▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌▌

دوشنبه 27 اسفند 1397 Monday 18 March 2019 11 رجب 1440

آخرین اخبار سایت

در گفتگو با سی‌امين شهردار

شهر كلاسيك

سجاد ميرزاييسايت ويرا - شهر سرابله به واسطه سرزندگي مردمانش و سابقه ديرينه‌اش در شهر‌نشيني يكي از برترين شهرهاي استان ايلام است كه بارها توسط مسئولين به عنوان ديار تمدن و انديشه خطاب قرار گرفته است.

بي‌ترديد خدمت به مردماني كه نماد فعاليت‌هاي سياسي و اجتماعي در كشور بوده و از نظر تعدد نخبگان در سطح ملي و استاني و حتي جهاني زبانزد خاص و عام هستند كار ارزشمند و قابل تحسين و البته دشواري است.

اين شهر با قدمت 50 سال از شهرنشيني تاكنون سي شهردار را به عنوان كليد‌دار خود ديده است كه هر كدام در حد توان منشا اثر بوده‌اند.

شهر سرابله به دليل بافت شهري مناسب و هم چنين ايجاد شهرك‌هاي جديد مي‌تواند به عنوان يك شهر كلاسيك با متدهاي علمي مديريت شهري روز تبديل شود.فاصله سي كيلومتري تا مركز استان، جمعيت بالاي اين شهر و هم‌چنين دروازه ورود زائرين به استان باعث شده كه پله‌هاي توسعه‌يافتگي را آهسته و پيوسته طي نموده و مي‌توان اين شهر و شهرستان را پيشتاز در عرصه توسعه صنعتي پس از بخش چوار و به عنوان قطب كشاورزي و گردشگري در استان ناميد.

شهر سرابله به واسطه قابليت دسترسي آسان روستاهاي اطراف به مركز آن كه روزانه بالغ دو برابر جمعيت فعلي خود را از آسمان‌آباد و كارزان تا شباب و زنجيره تا هليلان را به عنوان جمعيت سيار در دل خود جاي‌ مي‌دهد ،داراي قابليت‌هاي بالايي است كه روزآمد بودن خدمات ارائه شده در اين شهر بويژه در ارائه و شناخت مطلوب نيازمندي‌هاي آنها و درآمدزايي مناسب مهم‌ترين دليل اين استقبال است.

ظرفيت حضور اين تعداد مسافر در طول روز در اين شهر، نياز به تعريض خيابان‌هاي اين شهر و اجراي طرح ترافيك را در آينده نه چندان دور به يك امر واجب و بديهي تبديل مي نمايد كه با توجه به بافت شهري اين شهر امري قابل اجراست.

333.jpg

وقتي به همراه مهندس سجاد ميرزايي ؛شهردار اين شهر گشت و گذاري در سطح اين شهر داشتيم شادابي و نشاط اجتماعي در نزد مردم اين ديار به عينه مشاهده شد.هر شهروند يك شهردار بود و بلوار پيامبر اعظم اين شهر پس از پانزده سال در مرحله آسفالت بود، تابلوهاي شكيل در تمام نقاط شهر نصب شده تا شهروندان شهر سرابله و هم‌چنين زائرين اربعين حسيني به راحتي به آدرس مورد نظر هدايت شوند. نهضت آسفالت در اين شهر آغازيدن گرفته و به گفته شهردار سرابله نقطه‌اي از شهر وجود نخواهد داشت كه زيرساخت شهري داشته باشد ولي آسفالت نشود. موزائيك فرش و رنگ آميزي معابر و خيايان‌ها و همچنين بهبود فضاي ساختمان اداري و محوطه شهرداري سرابله از ديگر اقدامات اين شهردار جوان بود كه از نگاه ما گذشت.

يكي ديگر از موضوعاتي كه چشم ما را گرفت افزايش درآمدهاي شهرداري به 500 ميليون ريال در ماه و تعيين تكليف 35 نفر از نيروهاي مازاد اين شهر از طريق واگذاري به شركت‌هاي خدماتي بود كه در طول چند سال اخير وارد بدنه شهرداري شده بودند.

در يك مورد اجاره جايگاه سي‌ان‌جي اين شهرداري را از 20 ميليون ريال به 120 ميليون ريال در ماه رسانده كه با نصب تابلوي شكيل و مناسب جلوه خاصي دارد.

