▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

چهارشنبه 29 اسفند 1397 Wednesday 20 March 2019 13 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست

حسین (ع) سا ربان صفا و ارباب وفا

سيدحرمت اله موسوي مقدمسايت ويرا- غدیر پرچم فضایل و خوبیها است ، در غدیر پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) به دستور خداوند متعال انسانی را بر روی دست برد و پرچمدار تمام صفات حمیده و فضیلتهای انسانی و الهی ،به راستی که غدیر تجلی زحمات تمام انبیا ءوثمره مسیر پر فراز ونشیب هدایت بشری است وعاشورا استمرار وآیینه تمام نمای غدیر است .

فاجعه روز عاشو را و هنر نمایی بنده خالص خدا و معامله و مغا زله بی بدیل او با خالق هستی بخش، نتیجه فراموشی آموزه های غدیر و بلکه دردناکتر ،مقابله با حقیقت و روخ لطیف غدیر خم است ، همان روح آزادگی وآزاد خواهی که فریا د ابا عبد الله الحسین (ع) در روز عا شورا است .

زیرا نتیجه دینداری باید آزادگی ، آزاد اندیشی ، ظلم ستیزی ، دشمن شناسی وولایت پذیری میباشد .

غدیر و عا شورا ، دو گل از درخت زیبای اسلامند وره اورد هردو رخداد ، بیداری ودادگری و آزادی از اسار تهای فکری و عقیدتی است وبهای انان نیز تقدیم جان و مال اموال و انفس است . وبقول ژولیده نیشا بوری :

علی را در غدیر خم نبی بگرفت روی دست / ولی من روی دست خود علی اکبر آوردم .

به آن خدا که جهان وجود را آراست /به جان ام ابیها که حضرت زهرا است

تمام هستی شیعه که متصل به همند / غدیر و غا ر حرا و حسین و عا شورا است .

ماجرای غم انگیز وجهان آرای حسین (ع) در وادی کربلا ، دلهای بزرگ، احساسهای بلند،عشقهای زیبا،عاطفه های پایدار،علا یق ماند گار و افکار پا یداررا بر جولان در دنیا و حصول نتیجه در آخرت بر انگیخت .

حسین (ع)آ ن محبو ب دلهای پاک که ستا یش آن خرافات ،عاشقیش دروغ وخندیدنش دیوانگی وگریه اش بر مبنای احساس زود گذر نخواهد بود ، پس با افتخار بر مدارش میما نیم وبر قطا رش سوارمیشو یم .

مولودیکه به احترام ان ، رسم جنون جا ن گرفت ،هدیه جان با ب شد ،خیمه عشق برپا گردید ،علم ایثا ربه اهتزازدرآمد ،سودای حیات به بازارآمد،دل میزبا ن حزن و قلب درغم فراق گریست ،عقل اسیر میدان عشق ودرکوچه جا ن غوغا بپا شد ،قدسیان محزون،قرآن زمزمه ،شعله ها بر افروخته ،هنگامه ماتم رخ نمود ،قصه اندوه شهره با زار ،نوای جها د سا زو جرس مرگ و هجرت نیز به صدا در آمد.

حسین(ع) مردی بود که مردانه متولد شد،عا رفانه رشد کرد،عاقلانه اندیشید ،عا مدانه به راهش ادامه داد ،صا دقا نه فریا د زد ،عا شقانه پیکا رنمود ،عالمانه انتخاب و آگاهانه به شها دت رسید .

او همچون سنک در مقا بل مصا ئب صبوری نمود و چون آب روان از مرز تردید و تشکیک عبود کرد و درحریم خدا سکنی گزید .

اودر کسوت ساربا ن صفا و ارباب وفا، بیشتر از سهم خود رنج کشید و فراتر از تقدیرش محنت چشید ودر غوغا ی ایام که همه امیدها ذایل ،انتظا ها خجل ،طاقتها طاق ، تلخیهاتمام ، قهرها قطع ،دعا ها مستجاب ،سختیها آسا ن،دردها درما ن وسیاهیها سفید شده بود، او با تقدیم جان به تکلیف الهی خود عمل نمود وتاریخ را به مظلومت خود متحول کرد .

دلم مست ولبم مست وسرم مست /بخون ای دل که صبرم رفته از دست .

