▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

شنبه 31 فروردين 1398 Saturday 20 April 2019 14 شعبان 1440

آخرین اخبار سایت

دیدار دکتر میرزاده با مراجع عظام در قم

 

 

 

عصرایلام/ به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی،  دکتر حمید میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی با حضرات آیات حضرت آیت‌الله العظمی وحید خراسانی، حضرت آیت‌الله العظمی موسوی اردبیلی، حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی، حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی، حضرت آیت‌الله العظمیهاشمی شاهرودی، حضرت آیت‌الله العظمیصافی گلپایگانی،حضرت آیت‌الله العظمی سبحانی، حضرت آیت‌الله العظمی حسینی بوشهری و حضرت آیت‌الله شهرستانی دیدار و گزارشی از عملکرد یکساله دانشگاه آزاد اسلامی ارایه داد.  

 

 

دکتر میرزاده در دیدار با آیات عظام به تبیین اقدامات صورت گرفته در حوزه های علمی، آموزشی، اقتصادی، فرهنگی و دینی دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت.

همچنین حضرات آیات ضمن تقدیر از خدمات ارزنده دانشگاه آزاد اسلامی، به توصیه ها و نقطه نظرات در جهت بهبود روند امور پرداختند.

همچنین جمعی از اعضای هیات رییسه، دکتر میرزاده را همراهی کردند و در موارد مقتضی توضیحاتی در خصوص اقدامات صورت گرفته ارائه کردند.

ابراز خرسندی آیت‌الله موسوی اردبیلی به تبدیل شدن دانشگاه آزاد اسلامی به قطب مهم علمی کشور و منطقه

حضرت آیت‌الله العظمی موسوی اردبیلی در دیدار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: من از این که امروز دانشگاه آزاد اسلامی به قطب مهم علمی کشور و منطقه تبدیل شده است خیلی خوشحال هستم به طوری که نمی توانم احساسات خود را بیان نمایم.

ایشان ادامه دادند: دانشگاه آزاد اسلامی برکتی است برای ایران و امیدوارم که این دانشگاه بتواند در جهان به خدمات خود ادامه دهد.

آیت‌الله موسوی اردبیلی ضمن استقبال از پیشنهاد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص انعقاد تفاهم نامه علمی و پژوهشی بین دانشگاه آزاد و دانشگاه مفید قم، گفتند:‌ من همیشه دعاگوی شما دست اندرکاران این دانشگاه به خصوص جناب آقای هاشمی رفسنجانی هستم و برای موفقیت روزافزون شما و ایشان دعا می کنم.

آیت الله نوری همدانی: دانشگاه آزاد اسلامی با نیت خالص تاسیس شد

حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی، با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با نظر مثبت امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و تلاش‌های و نیت خالصانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی (حفظه الله تعالی) تاسیس شد، گفتند: سلام مخصوص مرا به آیت‌الله هاشمی برسانید.

ایشان با تاکید براینکه دانشگاه آزاد اسلامی چند امتیاز مثبت دارد، یادآور شدند: دانشگاه آزاد اسلامی با نظر مثبت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب و تلاش‌های آیت‌الله هاشمی(حفظه‌الله تعالی) تاسیس شد، آیت الله هاشمی (حفظه تعالی) از رفقایی هستند که از وقتی که به قم آمدند با من رفاقت داشتند و با نیت خالص دانشگاه آزاد اسلامی را تاسیس کردند؛ سلام مخصوص مرا به ایشان برسانید.

آیت‌الله العظمی نوری همدانی فرمودند: دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه با برکتی است که در همه جا شعبه دارد و افراد می‌توانند با استفاده از این ظرفیت به اسلام و انقلاب خدمت کنند.

آیت الله صافی گلپایگانی:دانشگاه آزاد اسلامی باید از نظر علمی و اخلاقی سرآمد سایر دانشگاه‌ها باشد

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی گفتند: فلسفه اصلی و اولی دانشگاه آزاد اسلامی این بود که از نظر علمی و اخلاقی نسبت به سایر دانشگاه ها سرآمد باشد و بتواند خلأ علمی و مذهبی که قبل از انقلاب در دانشگاه بود را پر کند.

