▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

يكشنبه 4 فروردين 1398 Sunday 24 March 2019 17 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

ذبیح‌الله پورشیب:

قهرمانی ورزشکاران حاصل برنامه مسئولان ورزشی نیست

 

 

 

poorsheyb

عصرایلام . کاپیتان تیم ملی کاراته جمهوری اسلامی ایران گفت: انتخاب مدیر برای ورزش و جوانان استان باید از خانواده ورزش و یا از فارغ‌التحصیلان ورزشی باشد و افراد غیرورزشی باید در کنار قرار بگیرند و به نوعی فقط کمک‌کار باشند.

 

 «ذبیح‌الله پورشیب» با حضور در دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام اظهار کرد: از خردادماه سال 75 در باشگاه 17 شهریور زیر نظر استاد «احمد کریمی‌راد» درحالی‌که 8 سال بیشتر نداشتم آغاز کردم.

 وی بابیان اینکه تنها رشته ورزشی که انتخاب کردم و به فعالیت پرداختم کاراته بود، افزود: گرایش به این رشته ورزشی علاقه شخصی‌ام بود و البته خانواده‌ام نیز خیلی مرا برای ورود به این رشته ورزشی تشویق می‌کردند و چون دیدم کاراته یک رشته خاص است و تکنیک دست و پا دارد علاقه‌مند شدم و همیشه با انگیزه وارد سالن می‌شدم و به تمرین می‌پرداختم.

پورشیب اضافه کرد: اولین حضورم در مسابقات کاراته در اواخر سال 75 در مسابقات شهرستان ایلام بود که به مقام اول رسیدم و باعث شد بیش‌ازپیش به فعالیتم ادامه دهم و در اوایل سال 76 نیز در مسابقات استانی کاراته‌باز هم به مقام اول دست یافتم.

این دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی 2010 گوانجو با اشاره به اینکه اولین مسابقه خارج از استانم، قهرمانی کشور در سال 78 در استان کرمان بود و در آن مسابقات مدال برنز کشور را به دست آوردم، تصریح کرد: بعد از آن مسابقات، چند سالی از تمرین فاصله گرفتم و در سال 81 مجدداً به عرصه کاراته بازگشتم که در مسابقات قهرمانی کشور در تهران، مدال طلا گرفتم و بعد از آن در سال 82 در اولین مسابقه بین‌المللی در کشور روسیه شرکت و مدال برنز گرفتم.

وی خاطرنشان کرد: ورودم به تیم ملی در سال 83 بود و چند مرحله نیز در اردوی تیم ملی حضور داشتم و در سال 83 در آخرین مرحله به دلیل باخت، خط خوردم.

این دارنده مدال نقره المپیک رزمی 2013 روسیه بابیان اینکه سال 84 به عضویت ثابت تیم ملی درآمدم و در همان سال در اولین مسابقه رسمی جوانان جهان در قبرس به مدال برنز دست یافتم، یادآور شد: بعدازآن تا الان عضو ثابت تیم ملی هستم که هر سال در مسابقات مختلف شرکت کردم و مدال‌های مختلف و رنگارنگی به دست آورده‌ام.

پورشیب در خصوص وضعیت کاراته در استان ایلام ادامه داد: استعدادهای کاراته در استان خوب اما کمی کم انگیزه و شایدم بی‌انگیزه هستند چراکه شرایطی که برای ورزشکاران پیش‌آمده در رشته کاراته و حتی سایر رشته‌ها موجب شده که علاقه‌مندان به سمت ورزش کشیده نشوند.

کاپیتان تیم ملی کارانه ایران به شرایط و دلایل بی‌انگیزگی در بین ورزشکاران استان اشاره و اظهار کرد: کمبود امکانات، بی‌توجهی مسئولان ورزشی استان، عدم رسیدگی به ورزشکاران حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای ملی و غیر ملی، باشگاهی یا ورزشکارانی که در تلاش برای دست یافتن به رده‌های بالا هستند و وقتی‌که می‌بینند به ورزشکاران ملی و مدال‌آوران توجه نمی‌شود و مورد لطف قرار نمی‌گیرند خودبه‌خود دلسرد می‌شوند و همین‌ها باعث می‌شود که ورزش استان روزبه‌روز ضعیف‌تر شده و یا در جا بزند که اگر به آمار رجوع شود نشان‌دهنده این واقعیت است که در مقایسه با سال‌های گذشته ما چه پیشرفتی داشته‌ایم؟ چند عضو ثابت تیم ملی داشته‌ایم؟ چند مدال‌آور داشته‌ایم؟ چند مدال بازی‌های آسیایی کسب کرده‌ایم؟ چند مدال جهانی بزرگ‌سالان گرفته‌ایم؟ باید به ملی پوشان مدال‌آور بیشتر توجه و رسیدگی شده تا انگیزه‌ای برای سایرین ایجاد شود ولی مسئولین و شرکت‌هایی که در ایلام هستند ازجمله گاز، نفت، سیمان و پتروشیمی توجهی به ورزش ندارند و ورزش و جوانان نیز بودجه مختصری دارد.