بخون ای د ل محرم امد از راه / بخون اجر تو با عبا س بی دست

حسین (ع) وجیزه وعطیه ی الهی بود که در روز تولدش ،پیامبر خدا(ص) گریست و برگلوی نازکش بوسه وداع نواخت وحضرت صدیقه طاهره (س)نیزمهرمادریش را در لفافه اشک تقدیم نوزادش نمود و فرشته خدا قنداغه ا ش را به عرش اعلاء انتقال داد تا نا م حسین به معنای پسندیده وحسن وزیبایی براین امانت مقدس خدایی تلقین کند .

شهیری که شها د تش هم با فریا د و فغان وفتا نت ،نی ونا ی و نیزه ،شهد وشکروشها مت ،درد وداغ و دوری،اشک والم واسا رت ،جهد وجها د وجا ودانگی ، راه و رسم و راستی ،وقت وداع ولایت ،مهر وماه وماندگاری وانتقام واعتذار وابد یت قرین گشت .

سر داریکه با عزم راسخ به مصاف همه بد یها شتافت وبا تاراج جا ن وتقدیم جها ز، مسیر زندگی را تغییر، رسم ماندن را تعلیم و راه رفتن را مزین نمود .

حسین (ع) خدا خوانده ای بودکه ندای حق را لبیک گفت ونا قو س نبر با ظالمان را جا ودان نمود تا غول بد اختر و زشت سیما ی ما دیات ، درخت طوبا و خوش منظر معنویا ت را در سایه سخت خود قرار ندهد .

اوبنا م خدا و برای برای دیگران ،خاندان خودرا به میدان مظلومیت هسپار کرد تا اوج دناعت و حضیض ذلت را بر خسا رکریه آ د م نماهای گرگ صفت پایدار کند و جوانه جوانمردی را دردل انسانهای آزاده بکا رد و ان را به ثمر رسا ند.

اره : حسین(ع) معرکه دلدادگی بپا نمود ، بیرق حقیقت را به آسمان نما یا ند ، شمشیر شهادت به رقص درآورد، بساط بخشندگی گسترانید ، سکه مردانگی را به با زارفرستاد ،رود رحمانیت جا ری و دریا ی دادخواهی را برقلوب انسا نهای عا شق جاری کرد تا برهوت دنیا مهیای رقابت با صحرای عقبی شود.

اربا ب عشق و خدای بی کفنان ، با ترسیم فرهنگ شها دت ،مرزمردانگی را از خبا ثت و نا مردی تفکیک و راهنمای هایی و رستگا ری را ارزانی نسلهای بعد از خود نمود تا بشریت طعمه گرگ گمراهی نشود.

خو ن فرزند فا طمه (س) در دلیزتاریخ به جریا ن افتا د تا خس و خا ر خود خواهان خبیث ، تو نل تقوای را تاریک وروزنه روشنایی را مسدون مکند.

مرگ سرخ سروروسالارشهیدان عالم ،اشک را به کیمیا تبدیل،گریه را گران ،تباکی را تخفه ،عزاداری راارزشمند ، سینه رازنی را سنگین ، نوحه خوانی را نقد ،مرثیه سرایی را معنا بخشید ومی و میخانه و میخوا ران میدان را سا قط نمود.

عطا رعطرفروش عالم ،فضای زمین وزمان را تسخیرشمیم دل انگیز دادار دادگرنمود تا بوی تعفن دنیا داران و خونخوار،شامه شاهکا رخلقت را نیا زارد.

آره : اگرامروز ایران اسلامی درهنگامه تخاصم وتها جم وتعدی وتجا وزحاکم برجهان جاهل و منطقه ملتهب خا ورمیانه ، درکمال امنیت روحی و روانی ، محاسبا ت کودکانه مستکبران دنیارا به سخره میگیرد وتبض توازن و تعا دل منطقه را تحلیل و تنظیم کرده و خضعبلات زورمداران مست و بی عقل آمریکا و اروپا و نوکران منطقه ای آنها ا تبدیل به روئیا های رنگین و دست نیا فتنی نموده است ،بخاطرروح شجاعت وشهامت وآزادگی و ظلم ستیزی ا ست که دست پروردها ی مکتب حضرت امام خمینی ره ومقام معظم رهبری ازمحضر ومنظر حضرت امام حسین (ع) به ارث برده اند .

این حسین کیست که عا لم همه دیوانه اوا ست / این چه شمعی ا ست که دلها همه پروانه اوا ست.

سيدحرمت‌اله موسوي مقدم

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group