▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

يكشنبه 4 فروردين 1398 Sunday 24 March 2019 17 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

لطفا بازنگري نماييد

نامه ي كاركنان بهزيستي به وزير كار

عل ربيعي عصر ايلام: جمعی از کار کنان رسمی کارگری بهزیستی استان در نامه اي خطاب به جناب آقاي دكتر علي ربيعي ؛ وزير محترم كار و رفاه تامين اجتماعي خواستار بازنگري در طرح طبقه بندي مشاغل  شدند.

 با سلام و آرزوی توفیق

احتراما ضمن سپاس از توجهات حضرتعالی نسبت به کارکنان خدوم بهزیستی که ایثار گرانه درسنگر دفاع از کرامت انسانی جمعیت هدف سازمان ایفای نقش می نمایند به استحضار می رساندمتاسفانه در جریان اجرای طرح طبقه بندی مشاغل کارکنان رسمی کار گری این سازمان درسنوات گذشته این طرح صرفا جهت مشاغل خاصی تعریف گردیده است .

حال آنکه امروز با عنایت به نیاز سازمان ومدارک علمی این کار کنان بخش عمده ای از آنان در مشاغل کار شناسی فعالیت نموده و عملا به جهت عدم پیش بینی این مشاغل در طرح مذکور از مزایای مصرح قانونی پست های مر بوطه که شاغل در آن می باشند بی بهره بود و این امر تاثیر منفی در انگیزه همکاران دارد لذا از محضر حضرتعالی تقاضا دارد دستور فرمائید

ضمن بازنگری در طرح طبقه بندی مشاغل سازمان زمینه های بهره مندی از ظرفیت های کاریه مکاران ذینفع که بعنوان سرمایه انسانی سازمان میباشند فراهم گردد .پیشاپیش از بذل توجه حضرتعالی نهایت امتنان را دارد.

باتشکر فراوان

جمعی از کار کنان رسمی کارگری بهزیستی

 

نظرات   

 
0 # ليلي خجسته 1394-07-22 07:33
مقدمه توجیهی:

بر اساس ماده‌ی (۴۵) قانون مدیریت خدمات کشوری، استخدام در دستگاه های اجرایی به یکی از دو روش ذیل انجام می‌شود:

الف) استخدام رسمی برای تصدی پست‌های سازمانی ثابت و برای مشاغل حاکمیتی

ب) استخدام پیمانی برای تصدی پست‌های سازمانی و برای مدت معین

البته در کنار آن قانون کار هم وجود دارد که تکالیف آن برای کارگران و کارفرمایان مشخص و روشن است. آنچه که مشخص است این موضوع است که فرد شاغل یا باید تابع قانون مدیریت خدمات کشوری باشد یا قانون کار.

در تعدادی از دستگاه‌های اجرایی، کارکنانی با سوابق خدمتی شاغلند که وضعیت استخدامی آنان ابهام دارد. در احکام کارگزینی این عده از کارکنان از واژگانی همچون رسمی-کارگری استفاده شده که ضمن آن‌که مغایرت‌های قانونی دارد، ابهامات فراوان آن باعث شده تا این عده از کارکنان از امتیازات مصرح در قانون که دیگران استفاده می‌کنند مثل حق تأهل، بدی آب و هوا، محرومیت، حق تحصیلات و سختی کار) نتوانند برخوردار باشند.

طرح تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان رسمی-کارگری به رسمی یا پیمانی در دستگاه‌های اجرایی

ماده واحده- از تاریخ تصویب این طرح، دولت موظف است احکام استخدامی کارکنان رسمی-کارگری در دستگاه‌های دولتی را به رسمی- کشوری یا پیمانی تغییر دهد.

تبصره ۱- کارکنان رسمی- کارگری به کلیه کسانی اطلاق می شود که مستخدم دولت بوده و در احکام کارگزینی آنان عبارت رسمی- کارگری قید شده است.

تبصره ۲- بعد از تصویب این قانون، کارکنان فوق از همه مزایای قانون مدیریت خدمات کشوری مشابه سایر مستخدمین دولت بهره‌مند خواهند شد.

