▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

دوشنبه 27 اسفند 1397 Monday 18 March 2019 11 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

شهردار سابق ايلام در مراسم توديع رسانه‌ای

اين حق من نبود/ از شورا تشكر می‌كنم

يزدان قباديانسايت خبري ويرا - پس از عدم دعوت از يزدان قباديان؛شهردار سابق ايلام در مراسم توديع،جمعي از اصحاب رسانه و مطبوعات استان ايلام تصميم گرفتند براي وي مراسم توديع رسانه‌اي برگزار نمايند تا بدعت ناصواب اعضاي شوراي شهر ايلام در معارفه يك طرفه شهردار جديد ايلام يك روز پس از آن مراسم كه از هر حيث بداخلاقي محسوب مي‌شد پاسخ داده شود.

يزدان قباديان بالغ بر 15 ماه در سمت شهردار ايلام حضور داشت و حتي اگر يك ساعت از وقت خود را در اختيار مردم گذاشته باشد بايد توسط اعضاي شورا تكريم و توديع مي‌شد.

يزدان قباديان كه در معارفه خود در سال گذشته منصورپور شهردار اسبق ايلام را حبيب دل خود خواند و علي‌الرغم مخالفت شورا بر حضور منصورپور در مراسم توديع تاكيد كرد خود در مراسم توديعش دعوت نشد تا لكه سياهي در كارنامه رئيس شوراي شهر ايلام و بانيان اين امر مطرود بر جاي بماند.

رسانه‌ها همواره با ورود به مسائلي كه نياز به روشنگري و تنوير افكار عمومي داشته‌اند نقش بسيار مهمي را ايفا نموده‌اند و امروز كه جمع با كيفيتي از صاحبان رسانه در اين مراسم حضور داشتند به رعايت اخلاق مديريتي بويژه در نزد شورائيان تاكيد شد.

ساعت 17 امروز براي نخستين بار در تاريخ كشور اصحاب رسانه تصميم گرفتند براي يك شهردار كه به هر دليلي براي او مراسم توديع برگزار نشده است مراسم توديع و تكريم برگزار نمايند.

IMG_20161102_002240.jpg

هدف از برگزاري اين مراسم رسانه‌اي نه تقابل با شوراي شهر و شهردار جديد بود و نه در صدد بودند در مقابل تصميمات مديران و دولت عكس‌العمل سياسي داشته باشد ،بلكه صرفا به دليل بداخلاقي‌هايي كه اخيرا در استان شكل گرفته و شهردار ايلام تازه‌ترين قرباني اين بدعت ناصواب بوده است تصميم بر‌آن شد براي شهردار سابق ايلام مراسم توديع برگزار شود.

در اين نشست كه جمعي از اصحاب رسانه حضور داشتند سامي شهبازي از پيشكسوتان مطبوعات و سرپرست روزنامه رسالت در ايلام با ذكر اين نكته كه امروز براي تقدير از زحمات شهردار سابق و تكريم وي اصحاب رسانه پيش‌قدم شده‌اند گفت:عزل يك شهردار به معناي عدم توديع وي نباشد و اين بداخلاقي اخير در عدم توديع شهردار ايلام نبايد تكرار شود.

وي با ذكر اين نكته كه امروز به عنوان يك رسانه به دنبال بررسي عملكرد شهرداري و شوراي شهر نيستيم و اين نشست سياسي نيست بلكه رسانه‌اي است، ادامه داد:همان گونه كه استيضاح و عزل شهردار از اختيارات شوراي شهر است، برگزاري توديع وظيفه شوراي شهر است.

سرپرست رسالت با اشاره به تاثيرات مخرب سيل سال گذشته بر زيرساختهاي شهر ايلام خاطر نشان كرد:همه پرسنل شهرداري خدماتي هستند و حتي شهردار نيز در كشور ايران يك نيروي خدماتي محسوب مي‌شود.

