▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

پنجشنبه 1 فروردين 1398 Thursday 21 March 2019 14 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

در پي يك ديدار سياسي

منطقه آزاد مهران با طعم "برساق"

مهدي سبزهمهدي سبزه-سايت خبري ويرا - جراید با گذاشتن عکسی از رایزنی استاندار ایلام با کاظم جلالی رییس مرکز پژوهش های مجلس درباره نهایی شدن تصویب طرح منطقه آزاد مهران خبر دادند.

در این تصویر مروارید استاندار ایلام در اتاق کاظم جلالی بر روی مبل راحتی نشسته بود و در حالیکه مثل همیشه چهره­ی بشاش و خندانی داشت یکی از پاهایش را روی پای دیگر انداخته بود و فنجان سفید دسته داری در دستش گرفته بود. جلالی هم روبروی او بر روی صندلی شیک چرخانش پشت میز ریاست ژست گرفته بود و ظاهرا گرم گفتگوی صمیمانه ای درکار بود. لحظه ای بعد از ثبت عکس، مروارید پرسید:

-         زیر استکان نداری. ما ایلامی ها عادت داریم چای را با زیر استکانی می خوریم.

-         جلالی گفت: ای وای نه متاسفانه. صبرکن تا سرد می شود.

-         جلالی در حالیکه روی صندلی چرخانش تکیه زده گفت: مروارید جان حالت چطور است؟ خوبی؟ از ایلام چه خبر؟

-         مروارید با همان لبخند همیشگی به جلالی نگاه کرد و پاسخ داد: سلامت باشی، ممنونم. ایلام هم خوب است. خدا رو شکر. فقط کمی گرد و خاک ما را اذیت می کند و الا غمی نیست جز دوری گل شما.

-         جلالی: واقعا آزار دهنده است. خانم ابتکار هم نمی تواندکاری انجام دهد. تو بهتر می دانی محیط زیست بودجه آن چنانی ندارد که بشود مشکل گرد و خاک را حل کرد.

-         مروارید با ناراحتی جواب داد: بله درست می فرمایید. ولی کاش در توزیع بودجه مبارزه با گرد و خاک عدالت را رعایت کنند. بیشتر بودجه سهم خوزستان است پس ما چی؟ ما بوقیم؟ حتی در خبرها هم اسمی از ایلام برده نمی شود. این چه عدالتی است؟

-         جلالی وقتی دید مروارید کمی عصبی شده و از کوره در رفته برای اینکه او را آرام کند سعی کرد صحبت را به شوخی بکشاند. به مروارید نگاهی انداخت و گفت: حالا ولش کن حرص نخور. آن هم درست می شود. فقط به من بگو ریشهایت را با چه میزنی که اینقدر صاف شده؟

-         مروارید: مروارید تبسمی کرد و با حالت شرمی گفت: راست می گویی؟ کار خاصی نکرده ام با موزر زده ام. امسال با خانواده رفتیم گناوه از آنجا خریدم. ولی جوری تنظیمش کرده ام که صفر بتراشد. هر روز قبل رفتن به محل کارم صورتم را صاف می کنم.

-         جلالی: من خودم رمینگتون خریده ام اما صفر نمی کند. البته من ریشهایم را صفر نمی زنم بالاخره من جزو سران مملکتم. نمی شود آن را از ته بزنم. خودت بهتر می دانی.

-         مروارید: بله. درست است. نه انصافا به شما می آید. گفتگو داشت صمیمی می شد در این لحظه مروارید از فرصت استفاده کرد تا مساله منطقه آزاد مهران را مطرح کند. ولی جلالی زرنگتر بود و نگذاشت مروارید حرفش را بزند.

