▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

يكشنبه 4 فروردين 1398 Sunday 24 March 2019 17 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

فرماندار مهران

30 سال یک متر بزرگراه ساخته نشد/درد دلهای ناصری

مراد ناصریفرماندار مهران گفت: سی سال در استان یک متر بزرگراه ساخته نشد. در سه سال گذشته به اندازه 15 سال کار شده است. در منطقه ویژه مهران 4 سال میراث دار یک تابلو بودم.به اندازه سی سال در منطقه ویژه مهران کار کرده ام.

به گزارش ایرنا، مراد ناصری عصر یکشنبه در جریان بازدید خبرنگاران رسانه های استان ایلام از طرح های در دست اجرای این شهرستان اظهار کرد: در طول سال های پس از پیروزی انقلاب فعالیت چندانی برای توسعه راه های ارتباطی منتهی به این شهرستان صورت نگرفته بود ولی در سه سال اخیر با توجه به تردد میلیونی زائران از مرز مهران تلاش های گسترده ای برای استاندارد سازی مسیرهای مواصلاتی انجام شد.
وی افزود: به جرات می توانم ادعا کنم که فعالیت های زیرساختی و عمرانی انجام گرفته در شهرستان مرزی مهران طی سه سال اخیر با کارهای انجام شده در 15 سال قبل از آن برابری می کند.
فرماندار مهران ادامه داد: تعریض و بهسازی مسیر مهران به صالح آباد بطول 20 کیلومتر به قرارگاه خاتم الانبیاء واگذار شده است ضمن اینکه در ادامه مسیر به سمت سد آل اسحاق نیز عملیات بهسازی و تعریض جاده در دست اقدام است.
ناصری گفت: قطعه دوم (صالح آباد به آل اسحاق) بطول 10 کیلومتر از طرح های اقتصاد مقاومتی این شهرستان است که با 60 میلیارد ریال اعتبار در حال انجام است و هم اکنون 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
فرماندار مهران یادآور شد: عرض این 2 نقطه از 7،5 متر کنونی به 22 افزایش خواهد یافت و پیش بینی می شود تا ایام اربعین حسینی آماده بهره برداری شود و زیر بار ترافیک برود.
وی تاکید کرد: عملیات اجرایی کنارگذر شرقی مهران نیز به طول هفت کیلومتر هم اکنون در مرحله روکش آسفالت قرار دارد و 40 میلیارد ریال برای اجرای آن پیش بینی شده است.
وی یادآور شد: 100 دستگاه پل در مسیر صالح آباد به مهران برای تعریض جاده های ارتباطی با اعتبار 50 میلیارد ریال تاکنون اجرا شده و در مسیر مهران به دهلران نیز 118 دستگاه پل با 50 میلیارد ریال ایجاد شده است که در کاهش تصادف ها و رفع نقاط حادثه خیز تاثیر بسزایی دارد.
فرماندار مهران اضافه کرد: مشکلات بسیاری در ایام اربعین 93 وجود داشت که در سال 94 این مسائل برطرف شد ولی برخی معضلات سال گذشته بوجود آمد که این موارد را در سال جاری نخواهیم داشت ولی احتمال دارد امسال با برخی مشکلات دیگر روبرو باشیم.
ناصری اجرای 19 کیلومتر عملیات آبرسانی به پایانه مرزی با توان تزریق 21 لیتر بر ثانیه آب ، اجرای روشنایی مسیر 11 کیلومتری پل زائر تا پایانه با اعتیار 30 میلیارد ریال ، احداث کمربندی جنوبی که یک جاده بین مزارع بود و تا 2 هفته آینده آماده آسفالت می شود و ساماندهی گلزار شهدای امامزاده سید حسن (ع) را از جمله طرح های اجرا شده در این مدت برشمرد.

*
اتوبوس های برون شهری در ایام اربعین وارد شهر مهران نمی شوند

وی یکی از مشکلات ایجاد شده در ایام اربعین حسینی سال گذشته را اذحام بیش از حد اتوبوس های بین شهری در معابر شهر مهران و در مسیر پل زائر تا پایانه عنوان کرد و گفت: مسیر 11 کیلومتری پل زائر تا پایانه مرزی سال گذشته به مدت 24 ساعت بطور کامل در نتیجه ورود این اتوبوس ها قفل و باعث شد تعداد زیادی از زائران این مسیر را بطور پیاده طی کنند که نارضایتی هایی را به دنبال داشت.
فرماندار مهران تاکید کرد: با تمهیدهای اندیشیده شده امسال کمربند جنوبی به عنوان پارکینگ اتوبوس های بین شهری در نظر گرفته شده و به هیچ وجه اجازه ورود این وسایل نقلیه را به داخل شهر نخواهیم داد.
ناصری اظهار کرد: 120 هزار خودرو در ایام اربعین حسینی در معابر داخل شهر مهران پارک شده بودند که امسال محدوده بلوار سید حسن (ع) و همچنین شهرک صنعتی مهران برای پارکینگ خودروها مهیا شده ضمن اینکه آمادگی داریم حدود 70 هزار خودرو را در معابر داخل شهر جا دهیم.*
انتقال ایستگاه های صلواتی به خارج از هر مهران

وی گفت: با توجه کوچک بودن مساحت شهر مهران و عرض کم معابر در ایام اربعین راه اندازی ایستگه های صلواتی متعدد که بدون سازماندهی مناسب در نقاط مختلف ایجاد شده بودند خود به معضلی در شهر تبدیل شده بود که امسال سه نقطه در خارج از محدوده شهر برای استقرار موکب ها و ایستگاه های صلواتی در نظر گرفته شده و در محدوده میدان اربعین نیز زیرساخت های لازم شامل آب و برق مورد نیاز تعبیه شده است تا خدمات رسانی مناسب به زائران صورت پذیرد.