خداداد ابراهيمي مديرمسئول روزنامه مهران در اين نشست گفت:عدم برگزاري مراسم توديع براي شهردار ايلام يك بدعت غيراخلاقي است .

وي با بيان اينكه علاوه بر اين توديع رسانه‌اي بايستي مراسمي در خور شهردار سابق ايلام با حضور همه مسئولين و مديران كل استان بويژه استاندار و فرماندار ايلام و اعضاي شوراي شهر ايلام برگزار شود خاطر نشان كرد:با قهر كردن و دعوت نكردن و سنت شكني كاري از پيش نمي‌رود.

عضور هيات مديره مطبوعات استان‌هاي كشور ، عدم حضور استاندار و فرماندار ايلام و برخي از مديران كل را در مراسم معارفه شهردار جديد ايلام حامل پيامي بسيار مهم دانست و گفت:قباديان نياز به تقدير ندارد و اگر اقدام مثبت و يا كار انجام نگرفته‌اي در كارنامه دارد مردم قدردان و يا گله‌مند مي شوند.

وي همچنين عدم دعوت از بخشدار مهران براي حضور در مراسم معارفه بخشدار جديد اين شهرستان را كه از نيروهاي فرهنگي استان است نيز يك اقدام نسنجيده و نادرست دانست و گفت:هدف از اين اقدام رسانه‌اي جلوگيري از اين بداخلاقي‌هايي است كه در حال شكل‌گيري در استان است.

مجيد بگ‌نظري يكي از فعالان رسانه‌اي استان نيز در اين نشست انتخاب اعضاي شوراي شهر را برآيند تصميم مردم دانست و گفت: وقتي هيچ‌گونه تمريني براي كار جمعي در اين استان نداشته‌ايم نبايد انتظار يك تصميم كه مبتني بر خرد جمعي باشد داشته باشيم.

وي يكي از ايرادات بدنه مديريتي و علمي كشور را نپذيرفتن فعاليت‌هايي كه حاصل خرد جمعي است، دانست و با ذكر اين نكته كه در كشورهاي ديگر هر مقاله يا كتابي كه تعداد نويسندگان آن بيشتر از يك نفر باشد از امتياز علمي بيشتري برخوردار است تصريح كرد: اما در كشور ما متاسفانه سيستم تشويق يك نويسنده اينگونه است كه اثري نمره علمي بالاتري دريافت مي‌كند كه توسط يك مؤلف تاليف شده باشد و همين امر باعث شده است تفكر و خرد جمعي در اين عرصه شكل نگيرد.

بگ‌نظري در ادامه با بيان اينكه شورا يك روز خواهد فهميد كه تصميم درستي نگرفته است، اصلاح از درون را يك امر اجتناب ناپذير دانست و با اشاره به عدم توديع شهردار ايلام توسط شوراي شهر افزود:يزدان قباديان اگر حتي يك دقيقه خالص دغدغه خدمت داشته است بايد تكريم و تقدير مي شد .

در ادامه اين نشست، يزدان قباديان شهردار سابق ايلام صمن تقدير از اين اقدام بسيار ارزشمند رسانه هاي استان در ترويج اخلاق مداري در سطح استان ايلام گفت: اهميت اين كار رسانه‌اي از آن جهت است كه خود آنها تصميم گرفته‌اند جلوي يك بدعت نادرست را بگيرند و امروز نيز به عنوان عضو كوچكي از جامعه شهروندي به خدارحمي بخشدار بركنار شده مهران خداقوت و خسته نباشيد مي‌گويم.

وي با ذكر اين نكته كه امروز نه با كارت هديه سراغ مطبوعات آمده‌ام و نا با پيام تطميع و تهديد ،بلكه به عنوان شهرداري كه حتي توديع هم نشده است در اين مراسم با افتخار حضور يافته‌ام ادامه داد: از 27 سالگي و با حسن نيت و احساس داشتن ظرفيت وارد شوراي اسلامي شهر ايلام شده ام و 7 سال رئيس شوراي استان بوده‌ام.

