▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

چهارشنبه 29 اسفند 1397 Wednesday 20 March 2019 13 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

به بهانه انتخابات دور دوم و تخريب جلال ميرزايي

اپيدمي تخريب در استان/ آيا بسيج انحصاري است؟


جلال ميرزاييسايت خبري ويرا - تابستان سال گذشته در ايامي كه استان گُر گرفته بود و درختان مي سوختند وانسان ها نيز،كشف يك بمب عمل نكرده در يكي از روستاهاي سيروان وعملكرد نهاد خنثي سازي بمب ميدان ديد مرا قدري وسيع تر و خاطر مرا كمي بسيط تر نمود.

نيروهاي مخلص با همان لباس هايي كه خاكي بودن همواره برند آنهاست به سرعت وارد عمل شدند و جلوي چشم من كه فقط موبايلم را روشن نگاه داشته تا عكس سلفي بگيرم و در فضاي مجازي پزش را بدهم و لايك بگيرم، جان خود را بر كف نهاده و آن بمب عمل نكرده وحشتناك و بر جا مانده از زمان جنگ تحميلي را از محل منتقل نمودند.

آنان همان كساني هستند كه پيشاني شان هميشه نور بالا ميزند و با سادگي ، نجابت و گمنامي آمدند و آرامش را بازگرداندند و رفتند. و آنجا بود كه عمل و تفكر بسيجي براي من مفهومي فراتر از آرمان به خود گرفت و خارج از واژه هاي كلي وكليشه اي ،يك هدف والا محسوب شد.

در آن لحظه من از خودم نپرسيدم افرادي كه اقدام به اين عمليات نموده اند اصولگرا هستند يا اصلاح طلب.چون براي من مهم نبود. مهم هدفي بود كه آنها با گذشتن از يك سري امور دنيوي بدان رسيده بودند.

با ذكر اين مقدمه به اين نكته مي خواهم برسم كه قطعا تفكر و عمل بسيجي هيچ گاه در مقابله كامل يا همراه قاطع  با جريان هاي سياسي اصولگرايي و اصلاح طلبي نيست و مرز بندي هاي موجود در كشور و بالاخص استان ايلام نشانه يك كوته فكري و در مرحله بالاتر كج فهمي و خشك مغزي است.
چند روزی است تصویر برگه درخواست عضویت جلال میرزایی؛ کاندیدای مجلس شوراي اسلامي در بسیج اساتید دانشگاه کرمان در فضای مجازی دست به دست می شود و انتشار دهندگان آن با شوق وافر آن را نقطه ضعف ميرزايي و نقطه ترديد اصلاح طلبان برشمرده اند که انتشار آن در زمان حساس تبلیغات انتخابات نوعی بد اخلاقي، فرار به جلو و البته شو رسانه ای است و تخريب تفكر بسيجي محسوب مي شود.

اين نوع بداخلاقي ها به همين برگه عضويت در بسيج اساتيد منحصر نشده و بلكه از روزي كه وي از جانب جريان سياسي اصلاح طلب نماينده اين حزب معرفي شد ، عضويت در حزب مؤتلفه و رئيس ستاد احمدي نژاد در كرمان و سخنراني عليه هاشمي ، و.... تيرهايي معرفي شدند به سمت سيبلي به نام جلال و با عنوان ضعف و چرخش 180 درجه اي خط سياسي وي در بوق وكرنا شد.

نگارنده در اين مجال به اين تيرها نمي پردازد و شخص ميرزايي مي تواند پاسخ دهد اما دو روز است در فضاي مجازي استان با انتشار درخواست عضويت وي در بسيج اساتيد كرمان ، با بكار بردن جمله" بسيحي از آب در آمدن" وي آن را نقطه ضعف اش محسوب نموده اند كه انتشار آن قدري قابل تامل و تاثر بود.

مگر بسيج صرفا تابلو يك جناح خاص است كه برخي براي عضويت در آن فيلتر ساختگي اعمال مي كنند و بدون نگاه به منشور بسيج، علامه دهر مي شوند و مي گويند يك نفر چون در سال 91 بسيجي بوده است ولي اكنون اصلاح طلبان از وي حمايت كرده اند او نمي تواند مطالبات اصلاح طلبان را پيگيري نمايد!