*
ایجاد کنسولگری عراق در مهران به صلاح نیست

فرماندار مهران با اشاره به درخواست مسئولان استان برای راه اندازی کنسولگری عراق در ایلام گفت: جانمایی این کنسولگری در شهر مهران به صلاح نیست و می تواند تبعات منفی به دنبال داشته باشد و باید این مرکز در شهر ایلام راه اندازی شود.

*
متعلق به جریان سیاسی اعتدال گرایی هستم

فرماندار مهران در خصوص گرایش سیاسی خود گفت: همواره خود را سرباز ولایت می دانم و در طول دوران خدمت خود در مسئولیت های مختلف تلاش کرده ام در این مسیر حرکت کنم.
ناصری اضافه کرد: خود را متعلق به جریان اعتدال گرایی دکتر روحانی می دانم ولی تلاش کرده ام تا در اجرای امور این رویکرد کمترین دخالتی را در مسئولیت های اجرایی من داشته باشد ضمن اینکه با توجه به حجم فعالیت های در دست اقدام این شهرستان امکان فعالیت سیاسی برای من وجود ندارد.

*
هنر دولت یازدهم فعالیت با کمبود شدید اعتبار است

وی یادآور شد: دولت یازدهم در شرایط مسئولیت اجرایی کشور را بر عهده گرفت که در نتیجه اعمال تحریم های گسترده منابع درآمدی دولت بطور گسترده محدوده شده بود و در 2 سال اخیر نیز با سقوط قیمت نفت به حدود 30 دلار امکان اجرای طرح های زیربنایی بسیار سخت شده بود ولی در این وضعیت پیچیده دولتمردان با اتخاذ تصمیم های کارشناسی توانستند نه تنها کشور را از شرایط رکود و تورم افسارگسیخته خارج کنند، بلکه روند اجرای طرح های عمرانی نیز دنبال شود.

*
سرمایه گذاری 2 هزار میلیارد ریالی برای اجرای طرح های صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی مهران

وی تاکید کرد: یکی از بزرگ ترین پتانسیل های استان که در سال های اخیر فعال و هم اکنون در مرحله اجرای زیرساخت بوده موضوع منطقه ویژه اقتصادی مهران است.
فرماندار مهران ادامه داد: وسعت منطقه ویژه اقتصادی مهران 830 هکتار است که تاکنون هشت طرح اشتغالزایی صنعتی، تولیدی و خدماتی در آن کلنگ زنی شده و برای اجرای این طرح ها بالغ بر 2 هزار میلیارد ریال و بیش از 40 میلیون یورو و دلار سرمایه گذاری شده است.
ناصری اضافه کرد: تکمیل لایحه منطقه آزاد تجاری یکی دیگر از برنامه های مهم دولت در این منطقه بوده که با تصویب آن استان از بن بست های اقتصادی خارج شده و تحول مهمی در منطقه پدید خواهد آورد.

*
برخورداری 98 درصدی مناطق شهری و روستایی مهران از نعمت گاز

وی اظهار کرد: پیش از آغاز بکار دولت یازدهم در شهرستان مهران تنها شهر صالح آباد با 40 درصد پیشرفت و شهر مهران با 45 درصد پیشرفت از نعمت گاز برخوردار بودند، اما در سه سال گذشته تمام بخش صالح آباد و اکثر روستاهای آن و شهر مهران با 98 درصد پیشرفت فیزیکی از نعمت گاز برخوردار شده اند.
فرماندار مهران ادامه داد: طرح گازرسانی به روستاهای بخش مرکزی نیز در حال اجراست که تا بهمن سال جاری خط انتقال، شبکه داخلی روستا و علمک گذاری انجام می شود تا مردم منطقه از نعمت گاز برخودار شوند ، ضمن اینکه مجموع اعتبار هزینه شده برای گازرسانی به این شهرستان 250 میلیارد ریال است.

نظرات   

 
0 # ما 1395-06-16 10:48
یکی به ایشان بگوید که به شما می گویند مراد کبابی
تو تمام تلاش خود را برای سوئ استفاده از ادارات داری مانند ماشین در اختیارت و....
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # مطلع 1395-06-16 11:01
متعلق به جریان سیاسی اعتدال گرایی هستم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # علی 1395-06-16 20:33
زمان دولتهای نهم و دهم هم طرفدار سینه چاک احمدی نژاد بود بروید و سخنرانی های ایشان در حمایت از دکتر احمدی نژاد را بخوانید اصولا هر دولتی وه سر کار بیاد ایشون طرفدار آن دولت بوده است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group