▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

يكشنبه 4 فروردين 1398 Sunday 24 March 2019 17 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

اين گفته يك پدر ايلامي است

“من و همسرم را داغدار کردند "

خطاهاي پزشكيسایت خبری ویرا- چند روزي است جنین پسرش که قرار بود به عنوان عضوي از جامعه امروز باشد را با دستان خود به خاك سپرده و در حالي كه از همه چيز نا اميد است به همسرش اميد مي دهد ، بغض مي‌كند و از دردي كه درونش به خشم تبديل شده به خود مي‌پيچد و حرف مي‌زند

او مي‌گويد: تو روز روشن فرزندم  را از من گرفتند.آنها با ندانم كاري و سهل انگاري كاري كردند كه امید را از من و خانواده‌ام گرفتند.
اين شهروند ايلامي كه كارمند و همسرش نيز كارمند است در مورد چگونگي از دست دادن فرزند خود ادامه مي‌دهد: با شروع دوران حاملگی و ایجاد مشکلات حاد برای  همسرم  به تشخیص دکتر متخصص زنان و زايمان و تاکید ایشان  مبنی بر  استراحت مطلق  و در نظر گرفتن 15 روز مرخصی و دفعه دوم  7 روز مرخصی  و ارجاع ایشان برای پیگیری دوران حاملگی از طریق دکتر چوبساز وضعیت حاملگی ایشان ادامه یافت.
وي افزود: برای پیگیری وضعیت حاملگی همسرم به  دکتر چوبساز فوق تخصص زنان و زايمان در كرمانشاه مراجعه كرديم و ايشان دستور  بايستي يك ماه استراحت مطلق را دادند. در همين راستا  به كميسیون پزشكي دانشگاه علوم پزشكي براي تایید مرخصي يك ماهه از محل كار همسرم مراجعه كرديم ولي درنهايت تعجب دبير اين كميسيون كه هيچ گونه تخصصي در اين زمينه ندارد و متاسفانه بیشتر نقش کارچاق کن در این کمیسیون دارد، اظهار داشت : "دفعه قبل هم با ارفاق مرخصی های شما تایید شده است و مطمئن باشید خانم دکتر این مرخصی را تایید نمی کند."  در کمال ناباوری بعد از مراجعه همسرم به کمیسیون پزشکی با حضور خانم دکتر .... پزشک تازه استخدام و کم تجربه که پزشک معتمد کمیسیون پزشکی است!!!  بدون هیچگونه توضیحی و حتی درخواست  مدرکی ضمن تکرار حرف های دبیر این کمیسیون اظهار می دارد: " از لحاظ علمی اگر جنین قرار باشد سقط شود، سقط می شود و  استراحت هیچگونه تاثیری در سقط جنین ندارد" و 10 روز از 30 روز مرخصی صادر شده توسط دکتر چوبساز باتجربه  توسط این پزشک طرحی و کم تجربه تایید می شود. در این راستا روز بعد و در مراجعه حضوری اینجانب و همسرم برای اعتراض به این رویه کمیسیون پزشکی جناب دبیر پرقدرت و همه کاره!!!! اظهار می دارند "اولا حق اعتراض وجود ندارد و ثانیا خانم دکتر .... توصیه کرده اند به دنبال هیچ مرخصی ای از این تاریخ به بعد نباشید چون تایید نمی شود " .
 
