▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

چهارشنبه 29 اسفند 1397 Wednesday 20 March 2019 13 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

اين ديوار حائل را برچينيد

گپی دوستانه با استاندار محترم ایلام

عباس خزلي عصر ايلام: عباس خزلی ::هرچند که ممکن است این گپ دوستانه را برخورد جناحی یا غیره تلقی کنید ولی بر همگان در استان آشکار است که ما جز رضای خدا و رفع مشکلات مردم،  دست به قلم انشاء الله نخواهیم برد.

برای روشن شدن این موضوع می توانید سری به دنیاي اینترنت بزنید تا مشخص شود که در دوران دولتهاي قبل واقعیت ها را به مسئولین چه راست و چه چپ گوشزد نموده ایم.

جناب مهندس مروارید همانطور که اطلاع دارید تاثیر و نقش رسانه بر توسعه در دنیای امروزبه هیچ کس پوشیده نیست، رسانه ها به عنوان بازوان قدرتمند از طریق مختلف می توانند درپیشرفت جامعه کمک کنند .

انسان همواره از انزوا بیزار و موجودی اجتماعی است که به طور انفرادی نمی تواند زندگی کند و این رسانه ها هستند که می توانند نقش نورافکنی را بازی کنند که درشب تاریک راه را از بی راهه نمایان کرده و مسیر واقعی رابه مسافر نشان می دهد .

رسانه جمعی گاه از انحرافات اجتماعی پرده برمی دارند وبا اطلاع رسانی به موقع ومناسب برای اعضای جامعه در پیشگیری از انحرافات اجتماعی نقش موثری ایفا می کنند رسانه ها ازطریق برجسته کردن نیازهای توسعه ای چراغ راهی را به مسئولین نشان می دهند که سرآغاز بالندگی در جامعه است به این ترتیب در جامعه امروز یک فرد تنها موقعی می تواند بهترین و مطمئن ترین امکانات را برای زندگی گروهی به دست آورد که دارای معلومات واطلاعات کافی،خط مشی های صحیح وافکار وعقاید سالم باشد واین امر بااستفاده از وسایل ارتباط جمعی قابل دسترسی است.

جناب آقای استاندار، بسیاری ازمردم ایلام درباره مشکلات دستگاهای موجود در استان از طریق نمایندگان مطبوعات سوالاتی رامطرح کرده اند که متأسفانه به دلیل اینکه جنابعالی راه ارتباط با مطبوعات منتقد را مسدود کرده اید تمام پرسش ها  بدون پاسخ باقیمانده است ومعلوم نیست این قهر چرا وبه چه دلیل و تاکی ادامه خواهد داشت.

با توجه به استمرار این وضعیت برآن شدیم تا نقطه نظراتی با جنابعالی در میان بگذاریم و اطمینان می دهیم که این مطلب جز دلسوزی وجد وجهد برای مرتفع کردن عوامل باز دارنده بر سر راه ترقی وتعالی استان وجلوگیری از استمرار فرصت سوزی ها هدفدیگر ی ندارد.

جناب مهندس مروارید حتماً دریافتهاید که تاقبل از انتصاب شما استانداران قبلی احترام ویژه ایی برای منتقدین قائل بودند وهمین امرباعث شده بود تا بسیاری از مشکلات از طریق نمایندگان مطبوعات به مدیر ارشد استان اطلاع رسانی وبعضاً آن مشکلات بدور از جنجالهای مطبوعاتی مرتفع میگردید.

اصحاب رسانه دراین استان متوقعند که جناب استاندار ساعاتی از وقت خود را همچون استانداران قبلی به بازدید

از دفاتر مطبوعاتی و بررسی مسائل و مشکلات استان اختصاص دهد که متأسفانه این مهم پس ازحدوددوسال و از دوران مدیریت جنابعالی محقق نگردید.

بسیاری از منتقدین که تاکنون سکوت کرده اند و براین باور بوده اند که بدلیل اینکه استاندار ایلام از فرزندان استان وهمچنین از خانواده مطبوعات محسوب می شود لذا بایدفرصت مناسب برای کار به او داده شود به شهادت یکی از مشاورین جنابعالی نگارنده که ازمنتقدین دولت می باشم درماههای اول ورود جنابعالی به ایلام این مطلب را عنوان نموده ولی بنظر میرسد که حدود دوسال برای گزارش کار و ارتباط با رسانه های منتقد که دو دستگاهاجرایی جنابعالی جایی ندارند فرصت مناسبی بوده است ولی متأسفانه دریغ از توجه استاندارمحترم به این مهم .