وي با بيان اينكه در دوراني كه با سياست دولت وقت و در راستاي هدفمندي يارانه بويژه بنزين در اين استان تنش‌هايي ايجاد شد و اعضاي شورا سعي بر تنش‌زدايي داشتند گفت:درمدتي كه عضو شورا بوده ام سعي كرده ايم تصميماتي گرفته شود كه حاصل خرد جمعي و قابل اجرا باشد.

وي ضمن اشاره به ماده 73 و اختيارات شوراي شهر ايلام در استيضاح و يا بركناري شهردار گفت: از اعضاي محترم شوراي شهر ايلام و همكارانم در شهرداري ايلام تشكر مي‌كنم.

شهردار سابق ايلام پرهيز از تنش زايي را دلايل اصلي سكوت خود در اين ايام عنوان كرد و افزود: در آن برهه حساس امام جمعه محترم ايلام بر پرهيز از تنش زايي تاكيد كردند و اين امر سرلوحه فعاليت در شهرداري و حتي دليل سكوت بنده بود.

وي با بيان اينكه در شرايطي كه متهم به منحل نمودن شورا ،مختلس و مرتشع و حتي در فضاهاي محازي مجرم و متهم شناخته شديم اما حتي يك بار هم مصاحبه نكردم افزود:آبروي خود را از سر راه نياورده‌ام و با اعتقاد به رعايت موازين قانوني يك روز اگر نياز باشد در مورد آنها سخن خواهم گفت.

شهردار سابق ايلام با اشاره به اينكه با 11 راي قاطع بركنار شده‌ام و دليل بركناري‌ام عدم تواناني نبوده و بلكه توانايي بوده است خاطر نشان كرد:از سال 85 عضو شوراي شهر وشهرداري بوده ام و تمام تلاش من اين بوده است كه تصميمي بگيريم كه قابل قبول باشد و بتوانيم اجرا كنيم.

وي به اعتبارات بسيار خوبي كه در دولت قبل در اختيار شهرداري ايلام قرار گرفت پرداخت و ضمن تحسين همه شهرداران ايلام گفت: در دوره‌اي كه ما عضو شورا در دوره دوم و سوم بوديم شهرداران با سه سال عمر مديريتي و بيشتر داشته ايم و برخي از شهرداران با استعفاي خود شهرداري را ترك كرده‌اند.

قباديان در ادامه وابسته بودن شهرداري به بودجه دولتي را يكي از اصلي ترين آسيب‌هاي جدي اين نهاد خدمت رسان دانست و گفت: همين عامل باعث شده است شهردار در برخي شرايط وابسته به دولت باشد.

وي با تقدير از تلاش‌هاي مهندس منصوري و منصور‌پور شهرداران اسبق در دوره چهارم شورا ادامه داد: تعريض خيابان آيت‌الله حيدري يكي از خواسته‌ها بحق مردم بود كه استارت ان در زمان مهندس منصورپور زده شد.

قباديان به تعريض خيابان‌هاي سعدي جنوبي و فاز دوم رسالت تا 22 بهمن و رفوژ سمندري و مسدود كردن طالقاني بدون يك ريال اعتبار اشاره كرد و گفت:اعتبارات سال 94 در مقايسه با سالهاي گذشته بسيار ناچيز بود و همين امر دست مارا در ارائه خدمات بيشتر بسته بود.

وي تعريض رسالت تا شهدا را يكي ديگر از خدمات شهرداري عنوان كرد و گفت: پس از اجراي طرح ترافيك براي روان سازي ترافيك در سطح شهر اين مسير در كمترين زمان و با منابع داخلي شهرداري تعريض شد.

سي و هفتيمن شهردار ايلام به اعتراض دوستداران محيط زيست در قطع درختان شهدا تا رسالت اشاره كرد و گفت: ضمن تاييد و خواسته اين عزيزان از آنها پيشنهاد قابل اجرا خواسته شد كه متاسفانه پيشنهادي به دستمان نرسيد.

