کسب تجربه به ایلام میان و بعد اینکه ماهر شدن به استان های دیگه میرن.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # ل . د 1394-11-07 01:08
چرا همیشه انتقاد ، پس دکترای خوب
و زحمتکش که توی شهرمون هستن چی
من به نوبه خودم همچنین خانوادم از
پزشک خوب و عزيزم. جناب آقای
دکتر رمضانی که زحمات زیادی
کشیدن تا من طی جراحی خوب ایشون
سلامتی ام رو به دست بیارم تشکر و
قدر دانی ميکنم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group