این طرح در جلسه علنی شماره ۱۶۲ روز چهارشنبه مورخ ۲۰/۰۹/۱۳۹۲ به صورت یک‌فوریت اعلام وصول گردید.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # جمعي از كار كنان رسم 1394-07-22 07:36
بسمي تعالي جناب آقايان دكتر احمد شوهاني و حاج عمران عليمحمدي سلام خسته نباشيد از اينكه طراحان طر ح تبديل وضعيت كار كنان رسمي كارگري ادرات دولتي بودي بسيار از شما ها تقدير تشكر ميكنيم بي گمان تصويب يك فوريت طرح مذكور در مورخه ۱۳۹۲/۹/۲۰حاصل زحمات شماها بوده است اميد است كه طرح مذكور در كمسيون اجتماعي مجلس ميباشد باتلاش بيشتر شماها به صحن علني مجلس بيايد و به تصويب نهاي برسد و ماكار كنان رسمي كار گري ادرات دولتي از اين مظلوميت نجات دهيد و همچنيني از جناب آقاي دكتر علمحمد احمدي انتظار داريم كه طرح تبديل وضعيت كار كنان رسمي كار گري ادرات دولتي نظير بهزيستي در كمسيون برنامه بودجه مجلس به تصويب برساند لازم بذكر است كه مشكلات كار كنان رسمي كار گري در ۷۱سايت خبري تحليلي سراسر كشور وهر استان به نمايندگان آن استان انتشار داده اند اما در اين خصوص نه استانداران ونه دولت نه وزيركار ونه رييس بهزيستي كل كشور هيچگونه جوابي در اين خصوص نه داد اند ما از كليه نمايندگان مردم در خانه ملت انظار داريم با قعاطيت مضوع را پيگيري كنند و طرح به تصويب برساند جهت رضاي خداوند تبار ك تعالي باتشكر فراوان جمعي از كار كنان رسمي كار گري ادرات دولتي استان ايلام
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # جمعي از كار كنان رسم 1394-07-22 07:37
با عرض سلام خسته نباشيد از نمايند گان محترم مردم در مجلس شوراي اسلامي سوال شود كه اين طرح تبديل وضعيت كار كنان رسمي كار گري كي از كمسيون اجمتماعي مجلس به صحن علني ميايد راست حسيني بيشتر كار كنان رسمي كار گري با اين وضعيت تغيير نااميد هستن اميد است نمايند گان مردم استان در مجلس به اين سوال پاسخ دهند
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # احمد مقدم 1394-07-22 07:41
نایب ریس کمیسیون اجتماعی مجلس:طرح تبدیل وضعیت نیروهای رسمی کارگری در کمیسیون اجتماعی تصویب شدتاریخ انتشار : 31 تير 1394 - 10:51کد مطلب: 35420نایب ریس کمیسیون اجتماعی مجلس: طرح تبدیل وضعیت نیروهای رسمی کارگری در کمیسیون اجتماعی تصویب شده و به زودی در صحن علنی مجلس به رای گیری گذاشته می شود."عمران علی محمدی" نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با ایلام پویا گفت: این طرح در جهت تبدیل وضعیت نیروهای رسمی کارگری تعدادی از دستگاهای اجرایی نظیر بهزیستی تدوین شده که پس از تصویب در کمیسیون اجتماعی به زودی به رای گذاشته می شود.نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به بار مالی این طرح برای دولت اظهار کرد: تصویب نهایی این طرح و اجرای آن توسط دولت هیچ بار مالی برای دولت به دنبال نخواهد داشت چرا که هم اکنون این نیروها در بدنه دستگاه ها مشغول خدمت هستند.عمران علی محمدی که از طراحان اصلی و امضاء کنندگان این طرح به شمار می رود افزود: با توجه به اصل و تلاش کمیسیون اجتماعی برای تصویب این طرح پیش بینی می شود با کمترین مخالف به تصویب نمایندگان مجلس برسد.نایب ریس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بعید می دانم که دولت نسبت به این طرح مخالفتی داشته باشد.وی بیان کرد: کمیسیون اجتماعی نظر بسیار مساعدی نسبت به طرح داشت و تمام توان خود را برای تصویب این طرح در در صحن مجلس به کار خواهم بست.وی افزود: پس از تصویب نهایی در مجلس و تایید شورای نگهبان دولت موظف به اجرای قانون خواهد شد.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # جمعي از كار كنان رسم 1394-07-28 08:02
جناب آقاي دكتر انوشيروان محسني بند پي ريئس محترم سازمان بهزيستي كشور سلام علیکم

احتراماً به استحضار می رساند تعدادی از نیروهای فعال و کاردان در این اداره کل تحت عنوان رسمی کارگری مشغول به انجام وظیفه هستیم که اغلب دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی بوده که متاسفانه مزایای مندرج در احکام کارگزینی و سایر مزایای جانبی از جمله بدی آب و هوا، محرومیت مناطق جنگی حق تحصیلات دانشگاهی و سختی کار و ………. شامل ما نمی شود.