این دارنده مدال طلای جهان در سال 2014 آلمان بابیان اینکه مشکل ورزش استان ریشه‌ای است، تأکید کرد: متأسفانه مسئولین استان ما با یکدیگر هماهنگ نیستند، شاید بعضی از مسئولین غیرورزشی بخواهند کاری کنند ولی بعضی دیگر کوتاهی می‌کنند و یا اینکه هماهنگی بین آن‌ها وجود ندارد.

پورشیب با طرح این سؤال که چرا ما نباید مانند خیلی از شهرها ورزش و رشته‌ای برای عرض‌اندام داشته باشیم ولی متأسفانه فقط فردی و انفرادی کار می‌کنیم که تا مادامی‌که این‌گونه عمل می‌کنیم موفق نخواهیم بود، اظهار کرد: استعدادهای ورزشی استان کم نیستند.

وی تأکید کرد: کسی که ورزشکار را درک کند و درد ورزشکار را بفهمد و بداند با چه چیز خوشحال و امیدوار می‌شود و یا با چه چیز ناامید می‌شود در صورتی محقق خواهد شد که خودش ورزش کرده باشد، لذا باید از خانواده تربیت‌بدنی و فارغ‌التحصیلان ورزشی و از خود خانواده ورزش، مسئول ورزش و جوانان استان انتخاب شود و افراد غیرورزشی باید در کنار قرار بگیرند و به‌نوعی فقط کمک‌کار باشند.

این عضوتیم ملی کاراته کشورمان بابیان اینکه معاونان ورزش و جوانان باید ورزشی باشند، اضافه کرد: تخصص گرایی باید در ورزش و جوانان استان رواج پیدا کند، هرکسی در هر قسمت در جای خود قرار بگیرد، آن موقع است که بازدهی کار بالا خواهد رفت و نباید فراموش کرد که هر کس در رأس ورزش و جوانان استان قرار می‌گیرد باید انتقادپذیر بوده، هم جنبه تعریف داشته و هم انتقادپذیر باشد.

پورشیب با اشاره به این جمله معروف که «کار خوب را به خاطر خودنمایی انجام نده و به خاطر خجالت نیز ترک نکن»، تصریح کرد: کارهای تخصصی را هر کس نمی‌تواند انجام دهد و باید در آن زمینه متخصص باشد به‌عنوان‌مثال ممکن است یک مدیر ورزشی در بحث اقتصاد موفق نباشد و ما همگی باید واقع‌گرا باشیم، بین ما جاافتاده که فقط ظاهر را حفظ کنیم و همین باعث پسرفت ما شده است.

این دارنده مدال طلای آسیا در سال‌های 2009 تا 2013 با اشاره به اینکه مسئولان ورزش و جوانان ازلحاظ صحبت کردن و نوع برخورد آن‌هم نه همیشه، خوب بوده ولی متأسفانه تلاش‌های ورزشکاران هیچ‌گاه به چشم مسئولین ورزشی استان نیامده و فقط در حد حرف بوده‌اند و در عمل چیزی برای ما اثبات نشده، خاطرنشان کرد: در قبال این‌همه تلاش من برای کسب افتخار برای استانم، مسئولان ورزشی استان به من می‌گویند که سکه‌هایت را از جای دیگر گرفته‌اید؟

وی عنوان کرد: مسئولان ورزش و جوانان استان فقط با ورزشکاران پز می‌دهند و عیار ورزش استان اینجاست که معلوم می‌شود.

پورشیب بابیان اینکه قهرمانی ورزشکاران ما ربطی به برنامه مسئولان ورزشی ندارد، ابراز کرد: مدیر غیرورزشی نمی‌‌تواند جای مدیر ورزشی را بگیرد ولی شاید در کنار یک مدیر ورزشی موفق باشد.

این دارنده مدال نقره المپیک رزمی 2013 روسیه، ادامه داد: هیچ‌گاه مسئولان ما از من سرکشی نکرده‌اند و تا ما چیزی نگوییم و مراجعه نکنیم، ورزش و جوانان استان اصلاً به سراغ ما نمی‌آیند و از همه بدتر اینکه هم تیمی‌هایم در تهران و تیم ملی مورد رسیدگی مسئولان ورزشی استان خود قرار می‌گیرند ولی دریغ از یک بار رسیدگی ورزش و جوانان استان ایلام.

وی در پایان با ابراز گلایه از مسئولان ورزش و جوانان استان در خصوص عدم پیگیری آن‌ها برای به‌کارگیری قهرمانان و ورزشکاران حرفه‌ای اظهار کرد: ما به فکر کار و ادامه حیات و امرار و معاش هستیم و چرا بهترین ورزشکاران تاریخ ورزش استان بوده به دنبال استخدام باشند البته هیچ توقع و انتظاری از ورزش و جوانان نداریم چون تا الان هر چه گفتیم جواب مسئولان ورزشی استان در حد صحبت بوده‌اند خیلی هم شیرین صحبت می‌کنند و امیدوارکننده ولی در عمل صفر است.

 

 

 

نظرات   

 
0 # علی هیت والیبال. 1393-09-29 20:55
با تشکر از قهرمان ارزنده ی تیم ملی و مدیر محترم سایت . معاونین که مدرک منطبق ورزشی ندارند به قول اقای پورشیب باید در حاشیه باشند و کنار بکشند وجای خود را به تحصیل کردگان ورزش بدهند
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group