▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

سه شنبه 6 فروردين 1398 Tuesday 26 March 2019 19 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

به بهانه تعویق چند باره انتخابات هیات رییسه شورای شهر ایلام ؛

شورا ی شهر یا شورای من؟!

 شوراي شهرعصر ايلام: ظاهرا چاره ای نداریم جز اینکه به همه چیز عادت کنیم ، هم چیزهای خوب و هم چیزهای بد ،دست خودمان هم نیست که در این باره بتوانیم انتخابی بکینم ، به قول میوه فروشهای ارزانفروش  همه چیز در هم است و حق سوا کردن نداری.

. گفتم عادت به همه چیز ، یکی از این چیزهایی که باید با آن کنار بیایی و چاره ای هم نداری غیر از تحمل ، نتیجه برخی از انتخابات هایی است که اتفاقا در سرنوشت تو هم تاثیرمستقیم و مهمی دارند از همین داستانها می توان به شورای شهر اشاره کرد که هر چند تلاشمی کنی که آنچه جاهای دیگر می کنند تو هم در اینجا شرایطش را فراهم کنی اما عملا امکانش وجود ندارد و باید ...

این روزها تیتر اخبار سایتها و خبرگزاری های فعال استان همه اش اختصاص پیدا کرده به شورای شهر ایلام و انتخابات هیات رییسه اش ، چون خیلی ها معمولا خیلی چیزها را لو نمی دهند ما هم خبر زیادی از چند و چون اختلافات درونی اعضای محترم شورا ی شهر نداریم اما آن چیزی که کاملا روشن است این است که در باره نحوه انتخاب هیات رییسه مشکلی پیش آمده .

 عده ای از اعضا ظاهرا ترکیبی چیده اند و عده ای دیگر مخالفت کرده اند ، این یک نمای کلی از اختلافات و دلیل تعویق چند باره انتخابات هیات رییسه است ، این اختلافات اما ظاهراقرار نیست به این زودی پایان یابد چون اگر قرار بوده عده ای از خواست های خود کوتاهبیایند حتما قبل از علنی شدن اختلافات و کشیده شدن به فضای عمومی این کار را می کردند .

به اینها در ایجا خیلی کار نداریم مهم در این میان قول و قرارهایی بوده که نمایندگان کنونی مردم در شورا قبلا با مردم گذاشته اند و قرار بود همه چیز تنها و تنها برای مردم باشد و این بزرگواران فقط  پادویی کنند و نوکری مردم . ( یادش به خیر این شعار خیلی ازدوستان در زمان انتخابات بود ) .  اما به نظر می رسد خیلی از کلمات و جملات با گذشت زمان معانی جدیدی هم پیدا می کنند....

بزرگواران شورای شهر و نمایندگان مردم در این نهاد ارزشمند چه چیزهایی را در فکر ومخیلیه خود گنجانده اند که امروز به اینجا رسیده اند جای سوالات فراوانی دارد کهپرداختن به آنها در این روزها چندان فایده ای نخواهد داشت اما خوب است به فردایی بیاندیشند که قرار است به مردم در باره عملکردشان پاسخ بدهند و خدایی ناکرده بار دیگرانتظار رای و انتخاب داشته باشند .

گروه من و دسته من و تیم من ظاهرا چنان بلایی بر سر ترکیب یازده نفره شورای شهر ایلام آورده است که اعتماد میان آنان نسبت به همدیگر از بین رفته و حاضر نیستند دور یک میزنشسته و هیات رییسه یک ساله خود را برگزینند .  

سال گذشته در یادداشتی با عنون ( شورایی که شور نمی کند ) برخی از آسیبهای فراروی شورای کنونی را گوشزد کردیم و متاسفانه این روزها باید نتیجه آن شور نکردن و دسته بندیهای مضر را مشاهده کنیم ، دسته بندی هایی که شاید کمترین انگیزه و دستاوردش برای شهر و شورا  وشهرداری باشد شهر و شورا و شهرداری ای که بیشتر از هر زمان دیگر و مکان دیگری نیازمند آرامش و برنامه  است .

آرامش و برنامه ای که ظاهرا دو کیمیای گم شده و حلقه مفقوده این روزهای مدیریت شهری مادر ایلام هستند و به جای آن تا دلتان بخواهد اختلاف و موضع گیری و گروکشی وجود دارد.  اعضای محترم شورای شهر ایلام خوب است حالا که کار به اینجا رسیده است بیایند و برای مردم توضیح بدهند که این همه شور نکردن و دسته بندی و فرصت سوزی برای چیست ؟ شاید این ما هستیم که اشتباه کرده و راه را به خطا می رویم و این همه اختلاف و لج بازی و گروکشیهمه اش همچنان برای پادویی و نوکری مردم است .

ظاهرا چاره ای نداریم جز اینکه به همه چیز عادت کنیم ، هم چیزهای خوب و هم چیزهای بد ،دست خودمان هم نیست که در این باره بتوانیم انتخابی بکینم ، به قول میوه فروشهای ارزانفروش  همه چیز در هم است و حق سوا کردن نداری .

رضا رستمي

 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group