▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

يكشنبه 4 فروردين 1398 Sunday 24 March 2019 17 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

سهم ایلام از افق 20 ساله چیست؟

ایلام 1404 و نقش مدیران استانی در تحقق آن

ایلام 1404,افق 1404,برنامه رادیویی 1404

عصر ایلام: طالب رماوندی:: این برنامه با هدف توسعه استان در همه زمینه ها شکل گرفته است. ما در این برنامه مسئولین ارشد ادارات، نهادها و سازمانها را دعوت می کنیم و در خصوص حوزه فعالیت خود توضیح می دهند.

درسندچشم اندازافق  1404ابلاغی مقام معظم رهبری آمده :

جامعه ایرانی در افق این چشم انداز ، چنین ویژگی هایی خواهد داشت که دراینجا به ذکر یک نمونه از آن اشاره می شود:

توسعه یافته ،دست یافته به جایگاه اول اقتصادی ، علمی و فن آوری در سطح منطقه آسیای جنوب غربی ( شامل آسیای میانه ، قفقاز ، خاورمیانه و کشورهای های همسایه ) با تأکید بر جنبش نرم افزاری و تولید علم ، رشد پرشتاب و مستمر اقتصادی ، ارتقای نسبی سطح درآمد سرانه و رسیدن به اشتغال کامل .“

 اما آیا در راستای سند توسعه برای ایلام قدم بر داشته ایم؟ مسئولین ما چقدر درباره این سند می دانند؟ آیاچیزی درباره آن شنیده اند؟ طی 5برنامه ای که تاکنون برروی آنتن صداوسیما رفته ایم به بررسی این سند پرداخته ایم.

دکتر احمد شوهانی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی  دراولین برنامه ایلام 1404درابتدای سال می گفت: ما جلساتی برای تنظیم سند افق 1404 استان با مدیران ارشد واستانداری داشته ایم اما بررسی آن را حق دوستان استانداری می دانیم که دراین باره تصمیم بگیرند.

اینکه ما می گوئیم پتانسیل های استان فراوان است، بحث مرز پیش کشیده می شود، بحث توسعه پیش کشیده می شود، بله درست است که ما قابلیت ها و ظرفیت های بی نظیری در استان داریم اما مدیران و مسئولینی که در رأس هرم مدیریتی قرار دارند برای توسعه استان با توجه به سندچشم انداز 1404 چه اقداماتی انجام داده اند؟

 دکتر علی اکبری؛ سرپرست دانشگاه ایلام در قسمت سوم این برنامه می گفت: صادقانه بگویم ما سند قابل ذکری درخصوص توسعه استان با توجه به سند ابلاغی مقام معظم رهبری در استان نداریم و در ابتدای راه هستیم.

یکی از مشکلاتی که فراروی تهیه کننده و دست اندرکاران برنامه رادیویی ایلام 1404 صدای مرکز ایلام است رغبت نشان ندادن برخی از مسئولین استانی به این برنامه می باشد و حضور نیافتن رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان یکی از همین بی توجهی ها و عدم تمایل به ارائه عملکرد خود در این زمینه می باشد که با وجود چهار هفته تلاش وهماهنگی برای حضور ایشان در این برنامه زنده و قولی که بالاخره دادند متاسفانه بدون هیچ توجیه، پاسخ و بهانه ای حضور نیافتند و ما برنامه ای بدون حضور کارشناس شروع کردیم وخوشبختانه توانستیم با آقای مهندس رحیمی؛ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه ارتباط بگیریم و ایشان درباره توسعه استان ایلام برای مردم صحبت کنند! آیا به نظر شما می شود با چنین نگاه مدیریتی به توسعه دست یافت؟

 چندی پیش طی سفری علمی و تحقیقاتی که به همراه مرکز پارک علم وفناوری استان به همت جناب آقای دکتر سجادی به کردستان رفته بودیم، آقای پروفسور سعیدی؛ رئیس مرکز پارک علم و فناوری کردستان می گفت : این تفکر که ما بنشینیم و تهران برایمان تصمیم بگیرد غلط است ماباید نشان دهیم که حقمان را می خواهیم و بسترهای توسعه را در استان آماده کنیم. ما نباید بگذاریم کسی برایمان تصمیم بگیرد ما باید از خودمان شروع کنیم و نشان بدهیم که ما فراتراز آنی هستیم که درباره ما اندیشیده می شود .

