▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

سه شنبه 28 اسفند 1397 Tuesday 19 March 2019 12 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

اين شش نفر

پنج به علاوه يك / آقا و خانم فاميل

خانوادهسايت خبري ويرا –فرج‌اله صيدمحمدي- طنز- خانواده‌ها عمدتاً در شكل‌گيري جنگ‌هاي با خون‌ريزي و بدون خون‌ريزي نقش خون را بر عهده گرفته‌اند.پي ريز و اسكلت بند دعاوي خانوادگي در جامعه امروز ايران را ،نزديك ترين اعضاي خانواده بر عهده دارند

و در اين امر خطير چنان تبحر دارند كه گويا عرصه زندگي براي آنها از بدو تولد" گود زينل‌خان" بوده است.

 ما ايراني‌ها براي دور زدن مشكلات خود مي‌گوئيم در يك نظرسنجي در اتريش در چند سال پيش 85 درصد مردم، گسستن پيوند خانوادگي را اصلي‌ترين مشكل خود عنوان داشته اند.امريكايي ها هم كه اصلا اعتقادي به نظام خانواده ندارند و اگر" سيگار مارلبوروي فيلتر پلاس "ما ته كشيد بيشتر امريكايي‌ها را فرزند ديگران مي‌دانيم . صاحبان كانال‌هاي ماهواره‌اي هم پولشان علف خرس است و شبكه هاي فارسي زبان را براي از هم پاشيدن كانون اصلاح و تربيت خانواده در ايران راه اندازي كرده‌اند و ....

شايد موارد مذكور تا حدودي صحيح و تاثيرگذار باشند اما هيچ كدام به اندازه تبعات دور هم نشستن دو فروند "خاله تك سرنشين" در يك كوچه بن بست و خلوت تبعات ندارد.حرف‌هايي كه در مذاكرات بانوان سرزمين ايران بر لب ‌آورده مي‌شود اگر در مذاكرات 1+5 در مقابل ظريف عنوان مي شد به جاي خودكار الان چاقوي سبزي خورد‌كن در چشم جان كري بود.

خاله ها

سياستمداراني كه براي" ژوزف استالين" و" آدولف هيتلر" و شوماخر نقشه خوان بودند و دست چرچيل را از پشت بستند، در ساعات پاياني حضور آفتاب در كوچه هاي شهر و پس كوچه هاي روستا برنامه‌ريز جدايي‌هاي پسرخاله‌ها از دختر عمه‌ها مي‌شوند. آفتاب در حضور ‌آنها غروب نمي‌كند و در اصطلاح ايلامي‌ها " يك مَشك خون "قلمداد مي‌شوند.

كساني كه همواره خانواده عموها را از هم دور نگه مي‌دارند به نحوي كه ارزش خيالي و ريالي ديدار يك خاله ازخرسندي يك دانشجو پس از برنده شدن هزار تومان شارژ ايرانسل بيشتر نيست .خاله‌ها معمولا از دايي‌هايي حمايت مي‌كنند كه زنشان گوش‌هاي بلند و حرف‌شنويي متعادلي داشته باشد و چنانچه زن دايي پايش را كج بگذارد پايش قلم مي‌شود.

خاله ها معمولا آنلاين و در مرحله تايپ و شوهرهاي آنها نيز در‌به‌در دنبال يك وام قرض‌الحسنه براي خريد سري جديد گوشي اپل هستند. هر وقت ديده شد كه يك گروه تلگرامي اقدام به حذف اعضاي گروه نمود بدانيد پاي يك زن كه اتفاقاً خاله مديرگروه است، در ميان است.

پاي چپ خاله‌ها طبق عرف بازار تو زندگي فاميل پدري و پاي راست آنها در خانواده مادري همسر است.خاله‌زنك‌بازي اصطلاحي ايراني است و مخترع آن يك خاله‌ذليل است.فك خاله‌ها معمولا از فولاد آبديده و محصولي از فولاد سپاهان در زمان مديرعاملي محمدرضا ساكت است.