-         جلالی: ببینم از جایت راضی هستی؟ تا کی می خواهی استاندار باشی؟ نمی خواهی نماینده شوی؟

-               مروارید قندی را در داخل چایی گذاشت تا خوب خیس شود سپس آن را در دهان گذاشت و چایی اش را سر کشید و لیوان را روی میز گذاشت: نه بابا. استانداری خیلی خیلی بهتر است. به هر حال من نماینده عالی دولت در استانم. چیز کمی نیست. از نماینده بودن هم خوشم نمی آید. ولی به شما بر نخورد. همیشه باید داد بزنی و عصبانی بشوی. خود رای جمع کردن هم کار سختی است.

-         جلالی: نه بابا سخت نیست. فقط کافی است اسمت در لیست اصلاح طلب ها باشد. بقیه اش درست می شود. مثلا من خودم اسمم در لیست سی نفره بود و رای آوردم. اگر لیست نبود محال بود رای بیاورم. تمام مردم با اصلاح طلب ها بودند.

-         مروارید فهمید کمی نوک زبانش سوخته است و در عین حال بیخیال آن شد. از زرنگی جلالی خوشش آمد و بلند خندید و به او تبریک گفت.

-         جلالی: خواهش می کنم. خب بگو ببینم برای چه اینجا آمده ای؟ بالاخره از مروارید خواست حرف بزند.

-         مروارید: راستش آمده ام در مورد منطقه آزاد با شما صحبت کنم. خدا را شکر طرح منطقه ازاد را که تصویب کردید خیلی ممنونم. اکنون آمده ام سریع تر کارهای دیگرش را انجام دهید تا بزودی شاهد رونق استان باشیم و ...

-         جلالی حرف را به حاشیه کشاند و بدون جوابی به او، بی مقدمه پرسید: راستی از فیش های حقوقی چه خبر؟ تو چقدر می گیری؟ شنیدم استاندار ها زیاد حقوق می گیرند؟ درست است؟

-         مروارید: نه بابا. کدام حقوق؟ چندرغاز حقوق کفاف زندگی نمیکند. تو اگر جای من باشید می روید ایلام؟

-         جلالی: ایلام؟ نه بابا. من جایم خوب است. خودم هم فکرش را نمی کردم اینجا باشم. جلالی با اشاره به کیسه پنج کیلویی زیپ دار برنج که بغل مبل مروارید قرار داشت پرسید؟ آن کیسه چیست؟ چی با خودت آورده ای؟ دبه عسل آورده ای؟

-         مروارید به کیسه نگاهی انداخت و گفت: نه، اینها برساق است. برساق نوعی شیرینی محلی منطقه ما است که بسیار خوشمزه است.

-         جلالی از این بابت خیلی خوشحال شد به آبدار چی بغل دستش اشاره ای کرد تا شیرینی ها را بردارد و گفت: بسیار خوب چند تا از آن شیرینی ها را بیاور ببینم مزه شان چه طور است؟

-         مروارید: مزه شان عالی است. در دوران سربازی همیشه از اینها با خودم می بردم و شبانه زیر پتو می خوردم.

-         جلالی: حق با تو است. واقعا خوشمزه هستند. هر وقت آمدی تهران از این شیرینی ها با خودت بیاور. خب نگفتی از آنجا راضی هستی؟ پست دیگری در سر نداری؟

-         مروارید: بله خوب است. خدا را شکر. فعلا تا پایان دولت با جناب روحانی هستم. حالا تا ببینیم انتخابات چه می شود.

-         جلالی: غصه ی بعدش را هم نخور. روحانی باز هم انتخاب می شود. تو هم سر جایت باقی می مانی؟

-         مروارید: راستی مهندس هم شهری هایم به من می گویند خوب صحبت نمی کنم و کمی لهجه دارم. راست می گویند؟

-         جلالی: آره حق با همشهری هایت است. خودم هم تعجب می کنم. تو همه اش تهران و کرج و مشهد بودی. فقط دو سه سال است رفتی ایلام. چرا روان صحبت نمی کنی؟

-         مروارید: نمی دانم حق با شماست. خودم هم تعجب می کنم این لهجه درست نمی شود که نمی شود. دارم سعی می کنم درستش کنم و امیدورام که دوره بعدی هم باشم تا مردم بفهمند لهجه ام خیلی بهتر شده.