جالب اینکه چارت خالی سازمانی داریم که با توجه به سوابق و تخصصی که هر کدام از ما در مشاغلی که سالها در آن کار می کنیم و تجربه کافی را کسب نموده ایم. در اداره ای که در آن هستیم حتی اگر چارت خالی نیز نداشته باشد مسئولین محترم سازمان می توانند از مرکز درخواست پست جدید نمایند.

حال این این سوال برای همه ما پیش آمده که ما واقعاً چه نوع استخدامی هستیم نه مثل کارگران مشمول قانون کاریم و نه مانند همکاران خدمات کشوری! موقع پرداخت پاداش پایان سال، عیدی ما باید اندازه مبلغ عیدی کارمندان رسمی باشد چونکه حقوق ما از محل بند (( و )) تبصره ۱۹ قانون بودجه و از طریق خزانه پرداخت می شود. اگر تفاوت ما از نوع بیمه باشد که نیروهای پیمانی و قرادادهای کار معین نیز بیمه تأمین اجتماعی می باشند! مسئولین باید به این امر مهم توجه داشته باشند که ما کارگر شرکتهای خصوصی و یا کارخانجات نیستیم بلکه ما به استخدام سازمانی کاملاً دولتی درآمده ایم. لذا جهت احقاق حقوق و پرهیز از تبعیض و ایجاد عدالت اداری ما کارکنان رسمی کارگری شاغل در اداره دولتی خواهان تبدیل وضعیت در قالب طرح از رسمی کارگری به رسمی کشوری و یا پیمانی می باشیم تا بتوانیم همانند کارکنان رسمی از قانون نظام هماهنگ و خدمات کشوری بهره مند شویم.این مشکل کلیه همکاران رسمی کارگری بهزیستی سراسر کشور می باشد از جمله حوزه انتخابیه جنابعالی با توجه به درایت، لیاقت و توانمندی جنابعالی امید است کا در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در قالب طرح تبدیل وضعیت از رسمی کارگری به پیمانی یا رسمی کشوری اقدام فرمایید و این طرح هیچگونه بار مالی برای دولت ندارد و فقط تکلیف کارکنان رسمی کارگری مشخص می کنند.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # جمعي از كار كنان رسم 1394-08-23 11:46
جناب آقايان 1- دكتر احمد شو هاني 2 - حاج عمران علي محمدي 3- دكتر علي محمد احمدي نمايندگان محترم مردم استان ايلام در مجلس شوراي اسلامي

سلام عليكم

احتراما به استحضار ميرساند كه طرح تبديل وضعيت كار كنان رسمي كار گري به رسمي كشوري يا پيماني در مورخ 1392/9/20روز چهارشنبه به تصويب نمايندگان محترم مجلس رسيده و طي شماره 162 اعلام وصول گرديد و طرح فوريت دار شده و هم اكنون در كمسيون اجتماعي مجلس در دست بررسي است.

انتظار ما كار كنان رسمي كار گري ادرات دولتي نظير بهزيستي استات ايلام از شما و ساير نمايندگان محترم مردم درخانه ملت آوردن طرح مذكور به صحن علني مجلس و با همت وتلاش شما عزيزان به تصويت نهايي رساند ن طرح تبد يل وضعيت كار كار كنان رسمي كار گري به رسمي كشوري يا پيماني است ما كار كنان رسمي كار گري ادرات دولتي نظيربهزيستي از هر دو قانون استخدام محروم هستيم 1- قانون خدمات كشور 2- قانون كار محروم هستيم نه كار گر هستيم نه كار مند در واقع ضرب المثل معروف شتر مرغ اميداست كه بتوانيد ماراه از اين مظلوميت نجات دهيد در پايان از كايه نمايندگان محترم مردم در مجلس شواري اسلامي در خواست كمك داريم كه باراي موافق خود طرح تبديل وضعيت كار كنان رسمي كار گري به رسمي كشوري يا پيماني به تصويب نهايي برسانند باكمال تشكر فراوان جمعي از كار كنان رسمي كار گري ادرات دولتي
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # جمعي از كار كنان رسم 1394-08-25 11:09
نامه اي به نمايندگان محترم مردم ايلام در مجلس شوراي اسلامي جناب آقايان دكتر احمد شوهاني حاج عمران علي محمدي دكتر علي محمد احمدي نماينده محترم مردم استان ايلام در مجلس شوراي اسلامي

سلام عليكم

احتراما به استحضار ميرساند كه طرح تبديل وضعيت كار كنان رسمي كار گري به رسمي كشوري يا پيماني در مورخ 1392/9/20روز چهارشنبه به تصويب نمايندگان محترم مجلس رسيده و طي شماره 162 اعلام وصول گرديد و طرح فوريت دار شده و هم اكنون در كمسيون اجتماعي مجلس در دست بررسي است.

