▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

سه شنبه 6 فروردين 1398 Tuesday 26 March 2019 19 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

حاشيه و متن يك همايش

خودتان را دست كم مي گيريد/فعالان رسانه تجليل شدند

علي مهرعلي زاده عصر ايلام: اولين همايش تجليل از فعالان رسانه در حوزه اجتماعي امروز صبح با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات در مجتمع ارشاد برگزار شد .

اين همايش در حالي برگزار شد كه به جز دست اندركاران برنامه ، اصحاب رسانه وفعالان حوزه اجتماعي احدي از مديران محترم حضور نداشت و صندلي هاي خالي مجتمع ارشاد در اين مراسم گوياي ميزان توجه ضعيف مسئولين ارشد استان به آسيب هاي اجتماعي  است.

وقتي فراخوان جشنواره منتشر شد و در آن از رسانه هاي استان درخواست شده بود تا آثار خود را در اين زمينه ارائه نمايند،خبرنگاران با پويش و كاوش در بين آثار متعدد خود بر آن شدند به اقدام ارزنده جناب دكتر مهرعلي زاده؛مديركل امور اجتماعي استانداري ايلام  با ارسال آثار خود به برگزاري اين جشنواره لبيك بگويند.

هدف از شركت فعالان وخبرنگاران استان  در اين جشنواره و ارسال آثار ، به هيچ عنوان برگزيده شدن و نگاه رقابتي نبود و اگر امروز از اكثر فعالان اين عرصه كه آثار خود را ارسال نموده بودند،تقدير بعمل آمد نشان دهنده اين مهم است كه بانيان جشنواره به دنبال ايجاد رقابت نبوده اند و بسترسازي براي حضور حداكثري خبرنگاران در پرداختن به آسيبهاي اجتماعي مد نظر بوده است.

اگر نيروي انتظامي در سراسر كشور در سال گذشته اقدام به برگزاري جشنواره رسانه و امنيت عمومي نمود نشان از درك وسيع اين نهاد خدمت گذار از رسانه به عنوان يك عنصر تاثيرگذار در معادلات توسعه و امنيت پايدار در جامعه دارد و جشنواره تجليل از فعالان رسانه اي در عرصه هاي اجتماعي نيز نشان از پي بردن مسئولان اداره كل امور اجتماعي ومعاون سياسي اجتماعي استانداري ايلام  به جايگاه رسانه دارد كه شايسته تقدير است.

آسيب هاي اجتماعي در استان ايلام بسيار متفاوت تر از ساير استان هاي كشور است ودر اين مجال به جزئيات ان پرداخته نمي شود اما حضور تعدادي از نخبگان و اساتيد ملي حوزه علوم اجتماعي و روان شناسي در استان ايلام در هفته گذشته نشان از عمق اين آسيب ها در استان دارد و تلاش معاون سياسي اجتماعي استاندار و مديركل امور اجتماعي در حضور اين اساتيد بسيار ارزنده است.

امروز دكتر مهرعلي زاده يكي از لايه هاي پيدا و پنهان در حوزه هاي آسيب هاي اجتماعي را از نگاه پروفسور طالب كه در معيت اين هیأت وارد استان شده بود را عنوان داشت كه گفته بودند: شما ايلامي ها به لحاظ فرهنگي واجتماعي خودتان را دست مي گيريد.

اين نكته ذهن نگارنده را به خود مشغول نمود كه يكي از مشكلات ما به عنوان يك ايلامي در دانشگاه هاي معتبر همين خلأ  و مورد مذكور است.دانشجوي ايلامي در اكثر دانشگاه ها به عنوان نخبه علمي و سياسي مطرح مي باشد اما اين نخبه بودن  را تاكنون به همان دليلي كه پروفسور طالب عنوان نموده بود به كار نگرفته وشايد يكي از دلايل اصلي عدم توسعه يافتگي استان ايلام همين نكته باشد كه ما درخواست هاي استان را در سطح كلان پيگيري نكرده ايم وبه اصطلاح خود را دست كم گرفته ايم.

باري! اين همايش به عنوان اولين جشنواره تجليل از فعالين رسانه در حوزه اجتماعي هرچند با نقاط ضعفي همراه بود اما قطعا در سال هاي آتي مي شود با كار كارشناسي تر جشنواره هاي بهتر و حرفه اي تر برگزار شود.

چند حاشيه:در ابتدا كه وارد سالن همايش شديم وبا نحوه تزيين دكور برنامه مواجه شديم با خود گفتيم نكند اشتباه آمده و اينجا قرار است مراسم عقد وعروسي برپا باشد كه بعد از ديدار و گپ وگفت با دوستان رسانه متوجه همايش رسانه اي شديم.

تاخير حدود 45 دقيقه اي در شروع برنامه و مشاركتي بودن اجراي اين همايش توسط دو اداره كل امور اجتماعي استانداري ايلام و بهريستي استان تعداد رفت وآمدهاي روي سن را به مرز هشدار كشاند.

يك مقدار احساس فرماليه بودن همايش به برخي از دوستان خبرنگار دست داد.

