▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

سه شنبه 6 فروردين 1398 Tuesday 26 March 2019 19 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

روز خبرنگار مبارك

17 خبرنگار و 17 پاراگراف طنز

سايت خبري ويراسايت خبري ويرا - روز خبرنگار نشانه‌اي است كه اهل قلم و روزنامه‌نگاران راه را  گم نكنند.يك" چك چكي"(نشانه گذاري)است تا همچنان روزي باشد تا شب بر آن مستولي نباشد.مرداد با همه گرمايي كه سال 95 توليد نموده است در ميانه راه است و اگر بخواهيم مرداد را توضيف كنيم مي گوئيم كه مرداد اگر گرم مانده است گرماي آن برگرفته از يك واقعه مهم و تحت تاثير 17 مرداد ؛ روز خبرنگار است .

سايت خبري تحليلي ويرا و هفته نامه روژ ضمن تقدير از زحمات بي دريغ روزنامه نگاران وخبرنگاران آگاه ،متعهد و منتقد استان ايلام و نويسندگان همراه سايت براي پاسداشت اين روز براي 16 تن از خبرنگاران استان يك پاراگراف طنز كه بيشتر يادآوري اسم اين عزيزان و در وهله دوم به يادماندن نام اين عزيزان در اذهان است طنزي تقديم مي كند كه در پي مي خوانيد.براي نويسنده اين متن نيز در انتها طنزي است.

محمدرضا مرواريد صاحب امتياز پيك ايلام:

از مرداد سال گذشته تا امروز مهندس تكان داده ولي تكان نخورده و تنها تغيير ايشان تغيير مسير چرخاندن عينك استاندار در جلسات بوده است.دو عدد يادداشت در يك سال نوشته و اين نقطه اميدي است كه دكتر روحاني از صيد مرواريد در استان نااميد نشود.همه او را دوست مي‌دارند و من نيز، البته اميدمن به ايشان بيشتر از شنيدن صداي صوت قطار در ايلام است.

آبختي سنجابي روزنامه اطلاعات:

از پيشكسوتان عرصه مطبوعات در استان كه كارت هديه را آفسايد قلمداد مي‌كند. وي كه همزمان رئيس هيات فوتبال ايلام نيز مي باشد بازي در زمين حريف را خوب بلد است و يك تار موي سبيل‌ ايشان در گروي بدهكاري ميلياردي فدراسيون و تيم بانوان پالايشگاه گاز ايلام است.عاشق خالوان است و هر وقت قسم مادر ياد نمود بايستي پذيرفت و گرنه بر ادامه زندگي شما تضميني نيست.

حيدر داودي مديرمسئول غرب آنلاين:

بي شك او يكي از پيشكسوتان بي‌ادعاي مطبوعات است . وعده‌هاي دوستانه‌ي وي براي خريدن" نام‌زگ" و يا" لاي كاور" از مهدي آباد ، روزبروز از حجم موهاي سر وي كاسته است. طراح نقشه‌هاي خانمان برانداز خوبي است و خاطرات وي اگر نوشته شوند كتابي قطور است كه البته مشكل فروش دارد.از معدود ملكشاهي‌هاي استان است كه حرف" ژ " در گفتگوهاي وي كاربرد ندارد.

رضا رستمي سردبير مانشت:

از بهترين سردبيران مطبوعات در استان است كه ساعت دوازده و نيم خانمشان را از سركار به منزل مي‌رسانند.هر وقت يك مطلب خوب نوشت بايد فهميد كه ديشب فيلتر پلاس زده است. ارادت و عشق وي به امام حسين(ع)رمز محبوبيت وي مي باشد.اين روزها چون دور از جانشان يك پايش لب گور است قرآن مي‌خواند و از انتقاد شوندگان استان طلب آمرزش مي‌كند.

