▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

پنجشنبه 1 فروردين 1398 Thursday 21 March 2019 14 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

lid1111111111111

نقش رسانه ملی درساماندهی تبلیغات انتخاباتی

سايت خبري ويرا

سیدحرمت‌اله موسوی‌مقدم/ سايت خبري ويرا - دراقصی نقاط عالم، انتخابات پدیده و رخدادی است که لایه های مختلف افراد جامعه را به حرکت در اورده و انان را به جوش و خروش وفراز و فرود وامیدارد.

کسانیکه خودراشایسته پذیرش مسئولیت میدانند، درساختارهای گوناگون اجرایی، تقنینی ، خدماتی و حاکمیتی ،با اعمال روشهای جورواجور تبلیغی ، درتلاشند تا ارای افراد را به سمت خویش هدایت و بر صدرمصادر امورجامعه تکیه کنند .این اصول و شگردهای جذب رای در جوامع،گرچه به نوعی باهم متفاوتند، اما شباهتهای زیادی نیز باهم دارند

درجامعه های پیش رفته اروپایی برای دستیابی به اعتماد عمومی و کسب رای انان ، علاوه برروشهای سنتی و تبلیغات محاوره ای و فعالیتهای خاص حزبی ، رسانه های جمعی را هم بکارگرفته و از توان رسانه ای خود در این عرصه سود میجویند.

این مهم در جمهوری اسلامی ایران بجز انتخابات ریاست جمهوری ، مابقی انتخاباتها ، بکار گیری رسانه های جمعی و بخصوص رسانه ملی مغفول مانده و نامزدهای انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر و روستا،خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی بحال خود رها شده و متولیان امور، انهارا یاری نمیکنند و در واقع هیچگونه سرمایه ای برای این امر مهم هزینه نمیشود و داغ کردن تنورانتخابات و رقابتهای ان را صرفا به خود کاندیداها و طرفداران انها واگذارکرده اند، این درحالی است که دولت و حاکمیت وظیفه قانونی دارند که برای انتخاباتی کردن فضای کشورو ایجاد رغبت و انگیزه در مردم و کشاندن انان به پای صندوقهای رای، تلاش کنند و اعتبار اختصاص دهند و برنامه جامع داشته باشند.

همه ماشاهدیم که درحال حاضر، نه فقط برای تحقق این امر حیاتی ، ساز و کاری وجود ندارد و بودجه ای نیز در نظر گرفته نشده است ، بلکه برای کاندیدها که از جیب شخصی خود مشغول جذب رای مردم و حضور حد اکثری انان در پای صندوقهای رای میباشند ایجاد مزاحمت میشود و گاها چوب لای چرخ انان هم قرارمیگیرد.

هم اکنون کاندیداهای مجلس شورای اسلامی از داشته های مادی و معنوی خود، هزینه مشارکت ملی وسیاسی مردم و تقویت بنیانهای اصولی نظام جمهوری اسلامی رامی پردازند و سالها و ماههای متمادی ارامش خود و دیگران رامختل کرده و شب وروزدرتکاپوی جلب نظرمردم و هدایت انها بسوی مشارکت عمومی در سر نوشت خود،از هیچ اقدامی صرف نظر نکرده و در این مسیر نیز مورد هجوم و شماتت و سر زنشت عام و خاص قرارمیگیرند و رسانه های عمومی هم دراین جهت هیچ قدمی بر نمیدارند.

اگر مدیران جامعه تدبیرکنند و طرحی نو براندازند و رسانه ملی را مجاب کنند تا برای معرفی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی و تبیین اهداف و برنامه های انان گامی بردارد، هم هزینه مشارکت سیاسی درجامعه بطور عادلان ای تقسیم میشود،هم روند تبلیغات انتخاباتی سامان گرفته و در مسیر عقلانی تری قرارمیگیرد و هم اسایش و استراخت مردم بعلت مراجعات مکررکاندیداها و طرفدارنشان خدشه دارنمیگردد.

صدا وسیما در جایگاه رسانه ملی که در طول سال سهم سنگینی از بودجه کشوررانیز هزینه میکند، باید بیش از این احساس مسئولیت نماید و برای ساماندهی تبلیغات انتخاباتی وارد معرکه شود ودر قالب یک برنامه مدون و منسجم و البته که قا نونمند، به داد کاندیداهای مجلس شورای سالامی و حتی شوراهای اسلامی شهر وروستا برسد و انان را در این ورطه سخت و کشنده یاری نماید.