ایشان اسلامی با اشاره به هدف بزرگانی که این نیّت خیر را داشته اند اظهار داشتند: کسانی که از اول این دانشگاه را تأسیس نمودند، مانند جناب آقای رفسنجانی، غرض اصلی ایشان این بود که از نظر علمی نسبت به دانشگاه‌های کشورهای دیگر نمونه باشیم و محتاج بیگانگان نشویم. اقتدار علمی و اخلاقی را همیشه منظور داشتند، مخصوصاً مطالب اخلاقی و مذهبی باید در این دانشگاه همیشه منظور مسئولان دانشگاه باشد و ما غیر از این انتظاری نداریم.

آیت الله صافی گلپایگانی بیان داشتند: اگر کمبودهایی در این زمینه ها بوده با همّت شما و همکاران محترمتان برطرف شود و روز به روز به پیشرفت های بزرگ علمی و دینی نایل شوید.

آیت الله سبحانی: دانشگاه آزاد سعی کند در هر شهری بومی آنجا را بپذیرد

حضرت آیت الله سبحانی با بیان این که قبل از انقلاب با مشکل دانشگاه و کنکور روبرو بودیم تصریح کردند: این مشکل محرومیت ها و گرفتاری های زیادی را به وجود آورده بود، ولی به بعد از انقلاب این مشکل توسط دانشگاه آزاد اسلامی رفع شد.

ایشان با اشاره به این که در زمان تاسیس دانشگاه آزاد نیز از این عمل تقدیر کردند و گفتند: اکنون با وجود دانشگاه آزاد اسلامی مشکلی در ورودی دانشگاه نداریم و باید از آن تقدیر شود.

حضرت آیت الله سبحانی با بیان این که دانشگاه آزاد باید سعی کند تا در هر شهری بومی آنجا را بپذیرد، بیان داشتند: این کار هم هزینه را کمتر می کند و هم فرهنگ شهر آسیب نمی بیند.

آیت‌الله حسینی بوشهری: دکتر میرزاده به مرد روزهای سخت معروف است

حضرت آیت‌الله العظمی حسینی بوشهری ضمن ابراز امیدواری از تحقق برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی، گفتند: دانشگاه آزاد اسلامی در شرایط حساسی به واسطه همت آیت الله هاشمی رفسنجانی و رهبر معظم انقلاب اسلامی شکل گرفت.

ایشان با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از ابتکار بزرگان نظام و از تدابیر امام بود، فرمودند: دانشگاه آزاد اسلامی فضای جدیدی در نظام آموزش عالی کشور ایجاد کرد.

آیت‌الله حسینی بوشهری شعبه های خارج از کشور دانشگاه آزاد اسلامی را نشانه گسترش و عظمت این دانشگاه دانستند و  با اشاره به ویژگی های بارز دکتر میرزاده، فرمودند: با توجه به خدماتی که دکتر میرزاده در روزهای اوایل انقلاب و جنگ داشتند به مرد روزهای سخت معروف است.

 

 

آیت‌الله شهرستانی: وضعیت فعلی دانشگاه آزاد اسلامی مرهون تلاش‌های آیت الله هاشمی رفسنجانی است

آیت‌الله سیدجواد شهرستانی دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا خواند و اظهار کرد: وضعیت فعلی این دانشگاه تا حد زیادی مرهون تلاش‌های آقای هاشمی رفسنجانی است.

وی عنوان کرد: در شرایطی که دشمنان اسلام در حوزه‌های مختلف سیاسی و فرهنگی علیه ما بسیج شده‌اند باید به شناسایی و رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت خود بپردازیم و حتی از نقاط قوت دشمنان برای پیشبرد اهداف خود الگو بگیریم.

شایان ذکر است، مشروح دیدار دکتر میرزاده با آیات عظام متعاقبا منتشر می شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی :فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی این سالها قابل تقدیر است

در این نشست حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تشکر و قدردانی از تلاش های مدیران و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی بر نقش دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه علمی کشور تاکید کردند و فرمودند: دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی این سالها تلاش بی وقفه ای برای ارتقای علمی کشور داشته است و فعالیت های این دانشگاه در تمامی این سالها قابل تقدیر است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی افزودند: دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل تاثیر بسیار زیاد در جامعه و نقش تعیین کننده در تربیت مدیران اجرایی کشور  و همچنین تلاش دشمنان برای نفوذ در دانشگاه های کشور همیشه مورد توجه بوده است.