-         جلالی: عیب ندارد، ناراحت نباش. خب تو خیلی انسان با شخصیت و درستی هستی. همه دوستت دارند و از شما راضی اند.

-         مروارید: مرسی مهندس. نظر لطف شماست. راستی مهندس این منطقه آزاد چه می شود؟ آمده ام برای مردم استانم کاری بکنم. بدبخت ها مشکل زیاد دارند. محرومند. تا حالا دولت به آنها خوب توجه نکرده. می خواهم با تصویب این طرح و اجرای آن بدبختی های گذشته جبران بشود. حق دارند خدایی. هشت سال جنگ تحمل کردند. شهید دادند. حالا که با عراق دوست شدیم و مرز اینجا امن است بهتر است به فکر رونق استانشان باشیم. چند سال است میزبان زوار کشور هستند. انصافا سنگ تمام گذاشتند

-         جلالی: آره. موافقم. واقعا ایلامی ها سنگ تمام گذاشتند. راستی مروارید اگر بخواهم امسال بروم کربلا چه کار کنم؟ ایلام بهتره یا خوزستان؟ راست است پذیرایی می کنند و همه چیز رایگان در اختیار زوار قرار می دهید؟

-         مروارید: بله . درست است. قدمتان روی چشم. انشالله تشریف بیارید خودم در خدمتتان هستم. مسلما ایلام بهتر است. چون هم امنیت دارد و هم مسیرش نزدیکتر است

-         جلالی: واقعا ممنونم. یک لحظه اجازه دهید من به منزل تلفن کنم و به آنها خبر بدهم ناهار درست کنند؟

-         مروارید: نه ممنون مزاحم نمیشم. یک پسر عمو دارم تو خوابگاه دانشگاه. قرار است پیش او بروم. زحمت نکشید. خودش تنهاست. می خواهم مجردی لذت ببریم. در این لحظه مروارید یادش افتاد باید به فامیلش پیامک بزند و خبرش آمدنش را بدهد، پس گوشی اش را بیرون آورد و پیامکی فرستاد.

در پایان هر دو از روی صندلی هایشان بلند شدند به هم دست دادند در حالی که مروارید می گفت: جناب جلالی اول امیدم به خداست بعد شما. انشاءالله به یادمان باشید. جلالی بلافاصله جواب داد: چشم حتما. انشاءالله. آنها با هم خداحافظی کردند و مروارید رفت. هنگامی که مروارید از در اتاق ریاست مرکز پژوهش ها بیرون رفت با خودش گفت: کاش عارف رییس می شد. خیلی همکارانش به او بد کردند. می توانستم راحتتر با او حرف بزنم. جلالی هم پس از اینکه چایش را برساق ها خورد گوشی اش را از روی میز برداشت و از برساق ها عکس گرفت و در اینستاگرام خود قرار داد و زیر آن نوشت"منطقه آزاد مهران با طعم برساق"

نظرات   

 
+2 # مژگان 1395-04-30 23:55
درود
متن جالبی بود : lol:
امیدوارم این مطلب کمکی به حال مشکلات و معضلات استان باشد.
با آرزوی سلامتی برای هر دو عزیز نازنین و نویسنده محترم
برفراز باشید.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # مهدی 1395-05-01 15:40
سلام استاد..خیلی لطف کردید که مطلب منو خوندین و تصحیحش کردین. و بسیار ممنونم که در اینجا نظر دادید. لازم به توضیح است خانم مژگان مقیمی نویسنده برجسته و رمان نویس بزرگ کشورمان بوده و استاد بنده هستند.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # فتح الله عنایتی 1395-05-03 13:45
خداییش این چه طنزی بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خیلی خشک و بی روح و بی مزه
فقط فرازهایی خوب بود
ولی در کل خیلی بد در اومده بود
میشه همون طنز نوشتن رو به اهالی خودش بسپارید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # کتی 1395-05-05 22:42
طنز ظریفی بود.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group