همه نیک میدانیم عزیزانیکه بعنوان کاندیداوارد این میدان میشوند، قصد و هدفشان خدمت به مردم و دفاع از ارزشهای متعالی اسلامی و انقلاب است و برای این مقصود نیز داروندارخودرا درکف گذاشته و به جنگ خطرو خسران و شکست و ناکامی میروند شاید که به ساحل پیروزی برسند.وشاید هم نه

اینان برادران و خواهران و هموطنان ما هستند و درعرصه ایران عزیز احساس مسئولیت میکنند و دل به دریا میزنند تا بتوانند این سنگر را خالی نبینند، چرا ما باید بعنوان دشمن وفرصت طلب ،زرنگ وفزونخواه وتاجرو کاسب وتبارگرا به انان نگاه کنیم؟

اینان از ماهها قبل از انتخابات به انگیزه پیروزی و رسیدن به مقصد سبز بهارستان، همه داشته های خویش را نثار کرده و شهرو روستا و ده و قریه و قرارء و ابادیهارا در نوردیده و خورد و خواب و استراحت را بر خود و اطرافیان خرام کرده اند و بدون هیچ هزینه ای برای حاکمیت، تنور مشارکت را اتشین کرده و زمینه تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی را مهیا نموده اند .

مسئولین محترم نظام اسلامی قطعا میدانند اگر انان میخواستند که اسمان دل این مردم را چنین ملتهب و انتخاباتی نمایند ، باید صدها میلیاردتومان پول هزینه میکردند تا بدین نطقه برسند، پس چرا اکنون که عده ای به خرج شخصی ، فضای شهرها و استانهای کشورراچنین مصفی و با نشاط کرده اند،انها نیز گام به پیش نگذارند و با پای کار اوردن رسانه های عمومی ، مقداری از این بارسنگین را بر دوش نکشند؟؟

پراکندگی جغرافیایی، خشونت طبیعی، عشیره ای بودن کانونهای جمعیتی، نامطلوب بودن راههای مواصلاتی و سنتی بودن بافت جمعیت و دهها مورد دیگر، اطلاع رسانی تبلیغاتی در استان ایلام را سخت و طاقت فرسا کرده و هزینه های ان را به شدت افزایش داده است و این امر ، وظیفه حاکمیت را در مساعدت با کاندیداهارا به یک ضرورت ملی تبدیل کرده است .

صدا وسیمای جمهوری اسلامی که برای کوچکترین موضوع اجتماعی و فرهنگی و هنری برنامه ریزی دارد و میزو مداد و مجری و مهمان مهیا میکند و زمین وزمان، اب و اتش و ادم و هوارا بکار میگیرد ، چرا هیچ برنامه ای برای کاهش الام نامزدهای انتخاباتی و بیان برنامه های کاری انان در دستور کار ندارد؟

پیشنها میشود بمنظورترغیب بیشتر مردم در مشاکت انتخاباتی، شفافسازی برنامه ها، کشف استعدادهای برتر، کمک به مردم در تشخیص فرد اصلح و رفع ابهامات و تبیین نقاط ضعف و قوت کاندیداها ی مجلس شورای اسلامی،صدا وسیما در کسوت رسانه ملی که رسالت سنگینی در ابعاد مختلف بر دوش دارد، میزگردی را پیش بینی کند و درچند برنامه مختلف وبا حضور و مساعدت نخبگان ، کاندیداهای مجلس را به پای میز مناظره دعوت نماید و همچون انتخابات ریاست جمهور، توانمدیهای انان را در معرض قضاوت مردم قراردهد.

این کار که بدون هیچ هزینه سیاسی و مالی و صر فا با یک عزم راسخ و تدبیر کامل در تمام استانهای کشور قابل محقق شدن است ، ثمرات و برکات زیادی را در پی دارد و بخشی از تردیدها و تشکیکهارانیز میزداید.

البته این نوشته به هیچ عنوان به معنای نادیده گرفتن تلاشهای انتخاباتی صدا و سیما ی جمهوری اسلامی ایران نخواهد بود و بلکه یک راهکاری است که در صورت اجرا، بر محبوبیتهای عمومی این رسانه خدوم نیز می افزاید.

چنین باد.

نظرات   

 
0 # بدره ای 1394-11-02 10:16
چی شده آقای موسوی ،کاندید موردنژرتان مشکل پیدا کرده گیر دادی به صدا وسیما یعنی اگه کاندیدشما بباد صدا وسیما وکارهایی که تواین چهارسال قبل تومجلس ما چیزی ندیدیم بگه رای میاره نه عزیز دل برادر
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

lid1111111111111

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group