جناب مروارید وقتی که اصحاب رسانه و مطبوعات نمی توانند با جنابعالی ارتباط برقرارکنند،  مردم بیچاره استان محروم چگونه مشکلاتشان رابا شما در میان بگذارند؟حتمأاطلاع دارید که از روز17مرداد ماه روز خبرنگار تعداد قابل توجهی از روزنامه نگاران استان به نحوه اجرای برنامه این روز جشنواره مطبوعات به جدانتقاد داشتند وپس از کش وقوسهای فراوان بیانیه ای باامضاء تعداد فراوانی از اهالی مطبوعات صادر و درسایت هایمختلف خبری منتشرشد وضمن اینکه جواب قانع کننده ایی از سوی متولیان خانه مطبوعات داده نشد بلکه مورد بی رحم ترین توهین وتهمت ها قرار گرفتند وبااین فرار به جلو سعی در خاموش کردن انتقاد معترضین را داشتند باتوجه به اینکه رئیس خانه مطبوعات مدیر مسئول نشریه و از مشاورین نزدیک به حضرتعالی می باشد انتظار میرفت با سعهصدر ساعی در جواب قانع کننده به معترضین باشد نه اینکه مورد هجوم توهین قرار گیرند.

جناب استاندار درجلسه ایی که مدیر کل محترم فرهنگ وارشاد اسلامی با منتقدین وبا حضور بازرسان محترم خانه مطبوعات برگزار گردید بازرسان محترم بیش از هشتاد درصد از خواسته هاو انتقاد معترضین را به حق دانسته ولی خانه مطبوعات حتی حاضر به عذرخواهی در موارد به حق منتقدین نبود واکنون که تعداد منتقدین برای برگزاری مجمع عمومی فوق العاده به حدنصاب رسیده است جناب رئیس خانه مطبوعات از تحویل نامه معترضین سرباز زده واعلام می دارد که باید منتقدین در نامه جدید وامضاء گرفتن دوباره درخواست مجمع عمومی کنند که این برخورد  امین جنابعالی در نشریه تان منتقدین را به ستوه آورده اما به خاطر سوء استفاده فرصت طلبان و به حرمت خون شهدا واینکه منتقدین سرباز راستین مقام عظمای ولایت هستند سکوت را اختیار کرده اند وانتظار دارند که خواسته های معقول ومنطقی خود رابه شما درمیان بگذارند اما کم لطفی جنابعالی به خبرنگاران منتقد به حدی است که فرصت گفتگو به جنابعالی راهم به آنان داده نمی شوند.

جناب استاندار محترم انتظار این است که در بر چیدن دیوار حائلی که بین خود ومطبوعات منتقد ایجاد شده اقدام کنید تا با انعکاس به موقع اخبار، مردم رادر جریان اقدامات وفعالیت ها قرار گیرند و از رئیس خانه مطبوعات که مدیر نشریه جنابعالی می باشد بخواهیددر روش بر خورد باخبرنگاران تجدید نظر کند.

 

 