خاله‌ها ايفاگر نقش "تنارديه" در رمان بينوايان ويكتورهوگو بوده و كوزت‌ها همان دخترعموهاي خانواده هستند كه مورد ظلم خاله‌تنارديه واقع مي‌شوند.

دايي

معمولا راننده نيسان آبي(نوستالژي شمالي‌ها) و يا تويوتا ( نوستالژي ملكشاهي‌ها) هستند كه شكم مبارك‌شان بخشي از ديد خود و فرزندانش را محدود نموده است.دايي‌ها‌ اگر در رودخانه گدارخوش افتادند ،خواهر زاده‌هايِ داغدار آنها به سمت عكس مسير رودخانه در پي وي مي‌گردند.

دايي‌ها كه در تحريف اشعار سعدي، احاديث و ساخت روايات جديد يد طولايي دارند ، همواره سعي نموده دختر از خواهر نگيرند و پسر خاله به دامادي نگيرند اما ممكن است در خلاف اين فرضيه و نظريه ازدواج‌هايي صورت گيرد كه نتيجه آنها قبل از شروع بازي سه صفر به سود دايي و علي پروين است.

اگر زني مطلقه هستيد و سبيلتان درآمده و در پي مقصر مي‌گرديد، سرنخ شكست در زندگي‌تان را تا در منزل دايي‌جان رهگيري كنيد و اگر يك روز از شما بخواهند كه دو نفر را مي‌توانيد زير راديكال بگيريد، بعد از همسري كه شما را ترك كرد بي‌ترديد سراغ دايي‌تان را بگيريد.

تمام اعداد منفي وقتي به توان زوج مي رسند مثبت مي شوند اما وقتي به توان فرد مي رسند همان منفي باقي مي مانند و آن فرد خان دايي گرامي است.

دايي‌ها اساسا از تو اگزوز موتورسيكلت ،خواهرزاده‌ها را صدا مي‌زنند و آنها را از تو شيشه نوشابه مي‌بينند.

عمو

عموي بزرگ در بنه‌مال(تبار) نقش يك ديكتاتور سه بعدي را ايفا مي‌كند و اجازه جيك‌جيك به گنجشك نداده و جاي سيلي و دستانش روي صورت فرزندان برادرش وجود دارد و نمي‌شود تشخيص داد كه اين عموست يا ويرانگر 3 !!،پس در روزگار جواني هنگامي كه از شما پرسيدند چرا اينقدر شكسته و پير وكريه و چروك و زشت شده ايد از غصه تورم و ريزگردها ندانسته و از دولت عدالت‌محور و يا دولت تدبير واميد ايراد نگيريد، اثر سيلي‌هاي پرتعداد عموي گرامي‌تان مي باشد.

نقش عموها در خانواده بسيار شبيه به نقش" سرهنگ آئورلیانو بوئنديا " در كتاب صد سال تنهايي‌ گارسيا ماركز يا سرهنگي كه در ايران براي حملات گاز انبري معروف شد، مي باشد. فرزندان پسرِ عمويِ بزرگ معمولا در شهرك‌هاي صنعتي و پالايشگاه و شركت‌هاي نفتي مشغول كار هستند و بيشتر وقتشان را به دليل مجرد ماندن و معذب بودن تا ديروقت شيفت مي‌ايستند.

اين عموها از وقتي كه محمدعلي پيرواني همزمان سبيلش را تراشيد و اسمش را به افشين تغيير داد در اقدامي هماهنگ اسمشان را از كرم‌الله به كيان و سبيلشان را نيز سه تيغ نمودند.

فرزندان عموها معمولا به خون پسرعموها هلاك هستند اما براي" نام مردم و نام آيه‌م(جلو چشم آدم‌ها)" براي هم دست تكان مي‌دهند و سالن فوتسال رفته و "گوجه دور بشقاب مي‌چينند "چون مدتي است بادمجان‌ها آفت‌زده شده‌اند.