ایشان با اشاره به معرفی افراد متعدد برای پست وزارت علوم گفتند: اهمیت و جایگاه ویژه این وزارت خانه و نقش تعیین کنده آن در مدیریت دانشگاه ها و همچنین نقش دانشگاه ها در تربیت نیروی متخصص موجب سختگیری و حساسیت هایی برای انتخاب وزیر این وزارت خانه شد که خوشبختانه با تلاش نمایندگان مردم این موضوع سرانجام خوبی پیدا کرد.

آیت الله مکارم شیرازی تاکید کردند: توجه و حساسیت زیاد به دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی این سالها دلایل مختلف سیاسی و اجتماعی مختلفی داشته است که همین امر یکی از دلایل تفاوت این دانشگاه با دانشگاه های دولتی است.

ایشان با بیان اینکه بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب وظیفه نخست دانشگاه ها تولید علم و نشر علم در کشور است، تصریح کردند: دانشگاه ها باید تمامی توان خود را صرف تحقق این هدف کنند و مسئولان اجازه ندهند مسائل حاشیه ای و سیاست زدگی این نهاد را از وظایف اصلی خود باز دارد.

آیت الله مکارم شیرازی تاکید کردند: با توجه به گستردگی دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور و حضور در بسیاری از مناطق با خرده فرهنگ های مختلف لزوم توجه بسیار به موضوعات فرهنگی و اخلاقی در این دانشگاه ضروری است که به حمدالله در تمامی این سالها روند کلی نیز به همین گونه بوده است.

ایشان با تاکید بر اهمیت بحث نظارت در پیشگیری از بسیاری از کم کاری ها  و انحراف ها توصیه کردند: دانشگاه آزاد اسلامی برای تحقق هر چه بهتر اهداف خود در زمینه اخلاقی و فرهنگی باید نظارت های درونی و سازمانی خود را تقویت کند که این امر باعث گرفته شدن بهانه از دست افراد ایراد گیر خواهد شد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی ادامه دادند: بهره گیری از افراد متعهد و با تقوا و توجه دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه می تواند این نهاد اموزشی را در این مسیر یاری دهد.

ایشان با اشاره به استعدادهای بسیاری از دانشجویان در سراسر کشور به عنوان ذخایر  و سرمایه های اجتماعی  تاکید کردند: یکی از وظایف دانشگاه ها به طور عام توجه به استعدادهای کشور و به ویژه اقشار ضعیف و مستمند است تا خدای نکرده این افراد تنها به دلیل نداشتن بنیه اقتصادی از آموزش و حضور در دانشگاه ها باز نمانند.

حضرت آیت آلله مکارم شیرازی با اشاره به نقش دانشگاه ها در مقابله با تلاش های دشمنان اسلام برای نفوذ در جامعه تاکید کردند: امروزه دشمنان اسلام تلاش دارند فرهنگ انحرافی و ضاله خود را در کتاب ها و دروس دانشگاهی در میان جامعه جوان کشور ترویج کنند که دانشگاه ها باید در این زمینه با هوشیاری حرکت کنند و مانع از این اقدامات شوند.

ایشان اظهار داشتند: برای مقابله با ترویج افکار انحرافی غربیان باید تنها به ترجمه علوم در دانشگاه نپرداخت و در مسیر تولید علم نیز گام برداشت زیرا وظیفه دانشگاه های کشور افزودن به علوم امروزی در جهان است و دانشگاه ها به ویژه دانشگاه بزرگی مانند دانشگاه آزاد اسلامی باید نقش خود را در تولید علم ایفا کنند.

 

 

 

 

نظرات   

 
0 # همفکر 1393-09-08 21:39
لطفا القاب را همینجوری نبخشید آقای حسینی بوشهری حجت الاسلام است ونه آیت الله العظمی
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group