همسرم بعد از اين همه كش و قوس و جدل با كميسيون پزشكي به محل كار خود به بيمارستان بازگشت و با مراجعه مجدد به مطب دکتر چوبساز ایشان به دلیل تشکیل هماتوم پشت جفت دستور استراحت مطلق را می دهد ولی با  ناامیدی همسرم و عمل به توصیه های دبیر همه کاره کمیسیون!!! و شخص خانم  دکتر .... پزشک معتمد کمیسیون پزشکی ایلام ، عطای مرخصی استعلاجی مطلق را به لقایش می بخشد  ولی در این میان وضعیت همسرم به علت عدم استراحت روز به روز وخیم تر می شد.
اين شهروند ادامه داد: در حالي كه همسرم به سختي امورات كاري را در محل كار خود انجام مي‌داد يك روز كه عارضه حاملگی ایشان شدت یافت به زایشگاه بیمارستان مصطفی خمینی شهر ایلام مراجعه و با نظر پزشک آنکال بستری و به مدت 3 روز تحت درمان قرار می گیرد و بعد از آن  پزشک بیمارستان مصطفی تاکید موکد بر استراحت مطلق در منزل در نظر می گیرد ولی متاسفانه عارضه همچنان ادامه پیدا می کند تا اینکه بعد از یک هفته به علت پارگی  "کیسه آب آمنیوتیک" از طریق فوریت ها به زایشگاه مصطفی خمینی انتقال و روز بعد با انجام سونوگرافی دستور ختم حاملگی توسط پزشک صادر می شود.  بعد از سقط جنین و عدم دفع جفت جنین با تشخیص دکتر آنکال که از بخت بد خانواده اینجانب بازهم شخص دکتر .... می باشد همسرم جهت کورتاژ و تخلیه جفت به اتاق عمل منتقل می شود و روز بعد بدون هیچ دستوری از طرف پزشک یا پرستار مبنی بر انجام "سونوگرافی" جهت اطمینان از خروج کامل بقایای حاملگی از بیمارستان مرخص می شوند و روز بعد دچار تب و لرز می شود که با مراجعه به مطب دکتر متخصص ایشان با اطمینان از اینکه بعد از عمل کورتاژ توسط بیمارستان مصطفی امکان هیچگونه بقایایی از جفت امکانپذیر نمی باشد میزان داروهای آنتی بیوتیک را بیشتر را می کنند.
متاسفانه دو روز بعد از ترخیص از ساعت 8 شب دچار تب و درد شدید و.... می شود که بعد از چند ساعت متوجه عدم تخلیه کامل جفت می شود و با مراجعه به زایشگاه کوثر و حضور سریع دکتر متخصص  جهت کورتاژ دوباره و تخلیه جفت ایشان ساعت 30 دقیقه بامداد هشتم مهرماه به اتاق عمل منتقل می شود و .... و بقایای عمل اول خارج و جهت بررسی و  پیگیری قانونی در واحد پاتولوژی زایشگاه کوثر نگهداری می شود


حال سؤال این است پزشک معتمد کمیسیون پزشکی زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی که اینقدر با تجربه و علمش زیاد است که می تواند نظر پزشک فوق تخصص مانند دکتر چوبساز را رد کند و از خود نظریه علمی بسازد چرا توانایی درآوردن یک جفت جنین را که حتی یک ماما هم قادر به انجام آن است ندارد ؟!!! بایستی تصمیم گیرنده کمیسیون پزشکی باشد و آیا عمل کورتاژ انقدر عمل پیچیده و مشکلی است که این پزشک ماهر و معتمد!!!! دانشگاه علوم پزشکی ایلام  که در مکان حساس تصمیم گیری برای مادران شاغل قرار دارد به تنهایی از پس آن بر نیاید و این پزشک قسم خورده با این کارش این مادر داغدیده را تا دم مرگ بکشاند و باعث عوارض فراوانی بعد از عمل جراحی ناقصش برای این بیمار شود . آیا این پزشک قسم خورده است که منشور حقوق بیمار را رعایت کند و از همه لحاظ وضعیت بیمارش را در اولویت قرار دهد و یا .....؟؟!!!!
چطور خانم دکتر .... دستور به ترخیص همسر اینجانب را صادر می کنند در حالی که بیشتر قسمت های جفت در درون شکم ایشان تخلیه نشده است و بایستی بعد از سه روز و آن هم توسط پزشکی دیگر و در بیمارستانی دیگر و عمل جراحی دیگر بقایا از بدن ایشان خارج شود. تا اینچنین دم خروس بی تجربگی و قصور این پزشک طرحی بیرون بزند.
 