انتظار ما كار كنان رسمي كار گري ادرات دولتي نظير بهزيستي استات ايلام از شما و ساير نمايندگان محترم مردم درخانه ملت آوردن طرح مذكور به صحن علني مجلس و با همت وتلاش شما عزيزان به تصويت نهايي رساند ن طرح تبد يل وضعيت كار كنان رسمي كار گري ادرات دولتي نظير بهزيستي به رسمي كشوري يا پيماني است ما كار كنان رسمي كار گري ادرات دولتي نظيربهزيستي از هر دو قانون استخدام محروم هستيم 1- قانون خدمات كشور 2- قانون كار محروم هستيم نه كار گر هستيم نه كار مند از هر دو قانون محروم هستيم در واقع ضرب المثل معروف شتر مرغ اميداست كه بتوانيد ماراه از اين مظلوميت نجات دهيد در پايان از كليه نمايندگان محترم مردم در مجلس شواري اسلامي در خواست كمك داريم كه باراي موافق خود طرح تبديل وضعيت كار كنان رسمي كار گري به رسمي كشوري يا پيماني به تصويب نهايي برسانند باكمال تشكر فراوان
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # كار كنان بهزيستي 1394-08-27 07:33
جمعي از كار كنان رسمي كار گري ادرات دولتي استان ايلام نظير بهزيستي .... ......


نامه اي به نمايندگان محترم مردم ايلام در مجلس شوراي اسلامي جناب آقايان دكتر احمد شوهاني حاج عمران علي محمدي دكتر علي محمد احمدي نماينده محترم مردم استان ايلام در مجلس شوراي اسلامي

سلام عليكم

احتراما به استحضار ميرساند كه طرح تبديل وضعيت كار كنان رسمي كار گري به رسمي كشوري يا پيماني در مورخ ۱۳۹۲/۹/۲۰روز چهارشنبه به تصويب نمايندگان محترم مجلس رسيده و طي شماره ۱۶۲ اعلام وصول گرديد و طرح فوريت دار شده و هم اكنون در كمسيون اجتماعي مجلس در دست بررسي است.

انتظار ما كار كنان رسمي كار گري ادرات دولتي نظير بهزيستي استات ايلام از شما و ساير نمايندگان محترم مردم درخانه ملت آوردن طرح مذكور به صحن علني مجلس و با همت وتلاش شما عزيزان به تصويت نهايي رساند ن طرح تبد يل وضعيت كار كنان رسمي كار گري ادرات دولتي نظير بهزيستي به رسمي كشوري يا پيماني است ما كار كنان رسمي كار گري ادرات دولتي نظيربهزيستي از هر دو قانون استخدام محروم هستيم ۱- قانون خدمات كشور ۲- قانون كار محروم هستيم نه كار گر هستيم نه كار مند از هر دو قانون محروم هستيم در واقع ضرب المثل معروف شتر مرغ اميداست كه بتوانيد ماراه از اين مظلوميت نجات دهيد در پايان از كليه نمايندگان محترم مردم در مجلس شواري اسلامي در خواست كمك داريم كه باراي موافق خود طرح تبديل وضعيت كار كنان رسمي كار گري به رسمي كشوري يا پيماني به تصويب نهايي برسانند باكمال تشكر فراوان جمعي از كار كنان رسمي كر گري ادرات دولتي استان ايلام نظير بهزيستي ........
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # جمعي از كار كنان رسم 1394-10-22 10:34
نامه ای که سالها پشت در مانده
نامه ای که سالها پشت درهای بسته دولت عدالت محور نهم و دهم بدون انجام عدالت در پاستور معطل ماند .

به نقل از جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي كشور نامه ای که سالها پشت درهای بسته دولت عدالت محور نهم و دهم بدون انجام عدالت در پاستور معطل ماند .
آیا باز هم باید معطل جوابی بماند؟ و شاهد بکارگیری نیروهایی رسمی کارمندی به غیراز نیروهای رسمی کارگری داخل ادارات باشیم؟ و فقط حسرت نداشتن دوستانی در بالا دست ؟؟؟
ویا نه، جوابی امیدوار کننده از پاستور بیاید و حق دوستان رسمی کارگری که در ادارات استان و کشور کم نیستند زیر پا مانده و له شده نماند و حق به حق دار میرسد یانه؟؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group