▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

يكشنبه 4 فروردين 1398 Sunday 24 March 2019 17 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

نگاهی گذرا به روند مذاکرات هسته ای از ابتدا تا کنون

فرجام برجام

برجام

عصر ايلام/ سيدحرمت الله موسوي مقدم/ تاریخ کشور ایالات متحده امریکا مملو ومشحون است از بی اعتمادیهای متعددو نا جوانمردیهای مکرردر سرار سر عالم.

 

 اراده این ابر قدرت قداره بند که اخیرا در قامت گروه 1+5معرفی و معروف شده است، از سنوات قبل بدنبال بهاده ای بود تا بتواند با جلب رضایت هم پیمانانش ، جمهوری اسلامی ایران را بعنوان عامل تهدید صلح جهانی معرفی و اقدامات ایذایی برعلیه ان طراحی و اجرا نماید.

 برای اجرای این سناریو، باتخصیص اعتابر و اخذ اختیار از کنگره ، سازمان سیاه را ما مور کردتا افرادی را در داخل ایران شناسایی و توجیح کند و اپوزیسیون خارج نشین را نیز ساماندهی نماید و بصورت نا پیدا، خوراک این استراتژی خطر ناک وجنگ نرم را تولید و پر ورش دهند.

این انتظاردر اوایل سال 81 به سر امدوجاسوسان و طن فروش ، پروسه انرژی هسته ای را انتخاب و با جمع اوری اخبار و اطلاعات خام و بدوراز واقعیت و ارسال ان به سازمان سیاه امریکا، اهداف مورد نظر و بهانه تجاوز و تعدی این غول تجاوزگررا مهیا و در اختیا ران قرار دادند

 امریکا با کسب  این اخبار ناپخته و بی اساس ، توانست شرکای راهبردی خودرا همصدا و بر علیه ایران باخود همراه نماید.

 اقای سید محمد خاتمی رییس جمهور اصلاح طلب ایران، دکتر حسن روحانی دبیر وقت شورای امنیت ملی را مامور نمود تا از طرق مختلف ، امریکا و اصحابش را مجاب نماید که جمهوری اسلامی ایران بدنبال ساخت بمب هسته ای و تولید سلاح کشتار جمعی نیست.

 اقای دکتر روحانی در کسوت یک دیپلمات زبده و کار کشته ، استین همت را بالا زد و به رایزنیهای فشرده پرداخت و توانست طرفهای اروپایی را به ایران اورده و در نشست تهران با کد خدایان جهان به گپ وگفت و شفاف سازی بپرداخت.

خروجی این نشست ایران و اروپاییان به نمایندگی از اربابشان امریکا، ، منجر به یک توافق دوجانبه شد که طی ان ، ایران حاضر شد در مقابل اجرای تعهدات طرفین و برا ورده شدن انها ، بمنظور رفع شبهه و شفافسازی ، فرایندغنی سازی  اورانیوم را تعلیق و تاسیسات هسته ای خودرا پلمپ نمایدو بلا فاصه به این تعهد خودنیز عمل کرد ،اماطرفهای اروپایی علیرغم حسن نیت ایران، با تزویر و نیر نگ و بی صداقتی زیر قول خودزدند و از انچه که تعهد کرده بودند سر باز زده و عمل نکردند.

 این اقدام اروپاییان باعث شدکه در اخرین روزهای عمر دولت اصلاحات (دهم مردادماه 84) بدستور مقام معظم رهبری، در یک اقدام مشابه ، کلیه تاسیسات تعلیقی در ایران فک پلمپ شد و جریان غنی سازی به حالت اولیه برگشت و مجددا چرخ سانتریفیوژها به گردش در امد.

 

 در نیمه دوم سال 84 اقای محموداحمدی نژاد بعنوان رییس جمهور ، هدایت نظام اجرایی کشور را بدست گرفت و با پدال احساس و پشتوانه تخیل ، در دشت رنگین و فریبنده سیاست به اتش بازی پرداخت و همه قطعنامه های سازمان ملل را بعنوان کاغذ پاره فاقد اعتبار اعلام کرد.

 دولت اصولگرای احمدی نژاد، با بی اعتنایی به توصیه های سازمان ملل متعهد، امار سانتریفیوژهارا بطور تصاعدی افزایش داد و تا میزان 19 هزار سو ارتقاء داد، تاسیسات( فردو)جان تازه ای گرفت ، غنی سازی اورانیوم با عیار 20 در صد اغاز گردیدو به تولید صنعی رسید و بدون توجه به اثار و عواقب آن ، روز 20 فروردین هرسال را بعنوان روز ملی فنا اوری هسته ای اعلام و همه ساله این روز را نیز گرامی میداشتند.و توسط شخص رییس جمهور ، ایران رسما  در جمع با شگاه کشور های هسته ای جهان داخل شد.

در مقابل این اقدامات ایران، امریکا و همپیمانانش ، در یک اقدام هشداری و بازدارنده، یک قطعنامه را بر علیه ایران صادر و خواستار  توقف فعالیتهای شتابزده ایران در بحث انرژی هسته ای شدند ، اما این اقدام نیز یارای کندشدن روند روبه رشد و اراده استوارو ماجراجوییهای دکتر احمدی نژاد نشد و تعداد قطعنامه های سازمان ملل بر علیه ما به 6 مورد رسید،اجماع جهانی بر علیه ایران به تصویب رسید ، جمهوری اسلامی بعنوان تهدید ی برای فرایند صلح جهانی تلقی گردید،تحریمهای فلج کننده برعلیه ملت ایران اعمال شد، پرونده هسته ای ایران از شورای حکام به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع داده شد، گزینه جنگ و تهاجم نظامی بر روی میز رییس جمهوری امریکا و ارو پاییان قرار گرفت و عفریت تحریم ظالمانه انان روز به روز گلوی خسته مردم مارا می فشرد و به مرگ تدریجی تهدید میکرد که با تدبیر عالمانه مقام معظم رهبری و اعلام راهبرد اقصاد مقاومتی ، مردم غیور ایران در مقابل این ظلم بزرگ ایستادگی و پا فشاری کردند تا انقلاب اسلامی به سلامت از این مرهله خطر ناک نیز عبور نماید .

