▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

يكشنبه 4 فروردين 1398 Sunday 24 March 2019 17 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

تدبیر شهردار جوان و امید به آینده

سايت خبري ويراامين محمدي - سايت خبري ويرا - المان و مبلمان شهری ایلام که در سالهای دور تر ساخته شده است به لحاظ در نظر نکرفتن افق های دورتر امروز به معضلی برای مردم و خادمان آنها در بخشهای عمرانی تبدیل شده است.

تا ماه های گذشته ترافیک شدید در مرکز شهر ایلام و خیابانهای آیت الله حیدری،۲۴متری ولی عصر و طالقانی و فردوسی و خیام و انقلاب و …..موجب آزردگی خاطر همشهریان ایلامی میشد.

شهرداری ایلام در دوره های مختلف تلاش زیادی را در پیش گرفت تا بتواند این مشکل را به گونه ای برطرف و مدیریت نماید.اولین قدمی که همه شهرداران برداشته و همیشه به بن بست می رسید این بود که مغازه ها و منازل مردم در این مسیرها را خریداری کرده و خیابانها را تعریض نمایند.

هر ذهن آگاهی می دانست که این طرح به علت بار مالی کمر شکن و‌مقاومت های مردم قابل اجرا نیست.مادامیکه چند بار بین مردم و مسئولین امر مشاجره هایی هم به وجود آمد.

به هر حال شهرداری و شورای ترافیک با تزریق واکسن کوتاه مدت یک طرفه کردن خیابانها مدتی این مشکل را پشت گوش انداختند،ولی اصل جریان و مشکلات ترافیکی و عدم دسترسی راحت مردم به مرکز شهر همچنان باقی بود.

شورای شهر ایلام به دلايلي  پرونده استیضاح و عزل منصورپور را در دستور کار قرار داده و منصورپور با استعفایی اجباری ساختمان سفید شهرداری ایلام را ترک کرد.

رایزنی ها برای انتخاب شهردار جدید ایلام آغاز شد و اینبار و برای اولین بار شورای شهر ایلام در حرکتی جدید دست به انتخاب شهردار از بین افراد جوان جامعه زد.یزدان قبادیان که هشتمین سال عضویت خود در شورای شهر ایلام را سپری می کرد با رای اکثریت شوراییان به عنوان شهردار ایلام انتخاب شد.

ورود شهردار جوان ایلام به ساختمان شهرداری با بحران آتش سوزی در جنگلهای اطراف شهر همراه بود.حضور به موقع فیزیکی و لجستیکی شهرداری در حل این بحران نمره قبولی را به قبادیان از لحاظ عملکرد در شرایط بحرانی داد.

قبادیان فصل تابستان را با دستان خالی به انجام فعالیتهای عمرانی شهری خصوصا آسفالت معابرو خیابانها مشغول بود، ولی گویی بحران شهردار جوان ایلام را مبارزی جدی در برابر خود دیده و اینبار در لباس سیل برتارک شهر ایلام نازل گردید.سیل در ایلام خرابی های زیادی به همراه داشت و رفع این خرابی ها اعتبارات میلیاردی و فرصت و توان زیادی لازم داشت.

شهرداری ایلام از لحاظ منابع مالی و اعتباری با مشکل مواجه بود . همه از شهردار جوان انتظار معجزه داشتند.دیواری از دیوار شهرداری کوتاه تر نبود که بسیاری کم کاری خود را به گردن آن بیاندازند.ولی با این وجود شهردار جوان و پرسنل زحمتکش شهرداری تمام تلاش خود را برای مرمت خرابی ها بسیج کردند.

شهرداری  به صورت همزمان هم بازسازی خرابی های شهر ایلام را در دستور کار قرار داد و هم راهکار خود برای کاهش بار ترافیکی و تعریض خیابانهای شهر جامه ی عمل پوشاند.تعریض خیابانهای آیت الله حیدری از میدان  میدان ۲۲بهمن تا تقاطع رسالت و دوطرفه نمودن خيابان 24 متري ولي عصر و آغاز و رفوژ میانی و بقیه فعالیتهای عمرانی آن در کوتاه ترین زمان ممکن ساخته شد.

با اجرای طرح ترافیکی جدید عملا از حجم ترافیک شهر ایلام تا حد زیادی کاسته شده و بار ترافیکی در قسمتهای مختلف شهر تقسیم شد.

علاوه بر خیابان آیت الله حیدری ، حد فاصل میدان شهدا تا ابتدای بلوار مدرس نیز در دستور کار تعریض قرار گرفت.شهرداری ایلام با وجود عدم تخصیص کامل اعتبار و تحقق بودجه درآمدی خود توانسته ایلام را به یک کارگاه عمرانی تبدیل نماید..

در سطح شهر ایلام پروژه های مختلفی توسط شهرداری ایلام آغاز شد.پروژه هایی که هر کدام به تنهایی اعتبار زیادی را لازم داشته و لرای مبلمان شهری بسیار اثر بخش هستند.مهمترین این پروژه ها که در سطح شهر اثرات آنها را می بینیم موزاییک فرش و تامین نور پیاده روهای مرکز شهر، رفوژ میانی خ آیت الله حیدری و ۲۴متری ولی عصر،آغاز عملیات ساخت ادامه بلوار خرمرودی،موزاییک فرش محلات مختلف،بازسازی پارک سبزی آباد و پارک ملت،تعریض خیابانهای حد فاصل میدان شهدا تا ابتدای بلوار مدرس و …..می باشند

علاوه بر پروژه های ذکر شده شهرداری ایلام در گوشه کنار شهر به بازسازی خرابی های ناشی از سیل پرداخته در تمام نقاط شهر ایلام کارگاه های عمرانی بزرگ و کوچک برپا کرده است.

