▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

پنجشنبه 1 فروردين 1398 Thursday 21 March 2019 14 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

طنز

ناهنجاری هورمونیک در انجام معاملات!

طنز

عصر ايلام: وحيد حاج سعيدي/ ما همیشه خدا فکر می کردیم «هورمون ماده ای است شیمیایی که از غدد درون تراوا یا غدد مترشحه داخلی به درون جریان خون ترشح می شود و بوسیله خون به اعضا یا بافتهای بدن حمل می شود و کارش اصلاح ساختار یا عملکرد عضو یا بافتی از بدن می باشد و در سایر امورات مربوط به زندگی ابناء بشر هیچ دخالت یا دخل و تصرفی ندارد.

» اما غافل از اینکه نقش هورمون ها خیلی جدی تر و عمیق تر از این ها می باشد تا جایی که در بازار و اقتصاد هم تاثیرات اساسی دارند.

اصل سند هورمونی به روایت همین همدان پیام خودمان....

«نتايجيكپژوهشجديدحاكىازآناست كههورمون هاعاملىبراىبی ثباتىبازارهاىمالى هستند. بهگزارشايرنا،هورمون های تستوسترون وكورتيزولباعثمی شوندتاتجاردرخريدخودبيشترخطركنندكهاين امرمنجربهبی ثباتىدربازارهاىمالىمی شود. استرس در بازار مىتواندباتاثيرگذارىبرروىهورمون هایتجار، تصميمگيرىآنهارانيزتحتتاثيرقراردهد.محققانعقيدهدارندكه محيط هاىرقابتىواسترس زایبازارهاىمالىممكناستميزانترشح هورمونهاىتستوسترونوكورتيزولرادرتجارافزايشدهد.» ( همدان پیام – 20 تیر 94)

 ملاحظه می فرمائید. در واقع این همه ادله و صغری کبری نظیر تحریم ها، افزایش قیمت مواد خام، گرانی حبابی، گرانی توهمی، تورم مصنوعی، تورم نقطه به نقطه، تورم شهری و روستایی، تورم پنهان، ضریب فلاکت، خط فقر، عدالت افقی و عمودی و قس علی هذا... کم بود حالا دلایل هرمونیک هم به ماجرا اضافه شده است. دو روز دیگر دیگر که «تفاله زیتون» را به اسم «روغن پومیس» به خورد خلق الله دادند، مدعی می شوند در حین معامله جو سنگین بود و ترشح هورمون کورتیزول تاجر بالا رفت و اشتباهی تفاله زیتون را به جای روغن به او قالب کردند و قس علی هذا... !

علی ای حال با عنایت به اینکه ماهی را هر وقت از آب بگیریم خیس است، ببخشید تازه است چند پیشنهاد مدبرانه و اصولی جهت استفاده بهینه از تحقیقات اخیر محققین پیشنهاد می شود تا راهگشای آیندگان باشد:

الف) واکسن هورمونیک: پیشنهاد می شود به منظور کنترل بازار و جلوگیری از استرس تجار در حین معاملات به ویژه معاملاتی که با سلامت مردم در ارتباط است، در کنار واکسن ثلاث و سایر واکسن های رایج که تا 6 سالگی بچه ها را با آنها زجر کش می کنیم، چهار دوز واکسن تستوسترون وكورتيزول هم به بچه ها تزریق شود. تا چند صباح دیگر که این بچه ها بزرگ شدند و وارد عرصه تجارت شدند با دو ریال بالا و پائین شدن قیمت ها و دبه در آوردن طرف مقابل جا نزنند و دست و پایشان نلرزد و یا هنگام معامله لااقل محصول مورد نظر را از نزدیک ببینند و مزه مزه کنند!

ب) گسترش دامنه تحقیقات: به منظور بررسی نقش سایر هورمون ها و مواد شیمیایی مترشحه از غدد درون تراوا پیشنهاد می شود عزیزان دانشمند وطنی هم اگر حوصله داشتند یک نیم نگاهی به سایر هورمون ها و مواد شیمیایی داخل بدن بیاندازند شاید این لابلا دلایل هرمونیک و نورولوژیک مربوط به رانت خواری، موقوفه خواری، زمین خواری، کوه خواری، جنگل خواری، دریا خواری، ویژه خواری و سایر خوردنی های نامتعارف هم پیدا شد! ثواب دارد...

 

 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group