يزدان قباديان شهردار سابق ايلام در بخش ديگري از سخنان خود به سيل غافلگير كننده در آبان ماه سال گذشاه اشاره كرد و گفت :علي‌الرغم حضور مسئولين كشوري در استان هيچ كمك مالي‌اي به شهرداري پرداخت نشد اما با نهايت تلاش پرسنل خدوم شهرداري توانستيم چهره شهر را از وضعيت سيل‌زدگي خارج و سيل‌بند‌هاي اين شهر را كه تخريب شده بودند بازسازي كنيم.

وي افزود: همزمان با اربعين حسيني كه مشغول خدمت رساني به زائرين حسيني بوديم شايعه احتلاس 30 و يا 20 ميلياردي بر عليه اينجانب در فضاي مجازي منتشر شد كه متاسفانه بخش عظيمي از توان نيروهاي شهرداري را گرفت و از عوامل آن شكايت كرديم .

قباديان افزود:پس از اين شايعه 10 سؤال بهار آزادي توسط شوراي شهر ايلام از اينجانب به عنوان طرح سؤال مطرح شد كه پس از پاسخگويي به آنها با 10 رأي اعتماد مجدد به خدمت خود ادامه داديم.

وي ادامه داد: در اجراي طرح ترافيك پليس همكاري لازم را با شهرداري نداشت و با خواهش و سماجت توانستيم با همراهي شوراي ترافيك استان و مطالعات تيم ترافيكي شهرداري اين طرح را اجرا كنيم.

وي افزود: شهردار مجري طرح تفصيلي شهر است و اكنون پروانه هاي متعددي براي ساخت و ساز در مسير تعريض‌ها واگذار شده است كه نشان از همراهي وهمكاري مردم با اين طرح و همچنين موفيت آميز بودن تعريض خيابان هاست.

ghobadian.2.jpg

قباديان با تاكيد بر اينكه علي الرغم تمام فشارها يك نفر استخدام نكرده‌ام و يكي از دلايل دلخوري و كدورت‌ها نيز همين بوده است گفت: نام گذاري نام‌آوران شهر بر ميادين شهر نيز از خواسته‌هاي شهرداري بود كه علي‌الرغم مخالفت برخي از اعضاي شوراي شهر اين فعل انجام گرفت و ميدان مخابرات به غلامرضاخان اركوازي تغيير نام داد.

شهردار سابق ايلام با اذعان به اينكه در تقسيم نيروهاي بدنه شهرداري از تركيب ايلي خود استفاده نكرده‌ام و همين مورد نيز شايد باعث دلخوري هايي شد خاطر نشان كرد: در تكريم ريش سفيدان و بزرگان شهر ايلام و حتي افراد منتقد نهايت توان خود را بكار گرفته و از ظرفيت‌ فكري آنها بهره برديم.

وي با بيان اينكه آرامش يكي از مؤلفه‌هاي فعاليت يك مدير است تصريح كرد:اين حق من نبود كه مورد توهين و هتك حرمت قرار بگيرم و براي احترام به رأي مردم كه اعضاي شورا را انتخاب كرده‌اند سكوت اختيار كرده‌ام و از زحمات شوراي شهر تشكر مي‌كنم.

وي تصريح كرد: اگر در مراسم توديع حضور مي‌داشتم از خدمات و تلاش‌هاي پرسنل شهرداري كه صميمانه در جريان سيل و ... خدمت نمودند تشكر مي‌كردم كه اين فرصت فراهم نشد.

يزدان قباديان در پايان سخنان خود ضمن تشكر از نماينده ولي فقيه در استان، مهندس مرواريد استاندار ايلام و اصحاب رسانه گفت:نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران جاي فرصت سوزي نيست و هرگاه در هر سنگري امر شود حاضر به خدمت رساني به مردم شريف استان هستم.