نظرات   

 
-1 # خبرنگاربی طرف 1394-06-28 20:08
سلام انصافا به دور از هرگونه غرض ورزی این مطلب نوشته شده و کاملا نقد بر استاندار ایلام در جریان حذف همه منتقدین در تمامی جلسات وارد است و باید اقدام جدی کند چون دود ان به چشم دولت و مردم میرود
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+8 # خبرنگار 1394-06-28 23:57
با سلام خدمت حاج عباس. چند نکته را دوست دارم خطاب به ایشان یادآور شوم.
۱- انتقاد حق مسلم ایشان بوده و هیچ کس نمی تواند این حق رااز حضرت ایشان بستاند. برای تمامی انتقادهای ایشان بدون نیت خوانی احترام قایلم.
۲- در بین صحبتهای ایشان آمده که از تمام دولتهای پیشین انتقاد کرده ام. می شود ایشان با ذکر نشانی چند مورد از انتقادهای خود را بر اقدامات استاندار سابق استان در دوره جناب آقای آزاد ذکر بفرمایند.
۳- ایشان آورده اند که استانداران سابق احترام ویژه ای برای منتقدین قایل بوده اند. آیا ایشان برخورد جناب آقای آزاد را با خبرنگاران منتقد که حتی سیمای محلی آن را به تصویر کشید فراموش کرده اند یا اصلا در جریان نبوده اند.
۴. ایشان گفته اند که چرا استاندار راه ارتباط با منتقدین را بسته اند؟ پاسخ این سوال را می توانید از دوستتان در روزنامه رسالت بپرسی حتما به جواب می رسی
۵- از ایشان تقاضا دارم هروقت بحت می کنند از خودشان مایه بگذارند و از مقام معظم رهبری خرج نکنند چرا که همه ماچه موافق خانه وچه مخالف سرباز ولایت هستیم و لذا دردعواهای شخصی پای رهبری را وسط نکش.
۶- از تذکرات ایشان به استاندار استان تشکر می کنم وامیدوارم ایشان این رویه را تا پایان ادامه دهند و با تعویض دولتها وظیفه امربمعروف خود را فراموش نکنند.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+6 # فعال مذهبی 1394-06-29 08:48
این بنده خدا چرا نظرات و دل نوشته هاش را تو کیهان منعکس نمیکنه!! شایدم آگاهه که اونجا مخاطب نداره
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+4 # كرمي 1394-06-29 10:39
جاي تعجبه براي كساني كه يك طرفه به قاضي مي روندكه بااقدامي نسنجيده وبدون درنظر گرفتن راهكارهاي قانوني اقدام به جمع آوري امضا مي كننن وبا تهمت وافتراقبل از طرح سوالات خانه مطبوعات رامورد هجمه قرارمي دهند !بااين وجوددرجوابيه خانه مطبوعات به همه مواردپاسخ داده مي شود ونصاب قانوني براي برگزاري مجمع بدست نمي آيدوپرونده مختومه مي گرددبازدراقدامي نسنجيده تراقدام به جمع آوري امضاي ضميمه مي نمايند كه خود مقوله ديگري است كه اگرآقايان به امضاهاي خودمطمئندمجدداط ي ليستي كامل وبدون خدشه اقدام نمايندكه قطعاخانه مطبوعات ازآن استقبال خواهدكرد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+9 # پارسا 1394-06-29 11:20
جناب آقای خزلی : با سلام- بر اساس فرمایش جنابعالی که نقدهایم بر دولتهای پیشین در اینترنت هست. من بر اساس کنجکاوی و با اجازه جنابعالی گشتی در اینترنت زدم. اولا بیشترین اثرهایی که از جنابعالی دیدم در این دو سال اخیر دیدم و خوشبختانه هم پرکار بوده اید . موارد اندکی در اینترنت از جنابعالی دیدم که یا علیه فتنه گران بود و یا به مدیران اعتراض کرده اید که چرا چند نفر از افرادی که به قول جنابعالی تمایل به اصلاح طلبان داشته اند همچنان بر مسند قدرت مانده اند که توصیه کرده اید که فورا آنها را برکنار کنند به عنوان نمونه در یکی از این موارد آورده اید که ماندن این افراد تضعیف دولت اصول گراست و آورده اید: تضعيف دولت اصولگرا و خدمتگزار تضعيف نظام مقدس جمهوري اسلامي بوده كه جرم آن بسيار بزرگ و نابخشودني است. دیگر چیز زیادی نیافتم. اگر نشانی از انتقادات بی شماری که بر عملکرد دولت احمدی نژاد یا استانداران او مانند علی آزاد یا اعلایی در حین مدیریت آنها داشته اید ذکر کنید. البته انتقادات مربوط به پس از عزل یا در طول دو سال آخر نباشد. لطفا نشانی مطالبی که در طول سالهای 1384 تا 1390 بر دولت احمدی نژاد یا استانداران او در طول دوران مدیریتی خود داشته اید مرقوم بفرمایید تا ما بیشتر آشنا شویم.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+5 # نجم الدین 1394-06-29 14:21
وقتی تریبون رسانه های تان را برای منافع شخصی و نگرفتن چند کارت هدیه بکار گرفته اید آیا می توانید ادعای سکوت و حرمت کنید ؟؟؟ « اما به خاطر سؤ استفاده فرصت طلبان و به حرمت خون شهدا واینکه منتقدین سرباز راستین مقام عظمای ولایت هستند سکوت را اختیار کرده اند ... » دیگه چکاری نکردید و کجا حرف نزدید ؟ من که مطبوعاتی نیستم هم در جریان امورتون قرار گرفتم. هر صنفی مثل یک خانواده می مونه و نباید اختلافات خانوادگی رو به بیرون از خانواده و فامیل کشوند. شما بخاطر اینکه امسال کارت هدیه ندادن و بجاش براتون دوره برگذار کردن چه ها که نکردید . ان الله بصیر بالعباد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+4 # شهروند 1394-06-30 10:10
باسلام من بانظر نویسنده مخالفم اقای استاندار پرورش یافته در دامن روحانی همچو ایت الله مرواریداست وانتقاداتی که به ایشان وارد شد همه دیدیم که چطور با سعه صدر پذیرفتن پس بی انصافی است که بخوایم با چنین عناوینی استانداررا تخریب کنیم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # منصور 1394-06-30 23:48
جناب خزلی سلام
دلواپس انتخابات آینده مجلسین هستی و یا نگران محرومیت استان ؟؟
چرا در دولت محمود اینقد....ود ؟؟
واقعا خیرخواه ملت هستی ؟؟
یا نکنه آرزو داری رئیس خانه مطبوعات بشوید ؟؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-2 # همشهری 1394-07-05 10:51
خزلی شیرمرده.درود بر او
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group