▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

جمعه 3 اسفند 1397 Friday 22 February 2019 16 جمادی‌الثانی 1440

آخرین اخبار سایت

برای حشمت اله عسگری

یک جوان نخبه شهرستانی و بدون پارتی و لابی

سايت ويرا -در آن میان دوستانی را باید اذعان کنم که از نخبه های دوره بعدی علم اقتصاد استان بودند و شاید در کشاکشی علمی نقد و نظرشان مورد بهره برداری مغرضان قرار گرفت و یک تبادل دیدگاه و نقد علمی را به دستاویزی برای حمله به عسگری تبدیل نمودند .او آلوده باند بازی و قبیله گرایی نشده و لذا دیوارش از همه کوتاه تر مینمود.

هم استانیهای عزیز محضرتان عرض سلام و احترام دارم . شاید می بایست بنده به شیوه روزنامه نگاری مصلحت اندیشی بیشتری در نگارش این مطلب در کار کرده و قدری در پرده و مستور موضوع را مطرح می نمودم لیکن نه من روزنامه نگارم و نه اینک موردی برای در لفافه سخن گفتن باقی است .

چرا که صبر نمودیم تا پایان کار دولت نخست تدبیر و امید هم فرا برسد که نگویند اعوان و انصار فلان مقام به تحریک و دستور ایشان قلم بدست گرفتند تا تثبیت و ابقایش کنند زیرا اهم تلاشها برعلیه ایشان از روزهای نخستین دولت فعلی و با بهانه عدم اشتراک و تفاهم سیاسی با دولت تدبیر و امید بود و هرگز نمی خواستند با دولت تا انجام دوره چهارساله همراه بماند  . باری از همان لحظه ای که دکتر حشمت عسگری پا به عرصه مدیریت استان نهاد بسیاری از سر طمع بومی خود ، استنباط کردیم ، او را باید کنار گذاشت. شاید در پس اندیشه ما این پرسش سنتی مطرح شده و آزارمان میداد که مگر میشود یک جوان ایلامی صرفاً روی پای خود و به اتکاء دانش و توانایی فردی  بیاید و معاون استاندار شود؟ خب این سوال و تردید و ظن ، هم ریشه های اجتماعی و فرهنگی دارد و هم به تاریخ کم ستاره رجل سیاسی و علمی دیارمان ، بر میگردد البته که بواسطه محرومیتها و مشکلات این دیار . استان محروم و مرزی ایلام بنا به هزار درد و دلیل خارج از اراده مردمش ،  نمی توانست بستر ساز ظهور و رشد رجل ملی و خیلی موفق باشد .

با اینحال باز بنا بر تنوع مردمش و درسهایی که از  صخره ها و قله های کوهسارانش گرفته اند ، گاه گاهی در سپهرش ستاره هایی به همت و سخت کوشی و تیز هوشی خود از دل ظلمت شبش سر برآورده و سوسویی زده و گاه شاید به درخششی که رشک ماه و پروین بوده ، لیکن به هر روی سپهری کم ستاره داشته ایم  . باری به تاریخ ایلام که رجوع می کنیم چنین بنظر میرسد بنا بر دلایل معلوم که کمبود رجل نامی در عرصه علم و سیاست معلول آنهاست گوئی مردم این دیار مدیر و رئیس و کلاً افراد موفق غیر بومی را راحت تر می پذیرند و بیگانگان را شاید دارای فره ایزدی می پنداشته و می پندارند و سخت باور می کنیم تنی از خودمان توانایی اغیار را داشته باشد .

نمی خواهم کسانی معین  را متهم به رشک و حسد کنم لذا چنین که میخوانید آسمان و ریسمان به هم می بافم  فلذا بابت گنگی نگارش پوزش می خواهم. باید قبول کنیم برخی از ما چنین هستیم هرچند قبولش تلخ است و البته که همه شمول نیست اما به خاطر آوریم با ورزشکاری که با قدرت و توان خدادادی و غیرت و همت خویش برایمان افتخار آفرین شد چه کردیم ؟ چه اتهام ها زدیم ؟ میگفتیم داروهای انرژی زاد را چنان به تن خویش زده که عنقریب عوارضش او را خواهد کشت آنگونه شایعه کردیم دوستی از هواداران آن ورزشکار از استانی دیگر هر سال احوال اورا می جوید که آیا هنوز زنده است ؟ و البته خدارا شکر در صحت و سلامتند  . علی ایحال با این توضیحات خواستم در جهت آگاهی انانکه چندان با حشمت عسگری و رزومه شخص اش آشنایی ندارند ، بعنوان یک یار دبستانی و هم محله سابق ،  نکاتی را بیان کنم تا شاید در اصلاح بدبینی نسبت به خودیها و مدیران بومی و مردان و زنان موفق استانمان اثری هر چند اندک داشته و باشد که از خود ستیزیمان بکاهد .