به هر حال شهردار جوان ایلام نشان داده که برای شرایط سخت آمادگی کامل داشته و کمر همت به خدمت رسانی صادقانه بسته است.در حال حاضر هر گوشه از شهر ایلام که می روی فعالیت عمرانی شهرداری را مشاهده خواهی کرد.

و اما منتقدان

منتقدان شهردار ایلام به دو دسته تقسیم می شوند ، یک دسته کسانی که دلسوزانه برای آبادی شهر تلاش کرده و بدون حب و بغض راهکارهای خوبی هم ارائه داده و شهردار نیز پذیرای انها بوده و خواهد بود.ولی دسته دوم کسانی هستند که یا در گذشته منافع زیادی در شهرداری داشته اند و امروز دستشان از این منافع کوتاه شده است،و یا اینکه از روی نیت شخصی قضاوت میکنند.

دليل اين مدعا نيز اينكه  بعضی به برداشتن درختهای خيابان آیت الله حیدری و انقلاب خورده می گیرند كه پذيرفته نيست، چرا که برای تعریض خیابانی که جز تعریض راه دیگری برای روان شدن ترافيك ندارد باید و درختهای مسیر برداشته شود.چرا که امکان عبور مور از بین درختان وجود ندارد.بعضی به استفاده از سنگهای زینتی در رفوژ میانی ۲۴متری ولی عصر ایراد وارد دانسته و عنوان کردند که به خاطر احتمال درگیری های فیزیکی نباید سنگ در محل وجود داشته باشد،طبق استدلال این دوستان باید تمام چاقو و اسلحه و … موجود در شهر را جمع کرد تا مبادا کسی در جنگ از آنها استفاده کند.در صورتی که این فرهنگ مردم است که چگونگی استفاده از اشیاء مختلف را تشخیص می دهد.

ولی به هر جهت شهردار ایلام در برابر این انتقادات سکوت کرده و بیشتر وقت خود را به خدمت رسانی به مردم اختصاص داده است.

به هر حال شهرداری ایلام با مدیریت یزدان قبادیان توانسته چهره شهر را عوض کرده و ایلام را به یک کارگاه عمرانی تبدیل کرده است.این روحیه خدمت را در عین فشار خرابی های سیل و کمبود اعتبارات قابل تقدیر است

منيع ايلام قلم.

نظرات   

 
0 # شهروند ایلامی 1394-11-28 20:43
از اینکه یه طرفه هر چیزی به ذهنت امده نوشتی ممنون طبق بند دو که در مورد نظرات نوشتی خودتون رعایت نکردین و به اقای منصور پور توهین کردین باید به عرض برسانم که طرح تعریض خیابانها به دست اقای منصورپور شروع شد ....
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # شهروند ایلامی 2 1394-12-09 00:10
اعتماد مردم و خوانندگان هر سایت به صحت مطالب مندرج در آن است که متاسفانه در این مطلب ،نویسنده به علت داشتن عقده های فراوان که ناشی از عد م اجابت درخواست های نامبرده از سوی شهردار قبلی که برای کارکنان شهرداری اظهر المن الشمس است اقدام به نگارش مطلب نموده است که لازم بود ابتدا متن توسط گردانندگان سایت مطالعه می گردید و از صحت و سقم مطالب آگاه میگردیدندو سپس در اختیار بازدید کنندگان قرار می گرفت تا اعتبار سایت به علت توهین به دیگران و درو غ پردازی نویسنده زیر سئوال نمی رفت.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # شهروند ایلامی 2 1394-12-09 00:19
اعلام تعریض خیابان آیت الله حیدری و در دست اقدام بودن، پروژه زیر گذر در میدان شهید کشوری، در تیر ماه 1393 (همزمان با افتتاح روگذر شهید رضایی نژاد) توسط مهندس منصورپور در مصاحبه با سیمای ایلام اعلام گردید و تمام شهروندان ایلامی شاهد اقدام شهردار وقت در آن زمان بوده اند و به همین خاطر نام او را فراموش نکرده اند.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # شهروند ایلامی 2 1394-12-09 00:24
چرا مجبور به دروغ گویی گشته اید؟با توجه به قرابت مسئول سایت با یکی از اعضاِءشورای شهر،چرا واقعیت ماجرا را از او سئوال نمی کنید.؟چرا از حاج شاکیان نمی پرسید؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # حبیب الله منصورپور 1394-12-11 16:01
ضمن تشکر از تمام عزیزان و سایت وزین ویرا، معیار ،قضاوت وجدان بیدار مردم است .ّبه قول معروف: هرآنچه که عیان است ،چه حاجت به بیان است. واعتقاد دارم که برای بوجود آمدن ایلامی آباد ، به همکاری و نقش آفرینی تمام مردم نیاز وجود دارد .ضمن تبریک حضور مردم در پای صندوق های رای و ایجاد حماسه شکوهمند با هم بگوئیم: دست در دست هم دهیم به مهر، میهن خویش را کنیم آباد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group