موسي ن‍ژاد؛ مجري برنامه در آغاز و شروع برنامه شعري فلسفي را سرود تا همچنان فلسفي بودن اين همايش را گوشزد نمايد.

عبدالحميد كرمي؛رئيس خانه مطبوعات در غياب استاندار و به نمايندگي از استاندار ايلام اقدام به سخنراني نمود كه نگارنده را به ياد نمايندگي هاي ايران خودرو در استان ها انداخت.

كرمي با بيان اينكه 23 سال از عمرمطبوعات در استان ايلام مي گذرد اظهار داشت: هيچ نشريه اي در استان چاپ نمي شود كه در آن به يك آسيب اجتماعي پرداخته نشود وخانه مطبوعات امادگي دارد يك همايش ملي با همين موضوع در استان ايلام برگزار نمايد.

از هيات محترم داوران هم كسي حضور نداشت تا بيانيه اي قرائت شود و احيانا نكته اي ذكر شود.

"علی مهرعلیزاده در اين همايش اظهار کرد: نگاه دولت به حوزه رسانه بعنوان یکی از محورهای توسعه و پیشرفت جدی است چرا که رسانه ها نقش آگاه بخشی، پیشگیری، مسوولیت اجتماعی و سرمایه های اجتماعی در جامعه دارند.
وی با بیان اینکه رسانه ها باید توانایی ارتباطی شهروندان را افزایش دهند، افزود: مردم باید ارتباط فعالی با رسانه ها داشته و در مقابل رسانه ها نیز مشکلات جامعه را منعکس و احساسات واقعی را به شکل های مختلف نشان دهند.
مهرعلیزاده تاکید کرد: کتمان کردن دردهای مردم از سوی رسانه ها امری نادرست است چون نمی توان با حذف و برخوردهای حذفی جامعه را مصون سازی و از آسیب های اجتماعی پیشگیری کرد.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری ایلام با اشاره به تاثیرگذاری رسانه ها و ضرورت بهره گیری از این ابزار در جامعه گفت: رسانه امروز به شکل قدرت در آمده بطوریکه سایر فرآیندهای جامعه را تحت تاثیر قرار داده اند.
وی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی در جامعه وجود دارد ولی نباید بیش از حد بزرگنمایی شوند، افزود: در این زمینه اجحافی که در لایه های مختلف جامعه شکل گرفته باید با مشارکت رسانه ها کمرنگ شود.
مهرعلیزاده بهره گیری از ظرفیت رسانه ها برای آگاه سازی عموم را مهمترین هدف برگزاری این همایش برشمرد و گفت: پیش بینی می شود این همایش ها در سال های آینده با موضوع های مختلف در سطح ملی برگزار شود تا توانمندی های اصحاب قلم به نمایش گذاشته شود.همایش تجلیل از فعالان رسانه ای حوزه اجتماعی روز چهارشنبه در مجتمع هنری ارشاد برگزار شد و نفرات برتر بخش های خبر و گزارش خبری و توصیفی با موضوعات ارتقای سرمایه اجتماعی، رضایت مندی عمومی، مشارکت و نشاط اجتماعی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی معرفی شدند. (ايرنا)"
در این همايش رقیه کاظمی از خبرگزاری ایسنا، مهدی کاکاخانی از هفته وریا، حمزه عبدالهی پور از هفته نامه نجوا، خلیل کمربیگی از هفته نامه مانشت و سعید بگ نظری از هفته نامه آلامتو با کسب عناوین برتر بخش گزارش خبری و توصیفی موفق به دریافت لوح تقدیر، تندیس جشنواره و هدیه نقدی شدند.
همچنین آرزو جمالوندی از نشریه افق نو، آزاده خرم از خبرگزاری ایرنا، محمد زمانی از خبرگزاری ایسنا، حسین اکبری از خبرگزاری ایکنا، هدی علی نژاد از سایت ایلام پویا و رضا رستمی از هفته نامه مانشت با کسب عناوین برتر بخش خبر، لوح تقدیر و هدیه نقدی جشنواره را دریافت کردند.
همچنین در این آیین از علی کاوری هفته نامه پیغام ایلام، پژمان مهدوی فر خبرگزاری فارس، رمضان نوری و مجتبی کاور خبرگزاری مهر، حمید حیدرپناه و فرج الله صیدمحمدی سایت عصر ایلام، غلامرضا محمد مرادی روزنامه قدس، سید حرمت الله موسوی مقدم و ناهید ابراهیمی خبرگزاری ایرنا، حیدر داوودی سایت غرب آنلاین، فاطمه عبداللهی خبرگزاری کرد پرس و سمیه آذر مهر خبرگزاری برنا نیز بعنوان خبرنگاران فعال این حوزه لوح تقدیر و هدیه نقدی جشنواره را دریافت کردند.
برای شرکت در این جشنواره 300 اثر از خبرنگاران رسانه های استان به دبیرخانه ارسال شد که توسط بهروز سپیدنامه و کیومرث کوهی این آثار داوری شدند.

 

 

 

 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group