آقای دکتر محمد عارف پژوهشگر برتر ایران درسال 93 مهمان تلفنی برنامه سوم ایلام 1404 بود.  وی می گفت من زندگی ام و هر آنچه که دارم را مدیون تک تک شما ایلامی ها می دانم.ما ایرانی ها مدیون تک تک شما ایلامی ها هستیم.  شما که هشت سال مردانه برای استقلال ایران بزرگ ایستادگی کردید. دکتر عارف با پروفسور سعیدی هم عقیده بود. او می گفت: شما باید از خودتان شروع کنید ومنتظر تصمیمات مرکز نباشید چرا که هم نیروی متخصص ماهر دارید و هم با اشاره به منابع غنی نفت وگاز و طبیعت بکر ظرفیت وپتانسیل خوبی برای توسعه وجود دارد.

 اکنون بگذارید نکته ای مهم را به شما عرض کنم 10سال از سند چشم انداز ابلاغی مقام معظم رهبری می گذرد و 10 سال دیگر باقی مانده است به نظر شما باتوجه به سند چشم اندازافق 1404 استانمان ایلام چقدر دراین مسیر حرکت کرده است و در کجای این چشم انداز قرار دارد؟ آیا اساساً سندی با توجه به سند ابلاغی مقام معظم رهبری برای استان تنظیم شده است؟ آیا ما سندی داخلی با توجه به افق1404 برای ایلام داریم؟ اگر مسئولی در این زمینه ادعایی دارد بفرماید بگوید  که چکار کردید که مردم بدانند! مطمئن باشید مردم ایلام جزو قدرشناس ترین و با اصالت ترین مردمان تاریخند.

برنامه ایلام 1404 با هدف توسعه استان با دعوت از مدیران ارشد و با نگاه پاسخگویی مدیران و در جهت رسیدن به راهکارهای مناسب برای توسعه پایدار استان کار خود را آغاز کرده است.ما قصد تخریب هیچ مدیری نداریم  و هدف از ارائه این برنامه رسیدن به منویات مقام معظم رهبری در خصوص افق 1404 می باشد. نگاه اول ما این است که به مدیران برای رسیدن به توسعه کمک کنیم اما اگر عدم آگاهی و کم کاری حوزه خاصی را ببینیم بدون شک آنرا به نحو احسنت به گوش مردم خواهیم رساند و هیچ تعارفی با هیچ کسی هم نداریم  و بدون شک هدف نهایی همه ما باید توسعه استان باشد. ما باید چرخ های صنعتمان را به حرکت دربیاوریم.انشاالله...

رادیو ایلام: برنامه" ایلام 1404"

زمان پخش: پنج شنبه شب ها

ساعت: 22الی23

تهیه کننده: طالب رماوندی

مجری کارشناس: دکتر سامی سجادی فر   

نظرات   

 
-1 # مهین 1394-03-01 19:53
دکتر سجادی فر خودشان چکار کردن؟ لطفا جواب بدن
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-2 # محمدرضا 1394-03-02 09:35
رسیدن به ایلام توسعه یافته نیازمند مدیرانی با افکار توسعه یافته است.
مدیر کل صنعت معدن و تجارت حاضر به پاسخگویی به رسانه ای نمیشن چون......ن. سال گذشته خبری ازشون خوندم در یک همایش که فکر کنم همایش صنعتگران بود فرموده بودن که استان ما قبلا هیچ تولیدی نداشته اما الان نه تنها خود کفا شدیم بلکه 17 درصد تولید مازاد بر نیاز داریم که به سایر استانها می فرستیم. این صحبت رو زمانی گفته بودن که هنوز یک سال از مدیرکلی خودشون نگذشته بود و نمیدونم با چه معجزه ای به این حد رسیده بودن . کما اینکه انگار یادشون رفته بود همون قبلا یعنی زمان دولت قبل که به نظر ایشون استان هیچ تولیدی نداشته خود ایشون یکی از معاونین صنعت معدن و تجارت استان بودن. ایشون تا حالا ..... یه برنامه تلوزیونی برن یا یک نشست خبری پر پیمانه داشته باشن چون میدونن من. حالا بره رادیو در مقابل مجری و مردمی که مجری زبان و نماینده شونه چی بگه؟ باز بره بگه از لحاظ تولید استانمون خود کفاست؟؟؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # Guest 1394-03-02 10:09
ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت دست اندرکارن برنامه 1404
به عنوان یک عضوهیئت علمی دانشگاه پیشنهادی دارم. مدیران و مسئولین استان به واسطه موقعیت سیاسی وحفظ جایگاه خود قدرت ریسک پذیری پایینی دارند دز ضمن انتصاب یک فرد به عنوان مسئول یا مدیر به این معنی نیست که این افراد قوی ترین افراد هستند پتانسیل های بسیار خوبی در استان وجود دارد که در قالب یک همایش یا میزگرد قابل شناسایی هستند لذا توصیه میکنم از سایر نیروها و افراد در بخش های مختلف در نظر خواهی خود استفاده نمایید.
موفق باشید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group