▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

پنجشنبه 1 فروردين 1398 Thursday 21 March 2019 14 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

کاندیدهای احتمالی شوراي شهر و

شگردهای شگرف

سيدحرمت اله موسوي مقدمسايت خبري ويرا - نگاهی به اقداما ت عجیب و غریب بعضی از کاندیداهای احتمالی شوراهای اسلامی شهر و روستا ی آینده در آبدانان‌ گرچه تا برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهرو رو ستا که همزمان با دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری انجام میشود ،بیش ازنه ماه و قت باقی است ، اما تبلیغات زود هنگام این رخداد اجتماع در خیلی از مناطق و شهرستانهای کشو ر و بخصوص در شهر ستان آبدانان استان ایلام شروع شده است.

تعدادی از افراد شاخص و گمنام از ماههای قبل با انجام یکسری حرکات و سکنات فردی و جمعی در مرعا و مکانهای عمو می، به نو عی امادگی خودرا برای ورود به ماراتن انتخابات شوراهای اسلام شهر دوروستا اعلام کرده اند.

این افراد وچهره های آشنا و نا اشنا برای اثبات و اعلام حضو ر غیر رسمی خود در انتخابات پیش روی،دست به انجام اقدامات معمو ل و متعارف و بدیع و غیر متعارف میزنند که ذیلا به مواردی از انها اشاره میشو د تا درهرکجا آنهارا دیدیم قدرت تشخیص این ناجیان گمنام را داشته باشیم.

1-در مدت چندماه گذشته، این خو ش خیالان امید وار باپوشیدن البسه نو و جوان پسند(کروات وکت وشلوار) ، بدون سبب و علت و دعو ت در هر مراسم غم وشادی وپرداخت پولهای قلمبه،از مطربات و رفقای خود میخواهند که به انها خیر مقدم گفته وازشون نام ببرندوبا مداخله در حل اختلافات اجتماعی و احیانان میتینگهای سیاسی و صنفی حضور پیدامیکنند و شادی و غم خودرا با مردم تقسیم مینمایند .

2- برای شرکت در آیینهای اجتماعی ماننده نامزدی و عر و سی مناطق مختلف استان ایلام ودیگر استانهای عشایر نشین،حتما به دعو ت کتبی و رسمی صاحبان اینگو نه مراسم نیازمبرم میباشد و بددن این دعو ت ،امکان حضو ر هیچ فردی و جو د ندارد چو ن خلاف عرف مصطلح و به نوعی دون شان ومنزلت افراد است، اما در کمال تعجت و تامل،این روزها کاندیداهای احتمالی در شهر ستان آبدانان،با عبو ر از این عرف ثابت و قدیمی که با شخصت و حیثیت افراد نیزگره خورده است، بد و ن دعو ت رسمی در این مراسم شرکت میکنند و مبالغ نسبتا زیادی نیر در قالب پرسانه و یا عروسانه به صاحبات مراسم تقدیم میکنند .

3-اینان به تازگی درکسو ت مصلح،منتقد ، خیر اندیش و فعا ل اجتماعی، اقدام به تشکیل جلسات در محلات میکنندو بعنوان نماینده خو د خوانده مردم، از مسئو لان مر بو طه دعو ت کرده و درکسوت یک شخصیت متین و مردمی و استفاده از عبارات ادبی و بیان مظلو میتهای اجتماعی مناطق، حق و حقو ق اهالی رااز متو لیان شهری و اجرایی مطالبه میکنند.

4-پادرمیانی وتلاش برای حل اختلافات ومناقشات اجتماعی و تخفیف دیات و جرایم مالی ،از دیگر شگردهای جدید این عناصر برای کسب رای مردم ومطرح کردن خود بعنوان شخصیتی مطرح ومورد وثو ق در انتخابات شوراهای اسلامی سال 96میباشد.

5- جالب است اخیرا بعضی ازاین جماعت با پرداخت هزینه های نسبتا سنگین به شعرا و گروههای موسیقی ،اوصا ف ،اهداف ،توانمندی و قدرت و برتریها ی کذایی خودرا در قالب کلیپهای کو تاه و بلندموسیقی (سازو سرنا ودهل،ارگ و کمانچه وترانه) و توزیع گسترده آن در سطح و سیع، میدان دار تبلیغات نو ین و عجیب وغریب انتخابات اینده شوراهای اسلامی شده و تعجب و تفکر لایه های مختلف از جامعه آبدانان را بر انگیخته اند .

6-تعدادی دیگر پر و فا یل گو شیها ی خودرا با عنا و ین وعباراتی همانند: ناجی شما دراینده وارد رقابت شورای شهر میشو د، انتظارتان روبه پایان است ومی آید انکس که منتظرش بودید،شماشایسته شهری زیباترید وجوینده یابنده است،عزم خودرا برای مخ زنی مردم و رای دهندگان راجزم کرده و ذهن مردم را با سئوالات زیادی مواجه کرده اندوخیلی از افراد می پرسند، انکه می اید چه کسی است؟ امام زمان(ع)، رییس جمهوری،رئیس مجلس ،رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و یا شاید هم احمدی نژاد؟

7-بعضی دیگر با ایجاد پستها و کانالهای متعدد در فضاهای مجازی و دعو ت و درخواست ملتمسانه از افراد برای شرکت در این پستها ،روزانه هزاران پیام وکلیپ به افراد و اشخاص حقیقی و حقو قی ارسال میکنند وبا طرح مشکلات مردم و توبیخ و تحقیر بعضی مسئولان اجرایی،خودرا حامی ومدافع مردم معرفی کرده و با القاب و عناوین رنگارنگ از انان میخواهند که به جمع هواداران وی بپیوندند .

8-جمع دیگری نیز بتازگی ادا ی روش بعضی از کاندیداهای ثروتمند مجلس شورای اسلامی را الگو قرار داده و دست را با جیب خو د اشنا کرده و به تو سعه امر ارزشمند انفا ق،عیادت و صله ارحام می پردازند،برای حل مشکل و نیاز افراد و اشخاص مورد نظر خو د،به ادارات و نهادهای اجرایی مراجعه میکنند و با زیر سئوال بردن عملکرد نظام اجرایی ،شهردارو شوراهای فعلی، زمینه ورود خو د به حلقه رقابت شوراهای اسلامی اینده مهیا میکنند.

امیدوایم مردم فهیم وفرهیخته بادقت نظردرماهیت افراد وعنایت خاص به جایگاه شورای های اسلامی شهر وروستا بعنوان پارلمانها ی محلی که نماد عظمت ،شخصیت، شعو ر، معر فت و دانایی مردم مناطق ،محلات ،شهرها وروستاها میباشند، با دوری از تعصبات ایلی وتباری و اقوام و خویشا وندی و همچنین خودداری از نگاه ترحمی به کاندیداهای مورد نظر، با تکیه بر عقل و درایت و دور اندیشی ، افرادی سالم،آگاه،عالم، متعهد، متخصص و توانمند ومستقل برای این امر مهم و سر نوشت ساز انتخاب نمایندتا در آینده شاهد رونق و بهبود فضای عمومی شهر ها و روستاهای خود باشند. لازم به ذکراست ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر وروستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری قراراست که در اردیبهشت سا ل آینده بر گزار شو د.

سیدحرمت الله موسوی مقدم

نظرات   

 
0 # حمید 1395-06-13 21:13
با سلام خدمت جناب موسوی مقدم و تشکر.مورد 8 خیلی جالب بود.البته اگه بقول مهران مدیری جمله ی دیدم که میگم رو اضافه میکروین خیلی جالبتر میشد.ولی بهرحال خوب بود.ممنون
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group