جایی خواندم فرق ممالک مترقی و جهان سومی در این است که آنان فرد شکست خورده را تشویق میکنند تا موفق شود و اینان با فرد موفق می جنگند تا شکست بخورد . معدود کسانی بودند که پیش بینی کردند همان سال نخست مدیریت دکتر حشمت عسگری ، او از ادامه راه عاجز خواهد ماند و اینک پس از سالها و گذشت دو دولت او بر مسند خود پر توان و موفق ماند و بدبینی های پیش بینان مخالف خلاف واقع از آب در آمد و امروز بنده دستم بر قلم نمی لرزد اگر از دکتر عسگری نامی به نیکی ببرم زیرا که ایشان سربلند و پا برجا کار با دو دولت را نیک به فرجام رسانده و دیگر کسی نمی تواند یا دستکم روا نیست که بگوید نزدیکان او برای ابقایش قلم فرسایی کردند . لذا بدین رقم صادقانه مجملی از آنچه به شناخت بهتر او اثری دارد عرض می نمایم. حشمت عسگری را از زمانیکه برای ادامه تحصیل به ایلام آمد می شناسم هر چند پیشتر  شناختی مختصر از  یکدوره مسابقه تاتر نسبت به ایشان پیدا کرده بودم و دیدم از روستای کوچک گلان از توابع شهرستان مهران بنا بر نبوغ و خلاقیت فردی در حالیکه خود یک دانش آموز دوره راهنمایی بیش نبود و در آن سالهای اوج کمبودها ، گروه نمایشی را از طرف مدرسه آماده و سرپرستی  نموده بود ، حشمت به ایلام آمد و در منزل بستگانش با ما همسایه و رفیق شد . دوران دبیرستان دبیران استعداد و هوش و همت او را کشف کرده بودند و مورد توجه ایشان بود . وقتی روزی هشت تا ده ساعت مطالعه داشت و در درس خواندن چنان جدیش می دیدم شاید بارها امروز او در پیش دیده ام متصور میشد.

هر چند وقت کمتری برای دوستی مان داشت اما صفا و صمیمیت حشمت در قلب من و سایر دوستانش مهر تایید خورد . آن سالها هم گذشت و هر چند وقت یکبار که من و او از محل تحصیل برمی گشتیم و دیداری تازه میکردیم شرح حال و مسیر زندگی هم را صادقانه در گپ های دوستانه عنوان می نمودیم ویا از طریق نامه هایی دوستانه که هنوز هم به یادگار از آنها موجود است  چنین بود که میدانم حشمت عسکری در مقطع کارشناسی در دانشگاه چمران اهواز با معدل 88/19و تنها ظرف 3 سال فارغ التحصیل شد توفیقی که در سطح کشور در آن زمان قابل توجه بود و بین دوستان موجب حیرت بود .سپس چنانکه در خاطرم هست در همان سال فراغت از کارشناسی در مقطع بالاتر و ارشد حائز رتبه 2  کشور شده و در دانشگاه تهران مشغول به تحصیل گردید . حشمت عسگری باز مورد تمجید دوستان قرار گرفت چرا که این مقطع را نیز رکورد زد و کارشناسی ارشد تهران را نیز طی 3 ترم به اتمام رساند و در مد نظر و عنایت اساتید برجسته اقتصاد کشور بعنوان یک نخبه ایلامی مطرح گردید. به خاطر دارم که هنوز آنزمان فرصت تبریک این توفیقات را به او نیافته بودم چراکه  فاصله ها بین ما قدری دوری انداخته بود ، که شنیدم او بلافاصله در پله ای بالاتر و در مقطع دکترا و در دانشگاه علامه طباطبایی پذیرش و شمغول تحصیل شده است . توفیق تبریک و دیدار  که دست داد حشمت طی 3 سال آن مقطع را نیز به فرجام رسانده بود و بار تحصیل پرافتخارش را پرارزش و گرانسنگ بسته بود .