درياچه مصنوعي اين شهر يكي از قابليت‌هاي گردشگري و توريستي اين شهر است كه مكاني تفريحي براي ساكنان شهرستان نيز مي‌باشد كه با تلاش‌هاي شهردار جوان اين شهر اميد به بهبود شرايط آن مي‌رود.

اجراي طرح ترافيك در سطح اصلي‌ترين خيابان سرابله و يك طرفه نمودن آن نيز مي‌تواند بخشي از دغدغه ساكنان اين شهر را برطرف نمايد.

با اين مقدمه و پس از معرفي سي‌امين شهردار سرابله به بررسي عملكرد دوماهه سجاد ميرزايي شهردار سرابله مي پردازيم كه نيروي جواني در كنار همراهي و همدلي اعضاي شوراي شهر او را به يكي از شهرداران موفق در استان تبديل خواهد نمود.

سجاد میرزایی متولد 1361 داراي كارشناسي عمران و دانشجوي ترم آخر كارشناسي مديريت اجرايي ، عضو يت در سازمان نظام مهندسي و كارشناس رسمي دادگستري است كه در سابقه اجرايي خود پنج سال شهرداري زرين‌آباد را در كارنامه دارد.

وي كه از سال 90 شهردار بوده است در حوزه پژوهشي موفق به گذراندن بیش از 1200ساعت دوره آموزشی مربوط به شهرداریها و بازار سرمایه شده و مقاله وي با عنوان نقش مبلمان شهری در طراحی و زیباسازی شهری در اولین کنفرانس جامع مدیریت شهری در تهران پذيرش شد.
از مهم‌ترين افتخارات سجاد ميرزايي مي‌توان بهانتخاب به عنوان شهردار صلح و دوستی از طرف شهرداری شهر هیروشیمای ژاپن،مدیر نمونه ادارات بخش زرین آباد در سال 1391،شهردار نمونه استان در سال 1393،کارفرمای نمونه شهرستان دهلران در سال 1393،ارتقای درجه شهرداری پهله زرین آباد در سال 1392 و شهردار نمونه استان از طرف اداره کل بازرسی استانداری ایلام مي‌توان نام برد.

شهردار سرابله در گفتگو با ما با بيان اينكهبسیار خشنود و خرسندم که در یکی از شهرهای زیبا و با فرهنگ به نام سرابله خدمت میکنم كه قدمت و اصالت شهري ان را از سال تاسیس (1346)می توان فهمید گفت : پس از اعتماد اعضاي محترم شورا به اينجانب از همان روز اول تمام تلاش خود را در راستاي خدمت به مردم شريف سرابله بكار گرفته‌ام .

وي به خدمات عمرانی انجام شده در مدت کوتاه خدمت خود اشاره كرد و افزود:اجرای بیس ریزی و اسفالت بلوار پیامبر اعظم(ص) به سمت شهرک جهاد  در دو لاین جهت رفع مشکل تردد ساکنین محترم شهرک مذکور پس از گذشت بیش از 15 سال از ساخت وساز در ان شهرك اولين اقدام مؤثر اين شهرداري بوده است.
 