شايد يكي از نقدهايي كه بشود بر سيستم استخدامي و امتيازدهي دولت ها و نهادها در بهره برداري ابزاري و غير اصولي از جايگاه" بسيج" مشمول دانست همين دادن امتياز به برخي از افرادي است كه بسيجي فعال هستند كه خوشبختانه امروز اين نقيصه در معرض رفع شدن است و ملاك هاي تخصص و آزمون جايگزين آن شده است. هرچند در خدمت سربازي اين مورد بايد كارشناسي تر رسيدگي شود چون نگارنده معقتد است بسيجي هيچ گاه نبايد به دنبال امتياز گرفتن از نظام باشد.
جلال میرزایی با حمایت اصلاح طلبان استان ایلام در دور اول به عنوان تنها نماینده اصلاح طلبان به دور دوم راه یافت و در مرحله دوم نيز از شانس حداکثری به دليل پايگاه رأي آوري و تك كانديد بودن در سيروان و چرداول و حمايت جريان سياسي نسبت به دیگر کاندیدها برخوردار است.حال بسيجي بودن وي چه منافاتي با اصلاح طلبي دارد كه برخي آن را ترديدي در نگاه اصلاح طلبان قلمداد نموده اند و به عنوان برگ برنده خود رو نموده اند؟
اما در مذمت اين تخريب ها بايد گفت تخريب فقط به جلال ختم نشد و همانطور که در دور اول انتخابات در استان، سلام و سارا که از شانس های اصلی راه یابی به دور دوم بودند مورد تخریب برخی از نامزدها و طرفداران آنها قرار گرفتند، اکنون نیز جلال میرزایی به عنوان تنها کاندید اصلاح طلبان به صورت هدفمند و برنامه ريزي شده مورد تخریب برخی از افراد در فضاهای مجازی قرار می گیرد که البته بیشتر برای بالابردن اعضای کانال هاي تلگرامي، گروه ها و کلیک خوردن رسانه های آنها است و ارزش دیگری ندارد.
در اثبات اينكه تخريب همواره نتيجه عكس داشته است ذكر اين نكته كافي است كه اگر تخریب هایي كه در دور اول متوجه خانم فلاحي شد و استفاده نصرالهی از واژه های نامتعارف در مناظره با وي در دانشگاه آزاد نبود و شهرستان ایوان و حتي ايلام به دليل مظلوم واقع شدنش از وی یکپارچه و متحد حمايت نمي كردند شاید اکنون سارا فلاحی در بین چهار کاندید دور دوم نمی بود و اين نكته در مورد اميني هم صدق مي كند.
پس بايد اذعان داشت ما ملتی هستیم که همواره طرفدار مظلوم هستیم و وقتی که ببینیم شخصی مورد ظلم قرار گرفته است ناخوداگاه تمام خط و خطوط سیاسی و برخی نگاه های قبيله ای را کنار گذاشته و از وی حمایت می کنیم كه اين خود از اهداف تفكر بسيجي يعني دفاع از مظلوم مي باشد .
در پايان بايد ياداور شد  كه برخی از کسانی که در دور اول به تخریب دو چهره مذکور پرداختند وامروز به تخریب چهره جلال میرزایی می پردازند بدانند تخريب چهره اشخاص نه به سود جناح موافق آنها و نه به سود نظام است و قطعا نتيجه عكس خواهد داشت.

كانديدهاي محترم نيز مي توانند با معرفي خود بهترين مبلغ و يا مخرب براي خود باشند و مردم ما اگاه تر از آن هستند كه بر اين گونه تخريب ها وقع نهاده و باور نمايند. به اميد تبليفاتي سالم و انتخاباتي سالم تر .

نظرات   

 
+1 # آريايي 1395-02-07 15:34
همين چند روز پيش هم سايت ..... با اخبار نادرست سعي در ايجاد اختلاف بين ليدرها و ستاد مركزي اصلاح طلبان و ستاد دكتر ميرزايي نمود اما آقاي دكتر مردم در 10 ارديبهشت با راي خود جواب اين ناكسان را خواهند داد و مثل دور اول آن ها را نااميد مي كنند .
وظيفه ما فقط و فقط حضور در پاي صندوق هاي راي است و با هريك راي به دكتر ميرزايي مشتي به دهان .... است .ما هرگز نااميد نميشويم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+3 # احمد 1395-02-08 00:21
واقعیت این است که دکتر میرزایی اصلاح طلب نبوده است و اینکه در فضای نبود اصلاح طلبان واقعی به عنوان کاندید آن جریان است درست تر می باشد.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group