آری او دیگر نخبه ای کشف شده بود و هراز گاهی از پیشنهادات علمی و اداری که بدستش می رسید خبرم میداد پیشنهاداتی که صرفاً بواسطه علم و تحصیلش رقم میخورد همه میدانستند او یک جوان نخبه شهرستانی و بدون پارتی و لابی است اما به علم و تخصصش نیازمند بودند . او حتی از گرایشات سیاسی هم بدور بود و البته که بدور هم ماند . حشمت مدتی در مجمع تشخیص مصلحت درخشید و علمش را به عرصه عمل کشاند و با کاربردی نمودن دانش خود در وزارت بازرگانی و معاونت برنامه ریزی آن وزارت وقت مشغول خدمت بود نمی دانم شاید پس و پیش بگویم اما باز مطلع شدیم به ابتکار و همت خود برای نخستین بار دفتری تحت عنوان دفتر اقتصاد مسکن در وزارت مسکن و شهرسازی ایجاد نموده و در ان دفتر کار میکند .  هنگامیکه با مدرک دکتری و آنهمه تجربه در سطح وزارت خانه ها بنا بر عرقی که به دیارش داشت و عشقی که به معلمی در او موج میزد و روزگار نوجوانی شغل مورد نظرش بود به ایلام بازگشت چندان که می بایست و در خور دانش او بود برخی دانشگاهها استقبالش نکردند لیکن بالاخره قدر زر زرگر شناخت و بعنوان مدیر گروه اقتصاد دانشگاه ایلام مشغول تدریس و آموزگاری حرفه مورد علاقه اش لیکن در سطح عالی آن .

حشمت در جریان یک دیدار اساتید دانشگاه ایلام با استاندار وقت سخنگوی اساتید حاضر بود و از همانجا قابلیتهایش مورد توجه استاندار واقع  و بعنوان مشاور اقتصادی از او دعوت به همکاری شد . او نیز جوانی نخبه و جویای نام و توفیق بود و به موطن و دیار خود برگشته تا به اقدامی علمی بتواند نام نیکی از خود در تاریخ سیاسی و علمی استان بر جای بگذارد لذا با قبول آن پیشنهاد طولی نکشید که قابلیتهای او را بیشتر از حد مشاور دیدند و در سمت معاونت برنامه‌ریزی استانداری ادامه همکاری داد . حال دیگر یک جوان دانشگاهی و نخبه ایلامی در مسندی حساس قرار گرفته و آنهم در تخصصی که استان سابق بر این کمتر مدیری بومی با این روزمه بخود دیده بود . گمان همه ما دوستان حشمت عسگری این بود که نه تنها مردم و مسولین از این اتفاق به وجد می آیند و او را  مورد حمایت و عنایت قرار می دهند و برای تعالی تا مناصب بالاتر حامیش هستند بلکه با کمک تمام افراد صاحب قلم و اهل علم و سیاست استان و عام و خاص ، او را تا مقام وزارت در کنف حرز و حمایت خود همراه خواهند بود تا ایلام نیز رجلی در سطح ملی داشته باشد .  همه میدانیم که چون از دیاری، افرادی سر بر کشیدند و شکوفه های شاخ علم و هنرشان از پس دیوار باغ منطقه خودنمایی کرد ، آن باغ به طور کلی مورد اشتیاق  و توجه قرار میگیرد لذا اگر نه از روی عرق و علاقه به این هم دیار توانا  شایسته بود دستکم از روی تدبیر و مصلحت اندیشی برای آینده جوانان استان بر دوام توفیقات دکتر عسگری بکوشیم . لیکن در کمال حیرت نه چنان شد که باید . از همان روز نخست نقد ها و قضاوت ها و کارشناسی ها و بلکه کارشکنی ها  شروع شد البته که همگی از روی حسد و رشک و ... نبود اما شاید زود و عجولانه و غیر لازم بودند . در آن میان دوستانی را باید اذعان کنم که از نخبه های دوره بعدی علم اقتصاد استان بودند و شاید در کشاکشی علمی نقد و نظرشان مورد بهره برداری مغرضان قرار گرفت و یک تبادل دیدگاه و نقد علمی را به دستاویزی برای حمله به عسگری تبدیل نمودند .او آلوده باند بازی و قبیله گرایی نشده و لذا دیوارش از همه کوتاه تر مینمود . در دولت نخست کار او سخت تر بود و نقدهایی که به دولت میشد اغلب بجا بود و برنامه های نادرست و ناصواب ابلاغ شده از تهران و استان که عسگری در آنها صرفا از عوامل اجرایی بود نه طراح ،  مستقیم به کارنامه او میچسبید .  بی آنکه ناقدان از خود بپرسند آیا اگر خودشان با همان سن و شور و اشتیاق برای خدمت و به عمل کشیدن علمی که در توشه خویش میدیدند ، بی هیچ زد و بند سیاسی و اداری صرفا بر اساس شایستگی فردی منصب معاون استاندار استان خویش ، به آنها پیشنهاد می شد و نیت خیر  خدمت به زادگاهشان را محقق می دیدند ، این فرصت را از دست میدادند و از این پیشنهاد روی بر میتافتند؟ عسگری خود نیز با سیاست های دولت قبل هم سو نبود لیکن جوانی بود ایلامی که برای عرضه دانش و توانش منصب کارایی را پیش رو می دید که حول محور اقتصاد وبرنامه ریزی اقتصادی نقش داشت .

