▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

يكشنبه 4 فروردين 1398 Sunday 24 March 2019 17 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

با این همه خبرهای بد

حالمان خیلی بد است!

عصر ایلام,قتل,خودکشی,حالمان خیلی بد است

عصر ایلام :فرج اله صیدمحمدی/ ساعت ها ودقایق هم به ضرر ایلام در حال گشت وگذار در پهنه زمان هستند و این نام نیک در معرض بدنامی است.یک روز خودکشی، یک روز بیکاری،یک روز مهاجرت به استرالیا  و یک روز دیگر قتل ناموسی و بداخلاقی های زندگی اجتماعی در به زیر کشیدن نام ایلام می کوشند.

 بعد از بیکاری و مهاجرت و خودکشی های افسارگسیخته اکنون یک غول آدم کش دیگری به نام" قتل" عزم خود را جزم نموده تا مثلث و عامل ستردن عرق از جبین ایلامیان باشد و از  استانی که فقط یک نام از آن مانده بود آن هم بر باد رود!

سرنوشت و تکلیف این استان و مردمی که هر روز این اخبار ناامید کننده را رصد می نمایند و خود آنها هم ممکن است در معرض آنها باشند چیست؟آن همه نشاط اجماعی و زندگی شهروندی که این دولت پرمدعا و پرطمطراق و دولت های کریمه قبل از آن سخن راندند پشت کدام تریبون در نطفه خفه شد؟دلیل این همه آسیب اجتماعی که مثل مور و ملخ به مزارع جان ساکنین این سرزمین زجر کشیده افتاده است چیست؟

 در عصری که مدرنیته و تکنولوژی به یک باره وارد زندگی انسانهای سنتی می شود و هنوز هیچ بستر لازمی برای آن فراهم نشده است، کارگری با فشار همسر وچشم وهم چشمی های خودش گوشی لمسی خریداری می نماید تا در وایبر و واتس اپ وارد گروه های کذایی شود باید هم حال و روز ما این چنین باشد و جلوی درب دادگاه تجدید نظر مردی به دلیل تجاوز به خواهر خانم خود سرش از تن جدا و به قتل برسد!

وقتی صفحه حوادث روزنامه های کشور را مطالعه می کنید و از تجاوز به محارم می شنوی مغرت هنگ می کند اما وقتی در همین شهرستان های استان ایلام پدری به دخترش و مردی به خواهر خانمش تجاوز می نماید دیگر مغزی برایت نمی ماند.

 فراروی این تکنولوژی لجام گسیخته، مغزهای بسته و فندقی انسانهای شیک پوش و درعین حال ژولیده ای قرار دارد که هنوز به دنبال ایجاد محدودیت بیشتر برای جوانانی هستند که نه کار دارند و نه سرگرمی!

محدودیت ها و عدم وجود بسترهای لازم برای تخلیه عاطفی جوانان و عدم وجود حتی یک پارک تفریحی مناسب دراین استان تا کی می خواهد ادامه داشته باشد وهر روز در گوشه ای از این استان شاهد خودکشی دسته جمعی دلفین ها باشیم!

مگر می شود به جوانی که آسیب های اجتماعی تا رختخواب خانه اش نفوذ کرده بگویید باید خودت را کنترل نمایی؟چقدر می تواند خودش را از  آسیب ها  دور نماید؟مگر نه این است که خانواده ،محل تحصیل و محیط  بیشترین تاثیر را بر شکل گیری شخصیت اجتماعی یک جوان می گذارند؟ مگر می شود به آسیب اجتماعی بگویی به پسر من ویا دختر من نزدیک نشو من فلانی هستم !مدیرم، معاون هستم ویا .....!

همه این آسیب ها در  در تار و پود ایلام در هم تنیده شده است به گونه ای که دو وجه متفاوت خودکشی کارمند منابع طبیعی و معاونت اداره کل پست وفلان دبیر زبان انگلیسی با قتل های ناموسی وخودکشی های جوانان بویژه زنان در شهرستانهای استان، پیچیدگی موضوع را دوچندان می کند و هر کسی را دچار چالش می نماید، به طوری که به وخامت اوضاع اجتماعی استان پی می بری و برخی اوقات می گویی از بیکاری،فقر،خشک مغزی، عدم جنبه پذیرش مدرنیته و.... است ولی این نوع خودکشی ها را که می بینی جوابی جز ......نداری!

این سکوت مرگبار کی شکسته می شود؟تا کی باید شاخه های درختان بلوط آخرین جایی باشد که دست یک جوان زنده مستعد خودکشی آن را لمس کرده باشد برای بستن طناب دار به آن!

نکند منتظر این هستید که همه ما از این کشور خارج شویم و برویم استرالیا و یا به مانند نهنگ ها ودلفین ها به صورت دسته جمعی خودکشی نمائیم تا خیال کجتان راحت شود؟

این همه معاونت های اجتماعی که متاسفانه فقط جنبه پر نمودن چارت ادارات و دستگاه ها را دارا می باشند تاکنون جلوی خودکشی چند نفر را گرفته اند!

