▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

سه شنبه 6 فروردين 1398 Tuesday 26 March 2019 19 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

بمناسبت اولین سالگرد فاجعه منا

دو حج ناتمام

توضیحات

سيدحرمت الله موسوي مقدم

سايت خبري ويرا - حج، یا زیارت خانه مقدس خدا،کعبه وامال دلهای عاشق ،یکی از ارکان مسلم وفروع مستحکم دین اسلام و سیره و سنت نبوی است که درجان و روح تک تک مسلمانان عالم عجین و ممزوج است.زیارت این بیت عتیق ومکان شریف ،فریضه ای است جاری و ساری که بر کلیه مسلمین مستطیع در نقطه نقطه دنیا لازم و واجب و ضروریست .

بندگان خالص خدا، همه ساله فارغ از نام ونان و اسم و عنوان ،از مال واموال خود ، صرفا با چند متر پارچه سفید و تمیز محرم میشوند وجان خودرا در زلال خانه دوست به حضرت یا رمی سپارند و در کمال تذلل و افتادگی، در آستان او اظهار عجز و ناتوانی کرده و سر تکریم وتعظیم را بر خاک این قبله قدیس می سپارند و التماس دعا و رفع خطا و عفو گناه دارند .

حاجی شدن دینی است که در صورت تحقق بسترو استطاعت مالی و سلامت جانی،بر همه اولیا، انبیا ، علما، اوتاد،عرفا و ادمهای عادی و بندگان عامی واجب میشود و دارای اجزا ء،ارکان و ائینی مسجل و معیین است که حذف هر کدام از این اجزاء باعث بطلان سایر اعمال و ارکان است وادم زمانی حاجی میشودکه تمام اعمال واجب را بدرستی انجام دهد .

اما تاریخ مسلمانان تا کنون شاهد دوحج ناتمام است که برخلاف سایر ایین سنوات مختلف ، ارکان و اذکار و اعمال حج بیت الله الحرام،ناقص اجرشده است که ذیلا به این دوموردنا تمام اشاره میشود.

1-درسال50هجری پس از رحلت حضرت امام حسن مجتبی (ع) بارامامت امت اسلامی به حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) واگذارشد.

از این تاریخ تا دهه شصت هجری ، ان حضرت در مقابل انحرافات عقیدتی و سیاسی و اخلاقی و اجتماعی معاویه لعنتی که به ناحق خودرا خلیفه مسلمین قلمداد کرده بود ایستادگی کرد و از سنت جدش رسول الله (ص) پاسداری نمود.

پس از فوت ظلمانی معاویه ، فرزند کثیف وی(یزید) به خلافت رسید و از امام حسین (ع) تقاضای بیعت و حمایت داشت، سالار شهیدان ، از این امرخودداری و یزید را فاقد صلاحیت صدارت وحاکمیت مسلمین دانست،این مصاف حق وباطل ادامه داشت و از یزید ابن معاویه اصرار و از فرزندزهرای اطهر(س) انکار ، یزید مکار وفاسق پس از نا امیدی از بیعت با امام حسین (ع) به فکر قتل وترور ان حضرت درهنگام حج تمتع و در حریم حرم امن الهی افتاد و ما مورانی مسلح به مکه فرستاد تا این ماموریت ننگین را اجرایی نمایند، حضرت سید الشهدا (ع) از این دسیسه خیانتبار مطلع شد و تصمیم سخت و مهمی را اتخاذ و مناسک حج را ناتمام گذاشت .

اره امام حسین (ع) روزهشتم ذی الحجه (یوم التر ویه )از احرام در مکه ووقو ف درعرفات و رمی جمرات منا خودداری و نیت تمتع را به عمره مفرده تغییر و از انجاعازم کوفه شد تا از هر گونه قتل و ارعاب و خون ریزی در داخل خانه امن ومقدس خدا جلوگیری شود .