جمله ورد زبان عموها در زمان عدم تحمل بوي بد پاي فرزندان كه جلويشان پاها را دراز كرده‌اند اين است: ما جرات نداشتيم پاهاي خود را جلوي پدرمان دراز كنيم.

عمه

مشاور رسانه‌اي و "بن مل" پدر بزرگ پدري خانواده محسوب مي‌شوند و در مقاطعي از روزهاي تعطيل به عنوان "نازار آسمان كوو(آبي)" سند روسفيدي مادربزرگ هستند. عمه‌ها اگر دو هفته آرايشگاه نروند و خط ريش بگذارند شباهت زيادي به نقاشي‌هاي "باب‌راس در خنده‌بازار "دارند." دوچه مه‌كي"(تفاوت قائل شدن ) پدر بزرگ بين عمه‌ي بزرگ و عموي كوچك از آنها پشت خط‌‌زن‌هايي ساخته كه لوزانو از وجود آنها بي‌بهره است .

خبر پراكني و يك كلاغ چهل كلاغ كردن در مراسم ختم و بله‌برون، آنها را خبرنگارنماهايي بار آورده كه اتفاقا از بد حادثه و اشتباهي وارد اين عرصه شده و از منابع غيرموثق خبر مي‌گيرند و معمولا اخبارشان تكذيب مي‌شود.

حكما گفته‌اند:" ناهار را در خانه عمو بخور و شام را در خانه عمه، ولي نميشود انتظار داشت كه عمر طولاني داشته باشيد".

عمه‌ها با ظهور سه پيچ در پيشاني و بهره‌گيري از "نوور" و انداختن سه عدد سنگ سياه پشت سر عمو پس از پختن" قايرمه" منجر به فوت، كار اتوبوس حامل سربازان پادگان 05 كرمان را بر عهده دارند و هم‌چنين گفته شده هر وقت عمه‌ها در خانه‌اي براي عموها "كته رب ده‌نام"(كته قرمز با رب) درست مي‌كنند به جاي رب گوجه فرنگي، خون شوهر فرهنگي‌شان را مي‌ريزند.

تاثير عمه‌ي بزرگ به حدي است كه بيشتر عروسي هاي پايين شهر با يك اشاره وي به هم خورده و دلخوشي معنوي عمه در عصر حاضر چال شدن لپ چپ ايشان است.

پلان آخر قصه عمه‌ها را سريال‌هاي ايراني بر عهده دارند و راز بركناري ضرغامي و سرافراز را بايد در فيلم‌هاي زنانه نرگس، ستايش ، باران و كيميا جستجو كرد. آنها بدون هماهنگي با عمه‌خانم ، اسم نرگس و كيميا خاله‌هاي يكي‌از معاونت ها را بر اين فيلم‌ها گذاشته‌اند .سريال پريا كه بر روي آنتن شبكه سه در حال پخش است برگرفته از اسم عمه يكي از تصميم‌گيران اين رسانه است.

داماد

نه سلطان محمود مجددا رئيس جمهور ايران خواهد شد و نه داماد يك وعده ناهار حساب مي‌شود!. دامادها به كارت يارانه و مستمري خانواده تحت حمايت كميته امداد و بهزيستي همسر‌شان نيز رحم نمي‌كنند.

مهاجرت اكثر جوانان ايلامي و كرمانشاهي به استراليا حاصل مشاوره‌هاي دامادها بوده و بيشتر آنها در تورهاي مسافرتي و آژانس‌هاي هوايي مشغول به فعاليت هستند.

دامادها قبل از مراسم عروسي معمولا در منزل خانواده همسر پلاس‌ هستند و شكوفايي خلاقيت هاي آنها زماني است كه يكي از اعضاي خانواده همسر فوت نمايد.آنها در ريخت و پاش متبحر و براي حفظ آبروي خانواده، حساب ارزي و بانكي آنها را خالي مي نمايند.يك ماه پس ازاين مصيبت، داماد خانواده خودروي پيكانش را فروخته و شاسي بلند خريداري مي‌نمايد.