در کجای دنیا در کمتر از سه روز یک نفر دوبار باید عمل کورتاژ روی آن صورت گیرد.
خارج کردن حجم زیادی از بقایای بارداری ( طبق شرح عمل توسط دکتر متخصص در بیمارستان کوثر) به چه معناست!! !  چرا علیرغم گذشت 10 روز از عمل انجام شده در بیمارستان مصطفی خمینی ( ره)  و علیرغم 5 بار مراجعه به استاد پزشکی ، دفتر پرستاری و ... و حتی تماس های مکرر این بزرگواران با شخص خانم دکتر ..... هنوز خلاصه پرونده تکمیل نشده است ( اخرین مراجعه 15 / 7 / 95 ) و حتی حراست بیمارستان نیز در جریان این امر می باشد.
وي ادامه داد : همه ما به قضا و قدر اعتقاد داريم و اينكه مرگ و زندگي دست خداست.اما وقتي اين اهمال و كوتاهي و قصور كادر پزشكي و هم چنين كميسيون پزشكي را مي بينيم اين افراد تسهيل كننده مرگ ومير نوزادان در استان هستند. اهميت بهداشت در جامعه و خانواده تا بدانجاست كه طرح تحول سلامت در كشور اجرا مي‌شود و به صورت مناسب نيز در ايلام در حال اجراست. چرا بايد در برخي جايگاه‌هاي حساس و كليدي در دانشگاه علوم پزشكي بويژه كميسون پزشكي كه بايستي حداقل متخصص با تجربه و ماهر حضور مي‌داشت ، اهمال صورت گرفته و نيروي طرحي كه حتي الفباي اين امر پيچيده را نمي‌داند بكارگمارده شود؟ و از آن بدتر دبيري در اين سمت قرار مي‌گيرد كه اصلا اظهار نظر ارباب رجوع را درك نمي‌كند و فكر مي‌كند كه همه از پشت كوه آمده اند وقصد فريب وي و گرفتن مرخصي بدون دليل دارند!
درحالي كه همه اذعان داريم كه كشور ما در مسير پيري جمعيت است و بايستي خانواده‌ها به تجديد نسل بپردازند و فرزندان بيشتري را به جامعه تحويل دهند و حتي مقام معظم رهبري نيز بارها در سخنان خود فرمودند: كشور ما در معرض پيري است و " اگر چنانچه با همين وضع پيش برويم، تا چند سال ديگر نسل جوان ما كم خواهد شد - كه امروز قاعده‌ى جمعيتى ما جوان است - و بتدريج دچار پيرى خواهيم شد؛ " چرا با اينگونه رفتارهاي دون ‌شان، سنگ جلوي پاي مردم مي‌اندازند و خانواده ها را با مخاطره مواجه مي‌كنند و كاري مي‌كنند كه خانواده‌ها از داشتن فرزند جديد بترسند؟
این در حالی است که طبق بخشنامه شماره 191 / 22 صادر شده از طرف دکتر دلپیشه ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی ایلام به تاریخ 18 / 5 / 93 مبنی بر ابلاغ سیاست های کلی جمعیت همانند سایر سیاست های ابلاع شده از سوی مقام معظم رهبری که الزاماتی را برای همه دستگاههای دولتی ایجاد نموده است . معظم له در بند سوم این سیاست ها بر " فراهم نمودن تسهیلات مناسب برای مادران در دوره بارداری و شیردهی " تاکید نموده اند . افزون بر اینکه زمینه های لازم را جهت آرامش روحی – روانی و افزایش کارایی بانوان شاغل که سهم قابل توجهی از نیروی کار کشور را تشکیل می دهند ایجاد می نماید به فرزند آوری و تربیت نسلی سالم و برومند برای ساختن ایرانی آباد و قدرتمند کمک خواهد نمود.
اين شهروند افزود: وقتي پزشك متخصص با اين حق ويزيت سرسام‌آور امروزي براي بيمار خود نسخه استراحت مطلق مي‌پيچد و اعلام مي‌كند به دليل وضعيت حاملگي خاص بايستي استراحت مطلق داشته باشي چرا يك نيروي طرحي اينگونه با زندگي يك جنين و خانواده وي بازي مي‌كند؟ براستي اين دانشگاه علوم پزشكي را چه شده  مگر قحط الرجال است كه چنين افرادي را در سمت‌هاي مهم و حساس به كارگيري مي كنند

تمام مدارك و مستندات پزشكي اين شهروند ايلامي در نزد سايت خبري ويرا محفوظ مي‌باشد و در صورت لزوم انتشار خواهند يافت اما آمادگي خود را جهت درج جوابيه دانشگاه علوم پزشكي ايلام اعلام مي‌دارد.