تقابل دو دیدگاه را میتوان در بالاترین سطحش هنگامی بیشتر دید که رئیس جمهور وقت در جریان سفرش به استان در تقابل با سخنان عسگری در موضوع اشتغال و  ظرفیتهای حوزه نفت و گاز استان ، بحث بز چرانی جوانان ایلام را با آن لحن معروف مطرح نمود هر چند که در دولت بعد حشمت عسگری درمقام خود بودو البته صحت ادعای خود را ثابت نمود و طرحهای موضوعه در دولت بعد محقق گردید   . اما در کنفرانس های خبری هنگامیکه در مقام مسئول باید پاسخ میداد گاه لازم بود توجیهات طرحهایی ولو ناصواب را که بخشنامه شده بود عینا  مطرح میکرد  و شاید هم اصلا  از طرحی و برنامه ای به اشتباه دفاع کرد لیکن مگر کسی میتواند مدعی باشد هر حرفی زده یا میزند عین صواب بوده و همه وعده هایش جامع عمل پوشیده اند و هیچ جا خطایی ازاو سر نزده است ؟ و چرا ما بیشتر یقه خودمان را گرفته چنگ به روی خودمان بیاندازیم؟ چرا مانع رشد یک فرد توانمند هم استانی  شویم  ؟

البته کاش نقدها در حوزه کاری بود  که در این صورت نهایت و  تنها میشد گله کرد که چرا همکاری و همراهی و تحمل بیشتر ی با هم دیار خود نکردیم اما گاه می دیدیم نقدی در کار نبود و بلکه قضاوتهای غیر منصفانه و شکستن حرمت حریم اخلاق هم بود . نشانه رفتن موضوعات خصوصی ، انگهای غیر واقع و... بخصوص بعد از آنکه دکتر عسگری بواسطه توانمندی ها و قابلیتهایش و اینکه اصولا نه چهره ای سیاسی بلکه فردی علمی و متخصص در حوزه اقتصاد بود در دولت تدبیر و امید هم مورد اقبال مدیریت عالی دولت  در استان قرار گرفته و در سمت خود ابقا شد . آنگاه دیگر نمیدانم بگویم بدخواهان بگویم افراد غیر منصف و حسود یا بی تدبیر ها شروع به هجمه و حمله کردند که چرا مدیری از دولت قبل در سمت خود مانده است ؟ اما هرگز از خود نپرسیدند که مگر عسگری فردی سیاسی بود؟ مگر او با حزب و گروهی سیاسی وارد دولت شد؟ مگر هر مدیری باید الزاما اهل سیاسی بازی و حزب باشد؟ اتفاقا نقطه ضعف جناحهای سیاسی دیگر که بارها در مناظرات انتخاباتی بعنوان عملکرد منفی گروهی مطرح میشود این بوده که  به محض استقرار دولتشان تمام دستگاهها را صرفا با نگاه خودی و غیر خودی سیاسی پاکسازی و چه بسا افراد توانمندی که تنها جرمشان انتصاب بر مسندی بنا بر لیاقت و توان فردی بوده از مجموعه خدمتگذاران دولت منفک و منزوی شده و خسران آن موجب نقد و ایراد ناقدان منصف واقع گردیده است . حشمت عسگری را عده ای به مشایی منسوب کردند . کسانیکه هیچ از روزمه و بیوگرافی و سابقه اجرای و تحصیلی او نداشتند .

