▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

يكشنبه 4 فروردين 1398 Sunday 24 March 2019 17 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

تبعیص در توزیع سهميه نانواییها

سایه ریاست مطلقه بر سر صنف خبازان

سايت ويراسايت خبري ويرا - سعيد علي‌حسيني - بعد از پیروزی انقلاب اسلامی قانون اساسی بر اساس آموزه های دینی تدوین گردید که اساس آن دموکراسی اسلامی بود و حتي خود دموکراسی را امام راحل (ره) در دوازده فروردین به دموکراسی گذاشتند.

قطعا فساد حکومت شاهنشاهی اقتضای انقلاب را با رهبری امام راحل ، رهبر معطم اتقلاب و دیگر ازاد اندبشان مسلمان را پی ریزی کرد و فشار و سو ء استفاده از قدرت از لايه های کوچک جوامع روستابی و اصناف شهری شروع و به مراتب بالاتر سرایت کرده و ریشه حکومت مطلقه را فاسد کرده بود.

بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی در هر انتخاباتی که به ریاست ختم گردد فرد تنها دو دوره اجازه شرکت و انتخاب شدن را دارد و بار  سومی در کار نیست همچون انتخابات رباست جمهوری که ربیس قوه مجربه انتخاب می شود  و این تدبیری زیباست چرا که فردی که برمسند ریاست تکبه می زند  در دو دوره پیاپی قدرتی مصاعف خواهد گرفت که گرفتن قدرت از او کاری دشوار است و مصداق ان ریاست اتحادبه نانوابی داران ایلام است که بر اساس اساسنامه ای که بیست سال پیش برای ده پیرمرد کم سواد این صنف نوشته شده بر اتحادیه حکومت می کند و چنان قدرتی بهم زده که اکثر مدیران دولتی از وی واهمه دارند نان و نانوایی مقوله بسیار مهمی است که قوت زندگی مردم ضعیف ایلام که نان نقش بسیار مهمی را در زندگی انان دارد به ورطه فراموشی سپرده شده و اگر هر ازگاهي چند خطی به این مهم  اختصاص داده مي‌شود از سر انتقاد در بی کیفیتی نان است که این قشر مظلوم را نشانه می رود اما هرگز کسی به خود احازه نداده مشکلات و  مصائب این قشر ضعیف را بررسی نماید.

اتحادیه تانوایی داران که سالهاست در سیطره یک فرد خاص گرفتار امده با تعییر دولتها روبه خاص خود را در پبش می گیرد و چنان با مسئولین ذی ربط هماهنگ میگردد که منافع خود را بیش از پبش تامین می کند و تیع را تیزتر و نزديکتر برگلوی نانوایی داران  می فشارد چنانکه با کوچکترین حرکتی اطمبنان دارند زندگیشان تعطیل می گردد  شتیده ها حاکی است که این فرد با ترساندن نانوایی داران غیر بومی که اگر وی رای نیاورد انان نانوایی خود را ازدست میدهند به سو استفاده از انان پرداخته و رای انان را درکیسه دخیره دارد  ایشان که هیچگاه در یک فضای اطلاعاتی شفاف به برگزاری انتخابات مبادرت نمی کند با پنهان کاری و انتخابات سوری همواره رای اول را به خود اختصاص می دهد.

شنیده ها حاکی است وی که متصدی نانوایی روبروی مسحد جامع است فضای بسیار وسیعی از شهر را به خود اختصاص داده و اجازه صدور مجوز در ان متطقه وسیع را از حدودا بیست سال پیش تاکنون با استفاده از موقعیت خود نداده است و بر اساس شنیده ها همواره  منافع نانوایی داران را در مسلخ مدیران مربوطه ذبح می کند تا منافع خودش اسیب نبیند.

شنیده ها حاکی است این نانوایی که به نان فتوکپی معروف است  از سهمیه ای نجومی برخوردار است چنانکه شایع شده  ارد تمام نانوایی های محلی که توسط زنان خانه دار و بدون مجوز در حال پخت هستند را بطور عیر مستقیم با فروش ازاد تامین می کند اگر از عیر بهداستی بودن این نانوایی ها که به خطری جدی برای نانوایی داران بدل شده اند بگذریم تعدد و فراوانی انها بگونه ای است که از دبد پنهان نمی ماند و ابن سوال را فراروی افکار عمومی قرار می دهد که چرا برخوردی مثبت یا منفی از طرف اتحادبه با انان صورت نمیگیرد؟ و همین سوال شایعه تامین ارد ازاد انان توسط ربیس اتحادیه را قوت می دهد که اگر وجود ابن نانواییها صروری است چرا به انان مجوز نمی دهد و اگز غیر ضروری چرا تعطیل نمی کنند.

وی که با نانوایی های مجوز دار که هرکدام ممر درامد چند خانواده ست که با سهمیه بسيار ناچیز (اکثر انان و نه همه) امرار معاش می کنند برخوردی  بی رحمانه دارد مخصوصا تحصیلکردگان این صنف انهم نه برای بهبود کیفیت نان بلکه  برای نابودی انان چگونه کوچکترین عکس العملی در مقابل این نانوایی های بی مجوز که کوچکترین مسئولیتی در قبال سلامتی مردم ندارند نشان نمی دهد و در پابان بهتر است که این موصوع روشن گردد که چرا متولیان این صنف هم همچون دیگر اصناف با اعلام رسمی و فرستادن دعوت نامه برای نانوایی داران برای شرکت  و رقابت سالم دعوت نمی کنند و تنها عده ای معدود و دایمی کاندید و شرکت کننده هستند ؟ سالهاست کوچکترین تغییری در مدیران مرتبط با صنف نانوایی داران صورت نگرفته است.

ایا این موضوع دلیل بی اهمیتی این صنف برای دولت نيست ؟ ایا دولتمردان ایلام صنف نانوایی داران را فاقد رای تلقی می کنند یا تفکر ؟ برخورد مغرضانه و هدفدار ربیس اتحادیه با برخی نانواییها باعث ضعف این قشر شده که اکثرا رو به ورشکستگی هستند  و منابعی که فرصتی برای اشتغالزایی  چندین خانواده بودند به تهدیدی برای صاحبان بیکار و بدهکاران شده است و اتحادیه را درمقابل این سوال قرار داده که این همه تبعیص  در توزیع نانواییها و اختصاص سهمیه به انان برای چیست و چرا برخیها به کیسه بوكس تبديل شده اند و برخي صدرنشين درآمدزايي؟

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group