نظرات   

 
+2 # دولت یاری 1395-07-18 18:57
از بی تدبیری مدیران و مسولان است که ما شاهد استخدام افراد ناکارآمدی در بخش سلامت جامعه هستیم و متاسفانه این معضل و اوضاع وخامت بار که شاهد اون هستیم رو به رشد است. وقتی ریشه جهل در ناآگاهی مدیران در جذب افراد کارا و متخصص هستش ما به در آینده باز شاهد این اتفاقات خواهیم بود. متاسفانه کم نیستند افراد دون پایه ای که تا سمتی به آنها واگذار میشه پا رو از گلیم خود فراتر میزارن و خارج از علم و تخصص خود نظریه پردازی میکنن و با جان و سلامت مردم بازی میکنن. امیدوارم که مسولانی که چشم خود رو از دیدن همچین جنایاتی انسانی برمیگردانن با چشمانی باز و واقع بینانه این جنایات رو ببینن و با لغوپروانه پزشکی همچین کادر پزشکی بیشتر به فکر جان و سلامت جامعه باشن تا بفکر رابطه و همکار و ... از این مسایل. کسی که علمش رو نداره باید سمت های بزرگ بهشون واگذار نشه-همچنین خواهشمند است در کادر کمیسیون های پزشکی و قانونی از متخصص های که همراه با علمشون شعور انسانی رو دارند و بفکر سلامت جامعه هستند باشند. جامعه به متخصصین با هوش اخلاقی بالا و درک شعور انسانی بالا میخواهد که به مردم خدمتت کنن نه اینکه بفکر حفظ پست باشند.
به امید روزی که پزشکان ناکارآمد در بخش سلامت برچیده شوند و متخصصان کارا و کاآمد که دلسوز مردم هستند و هدفشان فقط سلامت جامعه هست به جای این افراد به منسب برسند.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # nana 1395-07-18 21:16
به این خانواده تسلیت میگم.و به جامعه ام هم تسلیت میگن :sad:
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # ايلامي 1395-07-18 23:59
دلپيشه و تمام عوامل بايد بركنا بشن. دلپيشه ... كن دانشگاه رو رها كن
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+3 # معصومه علی حسینی 1395-07-19 09:19
ضمن عرض تسلیت به این همکار گرامی ، روزگاری پزشک امین مردم بود و به سوگند پزشکی وفادار بود در ان دوران پزشکان برای نجات جان مریض از هیچ کوششی فروگذار نمیکرد مردم پزشک را امین خود می دانستند اما در حال حاضر پزشکی در افکار عمومی بعنوان رشته ای تجاری جای گرفته ارقام نجومی حقوق .... ریاست این سازمان که در محافل عمومی می چرخید و همچنین در اکثر مواردتجارتخانه هایی بنام مطب نشان از غرق شدن این قشر که روزگاری دست انان برای مردم محترم و شفابخش بود ، دارد و پر واضح است که بیشتر به فکر پر کردن گونی های پی در پی خود هستند تا نجات مریض ، چرا که تا به حال جز یک پزشک در شهرستان ایوان کسی نشنیده پزشکی به منشی خود دستور دهد که مریضان کم بضاعت را معاف از حق ویزیت کند، نداشتن پول ویزیت یعنی بیرون شدن از مطب !!!رقابت بر سر در امد اکثر پزشکان را چنان حریص نموده که با جان مریض بازی می کنند و تشخیص درست یک پزشک را پزشکی دیگر نادرست اعلام می کند و با دادن داروهایی دیگر مریض رابین مشکل ریه و قلب یا معده و کلیه سرگردان می کند پزشکان مریض را به دارو خانه های همسو با خود و همچنین مراکز رادیو لوژی و سنو گرافی الباقی گرافی های مشترک المنافع خود هدایت می کنند ازمایش هر ازمایشگاهی را از مریض نمی پذیرند و او راناچار به ازمایش از مرکز مورد نظر خود می کنند در چنین شرایط خفت باری چه انتظاری می رود که پزشک عمومی معتمد و مورد نظر ..علوم پزشکی ایلام دستور متخصصین را نقض نکند و منجر به مرگ کودکی بیگناه نشود و خانواده ای را دغدار نکند چه کسی انان را بازخواست می کند ؟ به این دوست گرامی عرض تسلیت مجدد دارم و به ایشان توصیه می کنم خدا را شاکر باشد که همسر وی جان به سلامت برده در این اشفته بازار علوم پزشکی
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+3 # ایلامی 1395-07-19 09:33
واقعا این استان را چه شده است که اینگونه جان یک زن و بچه اش اصلا برای کسی مهم نیست؟ به کجا می رویم؟آیا این پزشک مربوطه خودش رو جای اون مادر گذاشته که ببینه چی می کشه؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # همشهری 1395-07-21 01:47
سلام خسته نباشید
باید مسول این جنایت را پی گیری کرد و به اعمال سزایش برسد قبل از اینکه پزشک باشد. انسان هست متاسفانه شهر ایلام جمعیت کوچکی دارد به جای دکتر تخصصی. کار آموز از نو ع تجاری فقط پول میبینند به همشهریایم لطمه میزنند متاسفم برای مسولین نظام پزشکی ایلام
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group