اینک که او علیرغم سعی رقیب بر سمت و مسند خویش مستدام ماند و دولت نخست را با تدبیر و امید به پایان برد و دولت دوم را هم تاکنون بر جاست و از این نظر رکورد دار است  با خیالی راحت از انگ هیاهو برای بقای او ، عرض میکنم بنا بر رفاقت و آشنائیم با ایشان هم عرض میکنم دکتر عسگری هرگز مشائی را از نزدیک ندیده بود و ارتباطی با جریان پایداری هم نداشت کما اینکه طی اینهمه سال هیچ سندی و مدرکی و گواه موثقی عرضه نشد و تنها شایعه ای بود با نیتی بدور از شان اخلاق .عرصه فعالیت اجرایی او بنا بر دلیلی که بواسطه آن منصب گرفته بود اقتصاد و امور اداری اجرایی بود و بس آنهم با نگاه علمی و آکادمیک و چنانکه حقیر مطلع هستم در تاریخ کاری و اداری عسگری تنها اقدام سیاسی او نامه ای بود که در حمایت از مرحوم آیت الله هاشمی رحمه علیه و دوران ریاست جمهوری ایشان امضاء نمود . حتی در دوران دانشگاهی نیز چنانکه دوستانش میدانند جز درس و کار توءامان پیشه و اندیشه ای نداشت حال چه اجباری هست که او را در حیطه سیاسی و با معیار چپ و راست بسنجیم والله اعلم .  برخی از ما در این دیار کوچک مرزی و دورافتاده دچار سیاست زدگی شده ایم ،  یا غرضی هست از پی حسد  که چشم دیدن توفیق خودمان را نداریم . و الا چرا باید تمام جد و جهد خود را بر این موضوع معطوف کنیم که یک مدیر بومی با تخصص و حیطه وظایف غیر سیاسی  را به جرم سیاسی نبودن انگ سیاسی بزنیم و یا به جرم عدم ورود به عرصه سیاست پی عزل و تصدیعش باشیم .؟ عسگری در دولت پیش تند روی و برخورد سیاسی و متعصبانه یا حتی جانبدارانه را ابراز نداشت و بر نمط اعتدال بود  که از قضا دولت دولت اعتدال است ؟ بازهم به خاطر دارم که در دولت قبل معاونت ایشان ملجا و مکان تجمیع مدیران دولت اصلاحات بود که پس از عزلهای فله ای بصورت کارشناس مشغول بکار بودند و مانند دیگران از پذیرش همکاری با آنان برائت نجست درحالیکه کمتر کسی جسارت قبول همکاری با نیرو های شناسنامه دار و مسوؤل در دولت اصلاحات را در آن مقطع داشت و باز تا آنجا که اطلاعم هست دون شانشان رفتار نکرد که در غیر آنصورت همانها که امروز اغلب در دولت تدبیر امید صاحب مناصب هستند به حضور دکتر در این سمت معترض میشدند . پس چرا یک جوان ایلامی موفق را ، یک برادر هم دیار هم زبان را حمایت که هیچ ، تحمل نمی آوریم ؟ آنهم به جرم توفیقش . او اگر از استان برود یا میرفت شک نکنید همانگونه که اعلایی او را دید و بی رابطه مقامش را شناخت ، دیگران او را با عنایت به تجارب و دانش گرانسنگش کشف و جذب نموده و قطعا  بی توفیق نخواهد ماند و این استان است که از تجربه و علم و تخصصش بی بهره می ماند . اینرا کسی میگوید که از قِبَل رفاقت با او جز صفا و تواضع و مهربانیش از به سود و سودایی  متنعم و منتفع  نشده ی.