در پايان اين مراسم اصحاب رسانه و مطبوعات با لوح سپاس از تلاش‌هاي يك ساله يزدان قباديان در شهرداري ايلام تقدير و تشكر نمودند.

weera.jpg

نظرات   

 
+1 # یک شهروند 1395-08-15 08:04
این کار شما کاملا سیاسی و منفعت طلبانه س.. بنده هیچ ارادتی به هیچیک از اعضای شورای شهر ندارم ولیکن از شماها یه سوال دارم ..بفرمایید سطح سواد و تحصیلات و تخصص این بنده خدا که سنگ آنرا به سینه میزنید چقدر است؟ (آکادمیک و فنی نه اینکه مشابه اغلب مدیران یک مدرک مدیریت دانشگاهی بومی!!!)چند اتفاق مهم در حوزه شهری که در زمان شهرداری ایشان بوقوع پیوست را بیان کنید... این رفتارهای شما بیشتر در دل مردم این شایبه ایجاد میکند که احتمالا یک منبع را از دست داده اید و نه اینکه بخاطر توسعه شهری اقدام کرده باشید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-2 # دوست ندارم بگم. 1395-08-15 13:22
جناب "یک شهروند" چقدر تابلو به هیچ کس ارادتی نداری!!! حالا چند نفر به هر دلیل یه کار اخلاقی (تکریم از کسی که کار مفیدی کرده) انجام دادن. شما چرا جلز ولز می کنی؟ شهردار سابق جنایت که نکرده که برای دلخوشی هم که شده ، یه تودیع هم ازش نشد.
راستی این کار شورا، شایعه خواسته های غیر قانونی و شخصی اعضای شورا از شهردارها رو ثابت نمی کنه؟
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # یک شهروند 1395-08-15 15:16
متاسفم برای شما با این ادبیات سخیفتان...بگذار ید مثل خودتان بگویم که شما چه از دست داده اید اینقدر میسوزید؟به یکعده خبرنگار که با جلیقه ای آزادمردی در عرصه اطلاع رسانی را له میکنند و عادت وار می آیند و میروند چه ارتباطی داره که در امور مدیریتی دخالت میکنند؟ آیا بهتر نبودکارشناسانه می آمدید و نقاط قوت و ضعف طرفین را میگفتید و قضاوت را به مردم وامینهادید؟ ضمنا شما اگه راست میگویید در مورد سایر مدیرانی که خیلی بدتر از این بنده خدا در حقشان اجحاف شده در طول سالهای متمادی نیز اقدامات مشابه بکنید... تکرار میکنم تا مادامیکه حس واقع گرایی در بین همه اقشار از جمله خبرنگاران تسری پیدا نکند آش همین آش است و کاسه همین کاسه... منتظر رشد فکری و مادی ایلام نباشید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-1 # دوست ندارم بگم. 1395-08-17 10:02
شهروند جان خوشبختانه من خبرنگار نیستم. اخوی اشتباهی داری می زنی.
راستی نگفتی اینکه چند نفر اصحاب رسانه توی یه اتاق گوشه شهر، از یه مسئول سابق تشکر کنند، ایرادش چیه ؟
جناب "در امور مدیریتی دخالت میکنند" اصولا شغل رسانه این است که بعنوان چشم و گوش مردم "در امور مدیریتی دخالت بکنند!"
ارادتتان به هیچ کس مستددام باد... ;-)
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # یک شهروند 1395-08-18 08:43
طفره چرا میری جگرسوخته؟ پاسخ سوالات را بده هم در نظر اول هم نظر دوم... قطعا خودت یکی از اونایی که اینقدر میسوزی... تقدیراز مسئول سابق؟؟؟ چکاره س خبرنگار ؟ به اون چه ربطی داره ؟جناب چشم و گوش و حلق وبینی مردم ، این استان خراب شده خیلی سوژه ناب داره که درد مردم را نشان بدهید تا از کسی که بود و نبودش هیچ توفیری به حال مردم ندارد جانبداری کنید.
امیدوارم دوزاری ت بیفته و کمتر مثل مار زخمی به خودت بپیچی ...
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group