با عرض تاسف باید گفت رانت،قبلیه گرایی،استخدامی های غیرقانونی،اختلاس های میلیاردی،عدم وجود نشاط اجتماعی و زندگی شهروندی،تبعیض،بیکاری،خودکشی،قتل های ناموسی،تفکرمدرنیته درعین عمل سنتی وصد ها مورد مشکل دیگر در این استان 600هزار نفری موج می زند وما درکنار هم زندگی می کنیم و باز هم با اکراه می گوییم همه چیز آرام است ما چقدر خوشحالیم!

 یکی از بزرگترین نعمت هایی که خداوند در اختیار انسان قرار داده ، فراموشی است و گرنه معلوم نبود با این وضع اسفناک، حافظه ما گنجایش ذخیره چند گیگ از آسیب های اجتماعی را داشت!؟؟؟؟؟

نظرات   

 
+2 # شهروند 1393-11-14 13:35
تا کی؟
مسئولین محترم در این دنیا که جوابگوی کسی نیستید حداقل بفکر آخرت خود باشید
توان غصه خوردن هم برایم نمانده است.........
عصر ایلام ممنون از توجه ت که جور دیگر رسانه های استان را هم باید بکشی، لااقل تو کمی از وظیفه ات را انجام دادی.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # جوان 1393-11-14 14:15
مقاله ی خوبی بود ولی کو گوش شنوا ......تمام مشکلات بی کاری است اما مسولین همایش برگزار می کنند ان وقت اقای کلانتری معاون سیاسی دم از نشاط می زند جوان بی کار بی پول با چه امیدی نشاط داشته باشد اقای کلانتری
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # نجم الدین 1393-11-14 14:46
ممنونم بخاطر مطلب خوبتون. نویسنده اش رو معرفی نمیکنید؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # نیم نگاه 1393-11-15 01:10
این واقعیت استان ایلام است/کی مقصره/این زخم کهنه را چه باید کرد/گناه جوانان تحصیل کرده وبیکارچیست/ شهری داریم با بانکهای متعدد وساختمانهای شیک که با پول هرکاری میکنند به جزء تولید واشتغال ودانشگاهای غیر انتفاعی متعدد وبی محتوا که به جای تولید علم همچون زالو پول مردم را میمکند ودر یغ از فرصت اشتغال برای جوانان /راستی کی مقصره
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # علی 1393-11-16 08:33
جناب نویسنده عزیزدرتکمیل فرمایشتان باید عرض کنم وقتی مسئولین داد میزنند ماهواره مخرب است ،ماهواره بنیاد اعتقادی ما ملت مسلمان را هدف قرارداده خیلیها میگویند ماهواره خیلی هم خوبه مستند حیات وحش داره مستندهای علمی داره ولی نمیگن شبکه های پخش فیلم وسریال ابتذال خانوادگی دارند که متاسفانه بسیاری ازخانواده ها درموقع اذان مغرب سریال را باحرارت دنبال میکنند بعد انتظار داریم شیطان رجیم ماانسانها را ازدایره عدواتش کنار بگذارد !خیر شیطان رجیم وقتی قسم یادکرده همه را بجز مخلصین گمراه کند نتیجه آن همین است موقع اذان سریال بی بند وباری پیگیری کردن بعد نتیجه میشود تجاوز به محارم وبعد هم قتل . ازخدا میخواهم همه ملت ایران عاقبت به خیر شویم.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # جلال از ایلام 1393-11-16 18:49
وقتی مسئولین صدا و سیما با مطالب بیسیار سخیف برنامه های خود را پر میکنند و از شناساندن نقاط قوت استان به سایرین غافل میشوند باید منتظر عواقب بد اینگونه نگاه ها به مردم شریف استان باشند حماسه مردم استان بویژه مهران در پذیرایی صدها هزار نفر در خانه های خود در ماه محرم در صورتی که هتلی در این شهر وجود ندارد یا پاسداری و حراست از شصت هزار خودرو در شهر کوچکی که پارکینگی ندارد آیا نمیتوانستیم این از خودگذشتگی مردم مهران را بصورت گسترده و به دفعات تکرار کنیم تا مهمانوازی این مردم شریف برای سایر نقاط کشورمان الگو شود وقتی در شمال کشور برف سنگین بارید مردم به خودشان هم رحم نکردند و اجناس را با چندین برابر قیمت به مردم می فروختن یا در زلزله شدید بم که مردم به غارت اموال همشهریان خود مشغول شدن این فداکاری مردم مهران می توانست الگویی برای سایرین باشد که متاسفانه در حاشیه ماند و عملکرد سایر نقاط مرزی برجسته شد هنوز مردم سایر نقاط کشور وقتی نام ایلام را مشنوند میگوند ایلام جز کردستان یا کرمانشاهه وقتی میگویی ایلام استانه تعجب میکنند
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group