با احترام وحید خسروی

نظرات   

 
0 # رحیمی نژاد 1396-04-13 19:37
توانایی مدیریتی حشمت اله عسگری بواسطه تخصص و توان علمی و بعنوان یک نخبه ایلامی غیرقابل انکار است, مشکل عسگری و عسگری ها نیستند مشکل غریب ستایی و بومی ستیزی اکثر نخبگان و عوام ایلام است که ترجیح میدهیم که افراد غیر بومی بر ایلام مدیریت کنند حتی اگر ان شخص غیربومی عملکرد و رزومه قابل توجهی نداشته باشد.
ما قبلا استاندارانی داشتیم که حاضر نبودن از آب ایلام استفاده کنن و اب معدنی از پایتخت همراه خودشون میاوردن ایلام, پروازی بودن و بچه هاشون رو حاضر نشدن بیارن ایلام, واسه ملاقات با پیرمردها و پیرزن های ایلامی باید مترجم کنارشون داشتن که با اونا خیلی خیلی راحت کنار می اومدیم و هر کی سرش تو لاک خودش بود..
حالا یه عده ای زمینو به آسمان دوختن که باید اینجوری بشه یا اونجوری.. کی باید بمونه کی باید بره کی باید بیاد!
والا این اقای مروارید هر کی از راه رسیده هر چی دلش خواسته بهش گفته ولی این اقا تا الان از یکی از اینا حتی شکایت که هیچ گلایه هم نداشته.. بعضیا ناراحتن و میگن این اقا زیاد از حد با مردم ارتباط داره و جواب همه رو میده...مگه این بده؟
با کدام ساز شما باید رقصید که راضی بشید؟

والا این شاهپور پولادی مشکلش مردم داری بوده تا الان..
این حشمت عسگری یه جوان تحصیلکرده است که نمیدانم جایی کیو گرفته که یه عده انگار ملک پدریشون غصب شده..
بابا بس کنید قباحت داره این زیر آب زنی و تخریب..
زمانی که علی آزاد استاندار بود بنده یه کاری داشتم وزارت کشور که باید میرفتم دبیرخانه.. یارو کارمند اونجا فهمید ایلامیم برگشت و گفت چرا اینجوری هستید شماها؟
گفتم چه جوری هستیم؟
گفتش که یک پنجم نامه هایی که میاد تو اتوماسيون دبیرخانه وزارت کشور شکایت ایلامی ها از اقای ازاده.. خسته شدیم از بس شکواییه ثبت کردیم.. هیچ استانی همچین موردی رو نداره بجز ایلام.. تا اون بنده خدا رفتن از ایلام و دیدیم کی اومد! بعدش یه عده دلشون خنک شد و بعدش رفتن دنبال کارشون..