معصومه علي‌حسيني؛مديرمسئول طنين غرب:

اولين زني كه اجازه داد كاريكاتورش كشده شود سركار خانم علي‌حسيني بود. او عاشق "تماته" محلي زنگوان و برنج عنبربوي لومار است .سياسون متعددي را به عرش و فرش رساند كه اكنون يك قطره از خونش را زمين‌ نمي‌ريزند. روزنامه‌نگار شجاعي كه در تولد هفته نامه‌اش جمعيتي به مراتب بيشتر از مراسم استقبال از احمدي‌نژاد در مشهد و روحاني در كرمانشاه گرد هم آمدند.

مهدي كاكاخاني؛سردبير وريا:

اين روزها همه را پيچانده و ايرانگرد شده است. چواري‌ها او را "گردول" يا ماركوپولوي ايل اركوازي‌خوانده‌اند. منابع موثق خبردادند كه عكس‌هايي از وي با" شرتك " در سواحل خزر در دست دارند كه به زودي در اختيار ويرا و مهندس نصيري؛‌رئيس سازمان صنعت جهت انتشار و استحضار قرار خواهند داد. اگر خون مهدي را آزمايش كنند گولوبول قرمزش ،لواشك و گولوبول سفيدش ، گيوج(زالزالك) است.

ابراهيم محمدي سردبير اسبق ايلام فردا و فعال رسانه‌اي:

حجم و متراژ پياده‌روي روزانه ابراهيم در خيابان‌هاي ايلام مساوي است با تعداد سفرهاي دولت نهم،دهم و يازدهم.وي كه واژه" حقيقتا "را در فرهنگستان ادب زنده نگه داشت مي‌تواند مديركل ثبت احوال استان،مشاور استاندار در امور بانوان و خانواده و دبير ميز استان باشد. تاريخ مصور و سرگردان استان كه بايستي هرچه زودتر به جايگاه اصلي خود برگردد.دست ابي نمك ندارد،شوهاني را نماينده كرد ولي نماينده وي را اخراج.

علي حيدربيگي ايسناي ايلام:

علي از جمله خوبان رسانه‌اي در ايلام است.علوم سياسي در تهران خوانده و به خوردن نان ساجي با نان تافتون و بافتن" جاجيم" و فلسفه به همان ميزان عشق مي‌ورزد كه به ايسناي منطقه ايلام.جشنواره فرامرزي را بغايت شايسته برگزار نمود و يكي از اين همين روزها طلبكارها كله وي را بدون آب مي‌تراشند كه دقيقا شباهت داشته باشد به" ايشي زاكي" در كارتون فوتباليست‌ها.

سعيد بگنظري سردبير آلامتو:

از بازماندگان مظفرالدين شاه قاجار و بعد از مجيد از مفاخر قجرستان است. وي از ابتدا شغل" بلوك‌زني" را برگزيد ولي خشك‌سالي‌هاي آن ديار وي را راهي ايلام نمود.ريش پروفسوري وي لوگوي صنف بلوك‌زنان است.سردبير آلامتو تيترزن قهاري است كه جابش هميشه تيتر يك است.روابط عمومي استانداي را متحول كرد ولي هنوز همان پيراهن چهارخانه‌قبلي را در پيكان سفيد قراضه‌اش مي پوشد.

مهدي بسطامي روزنامه‌نگار و طنزپرداز:

هم قد محمدرضا رستم‌پور شاعر شهير ايلام ، از بس" تام "(طعم)دارد فاميلي او را بس‌طامي گذاشته‌اند.مهدي از جمله طنزپردازاني است كه علاقه فراواني به خوردن " ونگي " با نان صمون دارد. پيشنهاد وي به مسئولان فرهنگي استان براي جشنواره هاي فرهنگي اعطاي ونگي طلايي به نفرات اول است.شورلت تنها ماشيني است كه مي‌تواند كفش‌هاي وي را روي ترمز تحمل كند .

سجاد صيدي؛ سردبير صبح ايلام:

از خبرنگاران سرزبان دار، خوش‌مشرب و سرزنده استان است كه ميانه خوبي با" شامي" دارد.سجاد مدني كه واژه مدنيت از كليدواژه هاي اختراعي وي مي‌باشد به دلايل نامعلوم اواسط حضورش در مطبوعات كلاه بر سر مي‌گذاشت. علاقه زيادي به ريختن چاي اتوبوسي براي راننده دارد.از شمال غربي و جنوب شرقي تا مركز كله مبارك ايشان به دليل خشكسالي‌ها اخير فاقد خاك مولد موست.