خاصيت آقايان داماد در شب‌هاي مهماني بيش‌ از پيش خودنمايي مي‌كند.مجلس گرداني اين آقايان به حدي مطلوب است كه هيچ وقت" سرچوپي" را در اختيار ديگري قرار نمي‌دهند و شنيده شده پس از مهماني مثل "نعش و جنازه" به خانه مي‌رود.

آنها در همه حوزه ها متخصص هستند و در بيان و ثبت خاطرات روزانه خود دست" هويدا "را از پشت بسته‌اند.دوران سربازي آنها بيشتر از ده سال طول كشيده و در شرايطي كه هيچ كس به گفته هاي وي وقعي نمي‌نهد مثل محمدرضا شاه كه براي استراحت به اسوان مصر رفت وي به دليل اينكه پاريس اكنون نا امن است به چغاسبز مي رود.

باجناق يا هم‌زلف

هر زماني كه ايلام صاحب آزادراه و قطار شد،يكي از معاونان فعلي استاندار ايلام به جايگاه استانداري رسيد و چوار به شهرستان تبديل شد، باجناق نيز فاميل به حساب مي‌آيد.

اندر احوالات باجناق‌ها نمي‌شود زياد داد سخن گفت اما دادگستري و دستگاه قضايي كشور اطاله دارسي در پرونده‌هاي واصله را بايد در تلاش‌هاي اين قشر زحمتكش و هميشه در صحنه‌يِ خانوادهِ همسر رمزگشايي كنند.

سيب زميني نخستين بار توسط "سرجان ملكم" در زمان پادشاهي فتحعلي‌شاه قاجار به ايران وارد شد اما باستان‌شناسان، نطفه اولين باجناق‌ را در دوره" پالئوزوئيك" يعني طولاني‌ترين دوره حيات آشكار كشف كرده‌اند.

تقسيم بندي و شرط بالا و پايين شدن گريد و رتبه باجناق را بايد به دوره تاريخي قبل يا بعد از ورود سيب زميني به ايران منوط دانست.باجناق‌هاي خوب و گريد بالا معمولا دندان مصنوعي مادرزن را هر شب تو آب و نمك گذاشته اند.

باجناق‌ در بازي رودر رو زماني حاضر به پذيرش ميزبان است كه در خانه‌اش تمام ظرفيت ها و پتانسيل هاي لازم براي تحقق اصل مهم چشم و هم چشمي فراهم و به كار گيرد.

شاعر در جايي براي نشان دادن دوستي اش با باجناق گفته:

من دوست دارم از ته دل باجناق را             آن‌گونه كباب بخواهد سماق را

سخن آخر:

در شكل دهي و تحكيم بنيان خانواده در ايران اگر خانواده‌اي عاري از سلاح‌كشتار فردي باشد و از گروه 1+5 حرف شنوي كمتري داشته باشد و سعي كند به خواسته ها و توانايي‌هاي ذاتي خود بيانديشيد قطعا نتيجه مذاكرات از ژنو بهتر خواهد بود.

 به علاوه يك(1+) همان باجناق مي‌باشد كه علي‌الرغم اينكه فاميل نسبي نيست و سببي است اما دقيقا مثل آلمان تاثيرگذاري بالايي دارد .البته تمام خصوصيت هاي 1+5 نسبي است و قابل تعميم به همه خانواده هاي گرامي نمي‌باشد.

از سال گذشته تا سال 2020 از تلگرام به عنوان پدر خوانده خانواده و از توئيتر به عنوان مادر خوانده خانواده نام برده خواهد شد و اعضاي خانواده مجازي بدين ترتيب بر اساس راندمان تقسيم‌بندي مي‌شوند.

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group