امام حسین (ع) برای نخستین بار در تاریخ اسلام بخاطر حفظ حرمت خانه خدا ، دوری از خشونت ، جلوگیری از خون ریزی و مبارزه با حاکمان جا ئر و عدم سا زش با زور و ظلم و تعدی ، اولین حج واجب را ناتمام گذاشت و برای ادای تکلیف دینی و اصلاح امور جدش (رسول الله ص) به کوفه رفت و در همین مسیر منور و فروزان ، بدست بریده یزید کافر در کربلا تشنه و مظلوم ، جان را تقدیم جانان کرد تا شور حسینی (ع) در عالم جا ودانه گردد.

2-دومین حج نا تمام بعداز 1375 سال با همان علت و انگیزه و بواسطه ظلم حرامزادگان یزیدی در جوار خانه خدا تکرار شد و عدد این حرکت نادر و کم سابقه توسط آل خبیث سعود وبه شهادت رساندن جمعی از زائران مسلمان از اقصی نقاط جهان به دو رسید.

تکراردومین حج ناتمام از نظر شکل و محتو ا و عوامل بو جود اوردنده ،عین همان حج ناتمام اول توسط حضرت سید الشهدا(ع) بود ، یعنی ستم ستمکاران ال سعود هماننده اذناب خو یش،در تلاش برای ریختن خو ن مسلمانان بی گناه،مبارزه با سنت و سیره پاک رسول خدا و ستیزه جویی با احکام نورانی قران و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) سنگ تمام گذاشتند و از هیچ اقدام خائنانه و ضد بشری یزید مابانه کو تاه نیامدند.

تنها تفاوت این حج ناتمام با حج ناتمام حضرت امام حسین (ع) در این مو ضوع نهفته بود که ان حضرت خود راسا تصمیم به ترک مکه و نا قص گذاشتن حج گرفت و راهی سرزمین بی و فا ی کو فه شد اما حجاج مظلو م،شهید و بی دفاع حج سال گذشته ،در حالیکه دل در گرو و صال یا ر وبرای انجام اعمال واجب این سنت الهی پرچم عشق بدست و سنگ نفرت به دامان، راهی رمی جمرات و تیر باران نماد شیطان بودند که مو رد ظلم و جفای ال خبیث سعود قرار گر فته و همچون سر و ر و مولایشان حضرت ابا عبد الله الحسین (ع) با لب تشنه ، شکم گرسنه ، بدن برهنه ،تنهاوبی دفاع ، حج خودرا ناتمام و جان شیرین خویش را تقدیم جان افرین کردندوبه شهیدا ن تاریخ پیوستند تا برگ رسوایی دیگری بر جنایات ظالمان زمان افزوده شود.

این زائران عاشق و راهروان صادق مظلوم کربلا، در حالی حج واجب را نا تمام رهاکردند که خودرا میهمان خانه امن خا لق خود دانسته و از هر تهدیدو تجا وزی مصون بودند.آ نان لباس دنیا ر برجای گذاشته و احرام اخرت را حمل میکردند و در فضای ملکو تی بیت الله الحرام جسم و جان را در معرض تشعشع خو رشیدشیطان سو ز حاکم مطلق هستی قرار داده و سنگ صداقت را به سمت نماد نمرودی ابلیس در انبان خویش جای داده بودند .

جنود شیطانی ملک سلمان سخیف و بی سعادت ، سپاه رحمانی اسلام را اماج نفرت و نکبت خود قراردادو در اوج ددمنشی و نا مردی ، میهمانان سفره گستره خدارا قلع و قم کردند.

انان فرمان خدارا نادیده و دستورمشرکان و سردمداران بی ایمان امریکا و اسراییل را مورد اجراقراردادند تا چند روزی در عرصه ذ لت با ر دنیای خو د جلوه و جو لان نما یند ، غافل از اینکه دست ا نتقام صاحب ان خانه مقدس ، گلوی هرزه و حنجره حراف انان را بزودی می فشارد و مکافات این همه جنایت را به انان نشان خواهد داد.

امید واریم که نفرین همه عارفان و دست اتحاد جمیع مسلمانان و برق شمشیر خیل مجاهدان ،بنیان نا مبارک خاندان متجاوز و خائن ال سعودرا از جای بر کند و حرمین شریفین و قبلگاه عالم اسلام را از جنگال کثیف و بی کفایت انان نجات دهد . ان شا الله

سید حرمت الله موسوی مقدم

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group