كريم ويسي روزنامه‌نگار و سرپرست روزنامه ايران:

تنها كسي كه توانسته داودي را در تحقق وعده هاي وعيد اميدوار نگه دارد حاج كريم ويسي است.چپ دستي كه صبحانه‌ را صفحه اول روزنامه ايران و شام را سربرگ‌هاي اين روزنامه روي دكه مي‌خورد.نسبت كريم به روزنامه ايران نسبت چرخش زمين به دور خورشيد است. او داراي مدرك خرفه‌اي روزنامه‌نگاري است و راز ماندگاري وي را بايد در وينستون جستجو كرد.

زهرا پوراسماعيل مديرمسئول انعكاس:

خانم پوراسماعيل را روزنامه‌نگار جسور و نترسي يافته ام. او طنز پردازي است كه ملانصرالدين را بيشتر از خودش معرفي كرد. براي نشريه‌اش سردبير نمي‌گيرد و هر وقت شماره‌اش روي گوشي مديران بويژه مدير آبفاي ايلام افتاد ،تابستان زمستان شده و سد ايلام جلوي چشم او تبديل به حوضچه‌اي مي‌شود. واحد خبر سيماي مركز ايلام در نزد او شباهت زيادي به واحدهاي مسكن مهر دارد.

سيدحرمت‌اله موسوي مقدم؛ روزنامه‌نگار آبداناني:

سيد اهل قلم حوزه جنوب ايلام كه اكثر نوشته هاي خود را به دفاع از علي‌محمد احمدي؛نماينده استان در مجلس اختصاص داده و نيمرخ راست وي در مسير غروب آفتاب و نيمرخ چپ وي در جهت طلوع آفتاب است.از ديار شهيد رضايي‌نژاد است و قلمش تاثيرگذار. نوشته هاي وي مديون محروميت آبدانان است و پس از افتتاح تونل كبيركوه وي ديگر نمي‌نويسد.

حسين شاوردي؛ روزنامه‌نگار اقتصادي:

او را شخضا دوست مي‌دارم و برايش دست مي‌زنم. ماشين‌بازي است كه پدرش دو تا ماشين در پاركينگ دارد و به‌رغم داشتن گواهينامه، رانندگي نمي‌كند.فيلم ، خودرو و اقتصاد در حوزه مطالعه و نوشته‌هاي وي است.حسين كاريكاتور سياري است كه باريك‌تر از مو و صفحه روزنامه است و تو مشت جا مي‌شود ولي جان‌سختي است كه به زعم شاعر جايش در استان و روزخبرنگار امسال خيلي خالي است.

محمدامين احمدبيگي سردبير شكوه آزادي:

اهل قجر است روزگارش بد نيست.پرايد پيري دارد و سر سوزني بنزين. شبها وضو با طراحي كتاب مي‌گيرد و روزها به تنهايي هم روزنامه نگاري مي كند و هم بنايي و كاشي و سراميك.اهل خانواده است و به همين مناسبت در نشريه‌اي به نام شكوه فعاليت مي‌كند كه يكي از اعضاي خانواده‌‌اش مي‌باشد. كپي برابر با اصل توليده بازيكر سيماي ايلام است.

فرج‌اله صيدمحمدي؛مديرمسئول ويرا:

خبرنگاري است كه از بد حادثه وارد اين عرصه شده و هيچ وقت نتوانسته ماشين‌داري كند و در خريد زمين موفق شود.كنت دگمه‌اي مي‌كشد و براي گريز از كچلي، پيري و شاكيان چماق به دست سايت ويرا هر شش ماه يك بار قيافه عوض مي‌كند.امروزه در پي يك حركت تفرقه‌انگيز، ريش انگليسي گذاشته ولي"وين روني" بازيكن منچستر را دوست ندارد.طنر مي‌نويسد و فقط خودش مي‌خواند.

نظرات   

 
0 # امیر 1395-05-22 13:53
درود بر ویرا........
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group