▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

چهارشنبه 29 اسفند 1397 Wednesday 20 March 2019 13 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

سه نکته باریکتر از مو

از مدیران سیاسی چه خبر؟

معصومه علي حسينيسايت خبري ويرا- معصومه علي حسيني- این روزها بحث مديران عمرانی و شهری  فضای فیزیکی و مجازی استان را چنان تحت تاثیر قرار داده که کسی را مجال گفتن از دیگر زوایا نیست ، تیغ تیز قلم به دستان استان تنها ناحیه مربض و قابل جراحی را این حوزه تشخیص داده

و موشکافانه چنان تحلیل و تفسیر نموده اند که  جدل مدیران در دفاع از خود را در این فضا در پی داشت .

این فضای شفاف اطلاعاتی رغبت انسان را صد چندان می کند که مسایل از قلم افتاده را به صفحه الكترونيكي بکشاند، مسایلی که همچون" هناق" نفس را بند می آورد  .

یکی از این مسایل حاشیه امن  سیاسیون استان است که  چنان در سیاست محافظه کاری فرو رفته‌اند  که در آتش سوزان این روزها نامی از انان بر صفحه خبرها نيست و این سؤال را پیش می آورد که آیا سياسيون از خوان شهرداری بی نصیب بودند یا همراهان بهشت و جاماندگان قطار جهنم هستند ؟ ابن روزها هم هوا سوزان بود و هم خبرها. اما معلوم نشد گرمای هوا باعث عدم حضور معاون سیاسی در جلسه احزاب شد  که با حضور جناب مقیمی در استان تشکیل شد و یا گرمای خبرهای شهری این عدم حضور را به حاشیه برد ؟البته معاون سیاسی که برخی  فرماندارن منتصبش ادعا می کنند سیاسی نیستند  عدم حضورشان در جلسه احزاب خیلی دور از انتظار نیست.

وی که بعد از انتصاب خود به اين سمت انتظار می‌رفت چتر حمایتی خود را  بر سر هم قطاران مطرود هشت ساله بگستراند  و با علاقه‌ای وافر دایره  محبوبیت را برای انتخابات بعد گسترده تر نماید بر عکس به حذف و طرد یارانی که این زمین خورده سیاسی را بر دستان نحیف خود بلند کردند پرداخت.  بگونه ای که برخی مهاجرت و برخی نيز كنج عزلت گزیدند و تنها در میان رقبا رهایش نمودند .

معاون سیاسی  که از كاهش محبوبیت خود کاملا آگاه است اکنون حاشیه نشین تنهای مقری است که  حتي محل اصلی و آشنای استانداري را هم از وی گرفتند و به معاونت دیگر سپردند.

آگاهان سیاسی بر این باورند که  صدرنشین محبوب سرتیترهای سیاسی دوران دکتر احمدی نژاد اکنون دوران نقاهت سیاسی خود را می‌گذراند بگونه‌ای که گويا روی رفتن به جلسه  احزاب را هم نداشت ، حتی افکار عمومی هم برهمین باور است حتی اگر وی براي عدم حضور دلایلی دیگر داشته باشد.
فرهنگ و ارشاد با پنبه سر برید:
یک ضرب المثل کردی می گوید گیوه باف پا برهنه ست (گیوه که‌ر پای په‌تیه)ما روزنامه نگاران مصداق ابن ضرب المثل هستیم چرا که در این مدت سه سال به عین شاهد عدم رعایت عدالت  و یکسویه نگری فرهنگ و ارشاد در توزیع آگهی و دیگر قضایا  بوده ایم .

چنانکه  حقوق حقه خبرنگاران مظلومانه در روز خبرنگار سال گدشته پایمال شد و در حالی که هم‌قطاران ما در دیگر شهرها با هدایای آنچانی راهی سفر سیاحتی و زبارتی شدند دوستان ما در ایلام هديه شهرداری را هم مظلومانه از دست دادند و مدیر کل ارشاد یعنی مدعی متولی مطبوعات سکوت پیشه کرد تا بر قدرت بماند .

حدودا  سه سال از مدیریت جناب اقای نیاکان بر این اداره کل می‌گذرد در اين سه سال مطبوعات استان نه تنها در استان بلکه در تهران هم دسته بندی شده و عده‌اي به اوج نشسته و با  پوزخندی معنادار به گل نشسته‌گان را نظاره گرند.
اقای دکتر انتظامی شما که بر طبل رسوایی رامین زدید که به چه حق بارانه برخی نشریات را یک نیم سال حدف کرده این حدف دایمی را چه کنیم ؟

دوران دکتر احمدی‌نژاد طي يك نيم سال معاونت مطبوعاتی برخی نشریات مخالف دولت را حذف کرد و اقای انتطامی با استفاده از هنر برجسته سازی و  "های لایت" خبر به جلب حمایت مديران مسئول پرداخت و توانست بر رقبای قدری چون کواکبیان پیروز و بر کرسی نمایندگی مدیران مسئول بنشیند که هم اکنون هم از همان مزایا استفاده می کند.

اکنون خود با بهانه هایی واهی چند سال متوالی است که به حذف یارانه کاغذ نشریات منتقد می پردازد. یک سال یارانه همه نشریات را بر روی سایت گذاشتند اما به حسابي برخي واريز نشد و وقتی علت را جویا شدیم عدم ارسال الکترونیکی اعلام وصولها عنوان شد و سال بعد عدم بیمه خبرنگاران به سبک جدید ،و کسی هم از وی نپرسید جناب دکتر اگر هدف بیمه خبرنگاران است خوب ما سالها پیش بیمه کرده ایم اگر سنگ خود را به سینه میزنید و میخواهید امار اشتعال زایی کاذب خود را بالا ببرید نشریات بدبخت چه گناهی دارند که تاوان پس بدهند؟ نشریاتی که هزینه چاپ را از نان سفره خود مایه میگدارند از کجا بتوانند بیمه های قدیم را فسخ و به سبک شما اقدام کنند ؟ شما در صدد اعلام امار اشتعال هستید خودتان هم هزینه اش را بدهید ،جناب مدیرکل ما که به آن بزرگواراني که اکنون در حلقه از مابهترانند دسترسی نداریم شما از حضور پر کرامت و دور از دسترسشان بپرسید چه رابطه ای بین یارانه کاغذ و بیمه خبرنگاران هست و چه تفاوتی بین بيمه قدیم و جدید؟ همچنین بفرمایید چرا اسامی و مبلغ بر روی سایت قرار می‌گیرد اما به حساب نشريات واریز نمی‌گردد  ایا اين موصوع شانتاژخبری نیست ؟ این مبالغ به چه حسابی و به سود کی بلوکه می شوند  و در نهایت در چه سرفصلی هزبنه میگردند و تکلیف آش نخورده و دهن سوخته این نشریات چه می شود؟و اینکه آیا نشریات نمايندگان و استانداران هم درجرگه خطا کاران حذفی قرار می‌گیرند ؟ با چه حکم و یا فتوایي حذف یارانه که قبلا خطای بزرگ اعلام شده بود شکسته و عادی گردیده ایا فامیلی رامین با فامیلی انتطامی اینقدر متفاوت است ؟
از سازمان مدیریت و برنامه ربزی استان چه خبر؟
در پایان یادی هم بکنیم از این اداره استقلال یافته که معلوم نیست نشریات برنامه ها و عملکردش را با ديده اغماض بر غیر بومی بودن ریاست ان مسکوت گذاشته اند یا از سر بی میلی که هیچ خبری مثبت با منفی از این اداره طويل و عریض در سایتهاي خبری نیست!

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group