در حالیکه ابر سخت تهدیدروز به روزفضارا  تاریک و جانفرسا کرده بود ، بارای قاطع ملت ، سکان قویه مجریه به دکتر حسن روحانی سپرده شد.

 این شخصیت معتبر و مبارز خستگی نا پذیر که در جریان پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی با سر افرازی امتحان صداقت و شهامت و دل بستگی به نظام مقدس جمهوری اسلامی را در مکتب اما ره و مقام معظم رهبری را پس داده بود، با تکیه بر توان گفتمانی، تبحر سیاسی ، وجاهت ملی و اشراف بین المللی، سبک وسیاق مذاکرات را تغییر و با ایجاد تمرکز در سیاست خارجی و مدیریت واحد در فعل و انفعالات برون مرزی و تعاملات جهانی،مسئولیت پرونده هسته ای را به اقای دکتر محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه  واگذار کرد.

 دکتر روحانی با این اقدام وتمرکزو تنفیذ اختیارات و حمایت قا طع از ان، موضوع مذاکرات هسته را در مسیر اصولی و ذاتی خود قرار داد و هدایت کرد .

هدایت و هوشمندی رهبر معظم انقلاب اسلامی، تدبیر ریاست محترم جمهوری ،وتوانایی تیم مذاکره ، باعث شد تا دولت تدبیر و امید به قول و شعارهای انتخاباتی خود عمل نمود و در یکصد روز اول مسئولیت خود،توانست فضای جهان را نسبت به  ایران عوض کرده و حالت خوف و خطر را تغییر و درمذاکرات ژنو، اعتماد قدرتهای بزرگ دنیارا جلب وموفق به توافق اولیه با گروه 1+5 گردید.

این روندامید وارکننده با فراز و فرودهای زیادو مذاکرات سخت و نفسگیر ادامه یا فت و جمهوری اسلامی ایران توانست با حفظ اصول و خطوط قرمز مد نظر مقام معظم رهبری ، با طرفهای مقابل در کمال اقتدار به توافق برنامه جامع مشترک (برجام)برسد و با این گام استوار سایه سنگین ترس و وحشت و جنگ و نا امنی  را از بام و دل ایران وایرانی بزداید.

در این بده بستان سیاسی(بردبرد)مذاکره کنندگان ما ضمن توجیح افکار عمومی جهان وختم ایده ایران حراسی، موفق شدند که حق فعالیتهای هسته ای صلح امیزرا حفظ، زمینه لغو تحریمهای ظالمانه را مهیا، شورو نشاط اجتماعی را افزایش ، و عزم واراده و گفتمان ایرانی را هم تضمین و مهم تر از همه اینها ،رضایت و حمایت مقام معظم رهبری  را هم تامین نمایند .

اکنون که دنیا به تدبیر و اقتدار فرزندان مخلص ایران اسلامی در مقابل اردوگاه قدرتهای عظیم جهان افتخار کرده و اوازه ایرانی ،فضای عمومی را پرکرده است، انتظار میر ود که گروههای سیاسی، جناههاوجریانهای داخلی، ارباب جراید ،صاحبان سخن و دارندگان تریبونهای عمومی ، نهادهای قا نونی و بخصوص نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، همصدا و هماهنگ با مردم و حمایت از دولت ، به عزت و اعتماد مذاکراه کنندگان که مورد وثوق مقام عزیز ولایت نیز میباشند، اطمینان نموده و در اجرای این تصمیم تاریخی و ماندگار، دولت وریاست محترم جمهوری اسلامی را یاری نمایند و با تصمیمات احساسی، اقدامات جناحی، اظهار نظر های سطحی و خدای ناکرده مچگیریها و لجاجتهای مضر و بی فابده ، جریان فرجام را با مشکل مواجه نکنند و اجازه بدهند تا این برجام حساس و ضروری که به نفع منافع ملی کشور است به فرجام و سر انجام درست و مد نظر  مسئو لین برسد که

این کار ، بدون شک هم  نشاط و سر زندگی اجتماعی در پی خواهد داشت و هم ثبات سیاسی و تقویت اقتصادی جامعه را بدنبال دارد.

همه باید متوجه این حقیقت مسلم باشیم که این تصمیم متعلق به فرد و گروه و یا جناح و قشر خاصی نیست بلکه در وحله اول خواست عموم مردم ایران و نتیجه ایثار و مقاومت خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، هدایت و راهنمایی مقام معظم رهبری، تلاش بی وقفه دولت تدبیر و امید و قدرت و اقتدار نیروهای مسلح می باشد که همه باید به این اراده و عزم عمومی احترام بگذاریم پس بیاییم همه کمک کنیم تا فرجام به سرانجام برسد.

چنین باد

 

 

نظرات   

 
0 # امیر 1394-06-20 11:00
سپاس ....
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # راسخ 1394-06-29 14:33
سلام:ایکاش نخبگان و قلم بدستان بیش از این مسایل را نقد و برسی و در معرض قضاوت عامه مردم بگذارند.
تشکر
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group