مهندس ميرزايي به انعقاد قرارداد آسفالت به مبلغ 3 ميليارد و هشتصد میلیون ريال با شرکت خرداد راه ساز ایلام جهت اجرای 25000مترمربع آسفالت در سطح شهر سرابله خبر داد و اظهار داشت: اين طرح از محل اعتبارات عمرانی داخلی شهرداري و پیشرفت فیزیکی 60درصدي در حال اجرا می باشد.
وي آجرای اسفالت کوچه هايه نیایش1-کوثر3-کوثر4-ادیب3-ادیب4-بلوار پیامبر اعظم(ص)از محل قرارداد بند2را يكي از ديگر از اقدامات شهرداري در طول دوماه گذشته عنوان كرد و افزود:اجرای موزائیک معابر سطح شهر به مبلغ300 میلیون ريال از محل اعتبارات داخلی شهرداریو ساخت و راه اندازی آبنمای میدان معلم با اعتباری بالغ بر 100 میلیون ريال ازاعتبارات داخلی شهرداری انجام شده است.
شهردار سرابله به خرید تابلو های راهنمایی و رانندگي و نصب در سطح شهر جهت جلوگیری از سرگرداني مسافرین و عموم مردم در سطح شهر سرابله اشاره كرد و افزود: اجراي ماده23قانون جرائم رانندگی با توجه به اعتبار 1 میلیارد ریالی جهت نصب سرعت گیر و چراغ چشمک زن نیز در دستور کار قرار دارد.
وي ادامه داد :ساماندهی حمل زباله سطح شهر و اضافه نمودن یک دستگاه ماشین حمل زباله و خرید برچسب مخصوص جهت تعیین روز های حمل زباله شهر و نصب بر روی درب منازل از ديگر خدمات شهرداري سرابله به شهروندان بوده است.
مهندس ميرزايي از واگذاری فاز 3یادمان شهدای گمنام سرابله از محل اعتبارات استانی به مبلغ2میلیارد ريال به شرکت سبحان سازه ايلام از طریق مناقصه عمومي خبر داد و تصريح كرد:
پروژه دیوار و پوشش سيلبند جنب اداره راه و شهرسازی شهرستان از طریق مناقصه عمومی به شرکت بلورین نگین زاگرس با اعتبار 900ميليون ريال از محل اعتبارات استاني جهت رفع مشکل تردد ساکنين مسیر سيلبند مذکور بعد از یک دهه واگذار شده است.
وي افزود :خرید سه دستگاه تاکسی و اضافه نمودن به ناوگان حمل و نقل درون و برون شهری جهت تسهیل در رفت و امد شهروندان،اصلاح سرعت‌گیر های سطح شهر ولکه گیري ،بازنشسته نمودن سه نفر از کارکنان شهرداری و فراهم نمودن شرایط بازنشستگی برای يكي دیگر از کارکنان در دو ماه گذشته انجام شده است.
شهردار سرابله به واگذاری جایگاه CNG شهرداری واقع در مسیر جاده کربلا به بخش خصوصی طبق ماده 44 قانون با اجاره ماهیانه 120 میلیون ريال که نسبت به سال قبل رشد 6 برابری داشته است اشاره كرد و بيان داشت:درآمدزايي براي شهرداري بر اساس منابع درآمدي يكي از مهم‌ترين اولويت‌هاي شهرداري سرابله است.

وي به خدمت رساني شهرداري سرابله به زائرين با برپايي ايستگاه صلواتي در ايام اربعين حسيني اشاره كرد و در بخش ديگري از سخنان خود ادامه داد :ایزوگام کلیه مستحدثات متعلق به شهرداری بعد از پانزده سال با هزینه 150ميليون ريال از محل منابع داخلی نيز از ديگر اقدامات شهرداري سرابله بوده است.
ميرزايي با بيان اينكه خدمات انجام شده توسط شهرداری و با  مساعدت مسولان استانی و شهرستانی و اعضاي محترم شوراي شهر در جهت تقویت ساختارهای شهری است خاطر نشان كرد: برنامه هایی نيز برای توسعه فضای سبز،خروج ماشین آلات سنگین از سطح شهر،بهسازی پیاده روها وترمیم جداول مستعمل و روکش آسفالت معابر،خیابانها و کوچه ها نیز در دست اقدام است.
وي از حمایت های مسولین محترم شهرستان بويژه فرماندار شهرستان و اعضای محترم شورای اسلامی شهرسرابله و تلاش های بی وقفه پرسنل زحمتکش وصدیق شهرداری و همکاری وراهنمایی های دلسوزانه شهروندان تقدير كرد .

سجاد ميرزايي شهردار سرابله در پايان از تلاش‌هاي مهندس مرواريد استاندار ايلام،مهندس پولادی؛معاون امور عمراني استانداري و باقری؛ مدیر کل امور شهری و شورا و اصحاب رسانه به واسطه همراهي و نقش آفريني مستمر تشكر و قدرداني نمود.

سايت خبري ويرا با اين وجود اعلام مي‌دارد نقدهايي كه بر اين شهردار و شهرداري سرابله وارد مي‌باشد را منتشر مي‌نمايد.

اضافه کردن نظر

در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:

لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
« ویرا » مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
« ویرا » از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

 تبلیغات سايت خبري ويرا

      09120440191

 

 

 

 

 

 

 

 تمام حقوق سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی ویرا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

Template Design:Dima Group