▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

چهارشنبه 29 اسفند 1397 Wednesday 20 March 2019 13 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

وقت تنگ است و لحظات گرگ وميش

آقاي كانديد چرا دلواپسي؟

دلواپسيعليرضا عبدي- اصلاحات یک اندیشه ی ناب و اخلاق مدار بر پایه ی صلح ودوستی است،برای حرمت و کرامت انسانی که همواره با حضور خردمندان درجریان خواهد بود و آنانکه بخواهند در این مسیرفرصت طلبی یا انحصارطلبی نمایند،قطعا از گردونه نگاه مردم خارج خواهند شد.

ماندگاری هراندیشه بدان جهت است که صادقانه و در دایره ی دفاع ازحقوق بنیادین آحاد ملت مردانه عمل نماید و نگرش صلح دوستانه ومنش و طبع بلند،حرمت همگانی حتی رقبای سیاسی را دارا باشد،تا باپرچم صلح وآزادی در رکاب ملت گام افتخار بردارد.

اما حال که چنین شد،انتظارداریم همانگونه که بیانیه ی رد هرگونه ارتباط با تفکرناب،پویا و خلاق اصلاح طلبی را در سایتهای همسو با نگاه و نگره ی آنان در استان،خاصه حوزه ی ..... اطلاع رسانی فرمودید، این امر موجب شد تا بخش عظیمی ازمردمان دیار زاگرس را در بهت وحیرت فرو برد که حداقل چرا این سایتها مستقلی شما را زیر چتر ابهام قرارندادند. آیاسایتی مستقل وجودنداشت؟لذاصادقانه و خیلی شفاف و بدون واهمه و دقت نظر و واقع نگری بدون تأثیر اقتدارگرایان،تصمیمی درخورشأن،تمایل یانگرش سیاسی خودرابیان نمایید.

چرا که افکار عمومی حوزه ی ... به دلیل وجود اکثریت مردم فرهیخته و فهیم، این حوزه ازشم و شعور سیاسی بالایی برخوردارند و آن روی سکه وپشت پرده ی مستقل را برنمی تابند،ومستقل رابه عنوان تمایلی سیاسی درسپهرسیاسی این مرز بوم رانشان عدم پایبندی دردفاع ازحقوق و مطالبات خودقلمداد می کنند،چراکه این امر نوعی ترس را به اذهان عمومی متبادر میکند.

لذا می طلبد تصمیمی شجاعانه و بحق به افکارعمومی عرضه فرمایید.گرچه امروزه عده ای معلوم الحال نقاب از چهره بر انداخته ،منافع و باخت تحقیرکننده ی سیاسی خود را در اسفندگذشته برسر میز ریخته و آبروی اصلاحات را به حراج گذاشته اند تا شاید گرد سکوت بر ناکامی آنان اندکی جابجاشود.درحوزه ی .... وقتی اصلاح طلب نماها نام شما را به زاگرس نشینان دادند،درحقیقت شناسنامه برای بی شناسنامه های سیاسی گرفته اند و معلوم شد با توجه به درج بیانیه ی شما درسایت های همکار و همسو با آنان،به فرزند مستتر فلان جريان سياسي رای اعتماد داده اند، شور و شعف خود را نتوانستید پنهان کنید و فاتحانه باقلم به انکار اصلاحات تاختید،هرچند معلوم و پرواضح بود که بینام و نشان سیاسی ای را جایگزین نشان بی بدیل گفتمان اصلاحات کرده اند.

نیکخواهانه به خاطر داشته باشیدکه اصلاحات رای عده ای خاص نیست،اصلاحات اندیشه ای است که هرگز سوی کسی که زیر پرچم جبهه ی پایداری و رهپویان ایستاده است نمی رود.نیک بخاطرداشته باشید انتخابات اسفندگذشته یک شوک بود،نه فقط برای اصلاح طلبان که یک باره باناشناخته ها درتهران۳۰ برهیچ دربی اصلاح طلبان-اصولگرایان رابردند،نه فقط برای اصولگرایان که هزینه ی همراهی با تندروها و دلواپسان را باحذف ژنرالها و مردان معتدلشان دراین انتخابات دادند،بلکه انتخابات اسفند آب سردی بود بر پیکر دلواپسانی که درسه سال اخیر هرچه در چنته داشتند علیه اعتدال روکردند و هر بار از سویی اصلاحات را باچوب تخریب نواختند اما ۸سال چشم ها و زبانها را بروی ابراختلاسهای قرن بستند،شاید به این امیدکه بااین هیاهوها خودرا مقبول ترکنند و اعتدال رانزد مردم منفور.

امری که بیانگر این بود مردم مقهور این هیاهوهانشدندو خسته ازتخریب،به آرامش و اصلاح و اعتدال گرایش داشتند.درحقیت هویت دلواپسانه متعلق به کسانی است که روزهای اول مترادف بودندبه پایداریها،همان هایی که زمانی وکیل الدوله ی دولتین مهرورز نامیده میشدند و روزی که مرد محبوبشان ازپاستور رفت،تبدیل به داواپسان حضور روحانی درساختمان سفید پاستور شدند.

دایره ی داواپسی کم کم باحضور دیگر نواصولگرایان از جنس رهپویان بزرگتر شد تاصف دلواپسان مقابل دولت تدبیر واصلاح عریض تروطویل ترشود.حال این احتمال قوی وجود دارد که بازندگان سیاسی اسفند گذشته درایلام و حوزه ی ... این استان،چشم امیدبه شما بسته اندتا شاید چنانچه ماراتن ... به سود شما تمام شد،هل هله شادی سر دهند و روزه سکوت بشکنند.

نیک خواهانه به خاطرداشته باشیدچنانچه گرسنه بمانند همانند رحیمی ها شما را نیزمی بلعند.مطمئن باشید دوستان اصلاح طلب نه فراموش می کنند و نه راه را گم خواهندکرد، چراکه نامه ی سرگشاده حضرتعالی گویای واقعیتی پنهانی است که می طلبدجسورانه تصمیمی شجاعانه بگیرید تا در ورای تاریخ به نیکی بماند.شرمنده که قلم جسور برصفحه ی سفید زاگرس مینویسد،ولی وقت تنگ است ولحظات گرگ ومیش.

خداکنداین تصمیم شما در انکار ارتباط باگفتمان اصلاح طلبی پشیمانی به بار نیاورد و به خاطربرخی ناملاحظه کاری آینده ی سیاسی شما جور دیگری رقم نخورد،بخاطرداشته باشیدکه تاریخ قضاوت گری به غایت بی پرواست و با این تصمیم خود را به انحصارگرایان مدیون نکرده باشید و نامی نیک برای خود در تاریخ زاگرس بنگارید.باور داشته باشیدکه اندام هر صخره نشان مردمی از دیارمن است،چراکه باوردارم درختان بلوط حامیان وفادار سرزمین خاندان من اند.باورداشته باشید آهوان خوش خط وخال صحرای این حوالی گرگان هار این سرزمین اند.با آرزوی پیروزی برای آنان که هدفشان صلح،آزادی،آبادی مملکت،رفاه ملت و کرامت انسانی است.

صبا گرچاره داری وقت وقت است.......

اين يادداشت را عليرضا عبدي براي سايت خبري ويرا ارسال نموده است و ويرا با ويرايشي اندك و گذاشتن نقطه چين آن را منتشر مي نمايد.انتشار اين مطلب به منزله رد يا قبول تمام محتواي آن نمي باشد و نقد آن نيز با احراز هويت بلامانع است.

نظرات   

 
+2 # آريايي 1395-02-01 09:15
درود بر آقاي عبدي
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group