بیایم شهامت داشته باشیم و برای اونایی که همزبان هستن و دلسوز شاخ و شانه نکشیم اگه حرفی داریم با منطق و دلیل مطرح کنیم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # آگاه 1396-04-18 02:32
, واقعا باعث تاسف است برای یک انسان که اینقدر مجیز یک نفر را در حد لالیگا بگه. داستان خوبی بود. پیشنهاد میکنم بعنوان یک داستان خیالی چاپش کنه. این اقا با پرروئی زمان احمدی نژاد خودشو اصولگرای دو آتشه وارد بدنه استانداری کرد و حدود 9-8 ساله کشتی اقتصاد و برنامه ریزی استان را غصب کرد و کاری بجز راضی نگه داشتن بالادستی ها و انجام لابی ها برای انجام انواع کارهای اقتصادی از پژوهشی گرفته تا استخدام اخوی های بزرگوارشان در شهرک و ثبت اسناد و... کاری برای ایلام بدبخت انجام نداده. ایشان اگر راست میگه فقط 9 تا کار اساسی که نتیجه مثبتی برای توسعه استان انجام داده بفرماید! حضرت امام فرمودند اگر کسی در نظام مقدس جمهوری اسلامی احساس کند (توجه احساس) نمیتواند کار و خدمتی انجام دهد حرام است در ان مسئولیت بماند. حالا ایشان چه جوابی دارد؟ خدا همه ما را به راه راست هدایت کند. در توبه همیشه باز است خصوصا برای انسانهائی که بخاطر دنیای دیگری دین خودشان را به حراج میگذارد. پیشنهاد میکنم ایشان و منقدین ایشان در یک جلسه پرسش و پاسخ حضوری پاسخ همدیگر بدهند.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # پادرشک 1396-04-21 15:31
دوست عزیز جناب آگاه چطور آگاه نیستند که نویسنده مطلب صادقانه نوشته صرفا دوست دکتر عسگری میباشد وو اتفاقا در حمایت و به حمایت از او این مطلب را نگذشته و کل حرفشم اینه که روزمه تحصیلی عسگری بین مسولین کم نظیره یا بی نظیر ه و دو آتیشه هیچ جریانی نبوده و الا شما الان سند و مدرک زیادتری برای تخریب داشتید بحثش اینه که ایشان روی پای خودش و بدون پارتی پست گرفت و ما الکی زور نزنیم پاشو بکشیم آگاها کجایی حمایت رفیقی از رفیقی محیز گویی مومن چرا درجا گمان میکنیم طرف یک پول و مقامی به جیب زده که حمایت میکنه و ما جا ماندیم ؟ بعد چرا قبل از نقد مطلب نقد شخصیت نویسنده و گوینده برامون عادت شده اصلا این نویسنده غلام خانزاد عسگری شمابا مطلب مشکل داری یا رابطه این دو کنجکاو نشویم و اگر نقدی داریم مودبانه بنویسیم و مردم را از اشتباهی اگر هست صادقانه بدون حب و بغض بیرون بیاریم یکبار هم شده از این فرهنگ حمله به گوینده بجای گفتار رها شویم و راه گفتگو محترمانه را پیش بگیریم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # آگاه 1396-05-31 17:24
یه حرفی هم از مادر عروس؟!!! اگر کار من اشتباه بوده ! خودت هم که به مطالب توجه نکردی وبه نویسنده حمله کردی. ;-)
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # حسنی 1396-04-26 18:28
در جواب آقا یا خانم رجیمی نژاد. باید بگیم عسگری جای کسی و تنگ نکرده بلکه خیلی ها را به حاشیه رانده. یعنی تو این استان کسی دیگه نیست جای ایشان و بگیره. رییس جمهور هم بعد دو دوره هشت ساله عوض میشه ...گویا ایشان با لینک بازی یاد گرفته قصد کنار رفتن نداره....واقعا ایشان اگر به معنی لغوی آدم تحصیل کرده ای هستند بفرمایند بغیر از جیب مبارک خودش و باجناقاش برای جیب مردم در این مدت طولانی چکار کردند.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # احمد 1396-04-27 01:58
ببینید آقا یا خانم حسنی من به جرات به شما می گم اگه یه شخص معصوم هم جای دکتر عسگری بود همین حرفا رو (
پر کردن جیب مبارک)بهش می زدین. این حرف مصداق تخریب و ناجوانمردانه است. من از ایشان شناخت زیادی دارم ایشان جزء بهترین مدیران استان هستند با تسلط مسائل را دنبال می کنند علمی هستند. خیلی از اساتید دیگر دانشگاه که وارد حوزه اجرایی شده اند مثل ایشان نتوانسته اند بر امورات کاری مسلط باشن. ایشان در هر صورت دارد به سرمایه ای استانی در عین جوانی تبدیل می شود. بی شک اگر ایشان می خواست در استانهای بزرگتر و مرکزی کار می کردند بدون تخریب هم استانی های عزیز می توانست شبیه دکتر آذر به چهره ملی تبدیل شود.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # ایلامی 1396-04-30 15:28
در جواب احمد باید بگم چطور به این نتیجه رسیدی که از بین اساتید استان بهترین هستند برای کار اجرایی.اتفاقا ایشان برای کار اجرایی درست نشده ، شاید نمراتش تو دانشگاه خوب بوده باشه یا معدلش بالا بوده اما برای کار اجرایی این تنها معیار نیست. ایشان توان کار اجرایی نداره، چون از نظر شخصیتی آدمی ترسو، مطیع بی چون و چرا و متملقی هستند. کاش یه بار ایشان صادقانه می گفت دلیل ماندگاریش در استانداری در زمان مروارید چی بوده؟ ؟؟؟؟؟ اینم بعدا مشخص میشه.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # ناظر 1396-04-30 15:35
کارهای غیرقانونی ایشان
استخدام برادر بزرگش با مدرک سیکل و داشتن سن 48 سال در شهرکهای صنعتی.
استخدام برادر دومشان با مدرک دیپلم با داشتن سن 43 در اداره ثبت و اسناد.
استخدام بدون آزمون برادر زنشون در پتروشیمی ایلام
ارتقای باجناقش در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بدون داشتن شرایط لازم.
دخل و تصرف در معاملات اقتصادی در مرز مهران....
و............. که اگر دستگاه قضایی عادلی باشد ایشان اتفاقا باید محاکمه شود.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # ناظربر ناظر 1396-06-08 17:11
ناظر جان یک مورد هم که بنده مستند اطلاع دارم عرض کنم که ازقلم انداختید.

استخدام یک برادر دیگرش درسازمان استاندارد تحقیقات البته استان کردستان تا بعدا انتقالی هم بگیرد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group